Zaterdag 2!2 ijüli. 5491. POLITIE. Zij wacht. A". 1882 .''Jl' Feuilleton. Zes en Dert g-ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsche Berichten. t.B5. BlfKEAlJt MAIIKtI'. E, 124. v, COURANT. £IMWNfcJHsNTsKilMs, per kwiittaal ffaxco per post, .tour het geheele Rijk Afiomieilijke numnieis - 2.50. - 0.10. S J AiiVBRTEtmerRlJs: ran 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1,10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Aan het Commissariaat van politie is als gevonden in den Oflicieren-tuin aangebracht een dames-portcmonnale met fOg»y3, en als op straat een gouden oorbel n een arit ktnderschortje. E N E L A N I). De Times vei neemt, dat het dralen der Porte met het beantwoorden der jongste iden tieke nota der mogendheden de Britsche Re-, geering tot de gevolgtrekking heeft geleid, dc^t.de uitnnodiging der conferentie door de Porte feitelijk is verworpen. Dienovereenkom- 3tigizouden er galeien bepaalde bevelen tot het uitrusten en heenzenden van een Britscb ^Speditie-korps naar Egypte uitgevaardigd worden. Het teiugkeeren van Derwisch-pacha sanr Alexandria wordt 'niet bevèstfgd. Som mige dagbladen zeggen, dat de stoomboot, door adtnu aal Seymour algezonden, Derwiseh- jmcha niet kon achterhalen. In het Lagprhuiv zeide Gladstone dat fcjj Maandag zal indienen een krediet om de regeeiing in slaat te stellen de stiijdkrach- 4ffl» in de Middellandsche Zee te versterken. Hij is van zins de som te verkrijgen door wjjziging der belasting. In het Lagerhuis zeide Dilke, dat Enge land en Frankrijk den 17den jl. de mogend heden voorstelden die mogendheden aan te Wg'zen, die, in geval van nood, bijzondere maatregelen ter bescherming tan het Suez- kanaal nemen zouden, aan haar overlatend d« wjjze an het tijdstip van 't handelen, dat overeenkomstig het beginsel van het protocol onbaatzuchtig moet geschieden, Dilke leest een depêche van Elliot aan Gianville, die be vestigt dat Kalnoky het bombardement vol- komeu gewettigd acht. Gladstone zeide dat de Poite het vooistel om deel te nemen aan de conferentie nwilligt; de depêche behelst geen woord dat onmiddellijk slaat op het zenden van Turksche troepen «aar Egypte. Niet de gemalin van den Khedive, zooale de Indép. Beige mededeelde, maar haie zuster, de echtgenoot van Daoud-Pacha, is tijdens het bombardement van Alexandria outjjdig bevallen en overleden. Het lijk van Lord Crawford, dat in Mei van het vorige jaar uit het familiegraf te Dunecht gestolen werd, is thans eindelijk niet ver van daar teruggevonden, op een plek in het bosch, twee voet onder den grond. Naar men uit den toestand van het gebalsemd stoffelijk overschot en de dekens waarin het gewikkeld was opmaakt, heeft het daar al dien tijd gelegen. Een man, die eenigszins in den diefstal betrokken was, heeft de plaats aangewezen en is in hechtenis genomen, H'y moet echter niet een van de voornaamste schuldigen zijn. T U B K IJ E. In eene circulaire van Said-Pacha, gedag- teekend van Woensdag en strekkende tot antwoord op de identieke nota, aan de ge zanten eergisteren ter hand gesteld, wordt gezegd, dat, indien de Porto tot dusver niet besloten heeft op eigen initiatief troepen «aar Egypte te zenden, dit daaruit voortspruit, dat zij zich overtuigd hield, dat het nemen van gestrenge maatregelen kon vermeden worden, Yooits stelt zy vertrouwen in de bezorgdheid der mogendheden voor het her stel der orde, en, daarbij akte nemende van den