Binnenlandsche Berichten, sik zei altijd "en reeds toen zy drukken veuler da hoop uit, dat door de Tweede Kamer geen liandelstractateu zullen worden goedgekeurd, waai bij niet op den yoorgroud zou staan dat Nederland zal worden behandeld op den voet der meest begunstigde natie, of waai bij Nederland zich vei binden zou, om gedurende een lang tijdvak geen verandering iu zyn tarieven te biengen. l£toilaf dat hg zgn aanklacht tegen zgn optoiger Da Itouss?aux niet zou intrekken, omdat hij tot aan zijn laatsten snik zal protesteeren tegen het onrecht, dat Leo XIII tegen hem heeft gepleegd. Men had hem voor gek ver klaard en hem onrechtmatig afgezet; natuur lijk zou hij niet op betaling vanz'gn tractement als bisschop van Doorsik aandringen, want dat zou toch niet baten. Men zegt dat bgna'l millioen van het door den kanunnik Bernard gestolene in een Londensche bank is teruggevonden. Armand Peitzer blyft in de gevangenis het stilzwijgen bewarenmen zegt, dat hy met het Panorama Verlat 24,000 frs. verdiende, maar zeker weet men nog niets van zyn finan- ciëele aangelegenheden. Ed. Pecher is weer naar Mentone vertrok ken; de schepen Van der Taelen is benoemd tot toeziend voogd, over het kind van Ber- nays. Deze had zich borg gesteld voor een vriend voor 25,000 frs., zoodat er behalve de 100,000 frs., het bedrag der verzekering, niet vee! overblijft van de nalatenschap. Van de twee sleutels, die op het huis van de Rue de ia Loi pasten, is een teruggevonden in het huis zelf, de andere te Aken in den tuin van Maria Hilf door den politiebeambte De Keyser. RUSLAND. Het proces tegen de moordenaars van generaal Strelnikoff, die Kossogorsky en StepanofT heetten, werd op 1 dezer met gesloten deuren gehouden. Den 2den bekrach tigde de Gouverneur-generaal het over hen gevelde doodvonnis, en den 3deo, 's ochtends te vjjf uren, werd dit op de plaats der gevan genis door ophanging aan hen voltrokken, in tegenwoordigheid van eenige beambten en een tiental burgers. De lyken werden naar het quarantaines-kerkhof gebracht. Het beulswerk werd verricht door een wegens moord veroordeelden dwangarbeider. - De Petersburger correspondent van deu yew-York Herald deelt mede, dat Keizer Alexander III de doodstraf, uitgesproken over de laatste veroordeelden in het proce3 tegen Souchanoff, heeft veranderd, tengevolge van een door Victor Hugo aan den Keizer ge richt schrijven, dat Demidoff te Parijs kwam afhalen. D O I T 8 C II L A N D. Naar hetgeen uit Berlijn nader omtrent het bekende compromis tusschen de conserva tieven en clericalen wordt gemeld, heeft Bis marck slechts voorloopig er mede ingestemd, in afwachting hoa de ultramoutanen in den Ryksilag over zijne hervormingsplannen zullen stemmen, uamelijk niet wat het tabaksmono- poiie betreft, daarop bestaat dan ook nog volstiekt geen vooruitzicht, maar onder anderen wat betreft de wei klieden verzekering. Kortom, naar men beweert, wil hy de kwestie sik denk boven, in de kamer," zei do Baron, «enigszins blozende, en do bediende ging hoon'. siloe? Zijt gij getrouwd?" vroegFroben ver wonderd. sEn dat verneem ik nu pas! Allereerst, van harte géluk! Maar zog me toch ik zou me waarlijk nog eer hebben laten wijs maken, dat de hemel gevallen was 1En sedert wan neer?" sSodert zes maanden,"«antwoordde Faldner mismoedig en zonder zijn gast aan te ziensmnar Jioo