Kennisgeving Feuilleton. VERLOREN. Z even en Dertigste Jaargang1. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Suitsnlandsche Berichten. 1.85. - 2.50. - O.io. B UK KA rs H1KHÏ, K, 13 4. Adveutkntieprus: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1,10. Iedere gewone regel ineer0,10. Driemaai. plaatsing wordt tegen twee ham, berekend. ISiam )II M-HIUN |it!i kw.ucn.il Franeo pel post, dooi Iiol gelieele Hyk Uzomlt-tUfie imumtBis Or. HUIU.I.MI Esri 11 van Schiedam, Bi oogt bij itozo ter kennis van de Ingezetenon Dat liet Kelner \.ui het Patenliogt No. 9 dezer Gemeente ovn het thenstjciin ïü^'l/ddoor den fleei Piownci.ilen Inspeetem dei Dirente Belastingen te Rotterdam, op den 21 Febnuiry 188*5 cvecmon verklaard en op heden aan den Ontvangoi dei üueete Belastingen, ter mvouleimg is overgemaakt. Yooits vvoidt bij deze haiumeid, dat een ieder verphgt is zijnen anudag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede, dat, van lieden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooien te vvoiden ingediend. .a is hiervan afkondiging geschied, vvanrhet be- hooit, dun 25 February 1883. De Burgemeester voornoemd I». J. VAN DUK VAN MATENESSE. F U A N K II IJ K. Het Journal Officiel maakte gisteren de samenstelling van het nieuwe Ministerie open baar. Die inedeileeling komt met ons bericht vtiD gisteien oveieen. Ia de zitting der Kamer van afgevaar digden van heden heeft de Regeeiing een verklanng afgelegd, waarbij zij het vertrou wen der Kamei vraagt Zij zal de wet van 1834 toepassen, door aan de Prinsen hunne militaire ambten to outneinen. De Republiek moet gewapend zliu tegen samenspanningen welke deze ook zijn. De tot verbittering aan leiding gevende kweatien moeten worden ver meden en aan «Ie Regeeting liet initiatief werden gelaten dat haar lechteus beboert. De dnngend noodtge hei vei mingen zyD de magistratuur, de militaiie wet eu die betref fende de leeiili vis ten. Voorts zal zij onder handelingen openen met d» spoorwegmaat schappijen en het protectoiaat over Tunis 25. i XIX. Rose, al bleef zij oogonscbijnlijk stijfen strak, was Mnrcelle toch zoor genegen gewordenliet bleek in allerlei kleinigheden, en zij liet geen gelegonheid voorbij gaan, oin 't haar tatoonen, mits niet in tegenwoordigheid van juffrouw Her mine. Tegenóver'haar meesteres wilde Rosë'in haar geheel blijven, en 't recht behouden óm haar te kapittelen, dat Maicelle veel te veel verwend werd. Mnrcelle was echter te dankbaar voor genoten goedheid, om ltose niet dikwijls bij juf frouw llenüue te vorklappen. Wat is die Rose toch slimwas het dan Mij leest zij gedurig de les, dat ik li bederf, organiseeren. Haar buitenlaudsche politiek zal viedelievend zijn, maar met behoud voor 1' tankt ijk van den rang dien het toekomt. Tot veigemakkelijking van die taak moet aan Europa getoond worden, dat de Republiek zekei is van de toekomst, als zijnde gegrond vest op drie zaken: het gezond verstand, den ai beid en de liefde voor den vooi uitgang. Toen do Minister Piesident bij liet voor lezen der Ministeneele Vei klaring aan de zinsnede betreffende de toepassmg der wat van 1834 was gekomen, juichte de Imkei zijde den Minister toe. Het slot der Vei klaring vond een levendigeu bijval. De Bonapaitis- tische afgevaardigde Jolibois heeft het ver langen te kennen gegeven om de Regeeung te interpelleereu. De Kamer heeft de beiaad- slagïng over de iutei peliatie bepaald op Zatei- dag. De lieer Laisant beeft zijn vroegere interpellatie aangaande de pretendenten inge- tiokken, maar de Prins De Léon heeft die