v. 1883. Zaterdag 3 Maarf -is 5650, Kennisgeving, VERLOREN. - - y Zeven en Dertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buiienlandsche Berichten. Arts* t -J;.. acKBEBmsui 28. »BONNBMhNTSl"RIJ!=, |1BI kwartaal Tronvo por post, door hct gelieele Bilk Aftomlerlijke nommers J 1.85. - *2.50. - 0.10. BUUEAIli HARKT, E, 124. Advertentieprijs; van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1,15, Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgtingen welke gevaarschade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van (Schiedam Gezieu de ingekomen verzoeken van P. C. VAN DER PANT alhier, om vergunning lot oprigting eener Branderij, Hoofdstraat jvijk G, no. "1545, kadaster sectie L), no. 1531 en J- VAN DER BEEK Jn. alhier, om vergunning tot oprigting eener SlagterlJ, Hoogstraat wijk C, no. 90, kadaster sectie C, no. 585. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juuij '1875 Staatsblad no. 95); Doeu te weten: Dat voormelde vei zoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente ziju ter visie gelegd dat op Donderdag den lüen Maart a. 8-, des middags ten 13 ure, ten Raad huize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren fegeti het toestaan van do verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente, van de schrifturen, die ter zake mogten ziju ingekomen, kennis kan worden genomen. Er is hiervan afkondiging geschied, waar het behooit, den 1 Maait '1883. Burgemeester en Wcthouderi voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretarie, A. W. MULDER. 8^==^1 uss ENGELAND. Als een proefje van den geest die som mige leden der parlementaire oppositie bezielt, kan het volgende uittreksel strekken uit een ïede, door Lord Randolph Churchill jl. Maandag voor zijn kiezers te Woodstock ge houden ïToont," zoo riep hij den conservatieven toe, liaan Harer Majesteits Regeerinc noch kwartier noch consideratiewant zij heeft het gezag verkregen door valschheid en bedrog, zij heeft het uitgeoefend tot doeleinden van rooi en misdaad en zij zal het eerstdaags moeten nederleggen met onuitsprekelijke ver nedering en onmetelijke schande." Spreker achtte Harer Majesteits Ministers man voor man even waardig om opgeknoopt te worden als »hun gewezen bondgenoot, James Carey". Hierbij dient aangestipt, dat Lord Randolph Churchill tegenwoordig beschouwd wordt als de drijver, zoo niet de feitelijke aanvoerder, van de oppositie. Luideus een telegram aau de Daily News uit Pdiijs, is Fiank Byrne aldaar op verzoek van de Britsche Regeering door de Fransche politie aangehouden, om aan Engeland te worden uitgeleverd. Voorden prefect loochende hij met verontwaardiging ooit met Carey in eeuige politieke betrekking te hebben gestaan. Of er termen bestaan tot zijn uitlevering, staat aan de beslissing van den Minister Waldeck-Rousseau. De Fiatische radicalen zijn over Byrne's aanhouding zeer veibolgen. Zij beschuldigen de Regeeriui» van onwaaidige inschikkelijkheid tegenover Engelami's eischen. Het geval van Byrne te Parijs komt overeen met dat van Sheridan te New-York, Ook omtient dezen staat het te bezien of er termen bestaan tot zijn uitlevering. De New-York Times ea de New-York Tribune ineenen van niet, aangezien de dingen die men den man ten laste legt vau louter politieke» aard waren. De Amerikaansche Ieren deelen na tuurlijk deze ziensw'yze met groote luidruch tigheid. Men wil aan Parnell een Iersch nationaal huldeblijk toebrengen in welken vorm, is nog onbekend doch uit alle deelen van Erin stroomen tot dit doel reeds gelden toe. Volgens den Morning Bost, is de zitting der Donau-conferentie eei gisteren uitgesteld, uithoofde deRussische gevolmachtigde Mohren- heirn geen instruction had. De Donau-conferentie is gisternamid dag bijeengekomen. Alle gemachtigden waren tegenwoordig. Musurus Pacba heeft vóór de vergadering een bijeenkomst met lord Gran ville gehad. Ashley heeft in het Lagerhuis gezegd, dat er geen officieele bevestiging ontvangen is van de geruchten omtrent vijaudeiykhedeo in het land der Pondo's. Naar men verzekert, zal de Donau- conferentie Maandag a. s. beraadslagen over de tijdelijke commissie voor den Donau. Meu zou voorstellen in do gemeDgde commissie Prins Ghika toe te laten als vertegenwoor diger van Ru menie. licuteYs Office verneemt, dat de conferentie goed opschiet met hare werkzaamheden. Gisteren ziju verscheidene kwestiën in be handeling gekomen. Oostenrijk heeft eenige concessiëu gedaan in de zaken, waarbij het hoofdzakelijk betrokken is. Er blijven nu nog enkele kvvestiéu van ondeigeschikt belang over de Kiha monding te beslissen over. Men gelooft dat deze in de aanstaande zitting van Maandag geregeld zullen worden. Het Lagerhuis heeft met 103 stemmen tegen 33 het amendement van O'Connor verwoipen, strekkende om in het adres van antwoord er afkeuring over te kennen te geven, dat er geen hulp in den noodlijdenden toestand van den landbouw in Ierland is toegezegd en dat