kan u dat zoo in verwondering brengen -Gij beprijpt toch, bij mijn uitgestrekto landgoed, waarop ik alles zelfs bestuur..i." »Nu, ik vind het zeer natuurlijk bn naar be- hoorenmaar als ik me herinner, hoe 'gij u vroeger over het huwelijk uitliet, dan kon ik me nooit voorstellen, dat gij ooit een meisje geschikt voor u zoudt achten." »Necn, mot uw verlof!" hernam de Baron, I »Nu ja, gij zeidet 'altijd en roeds toon," riep de jonge man glimlachend, ernaar reeds toen en altijd zei ik, dat gij bij uw hooge cischon geen jneisja vindon zoudt, want dia streefden naar een over de wijzigingen in' de Meiwetten voor loopig aanhangig houden" en. haar'tegenover, de ultramontaneu gebruiken als, een wapea, waarvan hij naar omstandigheden party kan trekken. In den officieelen Rekhs-Anzeiger wordt bekend gemaakt, dat de heer Von Schlözer benoemd is tot Pruisisch gezant by den H. Stoel. Ofilcleele Mededcelltigen. Wy veruemen dat de kapitein ter zee J. W. Biukes, adjudant van Z. M. den Koning in buitengewonen dienst, bestemd is om op te treden ais kommandant van Zr. Ms. stoomschip 'Valk, welke oorlogsbodem Z. M. den Koning en de Koningin met gevolg eerlang naar Londen zal overvoeren. DEN HAAG, 5 April 1882. IIH. MM. de Koning en de Koningin hebben een som van f100 geschonken aan het Schoolfonds voor schipperskinderen in Friesland; terwyl hetzelfde fonds een gift van f40 ontving van Z. K. H. Alexander, Kroonprins der Nederlanden. SCHIEDAM, 5 April 1882. Gisternamiddag arriveerde aan de Sluisbrug alhier een stoombootje met een vaartuigyvoor de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij tot het in- en uitvaren der leggers voor een nood brug over ae Schie, tijdens de noodzakelijke vernieuwing van de aldaar aanwezige kraan- brug. Het bleek echter al spoedig, dat het vaartuig te breed was om de sluis te kdnnen passeeren, waarom de kapitein van het stoombootje besloot terug te keereu eu te beproeven of het hem mocht gelukken door de sluis te Delfshaven de plaats van bestem ming te bereiken, hetgeen gebleken is te kunnen geschieden. Heden middag te een uur althans is bedoeld vaartuig laugs dien weg alhier aangebracht. 1 i Terwy! men hedenmorgen op het op stroom alhier liggend stoomschip Dasch'y JKoni^pkapt. Haechenmeister, bezig was met het lossen van granen door middel van een donkey, geraakte de rechteihanil van deu eeisten stuurman H. Platz, tusschen deze machine, met het ongelukkig gevolg dat twee vingers werden verbrijzeld en een gekneusd. Naar het ziekenhuis vervoerd werden de twee verbrijzelde vingers door den heer J. A. Rutschy geamputeerdterwijl de gekneusde waar schijnlijk zal kunnen behouden worden. Naar men verneemt, is de tusschenkomst van den Minister van Binnenlandsche Zaken ingeroepen in zake het subsidieeren van de bijzondere school der zusters Franciscanessen te Heerlen. ideaal, dat ik niot kon goedkeuren en dat ook nergens te vinden was. Maar nog eens, mijn vriend, hartelijk wensch ik u geluk! Intuischon, nu er een damo in huis is, die ons op de thee noodigt, kan ik toch waarlijk niet in mijn reis gewaad verschijnenHeb dus een oogenblik ge duld; ik zal spoedig weer bij u zijn. Tot weer ziens 1" Hij verliet het prieel en de Baron zag hem na met een droevigen blik. illij hoeft geen ongelijk 1" sprak hij bijkans fluisterend. Doch op hetzelfde oogenblik trad een groote vrouwelijke gestalte het prieel binnen. »Wie verliet u zoo even?" vroeg zij voort varend. »Wie riep dat ®Tot weerziens De Baron stond op en zag zijn vrouw ver wonderd aan.