overgenomen. De heer Piax-Paiis heeft een vooisfel ingediend tot wijziging der constitutie en het vervolgeus ingetrokken, De iutei peliatie van do Prins De Léon is met 321 stemmeu togen 170 vastgesteld op Zaterdag. De ontploffing van een hoeveelheid buskruit (600 it 700 kilo) m de Kiuitfabriek btj Curbed, de grootste tu Fi ankryk, hoeft vergiit ikkelyke vei woestinge/i aangei iclit. Vijf personen zijn, zooals bekend i«, dadelijksiedood, en hot ratital gekwetsten is giootei dan aan vankelijk is opgegeven. Niet minder dan een 20 personen ziju gewond, sommigen zwaar. De fabriek is samengesteld uit een leeks kleine gedetacheei de gebouwen, vho alle min of meer beschadigd zijn. Gelukkig heeft de ont ploffing zich bepaald tot de hoeveelheid kruit in het ééoe gebouw, dat voorzien was van een hydraulische peis. Niet oen steen is er maar ik geloof waarlijk, dat ik veel stronger ben dan zij. Is 'tniet zoo? En als iemand van ons boiden u bederft, dan is zij 't! Maar wij moeten niet laten blijken, dat ik alles weet.'t Zou baar leed doen. Vertel mij gei ust alles, Mnrcellemaar laat het tusschen ons.blijvon. En als Rose zich omet alle bescheidenheid" dan veroorloofde juffrouw Ilermine onder'toog te brengen, dat zij te goed voor Marcello was, werd cv menig guitig knipoogje tusschen de oude dame en 'tjonge meisje gewisseld. Onder al die nieuwe indrukken,''en1 een dage- lijksch leven, dat haar niets te wenschen overliet,' bleef de'gedachte aan haar vaderen de'hoop hem eens weder te zién, Marcello onveranderd en onveiflauvvd bij. In haar gelukkigste oogen- blikken, droevige kondc zij niet meer, was 't honderdmaalDat moest vader nu eens weten 't Was voor juffrouw Hernoine geen geheim, want Marcello verbergde 'tniet: waar 'thart vol van 1 is, vloeit de mond van over, dikwijls5 sprak zij er van, en 't bleek ook uit allerlei kleinig- op den anderen staan gebleven. Op meer dan honderd inoter afstands zijn oude boomen ontwoiteld feu verkoold. Sommige boomen, die uveiemd zijn gebleven, zijn geheel wit geworden, als ware de kalkkwast er over heen gegaan. Zwaie brokken steen werden op groo- ten afstand geworpen. De vijf gedoode personen zijn met veel plechtigheid tei aarde besteld. Generaal Charles Giévy is met veischeideue andere autoriteiten dadelijk naar do plaats des onheils vertrokken. Een groot aantal Fransche Protestanten hebben besloten mevrouw De Gaspariu hun dank te betuigen voor haar geschrift tegen het jreddmgsleger", dat zij onlangs heeft uitgegeven te Genèye, waar zij sedeit den dood van haar echtgenoot zich tnetderwoon gevestigd beeft. Zij leeft van haar pen. Fdlix Pyat beveelt in zijti mouw blad, le Vengcur, den kiezeis van Belleville aan Berezowski tot algevaamigde te kiezen. Berezowski is, volgens Pyat, waardig om Belleville te vei tegen woordigeu, want hij is 1. een werkman, 2. een vorstenmoordenaaf (hij heeft op den Keizei van Rusland geschoten toen deze te Parijs was), 3. een tot dvvaog- aiheid veroordeelde. Door hein te kiezen, zal men het pistool eeien. Berezowski is de levende negatie der Voisten, der priesters en der machthtbbeis. Alle gioote beginselen zijn in hem veitegenvvooi digd. De avondbladen deelen eeu bekend making van Mac Donald inedo, dte te Parijs is en verdacht vvoidt de geheimzinnige peisoon te 7Ïjo, in het Ieisch complot bekend onder den naam van nummer ééu. De bekendma king luidt: Wees zoo goed op de stelligste wijze de schandelijke beschuldiging, tegen mij ter zake v.vn het Iersche complot mge- heden. Blindelings was zij thuis op de kaart van Amerika, maar