Jlllll'IB KUNSTNI EUWS. I? 10. Missive van den directeur der Hoogere Burgerschool met eene opgave van de tijdsbe paling voor de admissie- en her-examens aan die school en van het admissie-examen voor de burger-avondschool. Aangenomen voor ken nisgeving. 44. Missive van W. J. M. v. Stockum, hou dende dankbetuiging voor zijne benoeming tot leeraar aan het gymnasium. Aangenomen voor kennisgeving. 12. Adres van de brugwachters aan de Appel markt en de Ooievaarsbrug om verhooging van jaarwedde. Ter inzage en aangehoudeu. 43. Adres van A. J. J. Jansen, om afschrijving van plaatselijke directe belasting, wegens ver koop van een perceel. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders ten fine van beschikking overeenkomstig het voorschrift der bestaande verordening. 44. Aan de orde is de vaststelling van den rooster der aftreding van de raadsleden. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dat in 1883 zullen aftreden zes leden, in 4885 mede zes en in 4887 zeven leden. Hierop werd bij loting bepaald dat de heer J. II. Houtman in 1883 en J. J. G. Nolet in 4887 zal aftreden. 45. Bepaling van het aantal wethouders. Op voorstel van den heer Van der Schalk werd met algemeene stemmen besloten dat er voor taan vier wethouders in deze gemeente zullen zijn. 46. Werd overgegaan tot de benoeming van Wethouders. Herbenoemd werd de heer J. A. Nolet Wz. met 16 van de 17 stemmen, een biljet in blanco. Tot nieuwe Wethouders werden benoemd de heeren J. B. Nolet met 13, en C. 3. Loucq met 12 stemmen. De drie benoemde Wethouders aanvaardden hunne betrekking, onder dankbetuiging voor het in hen gesteld vertrouwen. De heer J. B. Nolet herinnerde dat hij vroeger gedurende acht jaren de betrekking van Wethouder be kleed had hij aarzelde om aan den avond van zijn leven zich op nieuw met die taak te be lasten, maar hij mocht het vertrouwen, dat de vergadering in hem stelde, niet beschamen zoodat hij zijn beste krachten zou wijden aan de bevordering van de belangen dezer gemeente. De Voorzitter antwoordde, dat het hem aan genaam was, dat de benoemden zich de op hen uitgebrachte keuze lieten welgevallen, ook dat de heqr J. B, Nolet, oudanks zijne hooge jaren, aan de roepstem van den raad gehoor lind verleend, en dat hy dezen inderdaad met leedwezen als Wethouder had zien aftreden. Daarop werd bij loting de tyd der aftreding bepaald van de nieuw opgetreden Wethouders, blijkens welke in '1884 zullen aftreden, de Wet houders J. Lechner en J. B. Nolet en in '1887 de Wethouders J. A. Nolet Wz. en C. J. Loncq. 47. Tot leden van de Commissie van Fa bricage (ooder voorzitterschap van een lid van het dngelyksch bestuur) werden herkozen de heeren Van der Scluvlk, Rijnbeude, Loopuyt en Visser. 48. Tot leden vau de Commissie voor de Gasfabriek (onder voorzitterschap almede van een lid van het dagelykseh bestuur) weiden herkozen de heeren Van der Schalk, Modellers, -Loopuyt en Schieveen. 49. Ontwerp-besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1881 in ontvangsten uitgaaf. Aangenomen met algemeene stemmen. 20. Aan de orde is het rapport van de Financietde Commissie over de gemeente eke- niug voor 4880 en oulwerp-busluit tot goed keuring van die rekening in ontvangst be dragende f356,787.42 in uitgaaf f323,846.66, sluitende aizoo met een goed slot van f 32,940.46. Aangenomen met algemeene stemmen. De wethouders, overeenkomstig ait. 220 der gemeautewet, onthouden zich vau mede stemming. 21. Rekening vau het Burgerlijk Armbestuur over 4880, in ontvangst f 12,465.17 in uitgaaf f 12,443 86V2, sluitende met eeu goe\i slot vau f 21,30%. Aangenomen met algemeene stemmen. De heer Van der Schalk, lid van het bestuur, had tijdelijk de vergaderzaal ver laten. 22. Rekening van het Stads-Ziekeuhuis over 1880 in ontvangst f 5621,96 in uitgaaf f5444,45 sluitende met een goed slot van f 207,51. Aangenomen met algemeene stemmen. De heer Van der Schalk is ook thans niet aanwezig. 