1 KENNISGEVING. Kennisgeving. V ^Vclit en Dertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsche Berichten. Dn Burgemeester van Schiedam ABONMJMBNTSi'RUS, (ier Kwailiusl 1\anco par pust, door het geheele Uijk AftMiderhiUe noiiimers 1.85. - 2.50. - 0.10. BVRDADt MARKT, JE, 13A. Ad vertentikprubvan 1—10 gevroct regels met inbegrip van eena Courant.1-lt»' Iedere gewone regel meer014. Dïueh/ul plaatsing wordt tegen cweekau. berekend. v 1 Bieugt ipr kennis, dat, voor het leggen van een Zinker, ten dienste der Wntei leiding, by, de Buitensluls aan het einde van de Buitenhaven, de vaart aldaar geheel 4SE- gTBESIW zal zyn van Vrijdag, 10 Sep tember e. k„ 's avonds 6 uur, tot Maandag32 September d. a. v., *8 morgens 6 uur. Schiedam, den 18 September 1884. De Burgemeester van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Inrlgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van o h i e r a m Gezien het ingekomen verzoek van J. J. KOEDIJK, om verdunning om in het peieeel wjjk Auo. 45, kadaster sectie C, no. '209, Aan den Dameene VetsmeltcrlJ ter be reiding van Olie en Loog op te rigtea; 'Gelet op de aitt. 6 en 7 der wet van den •2den Jutiij 1875 (Staatsblad nu. 95); Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie oer Gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 3 Üctober a. s.des middags ten 13 ureten Raadluii/.e gelegenheid zal woiden gegeven om bezwaien tegen het toestaan van het verzoek m te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedutende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge- rasente, vnndeschiiftmen, die ter zake rnogten ?yn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is, hiervan afkondiging geschied waar het behoort, don 18 September 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. BELGIË- De buigemeester van Biussel en omliggende plaatsen alsmede die van Gent. Luik, Bergen, Arlon en Antwerpen zijn gisterochtend ten 101/» uur door den Koning ten genoore ont vangen. De burgemeester van Brussel hield eene langdurige rede, waarin hij op de belangrijk heid wees van de verzoekschriften aangeboden door 820 gemeente, vei tegen woordigende 2,800,000 inwoners. De Koning antwoorde: Ik ontvang uw verzoekschrift als de uitdrukking der wenschen van een groot aantal buigeis, bekleed met de functiën van gemeente-overheden. Ik heb ook zeer talrijke verzoekschriften in tegenover- gesteldeu zin ontvangen. Tegenover deze zoo uiteenloopende meeoinaen moetik mij gedragen naar den wil van het land zooals de meerder heid in de beide Kamers dien heeft uitgedrukt. Gij zijt al te welwillend met mijn verstand te pryzen, maar ik neem aan wat gij zegt van mijne naauwgezette betrachting van myne plichten als constitutioneel vorst. Ik zal altyd aan miju eed getrouw blyven en voortgaan met te te trachten den geregelden gang van het parlementaire régime te bevestigen. Ik zal uimmer onderscheid maken tus3chen Bel gen, maar voor den een doen wat ik voor den ander gedaan heb. Myn gedrag van thans zal zijn zooals het was in 1S79. Door gebruik te maken van mjjn prerogatief, volgens den geest der giondwet dien ik Belgie, onze beide gioote partijen en de edele zaak der vrijheid waaraan ik sterk ben gehecht. Ik 'oedimk de burgemeesters voor de gevoelens, die 2*y egens mij hebben uitgedrukt. De Koning ondervroeg vervolgens de burge meesters over den toestand waarin hunne gemeenten door de toepassing van de schoolwet zullen geplaatst worden. De burgemeesters vei lieten het paleis tei. 10J/i uur en begaven zich naar het stadhuis. Eene tahjjke menigte juioiite de burgemeesters langdurig toe, die zichtbaar aangedaan waren. Eeu peisooa, die den burgemeester uitjouwde, werd geanesteerd. "Voor het stadhuis werden de burgemeesteis andermaal langdurig toe gejuicht. De gisteien te Brussel vereenigde burge meesteis hebben besloten den 2en October aldaar opnieuw byeen te komen. Er heerschte te Biussel gisteravond tamelyk veel agitatie. Verscheidene hoopen volks, duizenden penonen steik, doorliepen de voornaamste wijken dei stad, al fluitende en schieeuweude, en ook de Marseillaise zingende. Zij gingen naar het Koninklijke paleis en inzondei heid naar liet Katholieke blad h Patriate. De politie moest tusschen- baide komen om de menigte uiteeu la dry ven. Dooi liet bedanken van verschillende leden der hoofdcommissie voor de Internationale Tentoonstelling te Antweipeu, wordt weldra een aanvulling van die commissie met nieuwe ledeu tegemoet gezien. ITALIË. Dinsdag zijn in Italië aan de cholera over leden 325 personen, waaronder 265 te Napels en 11 in Spezzia. De cholera neemt af te Napels. De dag van den 14deu .wijst G26 gevallen aan, tei wijl het aantal doodeu 371 was, te Spezzia kwamen 47 gevallen voor en 8 doodeu, eu iu het overige deel van Italië 107 gevallen en 41 doodeu. De dag van den 15den geeft voor Napels weer een gunstiger cijfer aan, namelyk 470 gevallen en 248 doodeu. Wjj meldden