behelsden; De Minister bleef de onmogelijkheid van publiceering van al de stukken volhouden, ondanks den naderen aandrang van de heeren Keuchenius en Schepel, wegens hun grooten omvang en bijzonderen aard. De Kamer is daarna verdaagd tot 18 October. SCHIEDAM, 8 October 1881. In de zitting van den gemeenteraad, gisteren alhier gehouden, die door 16 leden werd bij gewoond, afwezig de heeren Loopuyt en Yan der Schalk, (er bestaat een vacature), is het volgende verhandeld. '4. De notulen van het verhandelde in de zitting van 6 September jl. werden gelezen en •^goedgekeurd. 2. Is ontvangen: a. een missive'van den directeur vau het kabinet des Koningsl. van 1 den secretaris van wijlen Z. K. H. Prins !'Frederik, houdende dankbetuiging voor da door den Raad betoonde deelneming bij het over lijden van Z. K. II. Prins Frederik der Neder landen. 1 Aangenomen voor kennisgeving. 3. Is ontvangen een besluit van Gedeputeerde Staten, houdende mededeeiing van de benoeming van Mr. W. J. Snouck Hurgronje tot school- i opziener in het arrondissement Leiden. Hetzelfde besluit. 4. Besluit van Gedeputeerde Staten ten geleide van voorschriften ter uitvoering van de wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank. Als voren. 5. Missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 6 Sep tember jl., tot wijziging der gemeente-begrooting voor 4881. Als voren. 6. Idem,^houdende bericht, dat Ged. Staten berusten in de verstrekking van subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur en aan het Stads ziekenhuis voor 1882. Ais voren. 7. Idem, houdende niet-goedkeuring van het besluit tot het aangaan eener geldleening. en tot conversie der bestaande geldleeuingen in 4 pet. leening. Zal straks worden behandeld. 8. Drie ontwerp-besfuiten tot wijziging ;der gemeente-begrooting voor 1881. Ais voren. 9. Missive van de Commissie voor de plaatse lijke belastingen met ontwerp-verordening om trent de heffing en invordering van het ver gunningsrecht tot verkoop van sterken drank. Als voreu. 10. "Voordracht tot benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare school voor meisjes, waarop geplaatst zyn: mej. 1. M. E. De Groot te Schiedam; 2. J. A. De Verwer te Vlaardingen3. P. C. Rouffser te Zwammer- darnl Ter visie, ter behandeling in eene volgende vergadering. '11. Missive van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs tot intrekking van het aangevraagd ontslag als lid dier commissie door den heer J. Steynis Gz. .Overeenkomstig den inhoud dier missive besloten het adres verder buiten behandeling te laten. 12. Missive van den schuttersraad, overleg gende de rekening over 1880 en debegiooting voor 1882 der dd. schutterij. In handen van de commissie van financiën, ten fine vau onderzoek en rapport. 43. Rapport van regenten van het St. Jacobs- gasthuis op het adres van den heer C. J. P. Yan der Schalk, om ontslag als regent van dat gesticht en aanbeveling tot benoeming,van een 1 regent, op welke aanbeveling zyn geplaatst de "t heeren J. Loopuyt en A. Schieveen. Het '2 8evraaSd outsiag eervol verleend en besloten in "een volgende vergadering tot benoeming over te 'gaan. 14.' Missive der commissie tot beheer der iV 'fondsenvan het voormalig Oude Mannenhuis met rekening over 1880. - Ter visie, ter be handeling in een" volgende vergadering. '15. Adres' van Mr'. K. A. Poortman, om inzage .«'nafschrift van eene resolutie vau den Raad tf t van 1828. Tar visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering. 16. Adres van R. Was, om eervol ontslag als onderwijzeres tegen 15 November a. s. Als voren. 17. Adres van P. A. Kegel, om toelage, op grond van art. 73 der verordening op de brand weer. Als voren. 18. Twee adressen van T. II. U. Snijders, om afschrijving van aanslag in de plaatselijke directe belasting, dienst 1881. In handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van be schikking, overeenkomstig de voorschriften.der bestaande verordening, 19. Aan de orde was het onderzoek van den geloofsbrief-van het benoemde raadslid den heer H. A. M, Roelants. Overeenkomstig het rapport der commissie van onderzoek, bestaande uit de heerenLoncq, Knappert en Beukers, met alge- meene stemmen tot toelating besloten. Vervolgens werden behandeld: 20. Drie ontwerp-besluiten tot wijziging der gemeeute-begrootmg voor 1881. Met alge- - meene stemmen goedgekeurd. 21. Missive van Gedeputeerde Staten hou dende niet-goedkeuring van de conversie der bestaande 4Vs en 5 pet. geldleeningen. Na ueen korte gedachten wisseling over de gronden waarop Gedeputeerde Staten hunne bedenkin gen deden steunen met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders om het bedrag der jaarfijksche aflossing van f 5000 te verhoogen tot f 7000. 22. Ontwerp-verordeningen tot heffing van een vergunningsrecht op den kleinhandel in sterken drank .ten bedrage van f 15 voor elke f 100 der geschatte huurwaarde van de localiteit in verband met den omvang van het bedrijf. Na eenige discussie aangenomen met algemeene [jstemmen. 23.. .Ontwerp-verordening op de invordering dier .heffing. Als voren, zijnde tevens be sloten tot goedkeuring der opgave van,\het bedrag der belasting, geraamd op f 1000 's jaars. 