Bü deze Courant Mooren TWEE Bij wisels BTnüiTaTfi' <27"'ifeïïcTtèT A0. 1881. Maandag 28 November. is 5324. "V ij t e u I) ertigste Jaargang. too**.*******»*, p.r kwal taai 1.85. ^PlljlS, MpiM franco per post, door het geheele Rijk- 2.50. "j l&onderlvjUe nommers- 0.10. BB READ s RABHT, K, 1**. Advertentieprijs van 1—10 gewoua regels met inbegrip van eene Courantf 1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. SCHIEDAM26 November 1881. De Gemeenteraad alhier hield gisteren eene vergaderingdie door 16 leden werd bijge woond. Atv'tig waren de heeren Beukers en J. J. G. Nuiet, die kennis hadden gegeven, dat zjj door afwezigheid verhinderd werden de ver gadering by te wonen en de heer Loopuyt. 1. De notulen van het verhandelde in de zitting van 27 October jl. werden gelezen en goedgekeurd. 2. Is ingekomen een besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van de gemeente- rekening over 1880. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Missive van Gedeputeerde Staten houdende eene bemerking op de gemeentebegrooting voor 1882. Nadat tot dadelijke behandeling was besloten, werd die begrooting gewijzigd goedgekeurd. 4. Gelijke missive, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot afstand in gebruik van grond aan L. O. Verboom. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Proces-verbaal van de opneming der boeken en kas bij den gemeente-ontvanger op 3 November jl. Aangenomen voor kennis geving. 6. Twee ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving op de gemeente-begrooting voor 1881. Tot straks aangehouden. 7. Missive van de commissie van toezicht over het middelbaar onderwijs, houdende aan beveling ter voorziening eener vacature wegens periodieke aftreding van den heer C. J. Loncq, waarop geplaatst zijn de heeren C. J. Loncq en J. M. Van der Schalk, Ter inzage neder- g8legd ten einde in eene volgende vergadering tot benoeming over te gaan. 8. Missive van de commissie van toezicht over het lager onderwijs, houdende aanbeveling ter vervulling eener bestaande vacature, waarop geplaatst zijn de heeren H. Hoppe en P. Brillen- burg. Ter inzage, ten einde in eene volgende vergadering tot benoeming over te gaan. 9. Adressen van den Inspecteur en de hoofd agenten van politie, houdende daukbetuiging voor de verhooging hunner jaarwedden. Aangenomen voor kennisgeving. 10. Adressen van de heeren: S. A. Vernède, E. De Koning, J. M. Rijnbende, H. De Vringer en G. Montfoort, ambtenaren ter gemeente secretarie, aan het bevolking-bureau en bij den gemeente-ontvanger, houdende gelijke dankbe tuiging. Aangenomen voor kennisgeving. 11. Adres van mej. M. E. De Groot, houdende dankbetuiging voor hare benoeming tot onder wijzeres. Aangenomen voor kennisgeving. 12. Adres van den heer J. H. Van,der Dussen, om eervol ontslag als onderwijzer tegen 1° Januari e. k, Ter. iuzage en aangehouden. 13. Adres van de firma Groenhorst en Co. om afschrijving van den aanslag in de plaatse lijke directe belasting, dienst *1880, wegens verkoop van eigendom. In hauden gesteld van Burgemeester en Wethouders ten fine van beschikking, overeenkomstig de bepaling der bestaande verordening. 15. Adres van O. Duijser, om verhooging van jaarwedde, als concierge der Hoogere Burger school. Ter inzage en aangehouden. 15. Aan de orde was het nemen van eene beslissing betreffende de aantegane geldeening van f 218,000, waarvoor is ingeschreven tot een bedrag van f 329,000. Na beraadslaging, met aigemeene stemmen aangenomen, het voor- 1 stel van Burgemeester en "Wethouders om toe te wijzen de iuschrijvingen pari en daarboven tot een bedrag van f 141,000; en hun college te machtigen de nog gevorderde som van f 77,000 te sluiten, in geen geval benaden pari, zoo noodig door het uitschrijven van eene nieuwe inschrijving, naai: dezelfde voorwaarden. 16. Drie ontwerp-besluiten, tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeente-be grooting voor 1881. Aangenomen met aige meene stemmen. 17. Rekening van de dienstdoende schutterij over 1880 (ontvangst f 45-14.18, uitgaaj f4000.22l/2, goed slot f 514.1572. Aange nomen met aigemeene stemmen. 