A0. 1881,, Donderdag 29 September. M 5281. VmcMjnt iainlijb,- niipzourterd Diiisjai. r Kennisgeving. Biitsilajöulie Bericbten. Binnsülantlsclse Beficiitci. V ij i e ii Dertigste «J a:t r X 1 M «1 1 vv.t, Lti 1 itfic t»*v pfwt, il'H'i "ft fcrMvte rtnh - *2.5(1, ^lï •ui1Mili)Ue notiiKiai.s .10. II), Inrlgilngcn welke gevaar, schartc of Blinder kunnen veroorzaken. Bu KG EM CUSTER en WETHOUDERS van Schiedam: Gelet op Art. 8 der Wet vau den 2den Janij 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 4. aan W. HOUTMAN en.zijn» regtverkrugen- deu tot het opiigten van eei.e vctsnieUcrij ten dienste zijner olie- en loogbcrchllng iu het pand slaande op het erf sectie O, no. 4510, aan de Hoofdsliant, en 2. aan F. A. ROOÜENRUS en zijne t egt- veikiijgendeu tot liet oprigten van eene brood- bakkerij in'het pand sectie A, no. 1165 aau de Noordmolenstrnat. Schiedam, den 22 September 1881. "Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATE NESSE, Be Secretaris, A. W. MULDER, AMERIKA. De tocht van den trein, die het lijk van Garfield vervoerde van Washington naar Cleve land, gaf aanleiding tot geheel dezelfde demon straties als de tocht van Longbranch naar Washington. Ofschoon het grootste deel van den weg bij nacht werd afgelegd, was de bevol king overal op de beeulangs den weg geschaard, staande met outdekte hoofden en in eerbiedig stilzwijgen. Ook thans weer was de Weg op verscheidene plaatsen met bloemen be strooid, en overal luidden de klokken. Zoolang het licht was, bleef de weduwe aan het venster harer waggon zitten om zich te verkwikken in haar droefheid aan deze betuigingen van deel neming. Te Cleveland werd de lijkkist uit den waggon gedragen door vier negers, dezelfden die voor 16 jaren het stoffelijk overschot van Lincoln grafwaarts hebben gedragen. Duizenden en dui zenden vulden de- stad, die geheel iu 't zwart was gehuld. In de lioofdstiaten waren omfloerste hanteren opgesteld met aanhalingen uit Garfields redevoeringen. Overal zag men het poi tret van den President, van rouwfloers omgeven. Negen groote bogen waren opgericht op den weg van het station naar de begraafplaats. Op de groote markt, waar de overblijfselen van den President Zondag onder het pavilloen rustten, stroomde den v gnuschen dag door het volk otn een blik op de kist te werpen. Men gist, dat '150,000' aienschen op die wijze hun laatste hulde aan het lijk bewezen, Daar stond een bong, waarop liet leven van Garfield zinnebeeldig was voorgesteld: aau den voet een kanaalbarge, daarboven Iliiam's college, dan Chickamauga, daarna zijn buis iu Ohio, vervolgens het senaatsgebouw, op den top eindelijk het Witte Huis. Tegenover dezen boog bevond zich de calafalk op een platform, 6 voet hoog, omgeven door bioemeugevaarten en onder een rijksversierdeu troonhemel. Hierheen werd de lijkkist gebracht, een weg van een uur. van het station af. Iu den stoet, die haar thans begeleide, trok het meest de aandacht liet troepje veteranen vau Garfields oude regiment, liet 42ste van Ohio, niet miutler dan 100 in aantal, het verscheurde vaandel dragende. Mevrouw Gin field ging niet mede K Wt B4 A 8.1 f SSAStBtT, K, 124. Advertentieprijs; vau ltü gewone rebels met inbegrip van eene Courantf 1.10, Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Garfields moeder bevindt De slag heeft haar zoo vreest, dat zij item niet iu den stoet. Ook zich in Cleveland, getroffen, dat men lang zal overleven. Buvon de lijkkist op de catafalk is Garfields portret geplaatst met het onderschrift: Life's raco well run Life's xoorh well done; Life's crown well won N"ow comes "rest. De stoet, die hut lijk Maandagochtend bege leidde naar de begraafplaats, vijf mijlen van de stad gelegenwas de grootste eu indruk wekkendste, die men ooit iu de Unie had gezien, beslaande uit veitegenwoonligers van iand- en zeemacht, burgerlijke ambtenaren, vertegen woordigers der handwerken, en van allerlei vereenigingen bij na 10,000 personen; boven dien wordt het publiek langs deu weg op een getal van 400 000 personen begroot. De rijk versierde lijkwagen werd door twaalf zwart gedrapeerde paarden getrokkenterwijl twaalf vau Garfields trouwste vrieuden de slippeu van liet lijkkleed droegeu. Zwaie zwarte draperieën hingen neer tot den gvond, mot zilveren fianje omzoomd 'en niet witte zijde gevoerd. Randen van inmoiteilen omgaven den wagen. Aaneen der hoeken was een tropee van omfloerste vlaggen aangebracht. De gewelfde hemel was zwart bekleed en met bloemen en zilveren fianje afgezet, Daaiop verhief zich een koepel dak in het molden op vier Egyptische knpiteelen en met struisvederen aan de hoeken, en op dat koepeldak verhief zicii weder een vaas met immoi tellen. Het aantal genoodigden, dat