23. Besluit tot het verleeuen van een sub sidie aan het Burgerlijk Armbestuur voor 4882 ten bedrage van f 2800. Aangenomen met algemeene «temmen. l'Sb v24i Voorstel tot het verleenen van een sub- sidie aan het Stads-Ziekenhuis voor 1882 ten bedrage van f 5500. Aangenomen met alge meene stemmen. 25. Begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor 1882, beloopende in ontvangst en uitgaaf f 7850. Aangenomen met algemeene stemmen. 26. Begrooting van het Stads-Ziekenhuis vonr 4882 beloopende in ontvangst en uitgaaf f5930.Aangenomen met algemeene stemmen. 27. Herstemming over het voorstel van het raadslid den heer Loncq, tot betaling van eene vordering aan S. J. Engering en Zoon over 4878 (waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt). Het voorstel van den heer Loocq om die betaling alsnog te doen plaats hebben werd aangenomen met 41 stemmen tegen 7. Vóór, de heeren: Loncq, Knappert, Loopuyt, Houtman, Van der Drift, J. J. G. Nolet, Rijn bende, Vrijland, Jansen, J. A. Nolet Wz, Mel- chers. Tegen, de heerenSchieveen, Van der Schalk, Elzevier, Dom, 3. D. Nolet, Lechner, Beukers en Visser. 28. Adres van J. W. ICleiss, om continuatie eener wekclijksche toelage van f5, op grond van art. 70 der vroegere verordening op de brandweer. Wordt tot eene volgende ver gadering aangehouden met machtiging op Bur gemeester en Wethouders, om inmiddels met deze uitkeering voort te gaan. 29. Aan de orde zijn de algemeene voor waarden tot het verleenen van vergunningen voor den aanleg vau tramwegen. Werd besloten om wegens het vergevorderde uur de behandeling van dit punt tot eene volgende vergadering aan te houden, 30. Eindelijk deelde de Voorzitter mede, dat was ingekomen eene missive aan Burgemeester en Wethouders, houdende kennisgeving dat het Roornsch-Kntholiek Parochiaal kerkbestuur van den Heiligen Joannes den Dooperde voorwaarden voor de vergunning tot demping van een ge deelte sloot langs den Singel niet heeft aange nomen en hun College heelt uitgeuoodigd, heden ter zake een nieuw voorstel te doen, waaraan door Burgemeester en Wethouders geen gevolg wordt gegeven omdat dit voorstel in strijd is met hun stellige overtuiging, met het rapport dei- Commissie van Fabricage en met het door den Raad met algemeene stemmen genomen besluit van 47 Juni II. Aangenomen voor kennis geving. Daarna werd de vergadering gesloten. De Kiesvereeniging «Schiedam" heeft in hare gisteravond gehouden vergadering, met alge meene stemmen, tot kandidaat voor den Gemeen teraad, voor de verkiezing op Maandag den 12 September e. k., gekozen, den heer 11. A. M. Roelants. De uitslag vau den wedstrijd in «Voor 'tjouge Volkje" 6de jaargang (uitgave van den heer Joh. IJkema is als volgt: Er waren 546 mededingers en vau "dezen hebben er ruim 100 tot liet einde hard ge vochten, Enkelen bleven heel in bet begin al steken. Het hoogste aantal punten, dat behaald werd, was 439; het laatste dat nog bekroond werd 64. Onder de bekroonden verkregen Coruelia M. E. Bloinmeiulaal te Puttershoek de gouden medaille of een gouden horloge Jan Willem Van Rgn te üerkel en Rodenrijs en Antoinette B, Knappert te Schiedam een zilveren medaille of zilveren hui logeSimon K. Akkersdijk ie Heinenuord en Goveidina J. la 't Veld te Hoornaar eon bronzen medaille of schrijfportefeuille met zilveren sluiting. Ouder (ie met ecu boekwerk behioouden (ruim '150) komeu 0. a. voor: Maria W. C. De Koning,Willem Ritmau, Isabella E, Legoer allen te Schiedam, Jan Schippers, Jacob Dirkzwager Gz. beiden te Maassluis, Gerrit G. Vau Eierdingen, Frans J. Perk beiden te Delft. Donderdag a. s. zal de landbouwkolonie JTederlandsch Mettray een bezoek ontvangen vau HH, MM. deu Koning en de Koningin, die per extra trein te Zulten te 42Va uur zullen aankomeu en verder met hofryluigea naar Meitray zullen gaan.