Dinsdag dat Prins Paolo Borghese, een der hoofden van-de clericals partij te Rome, zich aan het station aldaar bevond, om den Koning bij zijne terugkomst uit Napels te begroeten. Hij was niet de eenige zijner partij, die daar kwam om den Koning een bewijs van waardeering te geven voor de groote daad die hij verricht had. Onder de aanzienlijke clericalen aan het station merkte men voorts op Prins Giovanni Borghese, graal Verspignani en de heeren Apolloni ea Prosperi. Een priester te Busca, Bartolomeo Tonello, die den Koning, gedurende het bezoek te dier plaatse, volgde bij het ziekbed van eiken choleia-lyder waar hij veischeen, is het slachtoffer der cholera geworden. Hy was geheel en al toewijding voor de arme zieken. R U S L A N Uit Skieruiwice wordt van 17 dezer gemeld: De conferentie, welke gisteren gehouden werd tusschen Yon Bismarck, Duitsch Minister van Buiteniandsche Zaken, Von Giers, Russisch Minister van Buitenlandsche Zaken, en graaf -Kalnoky, Oostenrijkscli-Ilongaarsch Minister van Buitenlandsche Zaken, duurde 2 uur. Keizer Willem vei leende 'savoDds ten 51/» uur graaf Kalnoky een gehoor. Gisteren namiddag ten 5 uur brachten Von Bismarck ea diens zonen een bezoek aan den gouvenieur-generaai Gourko, Gouiko is benoemd tot ridder le kl. inde Leopolds-orde. Keizer Wilhelm is met deu Rijkskanselier eu gevolg gistervoorrmddag too 8 uur van Skiermwics vet trokken. De voistelyke en audeie hooggeplaatste Russische personen en de Keizer van Oostenrijk met diens geheela gevolg hebben hem op tiet perron uitgeleide gedaan. Aldaar werd haivelyk alschaid ge nomen. Keizer Wilhelm kuste hei huaidelijk de Keizerin en de Grootvoistiu, omarmde eu kuste driemaal de Keizers Fians Jozef en Alexander, alsook de Giootvorsteo, eu be tuigde alien, terwiji zij iu een huiven kimg voor Item geschaard stonden, zlju dank voor de hartelijke ontvangst. Bij hel alryden van den trein, waarby' een viermaal herhaald boei a werd aangeheven, groette Keizer Wil helm nog uit liet pot lier van het salomijtuig. De Keizer van Oostenrijk vei liet gisteren voormiddag te '10 uur Skieruiwice, na har- telyk afscheid te hebben genomen van den Keizer en de Keizenn van Rusland, van de Grootvoistiu Maiia Paulowna en van de Grootvorsten Wladimir en Nicolaas. ENGELAND. Gladstone keerde Muandng van zyu bezoek aau Lotd Fife naar Aberdeen terug, waar hy nu de gast is van deu'giaaf van Aberdeen. De terugreis was weer eeu ware trium (tocht. Overal langs de lyn, waar de trein stilhield, was een onafzienbare massa burgers en land*; lieden om den Premier te verwelkomen. De stations en de omliggende straten waren mei vlaggen en groan versierd, terwijl onder de vele toepasselijke opschriften, die met Our QratnA Old Man" de meerderheid uitmaakten. De krasse grijsaard hield weer verscheidene toe» spraken uit het raampje van den trein elk zeide o. a. dat het enthousiasme, waarmede hij overal ontvangen werd, nog dat van 1880 verre overtrof. Het bericht, dat 3009 man versterking naar Egypte zullen worden gezonden, eerst tegen gesproken, wordt nu weer bevestigd. Er bestaat waarlijk plan in April 1885 te Londen weer een internationale tea toonstelling te houdeD, en wel in het nu sedert eenigsa tijd ongebruikte Alexandra Palace. De Times verneemt uit Foochow van Dinsdag, dat vijf Fransche oorlogsschepen naar Maoisoa zyn teruggekeerd. Lord Granville heeft aan de Kamer .van Koophandel te Glasgow medegedeeld, dat da Engelsche consul-generaal te Shanghay, den Chineeschen autoriteiten heelt aanbevolen dn voorgenomen versperring van de haven achter wege te laten. DUITSCHLANI). De Keizer is met Prins Bismarck en den Grootvoist Michael en diens zonen gister avond ten S uur te Berlyu in welstand aan gekomen. Naar eene tot dusver genomene schikking vertiekt de Keizer heden ochtend ten 7 uur naar Bentath, iu de Rijnprovincie. De Groot vorst Michael en zijne zonen zetteu hunne reis naar Amsterdam dadelyk voort. De admiialiteit heeft besloten het ge pantserde schip Agamemnon naar China ta zouden. F ,R A N K K IJ K. 2000 man Fiausche troepen zijn nab'y de Kimpaipas ontscheept, hebben de Chineescha strydmacht aaugevallen eu deze met groote verliezen op de vlucht geslagen. De Chinee- sche tioepeu zyu uu iu vollen aftocht. Er zyn thans in Frankrijk twee aartsbis schoppelijk zetels vacant, die te Albi en te Kami'i yk, vier bisschoppelijke, die te Dyoo, Ie Mans, Vei dun en Meaux, en voorts nog een te Basse-Tetre, op Guadeloupe. SPANJE. De Spnansche gezant te Parijs, don Manuel Silveta, heelt, ,volgeus de JSpoca, zyn outslug geviaagd. Iu Spanje is weer overstrooming. De stad Gei erna eu de omliggende dorpen staan ge heel ouder water. Alle spoorweggemeenschap is ufgesueden. De schade is zeer groot en er gingen ook eenige meuscbenleveus verloren. AMERIKA. Aan de candidatuur van den heer Blaina voor het presidentschap der Vereenigde Staten Jt*.

Schiedamsche Courant | 1884 | | pagina 1