Ter aanvulling van ons bericht betreffende den schietwedstrijd der schutterij te "Vlaardingen, in 'ons vorig nummer, kunnen wij mededeelen dat de korpsprijs, bestaande in een zilveren zuur ste!, werd behaald door de Schiedamsche schut terij met 435 punten. De Ylaardingscheschutterij bekwam 433 punten. De punten door de Ver eeniging nDe„ Eendracht" behaald werden ons niet maaègedfctjld. Heden nacht te rqim eenjubr is brand,uitge- broken in een "pakhufst in d'éfBoterstraat toebe- hoorende aan Mevr.. 3e wéd. J. Lechner, dat beneden wordt gebruikt door den winkelier in vruchten en vischwaren J, S. Kruining en boven door den timmerman D. Weber, die er zjjn werkplaats heeft, waar de brand ontstaan is. Hoe hij werd veroorzaakt schijnt echter niet bekend te zijn. - i Even als altijd waren ook nu de autoriteiten en de brandweer spoedig op de plaats des gevaars aanwezig en i's hét aa'ü het'lifaclitig optreden der laatste te danken dat'men'den brand te ruim twee uren meester was en hij zich bij dit eene perceel bepaalde, dat'schier geheel-is uitgebrand. Van het tegenovergelegen huis van Mevr. de wed. "W. Sonneveld/wer^l dóop de hitte van het brandend .perceel, dq vèrf aan den voorgevel belangrijk beschadigd terwijl een '20tal ruiten werden gebrob'eu, ook een paar gordijnen werden er,'door gezengd, doch het nevenstaand gebouw bekwam slechts geringe schade, voornamelijk aan de ruiten. Naar .wij vernepnen is het pand en alles wat er zich in bevond van den win kelier Kruining en den timmerman. Weher tégen .'brandschade verzekerd. Ondér de brieven gedurende de eerste helft der maand September door het postkantoor te Rotterdam verzonden, doch die wegens on- j bekendheid der geadresseerden niet verzonden zijn kunnen worden, komen o. a. voor: Wed. Gérritsen, te Schiedam en Boeser te Vlaardin- gen; van het hulpkantoor te Pernis: B. Don kersloot, te Amsterdam. De heer Camiile Sée, die bij de laatste verkiezingen het veld heeft moeten ruimen voor een onverzoenlijken kandidaat, is benoemd tot lid van den Raad van State. Zooals men zich zal herinnerenheeft Camiile Sée zich verdienstelijk gemaakt door zijn ontweip inde Kamer op het middelbaar onderwijs voor meisjes. De afdeelingeu der Tweede Kamer hebben bij het onderzoek der Staatsbegrooting voor 4882 benoemd tot rapporteurs over Hoofdstuk I (Huis des Konings tevens algemeene beschouwingen), Hoofdstuk II (H. Colleges vau Staat), Hoofdstuk VII» (Nationale Schuld), Hoofdstuk XI (Onvoorziene uitgaven) en Middelen de heeren Gleichmao, Van Delden, Mees, Goeman Borgesius en Blussé; over Hoofdstuk III (Buitenlandsche Zaken) de heeren De Beaufort, Patijo, Viruly, Cremers en Schimnaelpenninck van der Oye; over Hoofdstuk IV (Justitie) en arbeid der gèvangenen de heeren Heydeorijck, Mackay, De Savornin Lohman, Gratama en Wintgens. 'óver Hoofdstuk V (Binnenlandsche Zakéh) dë 'heeren De Vos van Steen wijk, Van der Hoop, Dy'ck meester, Sickesz en Vati der Linden. Door de directie der Nederjandsche Bank is' de rentestand gisteren vastgesteld als volgt .intérest van beleeningen van binnenlandsche effecten 3Vs pet.buitenlandsche effecten 4Vs pet., goederen 3V2-pct.disconto van wissels met drie handteekeningen (witte aanvraagbil- jetten) 4 pet.disconto van wissels met twee handteekemngeu en van promessen (blauwe aanvrangbiljetten) 4Vc pet.Gouvernements- acceptfn 3 pet. Tot adjunct-directeur van de Landbouw- Kolouie ïNederlandsch Mettray" op Rijsselt bij bij Zutfeo, is benoemd de heer I. Van Dam, gepens. 1e luitenant der infanterie, woneudo te 's Graven hage. Mr. H. Ph. De Kanter raadt den hoog teeraar Buys Ballot aan te .wachten met z\jn bond betreffende dén eed, totdat de Protestanten bond gesproken heeft. Verschillende berichten uit Venetië stem men daarin overeen, dat Nederland op de aard rijkskundige tentoonstelling aldaar een geenszins oubefangrijke plaats heeft ingenomen. De be kroningen, bestaande in 7 lettres de distinction, 8 medailles ie. klasse, 4.'dito 2e klasse en 4'éer- volle - vermeldingen. Eergisteravond,!» de loodsboot Goeree n".3, nabij Dungeness door'een onbekende'stoomboot jn den grond 'gevaren. Twee man worden vér- mist, (ie overigen zijn gered. -De gouverneur te Miinilia meldt, dat de .JSpaanscbe consul 'te Batavia heeft gemeld, dat in het Noorden van Java de cholera en de runder