A°, 1883. Donderdag 1 Maart 5648. KENNISGEVING. e> VERLOREN. ©ven. en Dertigste Jaargang. ferschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsche Berichten. lat Hij u nog ot welzijn der Geheel de uwe R, geb. Rosier,» üa). In de 4e 0, >11 lang geves- iteria Medica i gGairod, leest 33: «Padophyl- Vmei ikannsche oenigtle Staten it liet geimpor- gcimitind, is in moest bekende idcndc genees- k zeer veel iR en woidt ba- staar, boven de )nen welke liet 4B0NM>sihfcTSi>niJ3, per kwaï taal Franco per post, door liet gcheele Rijk ifeondeilijke noinmeis J 1.85. - 2.50. - 0.40. BtREABi SIARHÏ, Éi, 124. Advertentieprijs: van 140 gewone regels met inbegrip van eens Courantf 4.4Ö.' Iedere gewone regel meer0,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. des ver- 1 i Boekhan- Kleinhandel In §tcrkcn Drank. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHIEDAM, Brengen, ingevolge Art. 5 der wet van 28 Junij '1881 Staatsblad no, 97), ter openbare kennis, dat bij iten een verzoekschrift is ingekomen van HF.TTE VAN KAMMEN, om vergunning tot liet verkoopen van sterken drank in bet klein, in het pand, staande aan de Nieuwe [lavenB, '158. Schiedam, den 28 Februarij 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. E N G E L A N D. De Raad der Foreign Bondholders heeft bericht ontvangen van de toezending van 4236 p. st. voor rekening van het Venezue- lsansche Gouvernement, ten dienste der gehuld van 1881. Het Lagerhuis heeft met 133 tegen 15 stemmen het amendement van Parnell ver worpen, Het debat over het adres is ver- Steeds jvordeu door de protectionisten iu Engeland pogingen gedaan om den invoer van vee, uit landen waar besmettelijke ziek ten heerschen, zelfs ter slachting aau de losplaats to verbieden. Hpt uitbreken van veeziekten in Schotland en Ierland, die vroeger daarvan vrij waren, gaf den heer Chaplin een geschikte aanleiding Om het punt in het Parlement ter sprake mm 27. Je hebt goreisd vroog juffrouw Ilormine aan Jules. O ja, ver en lang, zoo lang, dat toen wij terug kwamen, 't precies tijd was voor mij om Weer naar 't lycóe te gaan, zonder dat ik eerst Weer recht thuis kon raken. En de nieuwjaarsvacantie?.vroeg Rose, Waar was nienoor toen Jules sloeg de oogen noer en kreeg een kleur. 'k Wil er niet om jokken, ik mocht niet Weg, ik had straf, maar 't was buiten mijn schuld. Juffrouw Hermine glimlachte: -'t Oude liedje! Altijd dood onschuldig! En hoe gaat het met mama? Nog te Nico; zij blijft er den geheelen winter. te brengen. Zoolang als meu besmette beesten toelaat, zal men bij ons, zeide hij, de ziekte niet kwijt raken. De koninklijke commissie die reeds eenigen tijd geleden omtient den landbouw rapporteerde, had onder meer aan bevolen, dat het landen van vreemde beesten niet zoude toegelaten worden zoolang de Privy Council zich niet voldoende had over tuigd, dat de landen van herkomst viij van ziekte waren. Men had daarop uiet gelet en diensvolgens waren de vleesehprijzen steeds gestegen. De Regeering behoorde volgens hem de productie vau vleesch door dat middel hier te Inude aau te moedigen, dan zouden de pi ijzen wol dalen. De heer Muudella, vice-presideut van deu Privy Council beaut- woordde den spreker en merkte op, dat de Regeoiiug veel sympathie met de landbouwers iu de tegenwoordige mocielijke omstandig heden had en dat de handel en nijverheid evenmin weder zouden herleven eer de land bouw m betereu toestand was. Eau verlies vau 50 inillioen per jaar kon niet voort gaan in een tak vau nijverheid, zonder iu de andere takken gevoeld te worden. Wat echter den eisch van den heer Chaplin betreft, ver klaarde hij, dat in 1881 werden ingevoerd 1,478,891 stuks vee, ter waarde van. 8,526,000 en in 1882 1,483,761 stuks, ter waarde van X 9,272,('00. Als men deze bron afsneed, zouden de prijzen natuurlijk be langrijk toenemen en het verschil zou naar het oordeel van bevoogde personen wel twee i\ drie pence per Eugelsch poud bediagen, liet argument van den heer Chaplin, dat al8 de aanvoer van lovend vee werd verboden, een grooter aanvoer van vleesch zoude koinen, werd door de ondervinding niet bewaarheid, want toen de invoer uit Duitschland en België wegens vrees voor veepest verboden was, kwam uit die landen toch geen pond vleesch meer. De handel in vleesch was steeds be langrijk afgenomen. In 1881 was de inge voerde hoeveelheid 812,000 cwt., in 1882 460,000 cwt., terwijl de waarde gedaald was vau 2,163,000 tot 1,282,000. De heer Mundella geloofde daaromdat geen Regee- riug bereid zoude z\jn tot het geheel ver bieden van den invoer van levend vee. Hij gaf voorts eenige inlichtingen omtrent deu toestand der veeziekten in Engeland en ver dedigde de aangewende middelen om die uit te roeien, terwijl hij, door aan te voeren dat er in 1867 in Groot-Brittanoie 4,900.000 beesten waren ou iu 1873 5,900,000, en het getal sedert tot 6,000,000 was toegenomen, het bewijs leverde dat die maatregelen het toenemen van den veestapel niet in den weg stonden. Di heer Biikbeek vroeg