-" pij bemerkte hoe de anders zoo bleokc kleur harer wangen dooreen gloeiend rood vervangen was, ïNeen, dat is niet om uit te houdenriep hij op heftigen toon. »Josepha,'hoe dikwijls moet ik u zeggen, dat Hufeland manschen van uw gestel ieder» 'driftige beweging 6trong verbiedt? De Minister vsin Oorlog heeft aan de Ia- raëlietische miliciens alsnog verlof verleend tot en- met "den 12en dezer. Naar het Vad, verneemt, is wegens de voortdurende ongesteldheid van Prins Leopold zyu huwelijk met Prinses Helena van Waldeck onbepaald uitgesteld. Men weet dat het huwe lijk zou voltrokken worden op 27 April. Aan de Eerste en Tweede Kamer eh aan den Minister van Binnenlandsche Zakeu ver zond de Syuouale Commissie der Chr. Ger. Kerk dezer dagen, een adres volgens besluit van de laatste algemeens Synode dier Kerk, met verzoek, dat het wetsontwerp op de schuttery niet goedgekeurd wordetenz'y er de bepaling in worde opgenomen, dat er geen schutterij-oefeningen op Zondag mogen wor den gehoudeu, eu dat in allen gevalle niemaud tegen zijn geweten mag gedwongen worden, op Zondag aan zoodanige oefemugeu deel te umnen. De beide liberale kiesvereenigingen te Steen wy k, Burgerplicht eu Hoop op de toekomst,- hebben tot vooiloopig candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen deu heer Mr. P. J. G. Van Diggelen, te Zwolle. Ook in eene vergadenug der Uiesvereeuiging Burgerplicht te Zwaï tsluis bleek de heer Mr. P. J. G. Van Diggeleu de meest gewilde candidaat te zyn. £r werd echter besloten vooralsnog geen candidaat te stellenmaar den uitslag af te wachten der centiale ver gadering te Meppei, Een aantal industrieelen, handelaren en belanghebbenden by de biunenlandsehe scheepvaart te Maastricht, hebben zich tot de Tweede Kamer gewend met een adies ter ondersteuning van liet verzoek der Kamer vaa Koophandel eu Fabrieken aldaar, dat een enquête worde ingesteldlo. omtrent den toestand van het fabriekwezen in Nederland 2o. omtrent den invloed dien daarop het protectiestelsel van andere rijken uitoefent, en 3o. omtrent de middelen van herstel, cam quo vau regeeriugswege te uemen. Dat moet maar gezegd worden, zegt het' Rott. HU.de Nederiaodsche fiscus is een heksenmeester in 'tclassificeeren. We zouden hem de tours de force, die hij dagelijks op dat gebied vertoont, niet gaarne nadoen. Als pendant van de beruchte molenaars-kwestie kan dienen, dat de heer D. Buys, directeur Wat ziet ge er warm uit! Gij hebt zeker weel een gedeolte te voet afgelegd; gij hebt u zelfs verhit en komt nu, tcgon alle gezond verstand, nog in den tuin, waar het koel is. Altijd on ecuwig moet ik u hetzelfde herhalen, als tot een kind. Schaam je!" »Achik wou u slechts afhalen," sprak Josopha met een bevende stem. Word maar niet dadelijk bops! Waarlijk, ik bob den geheelon weg gereden en ik ben volstrekt niet verhit. Wees toch een beetje vriendelijk!" »Uwe wangen spreken u tegen," vervolgde hij knorrig. »Moct ik dan ook tot u altijd preeken 1 En de,shawl hebt ge óók niet orngedasn, ik u zei, tegen dat ge 's avonds nog in de "-in mocht gaan. Waarom gooi ik dan het geld voor zulke dii gen het raam uit, als men ze toch niot gebruikt,? O God! ik