•èL r Binnenlandsche Berichten. vjr-f PER TELEGRAAF. Sté >- |4' t.4 P' 'RtéhtFen té Esch z\jn de liberalen "bij déèérate «temming met groote meerderheid gekozen. DU.lT80IlIii.NDt - De Transvaaleche deputatie bracht gister- namiddag by Prins Bismarck en de Ministers afscheidsbezoeken. Gisteravond vertrok zy, door den Baad van legatie Küsserow naar het station begeleid, naar Amsterdam. SPANJE. In den Ministerraad is besloten de dood straf, waartoe vijftien leden van de bende der Zwarte Hand veroordeeld zyn, aan zeven te laten voltrekken. Voor de acht anderen, ten behoeve van welke eenige verzachtende omstandigheden in aanmerking kunnen worden genomen, zal de doodstraf veranderd worden in levenslangen dwangarbeid. Naar luid van een telegram uit Madrid is eeo tunnel ter lengte van 200 meter op de spoorweglyn van Asturie ingestort. Twaalf werklieden zijn gedood. K U S L A N D. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat te Odessa weer -12 artillerie-officieren gearres teerd zjjn, verdacht vau nihilisme. De papieren b'y hen gevonden, dus wordt verder gemeld, zullen waarschijnlijk tot verdere inhechtenis nemingen bij hetzelfde wapen leiden. Voor den Russischen dichter Pusehkin is Zondag te Kischeneff, de hoofdstad van Besarnbië met groote plechtigheid een stand beeld onthuld. T U R K IJ E. De Regeering van Bulgarije antwoordde gisteren ontkennend op de jongste nota van Servie, betreffende de Servische uitgewekenen. Bulgarije maakt Servie opmerkzaam op de menigvuldige belangen, welke beide landen verbinden en maakt zich van de'verantwoor- delijkheid voor alle gevolgen los. Het getal uitgeweken - Serviërs in geheel Bulgarije bedraagt veertig. Re diplomatieke agent van Servië heeft gisteren Sofia verlaten. De secretaris van het agentschap blijft. A H E R I A. Uit de Amerikaansche berichten der Engei- scbe bladen blijkt, dal Blaines benoeming tot candidaat voor het Presidentschap geenszins bij de Republikeinsche partij algemeene goed keuring vindt. In New-York en Massachussets b. v. schijnt men niet voor hem te willen stemmen. In Boston is 'de oppositie tegen Blaine mede al zeer sterk, aangezien rnen geen voldoend vertrouwen heeft noch in zijne be kwaamheden, noch in zyn karakter. DEN HAAG11 Juni 1884. Het Vaderland meldt nog Vooral het onderdrukken van de darm- bloeding mag als een heuglijk verschijnsel worden beschouwd, omdat' ongetwijfeld de zwakte van den hoogen lyder daardoor het meest werd bevorderd. De Prins, hoe zwak ook nu nog, verkeert toch in een zoodanigen toestand, det h'y zich kan oprichten en bewegen. Niettemin ligt hy thans op een bed, dat, door een vernuftig mechaniek, de gelegenheid geeft hem, zonder dat hy opstaat, te verplaatsen, om z'yue leger stede te verfrisscheu, In 's Prinsen omgeving blijft men voorbeel dige zorg voor hem dragen, en Z. K. H. toont dit op zeer hoogen prijs te stellen, 'en uit herhaaldelijk daarvoor zyn innigsten dank. Het herhaald gebruik van een glas Tokayer in den loop van den dag heeft gunstig ge werkt, zoowel op de ingewaudsverschynselen als op de rust, die van zeer heilzamen invloed kan zyn op 't verder verloop der ziekte, waarin eerst Zondag of Maandag de eigenlijke crisis is te verwachten. Gedurende den geheelen dag bleef de tem peratuur ongeveer 40 graden. De geneesheeren en degenen die den Prins gisteren van tijd tot t'yil zagen, hebben meer hoop dan-eergisteren op zyn herstel. 