van Maandag 5 September J88i. Jiitenlaiflnte Bsricliten. BiHeilanduke Bericiitet. ÏÉrtiiaiu SUIelijf nieuws. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. O VERSCHIK K O E I. A S 1). De lieer Lnwther, conservatief, is in Lincylns- hiie tot lid van het Lagerhuis gekozen met 4200 «-temmen tegen 3729, die den liberalen kandidaat ten deel vielen. Naar de correspondent der Times meldt, zal den '15en September te l'arijs een nieuw bladLa Divisiongesticht door Gamhetta verscbijuen. Luidens een depêche aan de Keio York Jlerald uit Petpisburg, houdt Haitmann wel in Noord-Anierika vei blyf, maar is niet de ïudividu, die onlangs voor Hartmann doorging. De Herald beschouwt dit als eene diplomatieke manoeuvre \an de Russische Regeeiing, beoogende om de moeite van Haitmami's opeisching van zich te schuiven. Op Kreta is volgens de Times, een opstand uitgebioken. De sterkte der opstandelingeu bedioeg 2000. Uit Weeuen wordt aan de Times gemeld, dat de Russische Regeering aan de Biitsche Regeeiing geruststellende verklaringen deed toekomen, nopens de pobtiek van Rusland in Afghanistan. De Daily News verneemt uit Marseille, dat, luidens dépêches uit Afrika, de opstand der Arabieren zich uitbreidt, en* zich uitstiekt vau de giens van Marokko tot die van Tripoli. De opstandelingeu handelen blykbaar volgens een vastgesteld plan. T II B K IJ E. De conferentie met de gedelegeerden der schuldeischers is eergisteien geopend. Seiver- pacha gaf daarbij een overzicht van de inkomsten, welke voor de bondholders bestemd zijn, over eenkomstig *de nota van 3 November, welke voldoende zouden zyn om over het bedrag der schuld, berekepd naar den koeis van uitgifte, een rente van 1 pCt. te betalen. De schuld wordt daarbij berekend 87 miliioen groot te ziju, na aftrek van 10 miliioen ten laste van het afgestane grondgebied AMERIKA. De laatste berichten omtrent den toestand van den Piesident 7,ijn weder 7.00 gunstig mo gelijk. In den ovopd van 31 Augustus was hut oorkliergezvvel tot een derde geslonken, en bleef liet steeds kleiner worden door de vrije loslating van etter. Ook nemen de krachten eeuigszins toe, Men denkt ei weder aan den president naar eldeis te vervoeren. De doctoren zijn vol goeden moed. Dr. Hamilton beweert, dat het grootste gevaar voorbij is. DES HAAG, 3 September 1881. Z. M. de Koning heeft tot zyn paiticuliereu tweeden secretaiis benoemd den Heer S. M. S. De Ranitz, le luit. oidonnans-officier. Z. M. zal zich bij de feesten op'12 dezer te Amsterdam door de Vereenigmg liet Metalen Kruis te vieren, laten vertegenwoordigen door den luitenant generaal Mac-Léod, SCHIEDAM, 3 September 1881. Aan het N. v. d. D. wordt uit Apeldoorn geschréven, dat het landgoed Giunsfoort in Oranje-Nassaa en niet in "Wilhelmina's-Oord zal verdoopt worden. De verkiezing van een lid der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Rotterdam, ter vervulling der vaeatuie, ontstaan door het overlijden van den heer W. S. Burger Wz zal plaats hebben op Dinsdag den 27 September k. en een herstemming, zoo die nooilig mocht -zijn, op Dinsdag 11 October daaraanvolgende. Door wijlen Jhr. J. O. W. Fabricius van Leyenburg, onlangs ovei leden, is gelegateerd aan de diaconie dei' Hervormde gemeeute vau de Bilt éen kapitaal van f3000 inschrijving op /liet Grootboek