eerbieddien de mogendheden hebben willa betoonen voor de onbetwistbare e« onbetwiste souvereiniteitsrechten van den Sultan]! op Egyptegeeft de Porte thans aan "dé vertegenwoordigers der groote mo gendheden te kennen, dat zij toestemt om aan d| conferentie deel te nemen, ten einde de moqdige maatregelen te overwegen en vast te stellen, tot verzekering van het terugkeeren van e|n gei egelden en normalen stand van zaken "in Egypte. Reuter» Office doelt mede, dat de Porte op de' jongste identieke nota der gezanten heeft geantwoord. ,Zjj stelt hel houden eener nieuwa conferentie'voor. E ft A N K U IJ K. In do Kamer zeide Ferry, in antwoord op eene interpellatie van Labuze over deminis- teriöelé crisis, dat Grévy het ontslag van het ministerie weigert aan te nemen w.gens den toestand in 't buitenland, en dat het minis terie uitsluitend een votum van vertrouwen De Kamer verwierp een voorstel om tot de oi de van den dag over te gaan, zonder meer, met 308 tegen 208 stemmen, en nam een votum van vertrouwen met 288 tegen 105 stemmen aan. In de eo»l*irt der Kamer werd gisteren ten 6 ure bericht, dat Freycinet Grévy mee deelde, dat het geheele Kabinet het verzoek om ontslag introk wegens de stemming in de Kamer. De bisschop van Tarbes, mgr. Jourdan, is overleden. Baron Jacques de Reinach te Parijs heeft aan het armbestuur een som van 15000 fr. doen toekomen om uitsluitend te strekken ter verzorging van verlaten kinderen. EGYPTE. Generaal Alison deed met zyn staf een verkenning tot drie mijlen van Arabi's stelling. Het bleek dat deze zeer sterk is, Aiabi heeft in het meer Mariotis geleid het kanaal Mah» moudieh, dat aan Alexandrië water verschaft. Men gelooft echter dat de waterputten inde stad nog onlangs gevuF /yn. Arabi pacha heeft «en proclamatie uit- gevaardigdwaarin hij in zeer heftige be woordingen de ontscheping der Engetscheft aankondigt, en openlyk zij» opstand tegen den Khedive bekend maakt. De consul van Italië is gisteren met aide hier aanwezige Italianen vertrokken. BU1TSCHLAND. Op het adres van de Katholieke Kerkbe sturen enz. te Keulen aan den Koning van Pruisen, houdende verzoek om de beletselen uit den weg te ruimeD, waardoor Dr.'Melchers .van staatswege wordt verhinderd zijn aarts bisschoppelijke functiën uit te oefenen, is tlmaS antwoord ontvangen. De Minister van Eera» diénst deelt daarin tihede, dat de Koning hem het adres in handen heeft gesteld, en da: Sty, Minister, thans in opdracht des Konings.aan de adressanten, verklaart, hun verzoek niet by Z. M, te kunnen ondersteunen. De heer Yon Schlüzer, Pruisisch gezant by het Yaticaan, is eergisteren té Berlyi teruggekomen. ITALIË. De familie van Garibaldi heeft het eiland Caprera der Italiaansche natie ten geschenke aangeboden, onder voorbehoud van de toe stemming der beide minderjarige kinderen van den generaal. Te Arezza zal een standbeeld onthuld worden ter eere van deu monnik Guido, die doorgaat voor den uitvinder van het hedsa- daagsche notenschrift. De'bezuinigingen, die hij verzon en voor zich in toespassing bracht, mot het oog op de mogelijk heid om ooit eon eigen huishouding, zij 't dan ook op uiterst kleine schaal, to kunnen opzetten, waren inderdaad ontzettend, en deden iemand onwillekeurig aan de strenge onthoudingvan het middoneeuwscho kloosterleven donken. Sigaien «n bier waren reeds sinds lang overgebracht in de rubriek van .overtollige weeldeartikelen", en al« Frans er eindelijk toe