""JACHT. Kennisgeving. .KENNISGEVING. F e u lie t o n. m '■m Veertig-ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsche Berichten. X)© Dierentemster. w ski - 'v sJfP 'M lêê *4 Abonnementsprijs, per kwartaalf 1,85. fremi per post, door het geheele Rijk- 2.50. Aüosiderlijke nommers0.10. BVKXSA.U: fflARKü, K, 12 Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Couranti.{&* Iedere gewone regel meer- 0.10» Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester en WETiiouDERSvan Schiedam, Gelet op art. 210 der wet van den 29sten Junij 1951 Staatsblad no. 85), regelende de zamenstelling, jnrlgting en bevoegdheid der Gemeentebesturen, Doen te weten Dat do Rekening en Verantwoording van do in komsten en uitgaven dezer Gemeente, over het dienstjaar 1885, op heden aan den Raad is ingediend, en tegelijk op de Secietarie dezer Gemeente voor ,een ieder ter lezing is nedergclegdterwijl die Re- kaning tevens, tegen betaling der kosten, in afschrift .aldaar veikrijgbaar is gesteld. En is lueivan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 20 Julij 1880. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. B. ROLET, L. B De Secretaris - A. W. MULDER. Do Burgemeester van Schiedam brengt ter algemeene kennis dat, wegens vernieuwing van den onderbouw der Appclmarktbrug, dit? brug, aan te vangen met maandag, ,2 Augustus c. k., tot nadere aankon diging .oor de passage gesloten zal ayn. Schiedam, 29 July 1886. De Burgemeester voornoemd J. B, NOLET, Z. B. De Commissaris des Konings in de Pro vincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van do Gedeputeerde Staten van den 19den Juli 1886, no. 82 Gelet op art. 14 der wet van den 13den Juni 1857 Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit: 1° do opening der jacht op klein wild, vermeld in.de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13den Juni 1857 (Staatsblad no. 87). voor dit jaar in de Provincie Zuid-Bolland is vastgesteld op Zaterdag don vierden September aanslaande mei zonsopgangmet uitzondciing van de jacht op faisanten, waarvan de opening is vastgesteld op Vrijdag den eersten October aanslaande; 2». van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e dor aangehaalde wet 3o. de korto jacht dagelijks en de lange jacht slechts drie malen 's weeksen wel dos Woensdags, Vrijdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, wot den afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in do Nederlandsche Staalscoui anl worden geplaatst. 's-Gravenlmge, den 21den Juli 1880. De Commissaris des Konings voornoemd, FOCK. DUITSCHLAND, De Kreuzzeiiungvan de onlusten te Am sterdam spiekende, geeft da hoop te kennen, dat Bismaicks denkbeeld omtrent eene inter nationale overeenkomst tegen de anarchisten thans meer ingang zal vinden dan vroeger, want na de barricades te Amsterdam zal ook de Nederlandsche regeeriog niet meer gekant zyn tegen eene internationale wet op de socialisten. Aau deze redeneering van het zoo by uitstek conservatieve blad dient enkel toegevoegd te worden, dat de gebeurtenissen te Amsterdam, evenals de onlusten op Tiafalgar Square te Londen en de onlusten in België voor de Duitsche reactionairen eene welkome gelegen heid zyn om er party,van te trekken tegen de liberale partyen in Duitschland. Een regiment van bet elfde legerkorps was tot nu toe, bjj wyze van proef, gewapend met repeteer-geweren.- Nu zullen zeer spoedig ook de zes overige regimenten van hetzelfde leger korps dit geweer* bekomen. Naar het heet, zal met de nieuwe bewapening van de Duitsche infanterie voortaan geregeld voortgegaan worden. By gelegenheid der consecratie van dr. Haffner tot bisschop van Maioz hebben aldaar groote openbare feestelijkheden plaatsgehad. Behalve een gioot feestmaal van kerkelijke, lands- en gemeentelijke autoriteiten is er, terwgl de geheele stad geillumineerd was, eene -luisterrijke serenade gegeven door ruim 800 zangers met verscheidene coi poratiéo, omringd door 3000 fakkeidrageis. Nadat op het markt plein het lied jsDas ist der Tag des Herrn'j was aangeheven, werd de nieuwe bisschop door deu heer Racke, lid van den Rijksdag, begroet met vei zoek om eeu zegen voor Duitschland, Hessen en Mainz. Teiwyl de bisschop hierop antwoordde en vervolgens deu zegen gal, werd de Dom met Bengaalscbe vlammen verlicht. Daarna werd liet lied Grosser Qott wir loben D£ch" gezongen en volgde er nog eene leestelyke bijeenkomst in de stadszaui. Volgens een paiticulier telegram uit Aden, te Beilija ontvangen, is de vertegenwoordiger der Duitsche Oostafnkaansche Maatschappij, de heer Winter, op last van den sultan Osman het land uitgezet. GHEUO. Lord ïddlesleigh is benoemd tot minister Van buitenlandsche zaken, de markies Lon donderry tot onderkoning van Ierland, sir fifs Hicks Beach tot secretaris van staat voor Ierland, en lord Randolphe Churchill tot kanselier van de schatkist. De liberale party heeft gisternamiddag b$' lord Granville eene bijeenkomst gehouderf* waarin besloten is de openingsrede van Ü0 koningin af te