fding'goedkeuring raadsbesluit afstand grond' aan'hel Nieuwsticht en adres van de vereen i- ping tot verschaffing van goede woningen om in hooger beroep te komen op voormeld besluit, missive Gedep, Staten wijziging en ligger der wegen; staat invorderbare posten plaatselijke directe belasting dienst 1881 tekening beheer fondsen vernietigde gilden over 1882; missive curatoren gymnasium regeling jaarwedde leeraar Dr. Kam en voorstel tot diens eervol ontslag als leeraar bij het middelbaar onderwys; en tot aanstelling leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde; missive commissie middelbaar onderwijs openstelling Hoogere Burgerschool ook voor meisjes; adres onderwijzers 4e kl. om ver hooging van jaarwedde als plaatsvervangende hoofden van scholen; adres bestuur Depar tementale Bewaarscholen om gebruik school lokaal missive schuttersraad af- en overschrij ving begrooting schutterij 1883; herstemming over voorstel madsleden L. W. Jansen, G. Visser Bz. en C. J. P, Van der Schalk, waarover io de zitting van 26 Juni jl, de stemmen hebbent gestaakt; rapport commissie van Fabricage, op adressen A. C,- A. Nolet c. s. en Mr. A. J. Beukers verhooging straat Buitenhaveusveg, en verdere voorstellen en mededeelingen. In de gisteren gehouden vergadering vau het Nuts-Departement alhier, waaiiu de punten van beschrijving voor de a. s alge- meene vergadering werden behandeld, zijn tot afgevaardigden voor die vergadenng be noemd de heeren F. Haverschmidt en S. 'A. Vernéde. Te Laguno in Zwitserland zal een schiet wedstrijd plaats hebben, welke den Ssten Juli zal aanvangen en den 19 Juli zal eindigen. De schutters van nile natiën worden uit- geooodigd daaibij tegenwoordig te zjjn. De prijs van toegangskaarten is 1 frank. De directeur van het Kabinet des Konings heeft, onder dagteekening van 27 Juni, aan den heer voorzitter vau de Tweede Kamer der Staten-Generaal een schryven, houdende £r. Ms. dankbetuiging voor haar adres van rouwbeklag in bet overlijden van H. IC. H. Prinses Marianne, doen toekomen, gelijk luidend aan dat hetwelk de presideut der Eerste Kamer dezer dagen heeft ontvangen. Naar wij vernemen, zou het wetsontwerp tot aanvulling der wet op den kindei arbeid, waarover verleden week het vooiloopig ver slag verscheeD, door de tegen wootdige Regee ring worden ingetrokken. De Minister van Maiine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij de gemeen schappelijke loodingen van de beambten 'an den waterstaat eu het loodswezeu op '25 Jut.i in den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg naar zee, bjj gewoon laag water is bevonden, in de Westgeul: aan de zwarte tounen/yde 38 decimeter; 100 meter beuoorden de liin der noode geleidelichten 50 decimeter; 50 meter benoorden de lijn der roode geleidelichten 45 decimeter; vanaf liet wiak in de lijn der rqode geleidelichten 48 decimeter; 50 meter bezuiden de lijn der roode geleidelichten 36 decimeter; aan de witte tonnenzijde33 deci meter. Als grondslag voor de getijseinen wordt thans bij gewoon laag water gerekend 44 decimeter bij dag en 32 decimeter by nacht. Met de heistemmiog te Delft, waarvan de uitslag eergisteren bekend geworden is, zijn de verkiezingen afgeloopen. De stand der pni- tijen in de Tweede Kamer is thans zoo: 45 liberale, 19 antiievolutionaire, 18 katholieke en 4 conservatieve leden. In 't geheel hebben de partyen vergeleken bij de vorige verkiezing de volgende veranderingeu ondergaande liberalen vetloren 2 zetels, de conservatieven ide antirevolutionairen wonnen er 2 en de