t, .is 5582. K. 52, I A". 1882. Maandag 27 November. Ze s en Dert_ gste 'Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Binnenlandsche Berichten. sen m- dus )fd- LE. ;ai- ik- aar. .ons uit- rma •ede N. :rs, tic rm. on, men cm. huid ooii- post- ILE, ifttS. jzonmksikntsI'RUS, per kwartaal franco per post, üoor het geheele Rijk AAonderiijke uoinmers J i.83. - 2.50. - 0.10. BUR EAOi 91 ARK. V, E, 134. Advertentieprijs: van 1—10 gewono .„es inbegrip van eene Courantf 1.18.' Iedere gewone regel meero.io. Driemam. plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. gjj deze Courant behoort een By voegsel. SCHIEDAM, 25 November 1882. In de vergadering van den gemeenteraad, gisteren des namiddags ten kwartier voor 2 uur gehouden, waren eerst 17 later 18 leden tegenwoordig. De heer Melchers had schriftelijk kennis gegeven dat hij verhin derd werd de zitting bij te wonen. 1. De lieer C. .T. P. Van der Schalk heeft, aa aflegging der gevorderde eeden in handen van den Voorzitter, zijne betrekking aanvaard en zitting genomen. 2. De notulen van de zitting van 27 en 28 October jl. werden gelezen en goedgekeurd. 3. Ingekomen eene missive van den Minister van Biauenlandsche zaken houdende goed keuring van het Raadsbesluit vao 27 October jl,, tot verhooging van de jaarwedde van den leeraar in het handteekenen aan de Uoogere Burgerschool, C. Gips Az. -4. Besluit van Gedeputeerde Staten, hou dende goedkeuring van de gemeenterekeniug over 1881. 5, Proces-Verbaal van de opneming der boeken en kas bij den gemeente-ontvanger op 2 November ji. Alle deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 6. Vijf ontwerp-besluiteu tot liet doen van af- en overschrijvingen en tot toevoeging in inkomst en uitgaaf aan da gemoente-begroo- tiug. Ter inzage nedergelegd en de behan deling aangehouden. I. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verbetering van den toestand van het water in de gemeente, door afsluiting van ,deu boezem van Schieiand en Delfland, en het maken van een kanaal met stoomvermogen tot-afvoer van het water der binnengrachten naar de Maas, en tot den aanleg van een driokwatei leiding voor rekening van de gemeente. Ter iozage en aangehouden. 8. Voorstel tot vaststelling vau de prijslijst voor te leveren geneesmiddelen ten dieusto der algemeene armen en de lijders iu het Stads-Ziekenhuis. Zal straks worden be handeld. 9. Missive van da Commissie voor de Gas fabriek met rappoit van den directeur tot toelichting van het lapport der financieële Commissie. Ter inzage en aangehouden. 10. Rapport vaa de financieële Commissie over de rekening ovei 1881 en de begrootiug voor 1883 van de dienstdoende schutterij. Zal straks worden behandeld. II. Missive van de Commissie vau toezicht over liet Middelbaar Onderwijs, houdende aanbeveling ter benoeming van een lid in dat college wegens periodieke aftreding van den heer Mr. 11. J. Schuurman. Worden aanbevolen de heeren Mr. II. J. Schuurman en Mr. J. H. Keiser. Ter inzage en aan gehouden. 12. Missive van de plaatselijke Commissie van toezicht op het lager onderwijs, houdende aanbeveling tot benoeming van twee leden in dat college. Daarop komen voor: ter ver vulling van de bestaande vacature de heeren J. W, J. Van Harwegen den Breems en G. Visser Bz.; voor de vacature wegens perio dieke aftreding van den heer J. Steynis Gz., de heeren J. Steynis Gz. en S. A. Vernède. Ter inzage en aangehouden. 