Binnenlandsche Berichten. Gemengde Berichten. T U K K IJ E. Er is Zondag een buitengewone ministerraad gehouden, ter overweging van de mededeelin- gen van graaf de Montebejlo met betrekking tot Egypte. De ministerraad bepaalde zich tot het besluit, dat de mededealing ter keunis gebracht zal worden van de ambassades van Engeland, Duitschland, Oostenrijk en Italië, ten gjnde den raad dezer regeeriugen te vrngen. De Porte heeft gevraagd, den termyn van ratificatie der Engelsch-Turbsche conventie tot 3 ,1uii te vei lengen. Eene verandering van ministerie schijnt aanstaande, In diplomatieke kringen loopt het gerucht, dat Duitschland het protectoraat over Syrië geëischt heeft, als compensatie voor den b'ystand aan Engeland met {betrekking tot Egypte verleend. Volgens te Simla ontvangen berichten ge looft men, dat de opstand der Ghilza'is tegen den emir van Afghanistan verminderende is en vele Ghilzais naar hunne haardsteden terug- keerep, EGYPTE. Naar men zegt, heeft Mouktar-pacha bericht ptitvangendat de sultan de bekrachtiging der conventie betreffende Egypte definitief zal weigeren. J—1 •<-> ---.t t. r-M Offlcleole Mededeellugen. By kon. besluit is, met ingang van 1 Juli 1887 lo. aan mr. L. Ph. C, Van den Bergh, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als archi varis van het rijk, met dankbetuiging voor de langdurige door hem bewezen diensten; 2o. tot algemeenen lyksarchivaris benoemd jhr. mr. Tbr***H.~ F, Van Riemsdijk, thans adjunct-archivaris, te 's-Gravenhage. De gewone audiëntie van den minister van financiën op Donderdag, den 30 dezer,, zal niet plaats hebben. De minister van waterstaat, handel en nij verheid, ad interim, zal Donderdag, 30 dezer, des namiddags te 1 uur, aaa het lokaal van - dat departement ontvangen degenen, .die hem over de zaken van genoemd departement wenschen te spreken. De minister 1 van financiën maakt bekend dat het- 'saldo van 's ryks schatkist op 25 dezer bedroegby de Nederlandsche bank f 23,552,484.45^ en by de betaalmeesters f 1,771,884.52'/J. Te ramen f 25,324,308.98. SCHIEDAM, 28 Juni 1887. De koninklijke familie wordt 1 Juli, des namiddags te ruim 4 uien, uit Wildungen op Jjet lustslot Soestdyk verwacht. De verdienstelijke organist der Grootekeik, de heer H. J. P. Textor, geeft morgenmiddag de eerste xyner zeer gewaardeerde orgelbe spelingen. Hel programma bevat wei ken van classiebe en moderne meesters en is uitlokkeud genoeg, om velen te nopen van deze gelegen heid tot het smaken van muzikaal genot ge bruik te maken. Zal een talrjjk bezoek den geachten concertgever veel genoegen doen, zeker zal zyn voldoening grooter worden, indien de bezoekers zich herinneren, dat zij bjj deze gelegenheid iets kunnen afzonderen ten voordeele der armen, en de liefdegaven geëvenredigd biyken aan de liefde voor de kunst. Het Staatsblad no. 103 bevat het kon. besluit vao den lOen Juoi 1887, betreffende wyzigiog van den vastgestelden aauvulliogs- ligger der toegangswegen naar spoorweg- Stations in de provincie Zuid-Holland, De barones Vao Heemstra, hofdame honorair van H. M. de koningin, is naar het D. verneemt op haar verzoek eervol ontslagen ^its gouvernante van prinses Wilhelmii.a. Door landbouwers eu veehouders leZonne- maire is aan de regeering een adres vau adhaesie gezonden op het verzoek van den heer Oppenheimer te Rotterdam, tot verbod van in- en doorvoer van vee uit Duitschland. Er heelt zich te 's-Hage eene commissie gevormd voor het