katholieken wonnen 1 zetel. Er zijn thans 1 >v A - 41 anti-liberale tegenover 45 -liberale^leden in de Kamer. - Door den hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat van Zuid-Holland, zyn de kosten van de brug ter verbinding van den Hoekschenwaard met den vasteri wal geraamd op f 1,000,000. Ook in den ring Rotterdam der Broeder schap van Notarissen in Nederland is het ontwerp van wet op het Notariaat, vau den heer Sannes, behandeld. In een op 8 Juni gehouden samenkomst werd, na behandeling van de hoofdpunten, een Commissie van 5 leden benoemd, om het ontwerp aan een onderzoek te onderwerpen. Die commissie bracht, na een zestal bijeenkomsten, eergister avond aan de Vergadering haar rapport uit, hetwelk werd goedgekeurd om aan het Hoofd bestuur te worden verzonden. Het algemeen oordeel over, de ontworpen wet was, dat zij, behoudens enkele aanbeve lenswaardige doch minder belangrijke onder- deelen, in hoofdzaak slechts in één opzicht toejuiching verdient, nl. in de oveibieuging van de thans zoo onvoldoende discipline naai de Kamers van Toezicht. Overigens werd deze wet, met welke goede bedoelingen zij moge zijn ontworpen, geacht in strijd te zijn met het algemeen belang, zoowel omdat zij aan het publiek door e i aantal vooischriften omtrent de bewaring van gelden en gelds waarden, die niet kuuneu opgevolgd worden, het oumogelijk maakt, partij te trekken van de diensten, die het van de notarissen in dat opzicht verlangt,**als omdat zij telkens inbreuk maakt op de geweuschte geheimhouding. Verder werd het ontwerp geacht in hooge mate onpractiscli en belemmerend te zijn, door de vele lastige, tijdroovende en onuit voerbare bepalingen; niet doeltreffend, omdat het kwaad, dat men wenscht te bestrjjdeu, er niet door zal worden weggenomen, eu tegen alle rechtsbegrippen, omdat het telkens ingrijpt in particulieie aangelegenheden, die buiten het gebied der wet ziju. Boveudien werd de ontworpen wet hoogst vernederend en kwetsend gevonden voor de notarissen, aan wie minder vei trouwen dan aan ieder auder wordt toegekend, niettegenstaande dat vertrouwen huu in de uitoefening van hun ambt volstrekt onontbeerlijk is. De Sprokkelaar vtaagt wie in de Arnh, Ct. het bericht heeft geplaatst uit Tiel, meldende dat in een lobpvehog van den heer De Beau fort over diens naam de naam van den heer Beelaeits was geplakt. Da Sprokkelaar weet zeer goed, dat er tal- looze ledeuen zijn, die beiiehtgevers weer houden moeten hun naam onder hunne be lichten te plaatsen. Het blad zeifis vol onge- teekeude belichten, De naam van deu berichtgever is bekend aau de redactie, en deze naam waarborgt ons de waarheid vau zijn beticht. Dat het overpiakken niet geschied zal zijn door heu die den heerBeaufoit hoopten verko zen te zien zal wel geen betoog behoeven. Het moet dus van de tegenpartij zijn uit gegaan, maar door wie» weut men niet en het feit, dat een van de voorstanders van Beelaerts het overplakle papier ia de handen had, moge het vermoeden wekken dat hij aan de daad medeplichtig was, bewezen is het volstrekt niet en het openlijk noemen van diens naam zou dus tot niets leiden. Bovendien het gold niet zoozeer de vraag wie het gedaan had, maar het feit zelf. De eerste vraag is meer in het belang van De Sprokkelaarlaat die het desverkiezeode ondeizoeken, als zy het voor de eer van haar paity noodig acht. - (Arnk-Ct.) Da schoons dagen voor de tentoonstelling beginnen aan te breken. Héden en morgen weiden de proefnemingen gedaan met de beweegkracht in de galer'y' der machines, - r-, t f