13. Adres van den ingenieur Halbertsma; houdende opmerkingen betreffende aangeboden plannen tot aanleg eeuer waterleiding en vergelijking met het door hem ontworpen plan. Ter inzage en aangehouden. 14. Adres van de firma Van den Honerten Punt namens den ingenieur E. Lavril te Parijs, houdende nadere toelichting vau diens aan vrage om concessie voor een waterleiding. Ter inzage en aangehouden. 15. Adres van S. R. Stokvis en C. P. Meteler- kamp van gelijke strekking. Ter inzage en aangehouden. 1G. Adres van de vereeniging van Gisthan- dplaren, betreffende den toestand van bet water in de binnenstad en tot verbetering daarvan. Ter inzage en aangehouden. 17. Twee adressen van Mevr. de wed. J. C. F. Nolet, om afschrijving van plaatselijke directe belastiug over '1882. Verzonden aan Burgemeester en Wethouders, ten flue van beschikking, overeenkomstig de voor schriften der bestaande verordening. 18. Missive van den boekhouder van den windkoremnolea »De Ploeg" van gelijke strek king. Verzonden aan Burgemeester en Wet houders, ten fiue van beschikking als voren. 19. Aan de oide is een ontwerp-besluit tot het doen eener betaliug uit den post van onvoorziene uitgaven op de begrootiug voor -1882. Aangenomen met algemeene stemmen. 20. Twee ontwerp-besluiien tot het doen van af- en overschrijving op de gemeente- begrooting. Aangenomen mot algemeene stemmen. 21. Ontwerp-bestuit tot toevoeging aan de gemeente-begrootiug in ontvangst eu uit gaaf. Aangenomen met algemeene stemmen. 22. Rekening van de dienstdoende Schut tel y over 1881 sluitende met een goed slot vau 284.G2i/3, Aangenomen met alge meene stemmen. 23. Begroeting der d.d. Schutterij voor 1883, groot f 4487.621/2. Aaugeuomeu met algemeene stemmen. 24. Vooistel van Burgemeester en Wet houders, in overleg met liet Burgerlijk Ai robe- stuur, nopens de levering vau geneesmidde len voor het Burgerlijk Armbestuur en het Stads-Ziekeuhuis, en vaststelling vaa een pi ijs- lijst daarvan. Na eenige discussie wordt dit voorstel met 11 tegen 7 stemmen aangeno men. Tegen de heeren Van der Schalk, Visser, Van der Drift, Roelants, Schieveen, Dijkmans en Rynbende. 25. Adressen van J. Van der Schalk en H. Swart apothekers, om leverantie van de geneesmiddelen ten behoeve der algemeene armen en van het Stads-Zieken huis. In overeenstemming met het be slaande raadsbesluit om aan de apothekers die lavering naar den rooster op te dragen, werd voorgesteld ook deze adressanten op den rooster te plaatsen. Aangenomen met 17 stemmen tegen 4, Tegen de heer Visser. 26. Adres van F. C. Kok tot verlenging van huur van de bovenlokalen van den St. Joris Doelen. Toegestaan met ^lgemeeno stemmen. 27. Adres vau F, W. Van der Eist Sc Co. tot bestendiging van de huur van een gedeelte van den binneuberm langs de Buitenhaven- weg. Toegestaan met algemeene stemmen. 28. Voorstel van Bjirgemeester en Wet houders tot aankoop vau een strook grond van de erven Kornfeld, achter de aschstnal. Aan genomen met algemeene stemmen. 29. Voorstel vaa Burgemeester eu Wet houders tot vei koop van doode of gevaarlijk staande boomen in de plantsoenen eu langs de wegen en straten staande. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. 30. Voorstel van Burgemeester en Wet- houdeis, tot verhoogiug der jaarwedde van den leeiaar aan de Iloogere burgerschool Dr. B. Koster met f'100 met ingang van 1 Januari a.s. Aangenomen zonder hoofdelijke stem ming. 31. Voorstel van Burgemeester en Wet- houdeis, tot toekenning eener belooamg aan 3 peisoneu, die zich dezer dagen bij het tijdig blusschen en daardoor voorkomen van brand verdieustelyk hebben gemaakt. Aangeno men zonder hoofdelijke stemming. 