geven van een .groot 4-daagsch kinderfeest, bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de koningin. Het plan vindt reeds veel ondersteuning. Het aangeboden accoord van 15 pCl. in zake den in kenneljjken staat van onvermogen verklaarden gewezen notaris Schagen van Leeuwen, te Delft, is, naar de D. Ct, verneemt, door de crediteuren niet aangenomen. Te Wijk aan Zee zjjo Zaterdag aangekomen de prins en prinses Heinrich zu Waldeck- Pyrmont. Zy hebben hun fhtrek genomen in het bad-hotel en zullen denkelijk eenige weken aldaar vertoeven. Naar de Maarl. Ct. verneemt, is, namens drie der veroordeelden ter zake van de Juli- oogeregetdheden te Amsterdam (Van Iperën, Snak en Baars), door hun rechtsgeleerden raadsman, mr. H. J. D. D. Enschedé, eeu ver zoek om gratie aan Z. M. den koning gezonden. Naar men aan het Dagblad meldt, heeft de heer Te Gempt, herv. predikant te Haedekenskerke, die op het gebied der werk tuigkunde meermalen bewezen heeft geen vreemdeling te zijn, een werktuig uitgevon den, voor spoortreinen, maar vooial voor trams dienstig, om elk voorwerp, dat op de- rails mocht liggen, als het ware onmerkbaar te veiwjjdereo. Voornaroelyk had hy het oog op gevallen, die gelukkig zeldenmaar dan toch enkele malen voorkomen, dat menschen- levens daardoor behouden zouden worden. Dit werktuig moet aan de locomotief beves- atigd worden, en bjj de minste aanraking breidt het zich als een vleugel uit. Uit Vlissingen schrijft men aan de Middelb. Ct: Naar wjj vernemen, wordt thans door de bekende firma Thomas Cook Son te Londen, uitvoering gegeven aan haar voornemen om, in verband met den dagdienst der maatschappij Zeeland, vaste pleizierreizeu te orgaoiseeren van LondeD naar Vlissingen en vice versa. Er zouden goedkoops kaarten uitgegeven worden, om des Zaterdags te vertrekken van Londen en 's Maandags of 's Dinsdags terug te beereo. De kaarten geven recht op pension in het Grand' Hotel alhier. Te Merkelbeek (Limbi ng) is Zoodag eene nieuwe grot van Lourdes plechtig ingewijd. Eene dergeljjke grot beslaat reeds sedeit jaren te St. Pieter taby Maastricht. Verschillends,, daaiin aangebrachte volieftafels makeu mel ding vau de genezingendie zooals het heeten moet door het bezoeken van die grot en het gebruik van het daar verkrjjgbare water gevolgd zyn. Deze grot wordl jaarljjks - door tal vao gefoovigea uit alle oorden sant het land bezocht. De Hollandsche dames-zwemclub te Amster dam heeft eeoen nationalen zwemwedstrijd voor dames uitgeschreven, te houden Zondag,, ,10 Juli. Zaterdagavond en Zondagnacht hebben tej, St. Oedenrode weder ernstige ongeregeldheden plaatsgehad; bjj den burgemeester, de beide'; gemeente-veldwachters en verschillende parti culieren werden de glasruiten veibrjizeld. De bekende kunstschilder F.H.VYeissenbruch is te 's-Hage, in den ouderdom van 59 jaren, overleder. Het 300-jarig geboortefeest van Vondel zal ook te Maastricht worden herdacht. Naast tal van letterkundige gazelschappen en rede rijkerskamers zal de vereeuiging t Kunst en Vermaak" aldaar trachten dit feest op luis terrijke wyze mede te vieren. Volgens het Handelsblad wenschen eenige leden der partij van dr. Kuyper de rechten van eigendom e£i de uitgave van De Standaard die echter tot nu toe geen dividend gaf over te dragen aan dr. A. Kuyper, die afstaod doet van alle winsten, en zoo noodig een nieuw kapitaal vao f32,000 tracht bjjeen te brengen. De heeren A. W. Ameshoff, De Geer van Jutfaas