overging, een bezoek aan zijn kleermaker te brengen, stieok die heer zich met do hand over 't vooilioofd ón zeide; slaat eens zien, dit jasje, dat ik, jaren geleden, do eer had, u aantometen" ofiets dergelijks swat ieder ander zou hebben gehinderd, doch Frans ats muziek in de ooren klonk. Als hij zoo maan denlang bezuinigd en overgespaard had, ging 't hom wel eens als dio dronkaards, die maanden lang zich van alk d: ank onthieldon, en zich dan plotseling tebuiten gaan. Dan tasto hij plotseling 'diep iip den zak, en kocht een cadeautje voor Nelly, die ermeft in de wolken was, maar zich toen altijd weer ongerust mnakto over do verschrikkelijk som, welko 't hem moest hebben gekost- Maar Frans stelde haar steeds gerust door de verzekering, dat hot bespaarde kapitaal (dortien gulden en centen) onaangeroerd bleef. Yoor Nelly was 't natuurlijk wel aardig, nu en dan cadeautjes te ontvangen, maar op mij mankte 't nu juist geen anngonamen indruk, to moeten zien, dat vriend Frans, die toch nooit van de sterkstcn was geweest, er magerder en meer vervallon ging uitzien, naarmate die zoogenaamde »buitenkansjcs"vcelvuldiger schenen voortekomen. 't Heugt mij nog, dat hij Nolly op zekeren avond het eerste gouden mcdaillonnctje kwam brengen dat zij ooit liet hare had mogen noemen. Ik vroeg lien bij die gelegenheid, om samen eens naar den Schouwburg te gaan, en maakte mij voor een oogenblik boos, omdat hij zei', daarvoor geen geld te hebben. Gelukkig bedwong ik mij, maar 't verwijt lagtmij op de lippen: sgó lijdt honger, om Nelly goudon medaillons te kunnen i geven Gelukte 't -mij een enkele keer, hem naar don Schouwburg meetekrijgen, dan viel het mij op, hoeveel minder belang hij in de vertoonifig stolde dan voorheen. Enfin, dat kon men nog toeschrij ven aan zijn verliefdheid, maar dat hij gedurende 't balllot in slaap viel, dat ging mijn verstand tebóvon. 't Is al' erg genoeg, als iemands canine kamernnd verliefd raakt, maar 't is dubbel erg, als die éénige kamehtad nu juist verliefd is op zoo-iemands éénige zuster Nelly en ik waren wcozen. TVij hadden tot nu toe met en voor elkander geloofd zoodat al hare genegenheid uitsluitend den broeder gold. Maar thans moest ik die genegenheid deelen met mijn kameraad, aan wien ik als vriend nu ook maar weinig meer had.' DU duurde zoo een jaar lang, juist lang genoeg, om de twee geheten met onverb'-eekhare banden aaneontosnoeron,' en mij allengs te verzoenen met het denkbeeld, dat wij drieen zoc wat ééne familie uitmaakten. Helaas, ook voor dit kleurige zeepbelletje kwam' het oogenblik van uiteenspattenDe oude heer Welttiu kreeg er de lucht van. Hij speelde op zijn poot, alsof liet 't mond en klauwzeer inplaats van oen teedere zaak des liarte ware. Watmij betreft, ik had nooit kunnen denkendat een vroom man zoo wreed en barbaarsch kon te werk gaan. AU» betrekkingen tusschen de beide gelieven moot ten op staanden voet worden afgebroken; zij moch- ton elkaar twee jaar lang niet zien of spreken, zelfs niet schrijven. Eerst dan, zei' de oude heer, als Finns meer derjarig zou zijn, cn bij in zijn dwaze vei blind-, beid bleef volhaiden, eerst dan zou 't hem vrij staan, zijn eigen zin te volgen, hoewel hij nooit moest verwachten, dat. 't mot zijns Ynders toe stemming zou zijn. Ik moot eerlijk bekennen, dat dc gedweeheid, waai mede Frans Zich aan deze harde voorwaarden onderwierp, mij, zachtst ge1-

Schiedamsche Courant | 1882 | | pagina 1