24. Adres van J, W. Kleiss, om behoud zijner toelage ad f 5 per week- Zonder hoofdelijke .stemming aangenomen het voorstel van Burge- meester en Wethouders om het ver.zoek toe te staan en de toelage te verstrekken. 25. Adres van A. C. A. Nolet om afstand vau grond met rapport van Burgemeester en Wethouders. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester eu Wethouders met alge- „meene stemmen besloten het verzoek toe te staan, onder de in het rapport der Commissie van Fabricage gestelde voorwaarden en tegen den prijs van f 6.— per centiaie, hebb.ende de heer J. J. G. Noiet, zich buiten stpmming gehouden. 26. Aanvulling der vaste commission. By .verschillende, stemmingen wordenbenoemd tot lede» der c-oromissie voor de strafverordenin- gen,'fie heeren J. B, Nolet en Van der Drift; tot lid en, voorzitter van de commissie tot herziening van de plaatselijke belastingen, de heer J. B. Nolet; tot lid dierzelfde commissie, de lieer J. Loopuyt;tqt leden der commissie voor de plaatselijke financiëu, de heeren A. Rijnbende en J. J. G. Nolet; tot htuen voor zitter, de heer L, W. Jansentot lid der commissie voor de schuttel ij de heer W. A, Beukers; tot leden der commissie van contróle voor d« plaatselijks directe belasting, de heeren JE. Elzevier Dom en J. Vtylaüd; tot plaats vervangende leden vau het stembureau de heet en:. A. Rijiibende en J. Houtman. 27. Aanwijzing der afdeeliugeu voor het onder zoek, der geineente-begrootiDg voor 1882. Zullen zitting hebben in de eerste afdeeiing, de Bur gemeester, als voorzitter, en de heerL. W. Jauseu, voorzitter der financieele commissie,'als rappor teur; tweede afdeeiing: deheerJ. A. Nolet Wz. wethouder, als voorzitter, en de heer A. Rij nbeude, lid der Jfinancieeie commissie, als rappoiteur; derde afdeeiing, de heer J. Leehner, wethouder,* als voorzitter en de heer J. J. G. Nolet, lid der financieele commissie, als rapporteur. Nadat bij loting was beslist dat de eerste en tweede afdeeiing ieder 7 en de derde afdee iing 6 leden zal tellen, werden de sectiën ver. volgens samengesteld: De eerste afdeeiing uit de heeren Loncq, Van der Schalk, Van der Drift, W. A. Beukers en J. B. Nolet; de tweede afdeeiing uit de heeren Loopuyt, Houtman, Vrijland, Melchers- en het nieuw optredend lid; de derde afdeeiing uit de heereu Schieveen, Elzevier Dom, Knappert en Visser, Ten slotte heeft de raad Burgemeester en Wethouders gemachtigd tot het doen rooien van eenige boocnen aan de Frankelandseho taan. Daarna is de vergadering gesloten. 5 Wij vernemen dat op verlangen van den rechter van instructie heden in zijn tegenwoor digheid de loop der beide treinen zou wordpa voorgesteld, waardoor de aanleiding tot het laatste spoorwegongeluk ontstond. Al de beambtendie in den avond van 3 October in dienst waren, zijn opgeroepen om zich op hunne posten te beviodenzoowel de wissel wachters als de rangeerders en machinisten, Gistermiddag is door de Rotterdamsche politie, bij aankomst van het stoomschip Galand, aan boord van dat schip in ontvangst genomen de uit Amerika aangevoerde Itaüaansche struik- roover Guiseppo Esposito, bijgenaamd Randazzo en Robello, die beschuldigd wordt een 40tal moorden gepleegd te hebben. Dit monster is éen betrekkelijk klein onaanzienlijk persoon tusscHen de 40 en 50 jaar oud, met donker uitzicht. Hij is onmiddellijk, zwaar geboeid, per rijtuig naar de cellulaire gevangenis vervoerd en aldaar voorloopig opgesloten om iater naar Italië ge- transporteerd te worden. De kiesvereeniging Burgerplicht te Amster dam heeft tot kandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen den heer Jhr.'Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, oud lid.' Tot kandidaat voor het lidmaatschap van dea gemeenteraad werd gekozen de voorzitter van het werkliedenverbond B. H. Held. Te Amsterdam bestaat het voornemen tot oprichting van een Zuid-Afrikaansche Handel maatschappij. 'i' De Amsterdamsche Omnibus-Maatschappij heeft, naar' de JV. iï. Gé. verneemt, concessie aangevraagd voor een electrischen tramdienst op den rijksstraatweg van Amsterdam naarSlo- terdyk. Uit Veere wordt aan de N. Jl. Cé. van 6 October gemeld Gisteren heeft de justitie zich weder dea heelen dag alhier bezig gehouden met het on derzoek in de droevige gebeurtenis dezer dagen. Er loopen verschillende 'geiuchten omtrent den vermoedelyken dader. De verslagenspzoU namelijk in financieele betrekking gestaan Heb ben met een werkman uit Middelburg, die zich wel eens hier vertoond en tegenover eene^der gehoorde getuigen dreigend over den heer->Sn' zich uitgelaten heelt.'Hij sch'ynt vooitvluchtig te zijn. Heden avond wordt algemeen verteld, dat de justitie hem te Antwerpen heeft^op gespoord. De Ooslenryksche hardlooper Dibbels heeft eergisteren te Utrecht zijn aldaar aangekondigdea wedloop volbracht, zonder van de 7yde''van het publiek de stoornis te ontmoeten, dié hem te Amsterdam was wedervaren. Hij werd fcelfs bij zijne teiugkornst op Buitenlust met gejuich I C jZJ door dé menigte begroet. Bjj 'P. J. Diehl te, Utrecht is het 1« nummer 'verschenen van De Bode des Yreiei, weekblaadje onder redactie van 0.Öiehl, predikant te Oud-Vossemeer. Een eerste' nummer vau De Nederl. Katholiek 1 y 'i f <t

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 6