.urn A0. 1887. Woensdag 7 September. N°. 680& KENNISGEVING. 3E n-e n-Y eertlg'ste Jaargang. Buitenlandsche Berichten. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: jJODÉ. Binnenlandsche Berichten. ABONNEMENTSPRIJS) per kwartaal franco per post, door liet gclieele Rijk Afzonderlijke nummers 1.85. - 2.50. - 0.10. II U 11 JE A V HA.lt KW f K, 12 4. Advertentieprijs: van 110 gewone regels inet inbegrip van eene Courant1 107 Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Buroemeesteu van Schiedam, Brengt by leze ter kennis van de ingezetenen Dat liet Kohier van liet Patentregt No, VII en voor de Belasting op liet Personeel No. C dezer Gemeente over liet Dienstjaar i887/8 door den lieer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te' Rotterdam op den 2 September 1887 executoir verklaaid en op lieden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invoidcriug zijn overgemaakt Voorts wordt bij deze herinnerd, dat oen ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen j alsmede dat van heden ar de ter mijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames togen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 5 September 1887, De Surgemeest-r voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSIC. I) O I T 8 C U L A N D. De Katholiekeu-vergadering te Trier heeft onder meer een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt dat het katholieke volk van Duitschland niet mag lusten, voor alle overblijfselen en gevolgen van de vlZtcliur- kampf-wetten" uit den weg geruimd zijn, en Vooral ook alle katholieke orden ongehinderd werkzaam kunnen wezen. De vergadering zal in het volgeude jaar te Deggendorf, (Ncder-Beieren) gehouden worden. In de laatste openbare bijeenkomst heeft Bisschop Koppes, van Luitenbuig, onder alge meene teeltenen van instemming, den bisschop van Trier verzocht den daar bewaarden Hei ligen Rok" (door Jezus op deu dag zijner kruisiging gedragen) voor de geloovigen ter bezichtiging te stellen. Die alleilige Rok" wordt gewoonlijk ééns in de vijf en twintig jaren voor de geloovigen ten toon gesteld, eu geldt als een zinnebeeld van de eenhuid. Desniettegenstaande wordt hel tentoon stellen van dien rok in '1844, voor het eerst na langen tijd, om de daaraan veibonden omstandigheden beschouwd als de voornaamste aanleiding tot de afscheiding der Duitsche .Katholieken. t De keizer bleef Zondagavond in zyn kabinet, -waar hij gewoon is te werken. Maandag na middag ontviugeu de keizer en de keizerin prins Albert zy Ueeren heden terug naar Babelsberg, waar za waarschijnlijk de geheele \week zullen blijven. De i eis naar Stettin is tot Uusver nog in geeaeu deele opgeheven. ENGELAND. De door de regeering vei boden bijeenkomst der nationale Ligawelke ten doel bad te protesleeun tegen de evicties, werd Zondag nabg Eunis (graafschap Clare) gehouden .doch op eene andere plek dan de gewone vergaderplaats, die door troepen en politie bezet was geworden. Verscheidene Iersche en éeu Engelsch afgevaardigde spraken de menigte toe. Nadat de vergadering door de politie ea soldaten was uiteengedreven, keer den dé deelnemers naar Ennis terug, waar zy opnieuw vergaderden. De gewapende macht kon echter spoedig, en zonder verzet te on dervinden, de straten doen ontruimendaar het volk door de afgevaardigden en de gees telijkheid vermaand werd om rustig uiteen te gaan. lu het Lagerhuis verklaarde Fergusson dat het voor het oogenblik niet doelmatig zou wezen, omtrent Ernrotb's zending naar Bul garije eenige mededeeling te doen. F K A N K It IJ K. Iu eene dépóche uit Weeuen aau de Bopu- pullique frangaise worden slechte tijdingen uit Bulgarije gemeld. De vorst zou zich ernstig beklagen, dal hy bedrogen is en vei laten wordt door allen, die hem in de zaak betrokken hebben. Op administratief en staatkundig terrein heerscht volkomen verwarring. „SPANJE Depêches van Cuba en Porto Rico melden dat er volledige rust heerscht. Te Huelva en Cadix is eene anarchistische vereeniging ontdekt. De regeering hecht er volstiekt geen beteekenis aan. Zij was ge waarschuwd. T U It K IJ E. Naar men verzekert, zou Rusland's minister Giers de samenkomst der keizers bijwonen, teiwyl Bismarck ten aqnzieu van Bulgarije nieuwe concessies aan Rusland gedaan zou hebben. Telegrammen uit het buitenland melden, dat Bismarck bij de ambassadeurs te Berlijn slappen gedaan heeft, om de instemming hunner regeeringen te verkrygen melTurkye's voorstel betreffende de zending van generaal Einroth. Deze telegrammen hebben te Sofia in officieele kringen eenen diepen indruk te weeggebracht. OfUcieole Mcilcdeelitigen, liet Staatsblad no, 157, bevnt een koninklijk besluit van deu 17den Augustus 1887, hou dende wyziging der reglementen op den loods- dienst, vastgesteld by koninklijk besluit van 23 Januari 1S79 Staatsblad no. 25). De gewone audienliën van de ministers van oorlog en financiën zullen op Donderdag, den Ssten September a. s,, niet plaats hebben. De minister van financiën maakt bekend dat het saldo van !s rijks schatkist op 3 dezer bedroegbij de Nederlaudsciie bank f 23,982,38S.S8 eD bij dc betaalmeesters f2,125,964.00. Te zamen