V - (J) 1 'een .'der merkwaardigste van al de tentoon stellingen tot dusver'gehouden. In de Oostenrijkcche afdeeting op de Am- sterdamsche Tentoonstelling is eergisternacht een vitrine opengebroken en zijn eeu paar oorknoppen en een armband ontvreemd. On danks de talryke diefstallen zyn de exposanten nog niet genoeg op huu hoede; althans de politie vond in de Spaansche en Engelsche afdeeliug sleutels op kasten zitten, terwijl de eigenaars afwezig waren. Bij het gemeentebestuur van Amsterdam is ingekomen eeu verzoek vau de VereeDiging voor de Koloniale Tentoonstelling om f4000 subsidie voor eeu in September te houden internationalen wedstrijd vau harmonie- en fan fare-korpsen. De raad heeft gisteren f3000 voor dat doel toegestaan.' In de Amsterdammer wordt een krachtig wool d "gezegd tegen de wijze, waarop het centraal comité, belast met de verdeeling dei- liefdegiften voor de behoeftige-betrekkingen der Addei bemanning zich van haar taak kwyt, Zonder de geveis te raadplegen is van het bijeengebracht beding f20.000 vastgezet tot eeu fonds voor volgende ongelukkon. Schoot er geld over, dan zou niemand daai tegen wat hebben in te brengen maar het schijnt dat vele weduwen slechts een zeer sobere uitdeeling hebben gekregen, uiet voldoende om zich en de haren zelfs op bescheiden wijze te onder houden. In de Zwohclte Courant komt een veislag voor vau eeu bezoek van 80 Zwolsehe weik- lieden aan de tentoonstelling te Amsterdam. Vrijdagavond veitiokken zij per stoomboot naar Amstei dam, alwaar zy huisvesting vonden in het logement voor doortrekkende troepen- afdeelingen. De heer B. II. Heldt eu drie andere Atrisieidnmsehe vrienden hadden zich bereid vei Maai d huu tot gidsen te strekken. Zaterdag bezocht men eerst het Panorama in het Vondelpark en daarna de tentoonstelling. Des middags tc 5 uren begaven zij zich weder naar het logement en brachten na het mid dagmaal een bezoek aan het Panopticum. Zondag deden zij een watertochtje doof de stad, vervolgens bleven zy verscheidene uren in Artis en vertrokken des namiddags weder met de stoomboot naar Zwolle, hoogst voldaan over alles wal zij hadden gezien, en o. a. zeer ingenomen met het bovenbedoelde logement, waar men voor f 4.60 per dag driemaal volop eten ontvangt en zelfs nog iets kon mede- nemen naar de tentoonstelling. Hun bezoek onderscheidde zich door de volkomenste orde en door algemeens opgewektheid. De Commissie te Groningen, die zich de bevordering van het bezoek der Amsterdam- sche tentoonstelling door werklieden ten taak heeft gesteld, ziet met een gunstig resultaat hare werkzaamheden bekroond. Door de finan- ciëele hulp vau vele ingezetenen en verschil lende corporation kau zij toch niet alleen aau het door haar beoogde doel gevolg geven, maai- uog verder guau, door ook verschillende vakvereeuigiugen daarvan te laten profiteeren. Reeds werd ,.e algemeene Groninger werk- liedenvereeuigiog, de meubelmakersvereeni- ging, de vereenigiugen voor kleermakers en timmerlieden enz. door haar iu staat gesteld afgevaardigden aan te wijzen, thans mag ook de typogiafische vereenigiug »Het Noorden" in dat vooi recht deelen. Het 36e Nedei iaudsch Landhuishoudkundig congies wordt thans te Veendam gehouden. Als plaats waar het 37e byeen zal komen is Ameisfoort aangewezen. Eergisteren werden tal van vraagstukken ia de afdeeling besproken. De overgaDgs- examens der cadetten van de militaire Academie te Breda van het 3e stu diejaar hebben den volgenden uitslag gehad 49 cadetten zyn in het 4e studiejaar overge- plaatst;.21 