pest, heerschen en dat alletvan Straat Sunda komende schepen aan quarantaine onder worpen zullen zijn. De algemeene vergadering vandeNeder- landsche Vereeniging tot hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog (het JRoode Kruis), werd gisteren in Diligentia te 's Hage gehouden, onder voorzitterschap van generaal Van Meurs. Door den secretaris van het hoofdcomité, den heer Dr. Carsten, werd het vei slag der veree niging gedurende het laatste tweejarigtydvak uitgebracht, dat in hoofdzaak gewijd was aan de verrichtingen van de vereeniging naar aan leiding van de gebeurtenissen in Zuid-Afnka. Het versjag werd bij acclamatie goedgekeurd. Uit'de-rekeningen'verantwoording van het geldelijk beheer doorhet hoofdcomité in de jaren 1879/80 en 4880'81 blijkt dat op 1 Juli 48811'aanwezig waren f400,000 2l/s °/0 W.'S. en f28000 4 id. en dat sedeit 44 Juh 11. uit het saldo der laatste rekening ad f 35,664.82* is aangekocht een kapitaal van f52000 2Vs "W; Schuld, hetwelk almede in het grootboek is ingeschreven, zoodat thans de ingeschreven kapitalen bedragen f 152,000 2Va en f28,000 4% "W. S. Op voorstel der commissie met hei onderzoek der rekening belast besloot de vergadering de rekening goed te keuren onder volkomen décharge aan den penningmeester en onder daukbetuigiug aan het hoofdcomité en den penningmeester voor het gehouden beheer. Het eeuige voorstel op het programma der werkzaamheden was ingekomen van het comité te Rotterdam en strekte opn aan de statuten toe te voegen een bepaling, volgeus welke op schriftelijk gemotiveerd verzoek van minstens vijf afdeelingeu het hoofdcomité gehouden zal ziju zoo spoedig mogelijk, maar uiterlijk binuen 44 dagen, een algemeene veigadering bijeen te roepen. Het hoofdcomité vereenigde zich met de strekking van het vooislel, doch, met liet oog op de bezwaren aan een wijzigiug der statuten verhouden, was het van oordeel, dat de bepaling gevoegelijk in het Reglement van Otdevoorde algemeene vergadering zoude kunnen worden opgenomen. Rotterdam vereenigde zich met dat gevoelen en hare afgevaardigdede heer Jaoobson gaf een nadere toelichting waaruit bleek, dat het voorstel ontsproten is uit eeu verschil van opvatting, hetwelk na het uitbreken vod den Transvaalschen oorlog tusschen het hoofdcomité en eenige afdeelingen heerschte over het optreden der vereeniging. Bestond er toen dergelijke bepaling, als thans was voorgesteld, het over groot aantal afdeelingen zou een vergadering geviaagd hebben die zeker een spoediger optre den der vereeniging zou hebben tengevolge gehad. Dergelijken toestand wenscht het Rot- terdamsche comité vooitaan te voorkomen. In antwoord hierop deed de voorzitter uit komen dat het onmogelijk was dadelijk op te treden daar de statuten dit beletteu, dat men hier te doen had met een natie ondergeschikt aan de Eugelschen en de Boeren toen nog niet als oorlogvoerende partij erkend waieu. "Vervolgens werd een aanbeveling voor 5 nieuwe leden van het Hoofdcomité door dat bestuur aan Z. M. den Koning aan te bieden opgemaakt, waarop 45 leden geplaatst weiden. Het Hoofdcomité is geroepen uit dit vijftiental eene aanbeveling van 5 nieuwe leden van liet Hoofdbestuur te kiezeo. De vooizitter sloot hierop de vergi ring met eene dankbetuiging aan de tegenwcofdige dames en heeren en onder aanbeveling van de belangen van het Koode Kruis iu de ver nieuwde ondersteuning der afdeelingen. Eergisteren is te behagen gehouden de 42e algemeene veigadering van de Hull. Maat schappij van Landbouw. Blij keus het verslag is het aantal afdeelingeu van 80 lot 87 geklommen, doch het ledental van 14,915 in het voi ige jaar, tot '13,349 verminderd, ten deele ook een ge volg van de vei boogde contributie. Het nadee- lig saldo der rekening was met f420 vermin derd. Onder meer werd behandeld het rapport van de commissie iu zake het landbouwonder wijs, zooals dat in zijn geheel is opgenomen iu het Maandblad van Sept. Als slotsom van hare beschouwingen stelt de commissie voor, dat de algemeene vergadering der Holl, Mastschappjj van Landbouw het hoofdbestuur machtige, om met de tegeering, de provinciale-en gemeente besturen iü 'onderhandeling te tieden, tot het oprichten vau vakscholen,'Voor den Landbouw, eu dat de algemeeue vergadering een ciediet toesta va* f3000 gedurende vyfachtereenvolgendè',,, jaren, tot