volgde, bedroeg ongeveer 4500. Waar de wagen voorbij trok ontblootte ieder het hoofd. Op den lijkwagen volgde een dubbele rij ekwipages met genoodig den, onder welke Ilayes, Hancock, Sherman, Sheridan, 4 00 leden van den Senaat en de Verte genwoordiging, vlootvoogden, staatsgouverneurs, het corps diplomatiquede leden van het opperste gerechtshol, mayors der groote steden, Garfields familie was niet aanwezig. Alle keikklokken luiden en met lusschenpoozen werden kanon schoten gelost. De lijkdienst was zeer eenvoudig en werd verricht door den veidpiediker Jones, van Gar fields regiment. De president van Hiram's col lege sprak den zegen. En toeu was alles afue- loopen, en was het stoffelijk overschot van den besten burger der Unie aau den schoot dei- aarde toevertrouwd. Moge zijn assche in vrede rusten, en zijd geest blijven leven in zijn volk i - Aanstaanden Dinsdag zal de juiy ver gaderen om de noodige voorbereidende werk zaamheden voor het proces tegen deu moordenaar van Garfield in orde te brengen. Het eerst zullen de getuigen gehoord worden, maar men gelooft niet dat de openbare terechtzitting vóór November zal plaats hebben. De kogel dien men uit het lichaam vnn Gailield heelt kunneu vei wijdei en, zal als bewijsstuk bij de terecht zitting dienen. F It A-JX Ji It IJ K. "5" Er heeft oei gisteren een bijeenkomst van de uittilste linkerzijde ten huize van Louis Blanc plaats gehad. De naar den Minister-president Jules Feriy- gezonden gedelegeerden hebben daarji} verslag gegeven vau hun onderhoud met rlezen. Ferry had verklaard, .dat de veront rustende berichten overdieven, en de uitgaven niet onregelmatig waren, en dat de toestand in Afrika geenszins van een kritieken aard was. Na het nauliooian van dit rapport, keurde .de' veigadeiiug een manifest goed, waarbij wordt verklaard, dat, ten gevolge van bet duistere, dat nog in de dour den Minister-president gegeven inlichtingen, betreffende de Tunische' en Algerijns-die Zaken, bestaat, zij het urgent oordeelt, de nieuwe Kamer van Afgevaardigden, dadelijk bijeen te roepen. Er is jl. Maandag in de protestantsche kerk in de Reu St. Hoooró, in tegenwoordigheid van een groot aantal aanzienlijke personen uit de staatkundige kringen, en inzonderheid van zeer vele te Parijs gevestigde Amerikanen, een' plechtige lijkdienst gehouden voor Garfield. In afwijking van het gebruik in protestantsche bedehuizeu, was de kerk behangen met zwart doek. De predikstoel was omhangen met zwart krip. De bisschop van Kentucky verrichtte den lijkdienst. De Minister van Biiitenlandsche Zaken was onder de aanwezigeu. De andere Ministers - hebben zich lateu vertegenwoordigen door hoofd ambtenaren. D l' I T S C II L A N Iu Pruisen heerscht vrij hevig de influenza ouder de paarden. De jongste herfstmanoeuvres in Duitschland hebbeu daardoor veel bezwaren ondervonden, en dat niet alleen onder de cavalerie zelf, maar ook ouder de paardenbezitters op het terrein der manoeuvres. In veel gevallen is blijkbaar de besmetting van de paarden der cavalerie uitgegaan en zijn daardoor processen? om schadevergoeding aan de rol gekomen. Ook in Frankrijk, vooral in de oostelijke provinciën, heerscht de ziekte in hooge mate. In Duitschland meent men, dat ze van daar naar Duitschland is overgebracht. SPANJE De voorzitter en de secretaris vau het socia- listencongres te Barcelooa zijn eergisteren, wegens hunne gedane verklariugen ten gunste der nihilisten, iu hechtenis genomen. De gemeeuteraad te Madrid heeft een voorstel goedgekeurd, hetwelk strekt tot het sluiten eener gemeenteleening, om alle schulden, welke op de hoofdstad drukken, te uniliceeren, het thans bestaand tekort te dekken en in de uitgaven voor de toekomst te voorzien. ENGE L A N 1). Volgens bericht aan de Standard heeft sir Evelyn Wood volmacht tot regeling van alle moeilijkheden in de Transvaal en ziet men een vredelievende oplossing der geiezeu bezwaren tegemoet. OOSTESRIJ K. Men ontkent formeel uit zeer gezaghebbende bron de inededeeiing, door een blad van Weenen gegeven, over de samenkomst van den Czaar met den Keizer van Oostenrijk, die naar beweerd werd te Giauica zou plaats hebben. S ITALIË. Reeds hebben ongeveer 300 bisschoppen doen weten, dat zij aanwezig zullen zijn bij de canoni satie, op 8 December vastgesteld, en bij de consistories, die daaraan zullen voorafgaan. «EN IIAA.G, 28 September ISS0. 1111. MM, de Koning en de Koningin zullen bij hun vertrek naar het Loo op a. s. Zaterdag o. a. vergezeld worden door den luiteDant-generaal-adjudant G. M, Verspijck, den luitenant-Kolonel-adjudant F. M. B. Alewijn, en den lsten luitenant-ordonnance-olficier Jhr. W. J. B. Van den Bosch. -

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1