'vir een kleine beweging met het hoofd maakte, alsof hij zeggen wilde: »Het is al mooi, geef u maar geen verdero moeite." sik wilde uw vergunning vragen," gingViai luide voort, su eerst een volledig borieht to mogen geven van hetgeen ik hier te weten ben ge komen. Lator zal ik mij bij u verantwoorden over de wijze, waarop ik mijn kennis verkregen heb, indien u zulks mocht verlangen." De graaf gaf door een teeken zwijgend zijn tóestemming. sTussciien uw buurman, den heer Gaston de Riancourt, en de freule uw dochter", aldus be- gon Yial zijn verhaal, heeft jaren lang een on schuldige liefdesbetrekking bestaan. De jonge liedon hadden elkander reeds als kinderen lief- gekregen en de afspraak gemaakt, later met elkander te trouwen. Voor freule Isolde was deze zaak heiligen ernst. Ik heb geen aanleiding om té vermoeden, dat de heer de Riancourt niet een tijd lang ten minste oprecht was.' Maar vele jongelieden rekenen zich niet verplicht Slechts aan cène jonge dame het hof temaken, Namiddag 12 uur 35 minuten. Omtrent den toestand van Z. IC. H. den Prins van Oranje valt weinig nieuws mede te deelen. Over het algemeen is het ziekteproces niet verergerd. (Nevenstaand telegram is reeds heden namiddag per lullttin aan onze gealonneerien in deze gemeente medegedeeld.) Een later bericht luidt: De lichaamstemperatuur daalde heden reeds onder 40 graden. In de ademhalinsgorganen vertoonde zich insgelijks verbetering. Toch is men, althans tot na den Sisten dag, niet zonder zorg. SCHIEDAM, 11 Jout 1884. De gemeenteraad alhier zal Vrijdag den 13 dezer, des namiddags ten twee uie, een openbare vergadering houden; de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onder werpen zijn: ingekomen stukken, waai onder ontwerp-besluit tot het doen vau af- en over schrijvingen opdegemeente-begiooting dienst 1883 eu adres firma II. J, Plant Co., om continuatie van huur van gemeentegrond; welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeld. Adres T- Hnzewinkel om eervol ontslag, als leeraar aan de middel bare scholen. Benoeming ondrnwyzer 2e klasse aau de openbare burgerschool, Voorstel vau Burgemeester eu "Wethouders tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de openbare school voor meisjes met een onder- wijzer es ié* klasse.—' Enverdere voorstellen en tnededeelingen. Heden is alhier het bericht ontvangen, dat de schietwedstrijd en de daarmede gepaard gaande feesten, te 's Gravenhage te geven aan het einde dezer maand door de officieren- vereeniging der dd. schutterij aldaar, met het oog op de ernstige ziekte van Z. K. H. Prins Alexander, Prins van Oranje, onbepaald is uitgesteld. Die vereeniging zal later aan belanghebbenden kennis brengenwanneer deze zullen plaats hebben. Hedenvoormiddag kreeg T. F. Jansen, terwijl hy op een leuning van de brug aan de Gerrit Verboonstraat zat, een overval en viel daardoor in de Lange Haven. De vrouw vaa den brugwachter J. Hiebender zulks ziende riep om hulp, waarop een zandschïpper en de agent van politie H. Van Bellen zich met een bootje naar den drenkeling begaven en hem boven water hielden tot dat J. Hiebender met een grootere boot te hulp schoot. Na Jansen in de boot te hebben ge haald, werd hy naar de stadswerf vervoerd, waar zij hem tot bewustzijn brachten. Later is h'y -in het stads-ziekenhuis opgenomen. De Gelet van 3 Heeft dezer, Minister van Binnenlandsche Zaken; op art. 1 vau het Koninklijk besluit October 1873 (Staatsblad no. 