u - Gemengde Berichten. dan ook terstond als de dochter der weduwe van walen den heer H. W. L., in leven directeur van het rijkstelegraafkantoor te Alkmaar. Het meisje was drie jaren lang besteed geweest by den heer J. Rozenstraat, terw'yl de moeder woonachtig moet geweest zjjn in de Leliestraat. Van 10 April jl. heeft men moeder en dochter niet meer in hare woningen gezien. Mevrouw de wed. L. sch'ynt in behoeftige omstandigheden verkeerd te hebben. Zooals bekend is, zorgt de Nederlaudsche staat niet voor de weduwen en weezen van de ambte naren by de rijkstelegraaf. De eeuige bron wellicht, die haar ten dieoste stond, was eene jaarlijksche toelage van f 470.96 uit het fonds der vereeniging van ambtenaren by de Neder- laudsche rijkstelegraaf tot geldelijke uitkeering bij overlydeo. Gewend aan eenen vroegeren maatschappelyken welstand, heeft zij met haar kind den dood gezocht, toen de armoede haar meer en meer aangrijnsde. Ons wordt nog uit Amsterdam medegedeeld, dat een onderzoek omtrent het huisgezin Janssen, waar het meisje besteed was, aan het licht bracht dat z'y het daar zeer goed had en dat Janssen volstiekt niet op bezoeken der moedai gesteld was. De moeder lokte het dochtertje laatstelijk het huis uit, voorgevende haren zieken zoon, te Utrecht in garnizoen, te willen bezoeken. Toen Zondagavond te 's-ÏIage een heer thuiskwam en zijne kleerenkast opende, weid hij minder aangenaam verrast, daarin een mao aan te ti ellen, dis reeds sedert den vorigen avood in de woning bleek vertoefd te hebben, na zich door inklimming aan den achterkant van het huis den toegang te hebbeu verschaft. Heel toevallig was de heer... inspecteur van politie. H\) bracht den vreemden gast naar het politiebureel en maakte proces-ver baal tegen hem up. Het ligt nog «enigszins in het duister, - wat de vreemde gast eigenlyk doen kwam. De politie heeft gisteren aan het station van den Hollandschen spoorweg te 's-Hage een goede vangst gedaan. Eene winkelierster uit de Veenestraat kwam aan het station, om te zien vi zich daar bevond een Duib-ch sprekend heer, die even te voren in haar winkel was geweest om een das te koopen en vermoedelyk twee pakken nieuwe handschoenen had ontvreemd. Op hare aanwijzing Snelden de aan het station dienstdoende ogpnteo dien persoon aan. Hij werd op staandon voet doorzocht en nu brachten de beambten niet alleen de vermiste handschoenen te voorschyo, doch bevonden hem bovendien in het verdacht bezit van meerdere uieuwe handschoenen eu een aantal zijden foulaids, die echter niet vau voornoemden diefstal afkomstig waren. De aangehoudene, die werkelijk een Duit- scher is, werd per rijtuig naar het politie bureel en van daar naar het huis vau arrest gebracht. De commissaris van politie, belast met het beheer der iste afdeelmg (Gioemnarkt) verzoekt inlichtingen omtrent de hei komst van lantstgemelde goedeieo. Zaterdagavond, terw'yl in Amsterdam een moeder beoeden m het portaal bezig was, viel haai zoontje uit de derde verdieping op straat. Naar het kmdeiziekeuhuis vervoeid, oveileed het kind spoedig. Maandagmorgen had er aan den Hoek van Holland onder 's-Gravenzande een treurig ongeval plaats. Voor 5 maanden beviel aldaar de vrouw van een der rijksambtenaren. Daarna- werd zij krankzinnig en werd naar het ge neeskundig gesticht voor krankzinnigen te Delft overgebracht. Na eenigen tijd keerde zjj terug, doch moest later opnieuw daarheen vervoerd worden. Donderdag was z'y weder ontslagen en Maandagmorgen, terwijl haar man zich even naar boven begaf, om iets te halen, had zij zich met haar kind naar buiten begeven, en viel of sprong zij met het kind in een waterput. De ongelukkige werd er nog levend uitgehaald, het kindje was reeds verdronken. Men heeft haar weder Daar het gesticht moeten overbrengen. Te Rozenburg is proces-verbaal opgemaakt tegen den heer J Dirkzwager,' lid van den gemeenteraad aldaar, op grond van het zich zonder verlof van den burgemeester begeven op de algemeene begraafplaats. De heer Dirkzwager heeft zich. toen hij gemelde begraafplaats wilde bezoeken, ingevolge art. 7 der verordening op de alg. bpgraafpl,, by den doodgraver aangemeld. In een Zuidhollandsche gemeente was ia den gemeenteraad het voorstel behandeld, de gemeente door middel van een telefoon met een andere gemeente te verbiuden. Een der ingezetenen, na afloop der zitting een der raadsleden vragende wat er in den raad behandeld was, kreeg ten antwoord: sJa, we krjigen hier een telefoou, maar waarheen hij rijden zal, weet ik