en kapitein Vaa Löben Seis zullen, naar het schijnt, optreden als commissarissen. f Van den heer J. J. Visser, directeur van het instituut te Geertruideuberp, ontving het N. v. d, D. bericht dat hij afwezig is geweest voor het bjjwooen van het mondeling examen te Breda en voor privé zaken te 'a-Graven- hage en Amsterdam. Meo heeft zich dus te Geert! uiden berg noodeloos bezorgd gemaakt over de mogelijkheid van een ouheil, aan dezen instituteur overkomen. Ook bjj eenige landbouwers te Dubbel Jam zijn de jonge ooievaars uit het nest gestolen. De daders zjjo nog niet bpkeod. Botterdam. In het café-chantant en danshuis sCosmopoliet", aac den Schiedam- schendijk alhier, brak Zoodagnacht een bin nenbrand uit, welke ontstaan was in een pak huis onder het gebouw, waarin hout geborgen was eu in korten tijd het gebouw geheel ver nielde. Hoewel 8 hand- en 3 stoombrand- spuiten water gaven, was men eerst des ochtends den biand meester. De eigenaar Dykman is by het onheil omge komen. Hij werd door eenige brandmeesters iu bewusteioozeo toestand gevonden. Nadat dr. Hellegers aaimnkeljjk geneeskundige hulp had verleend, welke echter niet mocht baten, werd hy naar bet zieker 0ui3 overgebracht, alwaar hy omstreeks 11 uur overleed. Een der pjjpleiders kreeg eea ernstige ver wonding aan het hoofd, doordat een bjjl, waarmede men een gat in den grond wilde hakken, hem trof. Delft. Niet vóór half Juli zal de dienst op de stoomtram DelftDen Haag kunnen geopend worden. Er wordt nu weder met meer handen dan in den laatsten tijd aan de baan gewerkt, die tusschen Den Haag en de Hoornbrug geheel voltooid is, maar voor het overige gedeelte oog heel wat arbeid vordei t. Even voorbij Retneveld is men druk aan het rooien der boomer, die zeker heel wat meer aaa werkhout zouden hebben opgebracht, zoo zjj in het najaar waren geveld. De proefrit, dezer dagen gehouden op het gedeelte Deo Haag Hoornbrug, heeft uitmuntend voldaan. (D. O) Schevenlugen. Door eene der Scheve- ningsctie schuiten, die op de kust visschen, is Zaterdag eene roeiboot aangebracht, in zee opgevischt en afkomstig van den vischkotter De vrouw Huibertje, reeder F. Vroljjk Jr., welk visschersschip vermoedelijk vergaan is. Vier weken geleden ter trawlvisschery uitge varen werd tot heden van het vaartuig niets vernomen, (Vad) Ingezonden mededeelingen, betreffende zaken van particulier handels- en nijverheidsbelang. 20 Cent* pee regel, 'Verborgenheden van ons organisme. Het geheele jaar door scheidt het bloed in ons lichaam onbruikbare stollen af, die, als zy niet by t'yds uit het lichaam verwijderd worden, de menigvuldigste en dikwerf de zwaarste ziekten ten gevolge kunnen hebben. Het voor jaar en het «jaar echter zyn de beste tjjd- sttppen om die stoffen uit het lichaam te verwyderen door eene lichte onschadelijke laxeerkuur; daar anders die in het lichaam afgescheidene, overtollige, en de werking der organen belemmerende sloffen en sappen (Gal en Stjjm) zich ophoopen, en lichtelijk allerlei 'hevige pijnen en kwalen verooi zaken kunnen.