32. Vooistel van Burgemeester eu Wet- houdeis om aan het bestuur van de Rotter- damsche Tiamwegmaaischappij vergunning te veileeneu om ter plaatse \an de gewezen Rotterdamsciie Poort een wachthuisje op te richten, tegen betaling vau f52 per jaar. Na beiuadslagiug werd dit vooistel aangenomen met 16 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Beukers en Vrijland. 33. Op vooistel van Burgemeester en Wet houders werd besloten op nieuw voor drie nchteieenvoigende jaren aan te besteden da Ie vei ing vau schrij fbehoeften,school boeken en z. 34. Is ingekomen een missive van de Com missie van Fabricage, houdende, uaar aan leiding vnn een in de vorige vergadering ge dane verzoek, bericht dat hare Commissie het toezicht zal houden over de waterverversching der stad eu dat den gemeente-architect met de uitvoering van hare voorschriften zal zijn belast. De heer Jansen deelde naar aanleiding van deze missive eenige beschouwingen mede die h intusschen niet verder zou ontwikkelen, daar toch eerlang dit onderwierp opzettelijk in duscussie zou komen. De heer J. J. G. Nolet gaf daarop zijn be vreemding te kennen over het voorstel dat heden van Burgemeester en Wethouders ovet de waterleiding was ingekomen. Ilij ontveinsde niet dat hij aan de aanvrage van de heeren Stokvis en Co. de voorkeur zou geven en was voornemens te dier zake een bepaald voorstel te doen. Daarna is de vergadering gesloten.' In het zeer onnauwkeurig afschrift van haar adres met bijlage, door de Vereeni ging van Gisthandelaren ons gezonden en in ons nommer van gisteren opgenomen, kwamen de onderstaande fouten voor. welke het bestuur dier vereeniging ons verzochtte willen verbeteren, In den zevenden regel van het adres staht de scheikundigen Schalkwijk Pennick, dit moet zijn: Schalkwijk Pehnink. In da bijlage staat: Totaal opgeloste vaste stoffen, moet zijn: Totaal der opgeloste vaste stoffen^ Magnesia no. I 235, no. If 225, moet zijnk Magnesia ho. I 23.5, no. If 22.5zwavelzuur no. I 75, no. II 35, moet zijn: zwavelzuur no. I 7.5, no, II 3.5 en de onderleekening UEd. Dw. Dienaar, (was geteekend) Schalk wijk Pennick, moet zijnUEd. Dw. Dienaren, (was geteekend) Schalkwijk Pennink. Ilet Nieuios van den Tag ontviDg van J, en S. te Delft f 5 voor de weduwe en weeze* van C. De Koning. De Redactie het waar schijnlijk achtende dat deze weldaad navol ging zal vinden geeft den verderen gevent den raad hunne bijdragen te zenden aan de» Burgemeester van Schiedam of aan eene aldaar te vormen commissie, omdat zij de administratie aan haar bureel niet dan bjj uitzondering verzwaren mag. Onze uitgever, de heer J. Odé, 2alzich gaarne belasten met de ontvangst van liefde gaven voor dit zwaar getroffen gezin. In de gisteravond gehouden vergadering vao de Katholieke vereeniging »De Grondwet? alhier zijn tot kandidaten voorde Kamer vat» Koophandel en Fabrieken gesteld de aftreden de leden, de heeren Mr. A, IC. J. Van der Drift, J. T. Wittkampf en P. J. Wouterloot beuevens den heer G. Visser Bz. Ter vervam- ging van den heer T. II. B. Snijders die Bedankt heeft, werd de heer J. H. Houtman kandidaat gesteld. De kiesvereeniging ^Schiedam" heeft be sloten geen kandidaten te stellen. Hedenmorgen is M. v. W., wegeds brand stichting in zijn woning door de politie iu verzekerde bewaring genomen, naar de gevan genis te Rotterdam overgebiacht.

Schiedamsche Courant | 1882 | | pagina 1