18. Begrooting van de dienstdoende schutterij voor 1882 (ontvangst eu uitgaaf geraamd op f 4717.15%), Na beraadslaging, die voor namelijk liep over de verhooging van den post voor de muziek; aangenomen met deze ver hooging van f500.met 11 togen 5 stemmen. Tegen de heeren: Vau der Schalk, Visser, Elzevier Dom, Rijnbende en Sehieveen. -19. Adres van den heer J, L. "Wever, om ontslag als onderwijzer met 1 December e. k. Dat ontslag wordt eervol verleend. 20. Adres van mej. D. De Groot, om ontslag als onderwijzeres met 15 December e. k, Dat ontslag wordt eervol verleend. 21. Voordracht tot bevordering van den onder wijzer der eerste klasse den heer J. Bokhorst, tot plaatsvervangend hoofd der eerste openbare armenschool. Daartoe wordt besloten met 15 stemmen legen 1. Tegen de heer Melchers. 22. Voordracht tot benoeming tot onder wijzeressen van de 3e klasse aan de le openbare tusschenschool. Met aigemeene (14) stemmen benoemd mej. J. E. ïndeweij en mej. J. C. Sanders. 2 briefjes waren in blanco. 23. Voordracht tot benoeming van een onder wijzer der 3e klasse aan de 2e openbare tusschen school, Benoemd de heer A. J. J. Robbersen met aigemeene (14) stemmen. 2 briefjes'waren in blanco. 24 Benoeming tot onderwijzeres van de 3e klasse aan de openbare burgerschool. Met aigemeene (14) stemmen benoemd Mej, J. J. Smith. 2 briefjes waren in blanco. 25. Adres van A. O. A. Nolet, om afstand van grond aan de Warande voor f4 per centiare. Burgemeester en Wethouders stelden voor liet verzoek af te wijzen op grond van het be staande raadsbesluit, waarbij de prijs voor dezen grond op f6 per centaire is bepaald. In den loop der beraadslaging werd door den heer Melchers het voorstel gedaan om in te trekken bedoeld besluit in 1876 genomen. Dat voorstel werd met 11 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen de heerenVan der Schalk, Roelants, J. A. Nolet Wz., Loncq en Sehieveen. Met 13 tegen 3 stemmen werd daarop ver worpen een voorstel van den heer Elzevier Dom* om het verzoek (afstand tegen f4) in te willigen,, Vóór de heeren Jansen, Elzevier Dom en Rynbende. Ten slotte werd, overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en "Wethouders, met 14, tegen 2 stemmen, tot afw'yzing van het verzoek - besloten. Tegen de heeren: Jansen en Rijnbende. 26. Vervolgens kwam aan de orde de behan deling der ontwerp-algemeene voorwaarden waarop vergunning wordt verleend, tot den aanleg van tramwegen, op het grondgebied der gemeente Schiedam. Die beiaadslagingen werden tot art. 7 voort gezet, maar konden niet ten einde gebracht worden omdat het vereischte getal leden niet meer tegenwoordig was, zoodat deze beraad slagingen in eene volgende vergadering zullen worden voorgezeten de vergadering moest worden gesloten. Door het kader onderofficieren en kor poraals, alsmede door het muziekkorps der dd, schutterij alhier, die daartoe gisteravond in de exercitieschuur waren bijeengekomen werden den Majoor-lvommandant der schutterij, den heer H. Hoppe, door hen op deze bijeenkomst met de officieren gonoodigd, een paar keurige geschenken aangeboden, ter gelegenheid van zijn 15jarigen dienst bij de schutterij. Het geschenk van het kader onderofficieren en korporaals bestaat in een zilveren inktkoker smaakvol van vorm en keurig bewerkt, waarop een hond als zinnebeeld der trouw met een eereteeken van 15jarigen dienst in den bek, De volgende iuscriplie is er op gegraveerd: sHet kader onderofficieren en korporaals der dd. schutterij te Schiedam. 19 October." - Dit geschenk werd den Kommandant onder een gepaste toespraak van den len luitenant- adjudant den heer F. Van Waas aangeboden. De uitvoering van dit geschenk was opge dragen aan onzen stadgenoot den heer G. J. H, Schmidt. Door het muziekkorps werd den komman dant onder gepaste bewoordingen door den muzikant den heer A.. Vijgenboom aangeboden een keurige Kaurteuschaal op verguld voetstuk, waarop de inscriptie: sSouvenir aangeboden

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1