nog niet." (llistonsch.) Bij een landbouwer te Renkum heeft een varkeu een big geworpen, die in alle opzichten, wat den vorm van lichaam en kop betreft, sprekeud gelijkt op een doghond. Ook de poo- ten zijn met zeldzaam gioote nagels bezet. Rotterdam. Aan het station D.P. alhier bevond zich eenige dagen geleden een wagen, beladen met vee, welke vervoerd moest wor den. Een persoon, by veekooplieden behooren- de, scheen zich op den eigenaar van het vee, met vvien hij in quaeslie was, te willen wreken en trachtte dezen in zijn handel te belemmeren, door zand in den oliepot von den wagen te strooien, waai door deze, zoo niet onder het loopen in brand geiaakt, waaibi) het vee zou zyn omgekomen, althans zou vvarmgeloopen zijn, hetgeen in de aflevering der zendu g een oponthoud zou hebben veroorzaakt. Een der ambtenaren van liet station bemerkte de kwade bedoeling en gaf den stationschef' en deze de politie kennis van het feit. Door een m«pecteur van politie werd de oliepot ondeizocht en bevonden zooals biet boven vermeld, terw'yl hij dit voorwerp alsoveituigingsstuk medenam. De dader werd onmiddellijk geairesteerd. (C- 3.) Rotterdam, Herhaaldelijk komen op den "Westzeedijk schandalen voor onder da jonge matiozen van het opleidingsschip AnnaFau- lowna, die daarin mede worden geholpen door de zich bij hen bevindende mei'jes. Zoo o. a. moeten ze binuenkoit een R-k. geestelijke hebben beleedigd, die daarover een klaebt bij den commandant van het schip heeft inge diend. Naar wij vernemen, moeten oen paar jongens, die zich daaraan hebben schuldig gemaakt, door duu commandant zwaar daar voor gestiaft zyo. (It. ffbl) En dit geschiedt in een tyd, waarin men «rkent dat soldaten voor Indië hoognoodïg zyn." ArnhCri.) Volgens De Stoompost is vau eene over eenkomst tusschen de Nederlandsche en Bel gische regeeringen om eeoe telephoonlyn aan te leggen tusschen Amsterdam en Brussel, bij onze regeeriug tot nu toe geen sprake geweest. Het schijnt zegt Do Stoompost dat men in Nederland kalm zal moeten wachten, totdat de volksvertegenwoordiging bet wetsontwerp op da telepbonie zol hebben afgehandeld. Volgens particuliere berichten uit Indië wordt de suikeroogst geschat op ruim 6 jnillioen picols. Uit Groningen is een van eenige honderden bandteekeoiogen voorzien adres opgezonden aan Z. M. den koning, ten gunste van Domela Jfieuwenhuis. De bevolking vau Ned'erlaud bedropg op 1 Januari 2,174,001 mannen en 2,216,856 vrouwen, totaal 4,390,857, tegen 4336,012 op 1 Januari 4886. Eene openbare vergadeiing, door den flociaal-democratischen bond te Winschoten belegd, waarvoor Van der Stadt uit Amster dam overkwam, kon wegens gebrek aan Jjelangstelling niet doorgaan, Maandagavond trad mevrouw Beersmans ta Gormchem op in ^Martelares," en mocht by haar optieden een prachtigen bouquet van de ifdeelmg Gorinchem van het sNederlandsch ïooneelverbond" ontvangen. Na het vierde bedrijf werd haar door eenige -vrienden en vereerders met een hartelijke toespraak een étui overhandigd, inhoudende 42 zilveren theelepels en een étui met twee confituurscheppers, benevens een 2eer frhaie mand met bloemen. Mevrouw Beersmans .dankte getroffen voor het sgroote cadeau van bet kleine Gorinchem". Oonoodig te zeggen dat de zaal stampvol was. Met "Vaderland verneemt dat de schrijfster van het met zooveel succes door sliet Ned. Tooiieel" opgevoerde stukje Storm op Zee ia mej. Banck, dochter' van mr. J. Banck ta •VGiavenhage, Omtrent de verminkte drenkeling, bij den Omval uit den Amstel opgavischt, vernemen wy dat z'y Lieveloo gpnaamd is, dat het Syk barer moeder, sedert September 4882 weduwe van den telpgraafdirecleur te Alkmaar, eenige dagen geleden in Watergraafsmeer drijvende is gevonden, en dat haar zuster twee jaren geleden even noodlottig aldaar omkwam. Van gewelddadigen moord of doodslag schijnt min der sprake dan van zelfmoord, aangezien de on gelukkige aan personen in de Rozenstraat, waar z'y het laatst woonde, het vooi nemen daartoe meermalen moet geopenbaard hebben. "Verminkingen kunnen door bijkomende om standigheden, als schroeven van stoom booten, veroorzaakt zijn. Meer zekeilieid van den zelfmoord wordt verkregen, nu men weet dat het lijk der moeder niet ver van dat der dochter verwijderd is gevonden, evpneens met afgehouwen arm, zoodatjbo'ulen sanmgebonden [den dood zochten en door e»n schroefslag gescheiden werden elk met verlies van een arm. Met betiekking tot het in deu Amstel bij den Omval gevonden lijk van een meisje meldt de A»ist. nog het