135); goedgevonden: met ingang van 11 de artt. I, 3, 4, 5, 6 en 7 van het aangehaald Koninklijk besluit van toepassing te verklaren in de gemeente Overschie, op de perceelea in gebruik: a. by J, Roden burg Lz., en kadastraal bekend sectie A nos. 1168, 1169, 1176, 1177, 1179, 4182, 4184, 4436 en 1437; b. by M. Rodenburg, en kadastraal bekend sectie A no. 1195; c. by W. Hoogerbrugge, en kadastraal bekend sectie A no, 1167; d. by de weduwe J. De "Wild, en kadastraal bekend sectie A no. 1170; e. bij J. Van der Does, en kadastraal bekeud sectie A. no. 1193; f. by D. Poot, en kadastraal bekend sectie D nos. 128 tot en met 131g. bij H. Van Woerden, en kada straal bekend sectie D no. 126. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schatkist op 7 dezer bedroeg: by de Nederiandsche Eank f 3,751.126.56% en bij de betaalmeesters f 1,507,619.08. Te zamen f 5,258,745.64%. Uit Cailsbad wordt gemeld, dat Z. M. de Koning Zoudag en Maandag op raad-van Zijn arts niet uit is gegaan; waarschynlyk wegens het gure weder; maar dat overigens de staat van 's Kóniags ziekte zeer bevredi gend is. Het vooi stel van wet vau den heer W. K. Van Dedem, tot regeling van de verhouding der geldmiddelen van Nederiandsch-Indië tot ,v 'die - gende strekking. Uitgaven, 'op de Nederiandsche Staatsbon greeting uitgetrokken welke ten behoeve vaa 1 Nederiaodsch-Indié geschieden of door bet bezit van Nederlandscb-Indië worden veroor zaakt, worden ten laste van de begrooting van Nederiandsch-Indië vergoed. Is het slechts ten deele, dat zij ten behoeve van Nederiandsch-Indië geschieden, of door het bezit van Nederiandsch-Indië veroorzaakt- worden, dan komt een daarmede evenredig deel daarvan ten laste van de begiooting vaa Nederiandsch-Indië. Voor zoover de in de twee vorige ziuSDedff bedoelde uitgaven niet vatbaar worden geacht ".'oor juiste berekening of evenredige ver deeling, dan wel voor verrekening, woidt het geen tot vergoeding daarvan behoort te worden uitgekeerd zoo nauwkeurig mogelijk geschat en het geschatte bedrag ten laste van de begrooüng vau Nederlandsch-Indié gebracht. Uitgaven, op de begrooting van Neder iandsch-Indië voorkomende, die uitsluitend of ten deele ten behoeve van het Rijk in Europa geschieden, worden op den voet van de voor schreven bepalingen ten taste vau de Neder iandsche Staatsbegrooting vergoed. Uit de geldmiddelen van Nederlandsch- Indié geschieden geene andere uitkeeringen aan die van het Rijk in Europa dan-wegeas vergoedingen overeenkomstig het vorig artikel, of tot betaling van rente en aflossing van de- krachtens de wet van 16 Maart 1883 gesloten geldleening, voor zoover die ten laste vaa Nederiandsch-Indië gebracht is, en van schul den ua voormeld tijdstip ten behoeve van Nedeilandscli-Iodië of ter ooi zake van het bezit daaivan aangegaan. De bedoeling is deze wet voor het dienst jaar 1886 te doen aanvangen. De iieer Mr. S. A. Vening Meinesz, burge meester van Rotterdam, is in de eergistei mid dag te Amsterdam gehouden vergadermg van de Maatschappij tot Expl. van Staatsspoor wegen benoemd tot lid van den raad van commissai issen. By de ontvangst der Trausvaalsehe deputatie ten Hove te Berlijn heeft president Kiugef den Keizer aldus toegesproken sMajesteit! Het is mij een eer en wars vreugde, op zulk een vriendschappelijke wijze door Uwe Majesteit te worden ontvangen, te meer omdat een groot gedeelte vau de be- volk'mg der Zuid-Afukaausclie Republiek en van