altijd te veigeefs hoopte zij, dat haar geheugen haar te hulp zou komen, en haar eon plaatsnaam invallen, dien zij wellicht door haar vader had hooren noemen, voor dat hij de leis aanvaardde, maar te vergeefs. Het toeval gaf eens aanleiding tot een ernstig onderhoud. Wel was voor juffrouw Hermine do gedachte een schrikbeeld, dat die vader eens terugkeeren en zijn kind weer tot zich nemen zou; maar gewoon flink onder deoogen te zien, wat zij plicht achtte, ontweek zij hot gesprek nooit, als Marcelle dat onderwerp aanvoerde. Op zekeren dag moest juffrouw de Bea'urenom iots in haar secretaire zoeken, en alle laadjes en hokjes-werden geopend. Marcelle was erbij, en om harentwil werden allerlei souvenirs en curiositeiten voor dendag gehaald. Eensklaps viel Marcelles oog op een cartonnen doos, die haar bekend Yoorkwam(Nen eer zij 't wist, was de vraag over haar lippen Wat'zit'daar in? 1 Niet nieuwsgierig wezen, zei juffrouw Her- bracht, tegan te spreken Ik heb gisteren het Britsch gezantschap verzocht een onder zoek in te stellen, en heb onmiddellijk maat regelen genomen om de bron van dies wreeden laster te ontdekken. Uit Cannes wordt gemeld dat de politie wacht by het vet blijf van den heer Glodston* veidubbeld is. De aanleiding daartoe bljjft onbekend. Geruchten van sluipmoord 2y# overal in de lucht. D U I T S C II L A N Bij de behandeling der begrooting van eeiedienst verlangden Schoriemor-Alst ea Windhoist voor de Katholieken geheel herstel van het status gtto ante. Windhorst gaf d® schuld van den strijd met de ketk aan de Regeering, die de school niet onder de kerk wil stellen en dus don vrede niet wit, of schoon de giijsaard op den troon dien wel wil. Do Minister van Eeredienst verzette ziek tegen deze poging om eeu klove te maken tusschen dun Keizer en het Mimsleiie. Oö Minister vei klaarde verder, dat hij de chiis- telyke school niet bemoeilijkt, maar hij wil slechts vooi komen dat de school onder een bepaalden invloed zou geraken. Windhorst'® vraag of do ondei handelingen met de Curi* afgebroken of nog hangende zyn, zal hy niet in den ziu beantwoorden, dien Wmdhorüfc veroudnstelde. Heden zal do Minister zij® lede vooi zetten. De tekst van den biief vuu den Paus aaa den Kuiiüi vau üuitschland, is nu bekend»! Ilieiuit blijkt dat de Fatts wel corc*ssiën aan de Piuisische irgeeiing zou toestaan, zonder zelfs de geheele herziening dei Mei-wetten aftewaebteu, zooals de ceutiumpai tij vei langt. IIij vraagt alleen een verzachting'der maaie regelen die heden de uitoefening van de geestelijke macht en die der geestelijke bedie- mine. Ik wil 'tje wel zeggen, maar 'tls niet goed, dat jo 't vraagt. Marcelle sloeg de oogen neer en werd rood.' Is die doos u dan bekend, ging juffrouw Ilermine voort, dat ge or zooveel belang in stelt? Ik dnchtik meende dat liet da doos was, waarin madame Favrot de papieren bewaard had, dio bij mijn moeder gevonden waren, antwoordde Marcelle, maar ik kan mij wel ver gissen, en dan wil ik ook niet weten, wat er in is. Neon, gij vergist u niet;'het is zoo I Maar wij moesten ons nu voor 'toogenbtik het ver driet sparen om den inhoud na to gaan doch als mij soms iets overkwam1 Marcelle zag haar met lovendigo ongerust- heid aan. Ja, moliovo, ik ben al oud, 'én'dan kan iedere dag> de laatste zijn mocht- dat onver-' wachts hot geval wézen; Iaot u dan door Rose Of -een ander, wien ook, die'doos' geven..'. En meteen nam juffrouw 'Hermine een pen, en schreef met haar fraaie, ouderwetsche maat- «ha-

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 1