f26,108,353.54. SCHIEDAM, 6 September 18S7. Da hedsunamiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werd bijgewoond door 18 leden; afwezig de heer Houtman, met ken nisgeving. Ingekomen is een adres van II. Lindeman om restitutie van door hem betaalde grond belasting van een stuk weiland der gemeente gelegen in Oost-Frankeland, welk adres is ter visie geiegd ter behandeling in eene volgeude vergadering; een missive van den heer J. II. Houtmar, houdende kennisgeving dat hyzijne benoeming als lid van den gemeenteraad niet aanneemt. Bedoelde missive wordt voor ken nisgeving aangenomen. Vóór de voorlezing der notulen werden de nieuwbenoemde raadsleden, de heeren J. B. Nolet, Elzevier Dom, Loopuyt, Tak, Schuur man en Bergsma, op de gebruikelijke wyze door den secretaris binnengeleid eu vervolgens door den voorzitter beëedigd, waarna zij hun plaats in de vergaderzaal innamen. Zijue ge woonte volgende, bepaalde zich de voorzitter ook ditmaal tot een gelukwensch aau de „rfieuwe leden, daar hij het overbodig achtte de belangen der gemeente, waarvan zy de behartiging zoo even onder eede beloofd had den, hen nader aan te bevelen. Als wethouders werden alsnu door de verga dering herbenoemd de heeren J. A. Nolet Wz,, Loucj, Elzevier Dom en J. B. Nolet, lespec- tievelijk met 14, '17 (algemeene), 16 eu 10 stemmen. Allen verklaarden, onder dankbe tuiging voor het nieuw bewijs van vertvouwen de op hen uitgebrachte keuze te aanvaarden en namen na door den voorzitter gecomplimen teerd te zjjo, daarop huu zetels wederom in. De heer Elzevier Dom werd eveneens herkozen als ambtenaar van den burgerlijken stand. Vervolgens werden al de leden der com missie voor de gasfabriek, ouder voorzitter schap van den burgemeesternl. de heeren Melchers, Loopuyt, Schieveen en Van der Schalk, alsmede die van de commissie van fabricage, de heeren Loopuyt, Visser, Beukers en Dijkmans met groote meerderheid van stemmen herbenoemd. Tot lid der plaatselijke commissie van toe zicht op het Lager onderwijs werd verkozen de heer dr. B. De Bruijn, met 11 stemmen tegeu 3 op den heer S. A. Maas, en 2 op deu heer O. J. Wouterlood, Ten slotte hechtte da laad zijn goedkeuring aan de rekening der Hofjes van Belois over '1886 alsmede aan de begrooting dier stichting voor 18S8. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadeiing gescheiden. De Staatscourant bevat de statuteu der zendingvereeuiging sPaulus" thans genaamd »Vereenigiug Paulus" te Schiedam. Blijkens bij de regeeriug ontvangen bericht, zullen op onbepaalde tijden internationale tentoonstellingen van schooue kunsten te Mun- chen gehouden worden. Eene vertaling van het regiement voor die tentoonstellingen is opgenomen in de St.-C(> No. 208, De prins en prinses von Wied zullen morgen aan de koninklijke familie op Soestdyk een bezoek breDgen. Ouder den even gekuischten als kernach- tigen titel nEen lamme boel" schrijft het Vcnl. Weekblad over de verkiezingen o. o. ïDe dag van heden (1 September) moest de dag der wrake wezen der wrake over alle leed en smaad deu antiliberalen by de grond wetsherziening aangedaan. Eu wat zal de dag van hedeu dank het besluit der deputateu- vergaderiug te Utrecht metterdaad zyn? »De dag onzer lafhartige onderwerping aan de dwingelandij der liberalen; de dag waarop wij deu voet kussen, die ods vertrapt. s'tls om helsch te worden." sOnlhoudt wat wjj u zeggen. Deze grondwetsherziening zal niet alleen een vloek voor Nederland blijken, maar ook en meer bepaald voor de aulihberale pmiijen. Hunne kt acht wordt tegelyk met hunne eens gezindheid gebroken. Eene nierktdyke vei koe ling tussehen katholieken en anti-ievolution- nairen bestaat nu reeds, Ea wat zal het zjju, wanneer de beruchte zinsnede: »De wet regelt den verplichten krijgsdienst" door toedoen der autirevolutioDuaiien in de grondwet zat pi ijken? ^Verreweg de meeste katholieken iu Neder land zijn anti-militaristen en protecliouisten. Wanneer nu -de anti-revolutiounairen inili- f «.risten ea vishandelaars blijken, dau zal de algemeene bond van R. k. kiesverenigingen moeite hebben de katholieke kiezers voor auti- revoL.'onnaireu candidaten te doen stemmen." Den i2n September zal de staatscommissie voor den laudbuuw wederom in algemeeae vergadeiiug bijeenkomen. Den 14 dezer wordt door de gemeenie Rotter dam de iuschrijving opengesteld op de vierde ot laatste iceks obligation ad f 1,500,060, der 3Vs pets. leening van 1886, groot 18 millioeOr In eene gisteren te Leiden gehuuden ge combineerde vergadering van de vrijzinnige kiesverenigingen yllet Algemeen Belang" en de vereeniging tol stemopwekking is besloten, bij de a. s. herstemming voor de Tweede Kamer aan de vrijzinnige kiezers in liet kies district Leiden in overweging te geven, onder de tegenvvoordigeomstandighedenhuunestem- men uit te brengen op de twee in herstem ming komende anti-revolutionaii en candidaten, van wie men genoegzame waai borg heeft dat zij vóór de gi oud wetsherziening zullea stemmen. Uit eene gemeente m het hoofdkiesdistrict Tilburg woidt aan de JS7. 21. Ct. gescln eveii: Terwijl ik mij op 1 Sej temlx r aan liet

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1