het verleenen van een'subsidiej.iifdieB,! deze onderhandelingen tot een gewe(nschten uit- slag mochten leiden, aan twee vakscholen voorr de zuivelbereiding, één inde provincie Noord- Holland en één in de provincie Zuid-Hollaud, aan ieder voor de helft (Wer som. Na gevoerd debat werd het voorstel van het hoofdbestuur tot het verleenen der gevraagde subsidie toegestaan. Te Monster loopt het' eerucht, dat de te Poeldijk gestationeerde gemeente veldwachter' zoo niet ontslagen, dan toch tot ontslag vragen genoodzaakt zou worden. Hij zou gelden, die hij van de ingezetenen ter betaling van hunne belasting inde, ten eigen bate hebben gebruikt. Men spreekt, vau een bedrag van ongeveer f 4000. (D. v. Z. II.) Naar men verneemt, heeft de justitie nog geen spoor van den dader van den moord te Veere ontdekt. Onze residentie, 't bleek eergisteren uit de beiaadslaging in den gemeenteraad telt juist evenveel kroegjes en kroegen als er brood- bakkerijen iu onze geheele provincie zijn; 1230 tapperijen in een stad van ruim 100,000 inwo ners. De verhouding zou in vergelijking met andere plaatsen nog niet eens zoo ongunstig wezen, wanneer men niet bedacht dat een overwegend groot deel der ingezetenen om hiin' standhun naam of betrekking natuurlijk vanzelf verbannen zijn uit alwat naar een tappery zweemt. Maandag 1.1. zonk voor dén Moerdijk" op het Hollandsch Diep een vaartuig beladen met peen en bevaren door schipper Adriaan De Been van Wagenberg en Johannes Den Biggelaur van Made. De persoon van Pieter De Bie, die het vaartuig van den wal af had zien zeilen,' vermiste het eenige oogenblikken later plotseiiog. Hij heeft de tegenwoordigheid van geest om oogenblikkelijk met ,een roeiboot de rivier op te varen, waai door hij het genoegen had de twee genoemde schippers, die reeds een uur- op een plank hadden rondgedreven, uit hunne gevaailijke positie te verlossen en behouden aan wal te bieugeu. Nu de aardigheid.van.nagebootste bauk-v biljetten heeft uitgediend en het publiek meer---, malen de dupe is geworden van deze gevaarlijke, reclames, -beeft een winkelier te Amsterdam: iets nieuws op dat gebied - uitgedachthij heeft! zijn klanten-een nagebootsten'postwissel vatf f 7,50 toegezonden, iu plaats van ten postkantoren in zyn winkel' betaalbaar.- Vacl.) Sedert eeoigen^ tijd heerscht in de om streken van Kampeb éen zeer'levendige handel in vetle varkens.Door-de opkoopers worden ze onmiddellijk per'spoor of rnet st'oombóoteè' naar Amsterdam en het buitenland verzondeïL' Men besteedt van 50 tot 55 et, per Kg. Te Winsum zijn uit Noord-Amerika reeds weder teruggekomen 3 personen, die in het jongste voorjaar als landverhuizers derwaarts! waren vertrokken, maar er niet vonden wat zijV met zoeveel anderen, hadden .gedacht er te zullen vinden. Zaterdag II. kwameen dame, vergezeld van twee jongetjes van 9 en 14 jaren, met den trein van Amsterdam aaD het station te, Venloo aan, waar zij iu de wachtkamer 2Óe' klasse plaats nam. Koit daarna was de dame verdwenen, en zij is ook niet meer te voor schuil gekomen, zoodat er vermoeden bestaat dat zij zich met een vertiekkendcu trein uit de voeten heeft gemaakt, de kinderen aan hun' lot o vei latende. De kinderen werden door den commissaris van politie ouder dak gebracht en verklaarden Wegelmans te heeten eb woonachtig te zijn, in de Warmoesstraat te Amsterdam. Daar de" ontaarde móeder niets meer van zich heeft laten hooreu, zyn de kinderen eergisteren per stoomboot naar Amsterdam vervoerd. Bij een spooi wegwaebter te' Oisterwijk is Donderdagnacht door iubraak o. a. gestolen een hoi loge. Het toeval wilde, dat juist decommis-' saris van politie te Tilburg in deu winkel van een hoi logemaker aldaar stond, toen daar iemands binnenkwam om een horloge te< verkoopensa Nadat de horlogemaker verklaard had geen horloges vau onbekenden te koopen, bood de,' commissaris van politie zich aan hem naar een lief hebbel* te biengen, die - bet-horloge-wel zou nemen. De man volgde naar- het politie-'i bureau,. waar.:hy wan zyn horloge- werd afge- holpeu. nadat, bjj al.spoedig bekende'hetvoorJi werp te Oisterwijk te hebben- gestolen. Ook- zijn handlanger, die in de nabijheid-stond ta\ wachten, werd spoedig ingerekend, en beide- peisonen zyn .naar Breda ^getransporteerd.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2