wachten, alvorens eene beslissing te nemen over de houding der party gedu rende de aanstaande pariementszitting. Z'tf zal de aangevraagde credieten goedkeuren. Blijkens telegrammen uit Chicago, heeft het gediog tegen de anarchisten aldaar aau het licht gebiacht, dat de Canadasche over heid te Chicago geheime agenten had om op de socialisten het oog te houden, daar zy wist dat dezen deu opstand van Riel in Manitoba aanwakkerden. Zy zonden opruiers naar ver-* schillend, steden in Canada, en de geheime,, agenten bovenbedoeld verhinderden de ver scheping van groot"'hoeveelheden dynamiet naar Manitoba. Telegrammen uit Washington melden dat de spanuing in Mexico afneemt. Mexico gaf aan de legeering der Unie de verzekering* dat het de gevangengenomen Amerikanen eerstdaags zal vry laten. Uit Philadelphia verneemt da Times, dat president Cleveland »yu «veto" denkt Ultt0' brengen tegen de «Oleomargarine bill." Aan de Standard wordt uit Kaïro geseind, dat Wassif Bey, een gewezen kapitein iur dienst van den Mahdi, aangekomen is met- het nieuws, dat de Madhisteu voortdurend onder elkander vechten, ea dat de Arabieren- Khartoem geheel verwoest hebben, zoodat er nog maar weinige huizen staande gebleven I Roman van ROSENTHALBonis. 4- ïMijnlioer do doctor, gij hebt volstiekt geen begrip van de zaak," hernam Theresa lachend. «Mijne leeuwen en tijgeis want ik hoop mijne dieren terug te vinden, die ik voor driejaar ver laten heb hebben geen viees voor mij en wijken niet ontzet voor mij terugzij houden van mij: zij kijken met eei bied tot mij op, willen in mijne oogen lezen of ik over hen tevredon ben of niet. De zweep voer ik maar als teokon mijner waardigheid, als een sooit van schepter, want ik ben in mijn bedrijf koningin, ook over den koning der dieren. En ik behandel ze koninklijk; ik heb nog nooit oen diorgoslagen." Do advocaat kon eone lichte siddering niet on derdrukken, toen Thotosa deze woorden met vuur uitsprak en hare groote, grijsachtige oogen daar bij een eigenaardige uitdrukking aannamen. In die oogon lag blijkbaar een on weerstaan baie, betooveronde kracht. Voor dien blik sloeg do jonge rechtsgeleerde den zijnen neder. «En is bet geen moeten, geen gebiedende noodzakelijkheid, die mij van hier drijft 7" voer Theresa ernstig voort. «Mag ik hier blijven, tot de erfgenaam komt, en een beroep doen op zijne goedwilligheid om mij hier te laten? Vindt ge het ook niet fermer, mijnheer de doctor, dat ik mij wegspoed, de weield weder intrek, opeigen wieken ga drijven en mijn eigen onderhoud ga verdienen door gebruik ta maken van de kunst vaardigheden en de kennis, die te mijner be schikking staan 7" »Do noodzakelijkheid, dat gij van hier gaat, is voor mij nog mot uitgemaakt," bincht, na eene minuut nadenkens, de advocaat hiertegen in. s Het is mijns inziens nog niet noodig dat gij voor den oifgenaam het veld ruimt. Het tes tament is gestolen en kan nog weder terecht komen. Gij zoudt een proces kunnen beginnen om zoo tijd te winnen «Een proces kost veel geld en wij zijn versto ken van middelon, mijnheer," antwoordde het meisje. «Wanneer wij in het ongelijk vverdon gesteld, wat dan?" »Duar kunt gij het gerust op laten aankomen maak u daarover mot bezoigd. Ik neem de zaak op mij, draag de verantwoordelijkheid en de risico riep de jonge rechtsgeleerde. »Ik kan dat aanbod, hoe edelmoedig het moge zijn, niet aannemonik zou misbruik maken van uw goeden wil," was liet besliste antwooid. «Er behoeft eigenlijk geen sprake te zijn van een aanbod aannemon," hernam dr. Börsutn. »Gij vcibindt u tot niets. Wanneer ik op eigen band deze zaak ga vorvolgen, zult gij mij dit niet kunnen vei bieden, juffrouw. En dit zal ik zeker doen. Mijn plicht als icclitsgeleerde gebiedt het mij en mijn geweien dringt er mij toe. Ik heb den uiteisten wil dor overledene in schrift gesteld, ik kon door haar tot curator aangesteld voor haar zelve, maar ook vooi u on mijnheer uw broeder. U w recht, dat door een onverklaar baar toe.al is verkort, moet door mij worden gehandhaafd, ook zelfs tegen uwen wil." «Daartegen kan ik natuui lijk niets inbrengen," antvvooidde Theresa. «Alleen vrees ik, dat al uwe bemoeiingen vruchteloos zuilen zijn en enkel ten gevolge zullen hebben, dat wij uwe schulde naars zullen worden." «Zou dat dan zoo eig zijn?" vroeg de advocaat, Do jonge dame bleof op deze vraag hot ant woord schuldig. Zij sloeg de oogon vei legen neer»- Op dit oogenblik verscheen eone dienstbode en reikte het meisje een brief over. Theresa brak hem haastig open, doorliep met spoed don inhoud en haar gelaat klaarde onder 'tlezen op. «Datis eene goede tijding, mijnheer!" sprak zij vroolijk. «Ik kom weer m mijne oude bctickking bij directeur Viyland; hij is het, dia de menagerie van mijn vader heeft overgenomen, Daarbij ben ik opgegloeid en ik vind er al mijne goede kennissen terug: twee prachtige leeuwen,' een vriendelijker! tijger, een eergiciigen vvolfen eene ernstige en zedige li\cna." f»

Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1