volgende: Maandagmorgen vervoegde zich aan 'het politiebuieau op den Amsteldtk een heer, die opgaf dat hij uit de bpscbrijving der dag bladen het lijk meende te herkennen als dat van eeo nichtje, waarover hij voogd was. Toen hij by het lijk weid gebracht, herkende hij liet In de gempente Voorburg werden Maandag nacht door inklimming uit eene wooing eenige gouden en zilveren voorwerpen ont vreemd. Ook onder de gemeente Zoeterwoude werden uit verschillende woningen door in klimming gouden eu zilveren voorwerpen buit gemaakt. De daders zijn onbekend. Don Ilaag. Door de politie alhier is aangehouden een - dienstbodp, verdacht van diefstal van een bankbiljet van f 100, ten nadeeie van een dame, die bij haar meester logeerde. liet te Lucca gehouden katholieken-congres heeft een protest tegen de vrijmetselarij aange nomen. De Belgische badplaats Spa is op weg, om een concurrent te worden van de bekende speelplaats Monaco. Eorst kort geleden is gesproken over de daar bestaande speelbanken, die eeno schande zijn voor de wetgevingthans steken Frnnsche kapitalisten hun geld in de onderneming. Daar een tweede speelhol, de r> Union club", een be denkelijke concurrent voor het bestaande Casino dfeigt-te worden, worden onderhandelingen aan geknoopt, om beide te kunnen bestaan. En dit alles geschiedt, zonder dat er protest tegen wordt gehoord, en wordt in de bladen besproken. Ilooge invloeden verzekeren het bostann der banken, zich niet storende aan het onheil, dat daardoor over tallooze families zal komen. In de Fransdie departementen Landes en Giron- de, heeft een gioote boschbrand niet minder dan 17.000 hectaren grond voor een groot deel pijnbosschen verwoest. Da brand brak uit in den omtrek von Las. Wat men ook deed, de vlammen verspreidden zich meer en meer en eerst na verloop van ruim drie dogen konden zij gestuit worden. Er loopt een gerucht, dat do brand gesticht is door een man, die een moord gepleegd had, en uit vrees voor ontdekking, een pijnboschje, waar hij het lijk van zijn slachtofTer had verborgen, in brand stak. De zaak wordt orlderzocht. - Uit Rusland worden noodlottige overstroomin gen bericht van den Oeral on deSakmara. TeSlo- bodca zijn 700 huizen door het water vernield. Een cycloon heeft in Missouri gewoed; ver scheidene personen werden gedood en de schade is aanzienlijk. Ook Kansas, Texas on Arkansas werden zwaar geteisterd. De stad Prescott werd bijna geheel vernield. 15 menschen kwamen ora en velen wer den gewond. r Mevrouw Cleveland, de vrouw van den presi dent der Veroenigdo Stalen, verkeert in interes sante omstandigheden.-Men herinnert naar aan leiding hiervan, dat, sede'Washington piesident was, geen kind in het\ itte Huis werd geboren. In Januari kwamen 80Ü0, in Februari ruiia 1 1,000, in Maart ruim 31.000 landverhuizers in Amerika in April tot hier toe reeds bijna 37.000. Het kleinste exemplaar van een menschen- kind is in het begin van Februari to Long Lake geboren. Het kind dat nu ruim 2 maanden oud is, weegt pond, en slaapt en diinktalseen kind dat vijfmaal grooter is. Het is '13 duim lang, de pols heeft een omvang van duim, terwijl de breedte van het achterhoofd 1 duim bedraagt. De wreef heeft een omvang van 1 4 duim, do voet eon lengte van l'/i duim. Uet dwergje heeft blauwe ooger, en zeer donker haar. De blader, van San-Francisco goven ons de volgende madedeelingen omtrent zekeren Charles Lux, aldaar koiten tijd geloden overleden. Lux is in don Elzas geboren in'1823. Als kind kwam hij to Now-Yoik, waar hij eerst hij een slachter weikte. In 1857 richtte hij een slachterij op te San-Francisco en vereenigde zich in 1802 met zekeren heer Miller tot een firma. Bekwaam man van zaken, stak hij zijn geld in land cu was daarbij zóo gelukkig, dat hij bij zijn dood 700,000 acres land be/at in California, Ne vada en Oregon. Hij be/at 70 a 80,000 stuks vee en zijn geheelc bezitting wordt op 10 nlillioen dolhns geschat.' Bij tosinment vermaakte Charles Lux 05000 dollars aan verscheidene liefdadigheidsgestichten te ban-Ftancisco. Do Ametiknanschc ingenieur Edison is bezig met proefnemingen betreffende de 'zee-telephoon. Hij heelt het reeds zoo ver gebracht, dat op twee schepen, die 3 ft h mijlen van'elkaar verwijderd zijn, hot geluid door middel van do telephoon wordt overgebiaclit. Deza afstand kan nog ver groot worden, zoodra zijn toèsiol volkómen ia' 01 de is. Gesprekken kan Edison met de z'ee- telephoe'n nog niet 'voeren,want de woerden

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2