der Nationale Werk. Schuld, "vrjj van successierechten. De 8ste lijst van de 3de jaarcollecte voor de scholen met den Bijbel, wijst vooi een totaal van 300 locale eomité's I 61170.88 aan. Dooi de tegenwoordigheid van geest van den stationchef van Vogelensang, den heer Ktruiek, /tjn jl. Donderdag de pa-sagiers van een sneltiein aan een giool gevaar ontsnapt. Toeu ti ei li 18 daar ui. vooibyieed, zag de stationchef, dat van een rijtuig 3e kl, de voor- wieten defect waren, terwijl de pnssagieis uit de pin tieren alle moeite deden om den machiuist te waarschuwe 11. Door roepen, schreeuwen en door het opgi 'ypen van eeu roode vlag gelukte het den wakker en chef om de opmerkzaamheid van den machinist op zich te vestigen. Deze stopte daaiop onmiddellijk. Oodeitusschen waren reeds een paar passagiers uit den waggon ge sprongen, dm ei gelukkig met eeu paar kneu zingen afkwamen. Bjj oruleizoek bleek het, dat vau een der voorwielen van het 3e klasseujtuig de band gesprongen was, en dat het audere wiel door het slingeren was losgeraakt. Het rijtuig werd afgehaakt, en de verschrikte reizi gers konden in de audere waggons hun reis vervolgen. (Fad.) Velleden Zondag werd het tweejarig dochtertje van zekeren K„ wonende aan het Oin-en-Bij iu Den Haag door een insect ge stoken. Daar de steek eeu zware zwelling ver ooi zaakte, werd heelkundige hulp ingeroepen, die echter niet baatte, daar het kmdje eer gisteravond aan de gevolgen overledeu is. Ter opbeuring van Schiermoumkoog uit den heerschenden achter uitgang, is het plan opgevat onr aldaar eene badinrichting tot stand te doeu komen en hierdoor voor memgen minvermogenden inwoner de gelegenheid te openen om nog iets te verdienen. Een weg door de duinen wordt reeds aangelegd, langs welken velen, die, zooals-- men hoopt, in den volgenden zomer derwaarts zich zullen begeven, zeer gemakkelijk, niet alleen met een wagen, maar ook te voet, het strand kunnen beieiken. In de nabijheid daarvan, op een der hoogste duinen, waar men eeu heerlijk uitzicht heeft, zal een paviljoen worden gesticht, tot gerrjf en genoegen der badgasten. Ylnardingen. Van de haringvisschery zyn vier schepen bmneugekomeiraanbrengende 61 Vs last pekelharing. De van hier op Rottei dam varende stoom boot Ylaar dingen III kwam gister enocbtend bij de Maasbrug te Rotterdam m botsing met eeu schurt, die dwars voor stroom aldreef. Aan het spoedig achteruitwei ken der boot was het te danken dat ongelukken voorkomen werden. Den llaagr. De Minister van waterstaat, handel en nijverheid, de heer ICIerck, is van zijn buitenlandsche reis m de residentie teruggekeeid. Oud-Beierland Alhier zijn de broodprijzen met 2 cent per kilo veihoogd. Er komen daar nu echter tweemaal daags bakkets uit omlig gende plaatsen met wagens vol biood en ver knopen dat 2>/s ceut per kilo goedkooper dan de bakkers der plaats. Dordrecht. Een collecte, te dezer stede gehouden ten behoeve van de vervolgde Isiaëlieterr in Zuid-Rusland, heeft f 509.55 opgebiecht. Apeldoorn. Namens HIJ. MM. de Koning en de Kouingin zyn eei gistermiddag de 850 kindeien, die den vorigen dag het Puusesje in optocht hadden begroet, ruim onthaald in het Hotel Apeldoorn te Apeldoorn. De Harmonie droeg het hare bij tot opluisteiing van dit feest. Renkurn, HH. MM. de Koning eu de Koningin