Woe ns d ag 26 Mei Kennisgeving. KENNISGEVING. Binnenlandsche Berichten. Buitenlandsche Berichten. Veertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. zijn, in het leven en in den dood, gelijk wjj u thans geheel en al zjjatoegewijd." Léo XIII heeft 'daarop in het Franscb ge antwoord. Hij. verklaarde steeds een groote voldoening te smaken, als'hjj opnieuw bede vaartgangers naar Rome zag komenmaar zijne vreugde was zooveel te grooter, als het bedevaartgangers zjjn uit een land, dat zich van de katholieke gemeenschap heeft losge maakt. ïWèik een schooa en vertroostend schouwspel ivoor ons," ging de paus voort, »eeh handvol brave en ijverige christenen te' zién, hun geloof ongeschonden en onbesmet1 bewarende te midden eener kettersche bevol king, én hier, aan de voeten van den plaats- vervanger van Jezus Christus, het bewijs van hunnen eerbied en van hunne kinderlijke ge- hoorzaamhéid komende brengen. Dat God in zijne goedheid al uwe gebeden moge verhoo- reninzonderheid die ten doei hebben om uwe landgenooteu tot het oude geloof te doen terügkeeren." Nadat de paus had gespróken, hebben de bedevaartgangers hem eenige scha len belader» met goudstukken aangeboden en werden zjj tot den voetkus toegelaten. Mónsignor ReDier, prelaat van het huis des pausen, heeft zijne belijdenis afgezworen, om lid te worden van de Italiaansch-katholieke kerk. Van de 508 verkiezingen zjjn 457 bekend. Verkozen werden, 249 ministerieelen, 150 pentarchisten en 2S radicalen. SPANJE, Het wekt eenige onrust, dat Don Carlos uit Italië is vertrokken, onmiddellijk na hét ver nemen van de geboorte van den koning, en zijne bewegingen worden nauwkeurig bewaakt. De Spaaoscha en Fransche regeeriugen heb ben gezamenlyk maatregelen genomen, om een Carlistischen opstand in de Pyreneesche departementen te voorkomeo, en onmiddellijk als Don Carlos voet op Franschen bodem zou zetten, zal hij het land worden uitgezet. De vriendschappelijke samenwerking'van het Fransche Kabinet wordt te Madrid zeer'op prijs gesteld. L'Univers intusschen bevat een manifest van Don Carlos uit Lucern, waarin deze ver klaart vooreerst, wegeus gebrek aan middelen, niets te kunnen ondernemen. Tuch protesteert hij tegen de oieuwe orde van zaken en geeft andermaal te kennendat zonder hem voor Spanje geen duurzame welvaart te verwach ten is. T U It K IJ E. Men hoopt dat de vijandelijkheden een einde zullen nemen tengevolge der aan gene-, raai Sapounzaki en aan Eyoup Pacha gezonden bevelen om zich met elkaar over het herstel» der rust te verstaan. Sapounzaki is uit Larissa vertrokken om Eyoub te ontmoeten. Turkge eu Griekenland hebben beide een onderzoek bevolen. In een rondschrijven der Porie wordt het" beweren van Griekenland tegengesproken dat de Turkschè troepen het eerst geschoten- hebben. Verder wordt' gezegd dat als Grieken- land een dag vaststelt voor het ontwapeneü" en naar huis zenden zjjner troepen,'Turkjjé zich haa3ten zal - zijne troepen op hetzelfde tijdstip terug te trekken. Het rondschrijven eindigt met aan te dringen op eene snelle en afdoende oplossing der moeilijkheden. GRIEKENLAND, De Grieksche regeering heeft aan generaal, Sapounzaki bevel gegeven, helTurksche grond gebied te ontruimen, en Eyoub Pacha heeft een soortgelijk bevel gekregen. Er heerseht nu op de grens weder volkomen rust. Eyoub en Sapounzaki hebben Maandag och-, teod te 5 uren een samenkomst gehouden. Meu zegtdat de te Kulra en Zarko ge- leden verliezen zeer ernstig zijn. Een. koninklijk besluitis verschenen waarbij onmiddellijk drie categoriën der opgeroepenen reserve-troepen naar huis.worden gezonden en acht dagen tater eene andere categorie van drie klassen, te zamen ongeveer 50,000 man. Bevel is gegeven"om de troepen van de gren zen terug te doen trekken eu er alleen de gewone garnizoenen te laten. Aan de grenzen is de rust volmaakt her steld. De Turksche en Grieksche bevelhebbers. 2ijn overeengekomen protocollen te wisselen, waarin verklaard wordt dat de vijandelijkheden van Donderdag en Vrjjdag veroorzaakt zijn,, door een misverstand aan beide zjjden. Offlcieele Medodeellngon. Bij kon. besluitzgn: deluit.-genernal P.G.'Jj Van dér Schrieck, van het wapen der inf.," 'skonings adjudant in buitengewonen dienst,' de luit-kbl.' J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, van dén grooten staf,'de majoor' W. Rooseboom, van den generalen staf, als mede de kapt. II. Seret en de Te-luit. J. C. Fabius, beiden van het wapen der artillerie allen als lid van de Tweede Kamer der Staten-generaal op non-act., gerekend van den 19 dezer in actieven dienst herplaatst, met bepaling, dat zij ter beschikking yan den minister vbd oorlog en als zoodanig.met- afwijking in zooverre van de formatie dier staven zullen behooren: de luit.-gen. Van. der Schrieck tot den staf der inf., de luit.-! kol. baron Schimmeiponninck van der Oye. tot den grooten stal, de majoor Rooseboom tot den geueralen staf, en de kapt. Seret en. de le-luit. Fabius beiden tot den staf der., artillerie. DEN HAAG25 Mei 18SC. De koning en de koningin wordeu den 1 Juli met het Priusesje uil het buitenland te Soestdjjk verwacht. Abonnementsprijs, per kwartaal1 L85. Ptmo per post, door het gehcele Rijk- 2.50. Afzonderlijke nommers - 0.10. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone, regel meer- 0.10. Driemaal- geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. ENGELAND. De Standard verpeemt uit Athene dat de Grieksche regeering aan de groote mogend heden een rondschrijven gezonden heeft, waarin 2jj opkomt tegen de blokkade, welke noodza kelijk maakt dat de troepen over land worden vervoerd en daardoor eene behoorlijke verde diging van het land tegen Turkije onmogeljjk doet worden. De commandanten aan de Turk sche greus hebben een wapenstilstand voor gesteld. De Grieksche regeering wil die voor stellen aannemen, mits de Turken de in Griekenland bezette posities ontruimen en de Grieksche krijgsgevangenen loslaten. Koningin Victoria heeft haar' vertrek naar Balmoral (Schotland), dat op Vrjjdag 1.1. be- paald was, voor on bepaalden tijd uitgesteld, om de beslissing over Gladstone's Homo Ruk- wet af te wachten, een maatregel, die zeer Wordt toegejuicht, daar de ministers nu niet, bjj kamerontbinding of verandering van mi nisterie, de lange reis naar Schotland behoe ven te ondernemen om, hetzij voor het een of voor het ander, de koninklijke bewilliging te verkrjjgen. Bij de laatste verandering van ministerie heeft men het zeer kwaljjk geno- De Burgemeester van Schiedam Gelet op het bepaalde bjj Art. 21 der "VVet van den 4 December 1872 Staatsblad n°. 134); Brengt ter kennis van dé Ingezetenen, dat in de week vau Zondag, '16 Mei 1886, toten met Zaturdag, 22 Mei 1886, twee aangiften ge schied zijn van aan MAZELEN overledenen. .Schiedam, den 22 Mei 1886. De Burgemeester voornoemd:' P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. men, dat H. M. niet .van Balmoral naar Lon den, of ten minste naar Windsor kwam. Het Hoogerhuis heeft weder met 149 tegen 127 stemmen bjj tweede lezing de bill verwor pen, waarbjj het huweljjk van den weduwnaar met de zuster zijner overledene vrouw zou worden wettig verklaard. BÜITSCHL iO, De beroemde geschiedschrijver Leopold von Ranke is Zondagavond in den ouderdom van ruinn 90 jaar te Berljjn overleden. Alle dagbladen bevatten artikelen in de meest gevoelvolle bewoordingen aan de na gedachtenis van Leopold von Ranke gewijd. Als eereburger van Berljjn zal de overledene geschiedschrijver waarschijnljjk op openbare kosten, en van het raadhuis uit begraven worden. Zijne vertrouwde vrienden verzekeren, dat Ranke nog voornemens was, eene ge schiedenis vau de 19e eeuw. en eene geschie denis van de ontdekking van Amerika te schrijven. Zoodra de" doodstijding des nachts in hel keizèrljjk paleis ontvangen werd, werden, van wege den keizer en de keizerin brieven van rouwbeklag naar hét sterfhuis verzonden. Van alle zjjden, ook uit het buiten land, worden ontelbare betuigingen van deel neming ontvangen. De toestand van den hoogleeraar Waitz is sedert gisierochtead veel ineer bedenkelijk geworden. F K A N K R IJ K. Zondag jl. is in het departement Ille-et-Vilaine de heerCarron, anti-republikein, tot afgevaar digde gekozen, ter vervanging van een over leden republikeinsch kamerlid. BELGIE. De uitslag der verkiezingen voor de provin ciale raden in het geheeie land isdat de stand der partjjen niet belangrijk 'gewjjzigd wedt. De samenstelling der gedeputeerde staten in de provinciën Namen, Luik, Lim burg, Antwerpen, Oost- eo West-Ylaanderen blijft, onveranderd. Hetgeen katholieken en liberalen gewonnen en verloren hebben, weegt tegen elkander op. Te Renaix zijn de katho lieken door liberalen vervangen. Te Mechelen heerseht groote opgewondenheid, overal elders volkomen kalmte. TT A LIE. De paus, omringd van verscheidene kardi nalen, heeft, naar luid van een telegram in de üniversden 22n dezer de katholieken uit Nederlanddie in bedevaart naar Rome zgn gegaan, ten gehoore ontvangen. De heer Leytenbisschop van Bredaheeft een uit voerig adres in het Latijn voorgelezen. De heer Boermans, coadjutor van den bisschop van Roermond, los vervolgens eeu adres iu de Fransche taal voor. Dat stuk eindigde met de vólgende woorden: Wij verbinden ons plechtig, u altjjd geheel en al toegewjjd te BTUEAL: JIAUÏiT, B, 12 4. Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat do Kohieren van het Patentregt No. 10 en voor de Belasting op liet Personeel No. 11 dezer Gemeente, óver het Dienstjaar 1835/0, door den Heer Provin cialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotter dam, °P den 22 Mei 188G executoir verklaard en op'Jheden aan don Ontvanger der Directe Belastingen, ter. Invordering z.ijn overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat oen ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede dat van heden af de 'terinijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden Ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 25 Mei 1880. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester van Schiedam,

Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1