zou er dikwijls gek van kunnen worden! Ook niet het geringste doet gij tot mijn genoogen! Uw eeuwige eigenzinnigheid zal mo nog doen sterven. Oik zou dikwijls kunnen...." »0ch, ik bid je, vergeef me, Frans 1" smeekte zij weemoedig.'nik heb u den heelen dag niet van hePjAlgemeen Schóól m'uveiW te Rotter dam, in 't bezit is van een otvvangbewys'te» zynen name voor het recht' van patent we*| gens een mooi ding, ais ge 't raadt lezer, "We zuilen het u maar zeggen wegens het geven van spelau of vermakelijkheden, 'tls bepaald klassiek. Zou men niet meenea dat de onf vanger het schoolmuseum tot Dog toe voor een café chantant of een paardenspel heeft aangezien? Te Kralingen kwamen eergisteren een paar heéren bij den heer W. Lohe hun sigaar aansteken. De heer Lohe ging koit daarop naar de kerk. Toeo bij terugkwam, zag hij, dat by hem ingebroken was; zijn geld ea papieren waren verdwenen. Iu het hospitaal te Batavia is een kleins Skandinavische bibliotheek tot stand gekomen, waarvan door zeelieden uit het Noorden, dis daar «enigen tijd moeten doorbrengen, gretig gebruik wordt gemaakt. Voor den 5den tocht van de Willm Barentsz is ontvangen vandeheeren Neelmeijer en Van "VVely, sigarenfabrikanten te Apeldoorn, •1000 sigaren, en van de heeren Grelinger es Jansen te Amsterdam, twee okshoofden zuur kool. De twee koningstijgers, uit het Noorden van China afkomstig, die door de Rotter- damsche diergaarde waren aaugekochtziju daar aangekomen. De beer G. F. Penning, postdirecteur t« Gorinchem, maakt bekenddat ten behoevS van weduwen en weezen der verongelukte postboden en postschippeis op de Merweds op 17 December 1881 aan giften is ingekomen een som van f 11,540,59Va. Een moeder heeft te Amsterdam haar kind, dat zich niet goed gedragen had, zoo mishan deld, dat de kleine aan de gevolgen overleed» De vrouw is in hechtenis. De prijs van de turf, per marktpraarn, it te Zwartsluis en Meppei gedaald tot f80, zijnde een derde min;!er dan vroeger. Van Tessel wordt gerneld Als een gevolg vau het buitengewoon zachte winterweer heeft zich hipr het hoogst zeld zame geval voorge'daan, dat een wild eend reeds een nest eieren heeft uitgebroed es voor eenige dagen lustig met hare jongen roudzwom. Het Rolitkblad bevat een lijst van '142 verwijderde vreemdelingen. Opmei kelyk zekef mag het Signalement van een dezer heeten, een Duitsche 26-jarige gehuwde' vrouw. Na de opgaaf van de gewone kentoekeueu omtrent oogen, neus, mond en kin volgt heel lakoniek, jbaard en knevel rossig." gezien en wou u hier verrassen. Achik dacht niet meer aan de shawl en aan don avond, "Wil ge 't uw vrouw vergeven?" iNu, 't is al genoeg;'laat me toch met rust Gij weet ik lioud niet van -zulke scènes. En ntt ten overvloede nog tranen ook! Wen je toch i» Godsnaam die rampzalige weekheid af om ovei' elke beuzeling te huilenWij hebben een gast, Fróben, van wien ik u vertelde, mijn reis genoot Gedraag u verstandig, hoort ge. Joseph? f Laat het aan niels ontbreken, opdnt ik niet is huishoudelijke zorgen óók nog op me behoef tü nemen. In het salon wordt thee gedronken Hij ging haar zwijgend vooruit naar hot skft door de allee. Droevig volgde Josephs hem ','tf zweefde een vraag op hare lippen, maar hos gaarne zij gesproken had, ze .drong dio vraaj diep in haar hart terug. (Wordt vervólgd.)

Schiedamsche Courant | 1882 | | pagina 2