in dezelfde zitting of de Regeering niet den invoer van levende beesten wdde verbieden uit landen waar veeziekten bestonden, naar aanleiding van het voorkomen van meer dau 300 gevallen van mond- en klauwzeer aan boord van een Amerikaausch schip, dat aan het einde der maand Januari in Liverpool aankwam. De heer Mundella wees in antwoord op het feit dat er geen land ter wereld is waar iu het geheel geen ziekte bestaat, en bevestigde voorts dat het uiet de bedoeling van deu Privy Council was om invoer van vee te verbieden uit landen waar ziekten bestaan. Ofschoon men wist, dat de protectionisten onder de tegenwoordige Regeering niet de minste Kans hebben hunne plannen door te voeien, is het toch aangenaam, dit dooreen lid van het Engelsch Ministerie openbaar te hooren bevestigen. F R A N K B IJ K. Het Kabinet heeft deu Minister van Bin- nenlandsche Zaken belast met de taak om wettelijke bepalingen te ontwerpen ten aanzien van het aanplakken van biljetten en tegen oproerige kreten, doch zonder dat aan het recht van schrijven te kort wordt gedaan. De lieer Margue is benoemd tot onder secretaris van Staat bij binnenlandsche zaken, de heer Noviot als zoodanig bij justitie, de lieer Labuze bij financiën eu de heer Bachant bij openbare werken. Door den Parijschen gemeenteraad is een som van 7000 fr. toegestaan voor het op te richten standbeeld vau Jean Jacques Rousseau. DUITSCHLAND, Eenige vereerders van Wagner te Bay- reuth zijn van plan den spoorvvegwaggon waarin Wagners lijk uit Venetië werd over- gebraohl, te koopen en aan het verkeer te onttiekkeu. Onder de menigte kransen, die te Bayreuth op de baar werden gelegd, waren er twee, die de algemeene aandacht trokken, nl. van eikende tegenstanders; de een Yan Bülow," de andere van Brahms. Te Erfurt heeft men het plan opgevat een gedeokteeken voor Luther op te richten? Reeds hebben de burgers der stad 20,000 mark aan vrije giften bijeengebracht. ITALIË. Gisteravond ontploften drie papieren don derbussen gelijktijdig op het plein van het Quirinaal, in de vestibule van het paleis Chigi en op het Venezia-plein. Schade werd er niet door aangericht. liet gerucht wil dat er eenige personen gevat zijn. En uw vader? Papa ook. Mijn broer Robert on ik ver tegenwoordigen nu de goheele familie: ik op 't lyeéc, hij bier, rue de la Pompe. Hij heeft mijn kleine ledekant van vroeger uitgeleend; was dat aan u? Wel zoo! Was 't uw lodekant? Dat vind ik allciaardigst. Jammer maar, dat wij 't om zulke treurigo redenen noodig haddenMarcello is er doodziek in geweest. De knaap zag Marcello eens goed aan, toen hij dat hoorde; Ziek? lierlmalde hij, doodziek? Dat spijt mS. Maar ik zie dat ze nu gelukkig woer beter is.Is 't uw nichtje, als ik vragon mag? Noen, een vriendinnetje, en wol een heel goed ook waaraan ik van ganecher harte gehecht benantvvooi dde juffrouw Herminc, en stak Marcello de hand toe, die 't meisje vurig kuste. Er zou, geloof ik, nog heel wat moeten gebeuren eer de juffrouw zóó over mij sprak want ik heb 't wol eens wat bont gemaakt! Maar, dat is de verledene tijd" Nu krijgen wij »de toekomende" en ik pas tegen woordig wat best opDaar heeft mijn broer Rober, do oer van. Waarom komt hij mij nooit eens bezoeken? Jules baalde do schouders op Hij houdt niet van gezelschapzijn hond en zijn boeken, daar buiten gaat hij niet. Rij wordt zeker een professor on zijn hond privaat docent. Mijn broer leert zijn boekon van buiten, en zijn hond eet ze opRobert is zijn kamer niet af te krijgen. Hij zal mogelijk voor mij wel eens een uitzondering willen maktnwie weet Zeg hem, dat ik hem zoo gaarne eens spreken zou, dat ik hem iets te vragen heb. En ga nu met Marcelte nog wat in den tuin spelen. Zij moet beweging hebben. Hot tweetal stond op en 'tspel werd hervat. XXI. Van nu aan had Marcellc gezolsclmp van haar leeftijd; zij werd met Jules baste vrienden, cn dagelijks waren zij samen in den tuin te vindon. Op een middag in Juni, dat zij 't etensuur vergaten, word er bij herhaling aan de andere zijde van den muur gefloten, maar geen van beiden hoorde 't. Dat fluitje was 't gewone sein waarmee Robert zijn jongere brooder riep, als het tijd was om thuis te komen. Nu liet ditmaal vergeefs scheen, dacht Robert, dat bij zelf maar eens moestgaan kijken. Hij duwdo 't hek open, on kwam in den tuin. Mijn broer! riep Jules, wel wat verlegen,' maar op eon toon dion zijn hart eere deed. Ik kom je halen Jules; 'tis lroog tijd,en zeker hier óók. Men kon zien, dat het broeders waren, maar scheen Jules jongor dan liij was, Robert daaren tegen ouder. Reeds begonnen zich de sporen van een kneveltje op zijn bovenlip te vortoonen. Hij 2ag er flink uit, maar had iets ernstigs voor zijn jaren, cn vooral zijn donker, sprekend oog, deed hem ouder schijnen dan hij was. Juffrouw de Beaurenom, die hem don tuin had zien inkomen, verscheen op de stoep. Zijt gc daar eindelijk, hardnekkige kluize naar! riep zij hem toe: Welk wonder heeft

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 1