cadetten zullen^uogjrèen'na'derl examen behooren af te leggen, terwijl 1 cadef'- andermaal de lessen van het 3e studiejaar moet volgen. Dat de Commissie van Toezicht op het Ryks-Museum te Amsterdam haar ontslag I heeft gevraagd om geen andere reden, "dan dat zij niet is geraadpleegd over de benoeming van eeD directeur over. genoemd Museum", wordt stellig verzekerd juist te zyn. Zij heeft zich over dat sverzuirn van de Regeerióg" gelyk zij het noemt, geraakt getoond, maar zou oveiigens ongaarne zien, dat iF-en haar aftreden beschouwde, 't zij als een demonstra tie tegen de beuoeming van den heer Obreen op zichzelve, 't zij als eeu demonstratie vóór een anderen candidaat, die inderdaa'd niet bestaat. Iu Den Haag zwei ven, naar men aan de Amsterdammer meldt, dagelijks een tweetal vrouwen roud, een 49-jarige jongedochter en haar stokoude moeder. De dochter moet aan godsdienstwaanzin lijden en geeft op de wan delingen, die zij rnet haar ook niet gehoel normale moeder langs do straten doet, op allerlei wijze aanstoot voor de straatjongens en de verschyning eeu aanleiding tot allerlei akelige grappen, terwijl de burgerij metergenis en zorg want de vei tooningen, waarayn de ongelukkige vrouwen zich wagen -zyn dikwijls levensgevaarlijk eeu en ander gade slaat. 't Wordt hoog tijd, dat de bevoegds macht termen viude de zoo beklagenswaardige schepselen voor ongelukken te beveiligen en het publiek tegen dei gelijke tieurige en ge vaat lij ke vertoonirgen te beschermen. Het gedenkteekeu dat te Vlissingen tei eere vau Belje Wolf en Aagje Deken, schiijfsters van »Sara Burgerhart," woidt opgei iclit, zat bestaan uit eeu monumentale fontein, waarop de beeltenissen der schrijfsters in medaillons zullen prijken. Het zal uit wit marmer bestaan eu wordt door den lieer Colliuet vervaardigd, De Leidsche Academie zal gedurende eeoi- gen tijd bezocht worden door di ie flongareu, ter bijwoning van de colleges in de theologie, Op het strand nabij het badhuis te Scheve- ningeu werd Dinsdagmiddag door de'politid een knaap van 15 jaar gevonden, die door het gebruik van sterken diank geheel buiten kennis was. Na een fliuk onderzoek is het aan de politie gelukt den persoon te viuileu, die zeer waarschijnlijk om eeu grap te hebbed den jongen een groote heeveeiheid cognac efi jenever te drinken had gegeven. Tegen dezütf persoon is pioces-verbaai opgemaakt. Aangaande de to Mecheleu (Limbuig) ge pleegde vei wonding woidt ons uit Maastricht nader medegedeeld, dat de verwonde, een landbouwer, en de vermoedelijke dader, een zekere Pfeifer, paiapluieinaker u>t Sitlard, twist hadden gekregen, waai bij de laatste aan den eerste een messteek in den buik heeft toegebracht, die voor zijn teven doet vreezeu. De brigade marechaussée vau Gulpen kwam nog juist van pas om te verhoede^ dat de bevolking op Pfeifer de lynchwet toe paste. Nochtans is hij erg-gehavend te Maas-1 tricht gevankelijk binnengebracht. N.B.Ct Te Bovenkarspel (bij Enkhuizen) kiegeo op de openbare school Dinsdagavond twee kinderen van omstreeks 44 jaar, onder de les twist over eeu knol (laap), Ougelukkig'gaf de een den andereu een trap tegen deu buik,' welke zoo hevig aankwam, dat het knaapje eenige ui eu daai na aan de gevolgen overleed,- r t l Als een bewys van rustelooze beweging vau het znuil op den bodem dp zee laugs onze stranden, deelt men aau hetM.v.d.D. uit Tessel het volgende mede: Iu den herfst van 1882 leed het schip Dagstar ten Westen vau dijt', eiland schipbreuk en was spoedig gehéél,'

Schiedamsche Courant | 1883 | | pagina 2