* Z. M. heeft tol afgevaardigden voor Neder land bij de te Bern te houden internationale conferentie betreffende een regeling van het internationaal goedeieu ver voer langs de spoor wegen, benoemd de heeren Mr. T. M. C. Asser, raadsadviseur by het Dépaiteinent vim Uuilen- iandsche Zaken, te Amsterdam, en ,Jhr.' Mr. j.' C. -M, Van '..Riemsdijk, chef .derf afdeeling algemeene dienst by de Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, blijkens me- dedeeling van Zr. Ms. gezantschap te Berlyn, de druifluis (phylloxera) is aangetroffen op een wijnberg ia de gemeente Neuenahr bij Remagen. Aan de Stichtsehe Ot. wordt uit den Haag geschreven, dat de troonrede de indiening van een wetsontwerp tot herziening der kieswet zal aankondigen. Prof. J. O. G. Boot. buitengewoon hoog leeraar aan de Amsterdamsche, universiteit, heeft wegens het bereiken van den zeventig- jarigen leeftijd, emeritaat aangevraagd. Door de benoeming van den heer van der Schrieck tot luit.-gen. moet er in het hoofdkiesdistriet 's Hertogenbosch een verkie zing, voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal plaats hebben. De 41de Standaard-lijst der Unie-collecten geeft voor de opbrengst van 375 locale comité's een totaal van i 69,209.87. Te Groningen is gisteren op 39jarigen leeftijd overleden de lieer Mr. J, Fieseman Viëtor, hoogleeraar bij de rechtsgeleerde facul teit der Rijksuniversiteit aldaar en lid der Provinciale Staten van Groningen. Naar het Vaderland verneemt, zal de internationale conferentie tot het beramen van maatiegelen ter bescherming der visschers op de Nooidzee, op initiatief van onzen Minister van Buitenlandsche Zaken te 's-IIage te houden, den 45den dezer maand geopend worden. Men schrijft aau de N". 22. Cl. Ook te Brielle beginnen zich «gemoedsbezwa ren" te openharen tegen 't onuerwijs in de vaderi. geschiedenis, alsmede de plant- en dier kunde zooals dat aau de H. Burgerschool aldaar wordt gegeven. Eeu vader verlangde op grond van zulke bezwaren voor zijn zoon vrij stelling vau 't onderwijs in die vakken. De Com missie, die over de school is gesteld, verleende de gevraagde vrijstelling met de mededeeimg, dat de leerling dan als vak-leei ling zou worden beschouwd en niet in de termen kou vallen voor het verkrijgen van een diploma bij het verlaten van de school. Toen de vader bij den president ilef commis sie zijn hart kwam lucht geven, zei hij «gemoeds bezwaren" te hebben niet alleen tegen het ouderwijs in de vaderi. geschiedenis, maar ook tegen dat in een ander vak. Dat andere vak wist hy evenwel niet te noemen. Hij kon alleen zeggen dat het twee namen had en beloofde het later schriftelijk te zulleu melden. Een staaltje, waaruit blijkt hoe er vaak over die «gemoedsbezwaren" moet worden geoor deeld. Voor den bouw van eeu R. K. gasthuis te Dongen, is door twee milde gevers de aan zienlijke som van f'27000 aangeboden. Overschio. Als wethouder is herbenoemd de heer P. Hoogerbrugge Jz. en als zoodanig benoemd de heer C. De Bruyn. Scliiebrook. De heer<H. Nicolaas is her benoemd als wethouder. üolfshaven. Bij de herstemming op 5 dezer voor een lid van deu gemeenteiaad is gekozen de heer C, D. Vielioff Il.Dzn., met 83 stemmen de lieer P. E. Van Wauiug verkreeg 61 stemmen. Pornis. Vau de kabeljauwvisscherij is een sloep binnen met 100 ton zoutevisch eti 42 ton leng. By de afrekening der sloep Eendrachtstuur man A. Van der Steen, was net aandeel in de winst voor de visschers f451. Delft, Tot welltoudeis werden alhier her kozen de heeren H. Harlogh Heys Jr., A, M. Scliagen van Leeuwen en L A Van Beickel, de laatste tevens lot ambteuaar vau dan bur gerlijken stand. Den Hang. Uithoofde van de lichte 01 ge steldheid van Z. K. tl. is het vertrek vau Prins Fiedenk naar Moskou, hetwelk op heden bepaald wasuitgesteld. Het personeel vs;as reeds gisteren derwaarts gereisd. Nieuwe UotterdnniBche Schouwburg. Opvoering van „Inkwartiering" blijspel in 5 bedrijven van (J. Von Moser en F. Yon Schüntlmn, vertaling van Jac. De Vos. 6 September 4884. Een blijspel te spelen1 van Mqser behoort zeer i, ..'zekerAtot een - dankbare jtaiikf' voor &fl)'tooiteek?|

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2