met gevolg brachten Donderdag een bezoek aan het landgoed Qrunsfoort. Van het Loo hadden HH. MM. den nieuwen grintweg over Hoeuderloo en Ede genomen, en kwarnen van AVagemngen ten 2 uur aan. De hooge gasten werden ontvangen door den graaf en giaviu Van Rechteren vau Appeltern, terwyl do jeugdige freules Van Rechteren en de Savoruin Lohman HM. een bouquet aanboden. Na eeist het huis bezocht te hebben, maakten HH. MM. eene wandeling en bezichtigden de omgeving met groote belangstelling. Per rytuig fT 1 j f^f\ weid hieiop het schoonste gedeelte van nei landgoed bezocht. IIII. MM. zyn ten half vijtj tloor bet mot vlaggen versieide dorp, zoowél door gtaal Van Rechteren als door Jhr. Mr. F. J. C. Schimmel pen 11 mek, die op uituoodiging des Konuijjs mede tegenwoordig was, begeleid tot orer de gienzen van den Keienberg. By deze gelegenheid heeft Z. M, den lieer Mr. G, W. giaaf Van Rechteren van Appeltern be noemd tot kamerheer in buitengewonen dienst. Een van Zr, .Ms. architecten hoeft Donderdag opmetingen gedaan voor het vei fi aaien van het p.uk 1 ondom liet huis. Ter eere van Harrison Ainswoith, den oudsten der hok levende Engelsche roman- schiijveis, den auteur van den veelgelezen Jack SJieppard zal Manchester eeistdaags een feestmaaltijd aanrichten. Van do Italmansche vertaling der Latijnsche gedichten van den tegenwooidigen Paus is dezer dagen een tweede druk vei schenen. Nod. Herv. Kork. Beroepen: te Ee, classis DoUkum, J. P. Hattink, te Harderwijk. Hantuin, irantumViuizen en Ilantumer- uitbuieii, classis Dokkum, D. K. Mcmsma, te Nijega c. a. (gemeente llemeliunei Oldephaeiten Noordwolde). Bedankt: voor üelfshavon, E. E. Gewin, te Renkum. Aangenomen: naar Zuid-ZijpeMekkingte Zweel 00. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen: naar Stavoren, A. A Decnink te Tornaard bij Dokkum. Chr. Gor. Gomeente. Beroepen: te Wezep, J. Van Mantgem, te ICaten- dieclit, gemeente Ghailois, Overleden: 28 Augustus. SophiaT -ederica De Koning, oud 17 dagen. 29. Eldert Her- trianus Simons, oud 6 maanden. BURGER L IJ KE STAND. Geboren2 September. Maria Antonette, dochter van N. Audiffrod en P. H. Van Beek, in een vaartuig. Overleden2 September. Willemina Van Katwijk, oud 61 jaar, IIoogstraat. 1 1 Schiedam, 3 September. Rogge zonder handel. Gerstper 1950 kilo Parnau f 216 3/m. Moutiv|)nf 15% per hectol. Ct. JeneverAmsterd. proef f 19% A f 19% per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting, gpoellng-licurs: f 1.40 per ketel. By de Schiedamsehe Spoeling-Vereaniging f 1.00 per ketel. Zwolle, 2 September. De Zwollerkerspel voormarkt op gisteren, de stalhandol geduiende de goheeie week en de heden gehouden weekmarkt waren sedert onze vorige opgave van beduidenden aard. Er was meer opge wektheid in dezen handel merkbaar. Wij resumeeren navolgende prijsnoteeiing: Vette koeien en ossen aan bouten 67Vs a 72Va ets.; dito stieren 52Vaa 57% ets.; dito kalveren 72Va a 80 ets.; dito schapen 52% a 60 ets., alles per kilogr., schoon. Neurende en verrok gekalfde koeien f125 a f240; dito schotten en vaarzen f 110 a f 225; lierfstk. koeien f150 a f 190; guste dito f 125 a f175; dito vaarzen f 75 a f 100weide ossen f 70 a f140; jarige springstieren f 00'a f 125; vaars- -,1)1: -1

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 5