geheel Zuid Afrika vau Duitsche aikomst is. Ik zelf ben er trotsch op, uit een Ger- maansclien volksstam te zyn ontsproten, of schoon ik tot mijn leedwezen met in staaf ben, Uwe Majesteit in de taal mijner eigen voorvaderen toe te spreken. Het is mijn hoop en wensch, dat de betrekkingen tusschea Duitschland eu de Transvaal, ja tusschea zelfs dan niet, wanneer zij vast bestolen zijn, deze op het einde te huwen. De heer de Rian court schijnt te dien opzichte nog lichtvaar diger geweest te zijn dan de meestsn van zijn leeftijd. Freule Isolde beklaagde zich daarover dikwijls. Haar verstoordheid nam ecliter eerst een ernstig karakter aan, toen zij toevalliger wijze de ontdekking deed, dat de lieer de Rian court een betrekking met miss Hudson had aan geknoopt. Freule Isolde deed den trouwelooze menig vorwijt, Er viel een hevig tooneel tusschen do beide jongelieden voor en het zou reeds toen, ongeveer drie jaar geleden, tot een scheiding zijn gekomen, indien niet de heer de Riancourt, zoonis zekere menschen in zulke gevallen voor eervol houden, met een eed de waai beid ver loochend en plechtig verzekerd had, dat miss Hudson onschuldig was. Uw dochter geloofde hem slechts ten deeie en was toen reeds van plan, u over te halen, miss Hudsonf uit uw huis te verwijderen. De Riancourt echter had er slag van zijn grooten invloed op. uw dochter zóó te gebruiken, dat zij op grond vau allerlei roman tische voorspiegelingen een eed deed» miss Hud son in het gerust bezit der positie té laten, waartoe zy zich in uw huis had weten te ver heffen, en niets te zeggen of te ondernemen, wat haar nadeel kon berokkenen. Freule Isolde heeft trouw woord gehouden, maar het heeft haar menigon zwaren strijd gekost. #De Riancourt en miss Hudson zagen elkander dikwijls. Na eenigen tijd werden de bezoeken van de Riancourt der jonge dame lastig. Zij had het namelijk voordeoliger gevonden, een tweede liaison aan te knoopen en met niemand minder dan uw oudsten zoon. Maar terwijl zij tegenover de Riancourt volstrekt niet preutsch was ge weest, stond zij den vicomte niet het geringste gunstbewijs toe, zoodat deze, die hartstochtelijk op haar verliefd was, haar trouw belofte deed en liaar voor ongeveer andarhalfjaar in liet geheim huwde." «Onmogelijk!" riep de graaf. Het is juist zoo, als ik de eer heb u te mel den*" ztside Yialaflet huwelijk kan wel in Londen voltrokken zijn, want juffrouw Hudson ging er heen, onder voorwendsel, dat zij aan het sterfbed van een liarer naaste bloedverwanten was geroepen, maar zij bieef or slechts kort. Volkomen zeker ben ik van dit punt niet, daar noch juftrouw Hudson, noch de vicomte com- promitteerende papierën laten zwerven. Dat miss Hudson zich ecliter vicnmtesse de Villors neemt, dat heb ik, met eigen ooren gehoord. Ik heb het paar beluisterd, tijdens een heftig tooneel, dat een paar uur geledon tusschen hen voorviel. «Maar hot is een hatelijk persoon, zij is arm en volstrekt niet beminnelijk", viel de graaf hem .veder in de rede. »Zij is buitengewoon slim," bracht Yial hier tegen in, »da*t is ip de meesto gevallen voldoende, wanneer een vcouw den toeleg heefteen jongen roan in te palmen. In het bovengenoemde geval is het gelukt." Do graaf sloeg de handen te zamen en her haalde vorscheidene malen «Ongelooflijk, onge looflijk fVordt vervolgd.) - ïi't° t n'-s 'V-V i rV V *i j" '*1 «k V iu - •v. I f i< 4 tX'al r* «H.v D j

Schiedamsche Courant | 1884 | | pagina 2