er hoegenaamd geen beloft* van een hervorming in Ierland gedaan is, E R A N K R IJ K. De Kabinetsraad heeft gisterochtend be sloten Maandag a. s. het in behandeling nemen van het voorstel tot herziening der constitutie te bestrijden. De uiterste linkerzijde heeft den tekst vast gesteld van het verzoek om amnestie der veroordeelde anarchisten. Zij wacht met de indiening totdat het arrest van het hof te Lyon, waarbij de veroordeelden in hooger beroep zijn gekomen, uitgesproken zal zyn. De Kamer van afgevaardigen heeft b'g de voortzetting der beiaadslaging over de gemeentewet met 384 stemmen tegen 88 een amendement verworpen van Bisschop Freppel, strekkende om in de wet weer de verplichting voor de gemeenten op te nemen, om ten behoeve van den eeredienst by te dragen. De Kamer heeft vervolgens met 348 stem men tegen 120 een amendement van den heer Léo aangenomen, waarby de gemeenteu vrijgesteld worden van de kosten van het onderhoud der kerken. In den Senaat heeft generaal Robert de Regeering geïnterpelleerd over de toepas sing der wet van 1834 jegens de Prinsen van Orleans. Hjj zeide dat de wet slecht en ver keerd is toegepast. De Miuister van Ooi log antwoordde. Hjj wees op het ouderscheid dat er bestaat tus*' schen den eigendom van den officiersrang ea liet vervullen der betrekking van officier, ea beiiep zich op het gevoelen van verscheidene generaals om aan te toonen, dat de Regeering het recht heeft te beschikken over de olliciers- betiekking en dat een besluit van "dien aard XXII. Marcelle was nu onder een goede leiding, werkte (net lust, en Robert was bijzonder tevreden over zijn lieve leerling. Ik verzeker u, dat zij thans voor baar jaren al heel knap is, zei juffrouw Hcrmino tegen madame Jalin, die zoo dikwijls zij maar kon, naar Marcelle kwam zien Zij weet meer dan ik De waschvrouw zette groote oogen op. Tot dus verre had zij juffiouw Hennine altijd beschouwd als een berg van kennis en geleerdheid; en nu zou Marcelle baar de baas zijn! 't Wilde er bij madame Jalin niet in, en zij bewaarde ongoloovig 't stil zwijgen. Ja maar, dat is geen wonder ging juffrouw Ilermine voort, ik heb con inval gehad die goud waard is, een der besto van mijn geheele loven. Robert Bréuult, de oudste zoon van mijn buurman, geeft haar sinds eonigon tijd geregeld les, on zij vordert snel. Zo is vlug van begrip, heeft een sterk geheugen en, wat de kroon op dat alles zet, een goeden wil. Nu, ik moet toch zeggen, dat het haar meeloopt, antwoordde madame Jalin. Dat mpciit ook waarlijk wel, na zoo voel geleden te hebben! hernam juffrouw Hermine en baar oogen scbittei den, als deed het gezegdo iets aan Marcel ie te kort. Ja, dat mocht ook wel, hei haalde madame Jalin, dat ben ik geheel eens 1 't Is de dames Favrot zoo goed niet gegaan, sedert Marcelle ontvlucht is. Hoe dat? "Wat dan? Wel, de drogiste lieeft slechte zaken ge maakt en stond op 't punt failliet te gaan. Toen hebben zij zich herinnerd, nog een oude tante te bezitten, die ver afwoonde, ergens in Picardie geloof ik, on zij hebben haar geschreven om hulp in den nood. Die tante heefl de geheele zaak beredderd, maar op voorwaarde, dat do Favrot's bij haar zouden komen wonen, om haar gezel schap te houden. Nu zijn zij haar vrijheid zoo goed als kwijt, begrijpt gij, en die dame moet de nukkighcid en wispelturigheid zelve zijn. Zij troosten zich nu maar, dat zij mettertijd erven zullen maar dat zal zoo heel veel niet zijn 1 Nu, in elk geval genoeg om het leven te kunnen houden. Ik heb altijd wel gedacht, dat zij haar straf voor de mishandeling van het arme kind niet zouden ontgaan, en zie, 't is zoo uitgekomen! 't Geluk was weg toen Marcelle weg was. Zij is als de zwaluwen, zei juffrouw Her- mine, die hen geluk aanbrengen onder wier dak zij komen nestelen. Begrijp: Ik had jaren lang aandeden in een Maatschappij die niets afwierp boven de wettelijke rente, maar zij zijn nu op eens dividend gaan geven, en ruim ook 1 Ilt bob die overwinst met Marcelle gedeeld; do helft voor haar, do helft voor mij. Ik verzeker u, zij krijgt al een aai dig spaarboursjc. Madame Jalin vond die winstverdcoling eigen lijk nog beter inval dan het les geven door Robert Bréault, maar zij wachtte zich wel het te zeggen. Op dat oogenblik zag zij Maicelle juist in den tuin wandelen. Zij was nu reeds tot een beval lig meisje opgegroeid, en groot voor baar leef tijd. De vier jaren, die zij bij juffrouw Hennine had doorgebracht, waren baar in ieder opzicht weldadig geweest Zij" bad niets van haar kin derlijke bevalligheid verloren, en daarbij in goede manieren alles gewonnen Zij was dan ook bij juffrouw do Beaurenom, wat dit betrof, op de beste school. Yan lieverlode had ook de kinderlijke luid ruchtigheid en levendigheid voor meer bedaard heid plaats gemaakt. Do tijd van 't raket ten over den muur on 't bollen in den tuin was vooibij. Jules was ook veel veranderd. Hij be

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 1