- Niet alleen aan de iydera-aan slechte spjjs«- vertering, verstopping, winden, huiduitslag,, bloedsaandrang, duizeligheid, loomheid en ver moeidheid der leden, zwaarmoedigheid, hyste rie, aambeien, maagkramp of pjjn in de lever eu in de ingewanden, maar ook aan de ge zonden of die meenen gezond te zijn, kan men Diet dringend genoeg aanraden, door eene doelmatige en geregelde zuiveriugskuur te zorgen dat het roode levenssap, dat dooi onze aderen en adertjes stroomt, rijn zuiverheid en kracht behoude. Als het uitstekendsle middel hiertoe mogen iedereen de Zwltscrsclie Pillen van den apotheker R. BRANDT ten sterkste aangeraden worden, daar onze voor naamste autoriteiten op geneeskundig gebied - ze als zeker en volkomen onschadelijk werkend aanbevelen. Men vindt ze bjj de apotheketsf a 70 Cis. de doos te koop. Echt te verkrijgen by D. MALTHA G/,, Hoogstraat te Schiedam. Weer is er een moordaanslag gepleegd op een reiziger in den spoortrein, ditmaal in eenen trein van het station St. Lazare te Parijs naar Cour celles, Bij aankomst aan laatstgenoemd station vond do conducteur eenen persoon, Amat gehceten, deerlijk aan het hoofd gewond on bedekt met bloed, in een rijtuig eerste klasse op den grond liggen. Hij is naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn toestand zeer bedenkelijk is'bovonden. Aan houdend verkeert hij in eenen staat van bezwij ming en heeft nog niet kunnen antwoorden op de aan hem gerichte vragen. De misdaad moet aan wraakzucht toegeschre ven worden, want eene vrij aanzienlijke som aan goud en bankpapier en zijne portemonnaie zijn onaungetast gebleven. Een groote juweelendiefstal is te Londen gepleegd in het Midland Railvvay-H&lel, Euston Road." Daar is, uit de kamer van een der logeergasten, een reiszak roet kostbaarheden ter waarde van 6,500 (f78,000) gestolen. In de laatste dagen werden in verscheidene hotels afdaar diefstallen van donzelfden aard ge pleegd, naar men vermoedt, door dezelfde daders. Opgaven van dc gestolen voorwerpen ïijn naar alle juweliers en banken van leening gezonden. Een boete van 40,401 francs en een jaarge- vangenisstfa6»s dezer dagen door de rechtbank te Brussel opgelegd aan een man, die daar eero geheime branderij was begonnen. Bij ceno belangrijke verkooping van schilderijen* te Londen is een der voornaamste stukken, ecif- portret van mevrouw de Pompadour door Boucher, (1755) naar men zegt gekocht voor lord Roth schild. Het bracht niet minder dan !0,305opf dus bijna IV, ton gouds, den hoogstcn prijs, ooit voor een portret op eene veikooping betaald. In de jl. Dinsdag gehouden zitting der Aca demie van Goneeskunde te Parijs heeft de heer Ollivier de aandacht gevestigd op het veelvuldig voorkomen van den blaasworm te Parijs, hetgeen' bij toeschrijft aan het groot aantal honden al daar, ongeveer 160,000, waardoor de mga§chen' besmet worden. Op IJsland, waar elk bewoner gemiddeld zes honden bezit, komt die worm meer dan in eenig ander land, immers bij 28pCt. der be- voiking, voor. Dc heer Ollivier beveelt tegen bet gevaar der besmetting groote zindelijkheid op< voedsel en drank aan, waarschuwt tegen over-* dreven gemeenzaroen omgang roet honden, vooral van kinderen, Door den heer Ch. Douglas is een middel uit-* gedacht, om gelijktijdig alle deuren van eenen* van luchtdrukremmen voorzienen trein te openen en te sluiten, door aanmaak van eene tweeder luchtgeleiding langs den trein. Behalve deze in richting bestaat tevens de gelegenheid om iedere' deur afzonderlijk te openen.. Corbolt heeft con strijkijzer uitgedacht, dat vrij' is van de wrijving over de te bowei ken stofTen. Hij vindt bet zeer nzdr-atig voor kanten gordijnen, borduurwerken on dergelijko artikelen, die tot'de preciosa beehooren, dat zij op de gewone wijze* gestreken worden. Zijn strijkijzer, of liever rolijzeiy

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2