Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. malen met het water uit de Lek. Men is reeds begonnen met het maken van een duiker door den Noorder Lekdijk. Aan den westelijken voorhavendyk wordt nog steeds gearbeid. In het belang van de goede orde en ten- eiode opstootjes te voorkomen, heeft de bur gemeester van Groningen het ttudectenkorps aldaar ves tocht, het ontgroenen van de nieuwe leden binnenshuis af te doen. Het duiken op het wrak van de Sapphire bjj°het eilandTexel, wordt dit jaar niet langer voortgezet. In den afgeloopen zomer werden in het geheel 675 balen katoen uit het wrak ge borgen. Sedert den laatstee Augustus belette de onstuimige ree liet duiken op de Sapphire. Men schrijft uit Dirksland aan het li. Nbï, Uit deze gemeeute zj-o ia dit jaar reeds ruim 60 personen naar Amerika vertrokken, meerenderis veldarbeiders, rnet hun gezin. Gebrek aan werk, vooral io het begin van den zomer, en Inge dagloonen zjjn groolendeels de oorzaak. Een veldarbeider werkt het grootste deel van 'tjuar voor 70 cent per dag, doch er komt zooveel tijd, dat de meesteo leegloopen. Met bet snijden van tarwe, gerst, enz. en met het inhalen wordt meer verdiend, doch, heisa-», dat duurt slechts eenige weken en straks is voor velen het werk weer gedaan. Bovendien worden al die werkliedeu van Flakkee nog aangeslagen in personeele en gemeentebelasting en is op vele plaatsen het schoolgeld hoog. Te Diiksland is het voor elk meisje 90 cent per maand voor gewoon lager onderwys, Voor een werkman, die 70 cent per dag verdient en 3 of meer kinderen heeft, is dat onmogelijk te betalen. De meesten van hen, die dit jaar naar Amerika vertrokken, zijn hun belastingschuldig gebleven en de deurwaarder, die de vervol gingsbriefjes brengt, -zoekt wel naar de be lastingschuldigen, doch moet overal hooren Maar Amerika," Of men de lieden daar ook zal gaau vervolgen, heb ik nog niet vernomen. In het Mastbosch bij Breda is een verwoed gevecht, geleverd door jougeus van 17 A 18 jarsn uit Breda en de voorstad Ginneken. Eerst was er twist ontstaan tusschen eenige jongelieden, waarbij men handgemeen werd en de Bredsnaars het onderspit moesten del ven doch thans door vrienden en kameraden geholpen, uamen zij II. Zondag revanche in het Mastbosch, waar tusschen beide partijen een ernstige strijd gevoerd werd, waai by een van de Ginnebenschen eene hersenschudding bekwam, zoodat hy in levensgevaar verkeert. Tevens werd een scheepsjongen, met verlof, vrjj ernstig san het hoofd verwond. De par tyen stonden met pl. m. eeu honderdtal tegen over elkander. De zaak is bjj de justitie in onderzoek. Als eene curiositeit vermeldt de Arnh. Ct. dat kortelings in eene Noordbrabantsche ge meente de dochter van een gegoed grond eigenaar en landbouwer, tevens wethouder te dier plaatse, in het krankzinnigengesticht ïi Voorburg'', on der Vucht, geplaatst is op kosten der gemeente, terwijl rjjk en provincie de gewone subsidia bijdragen. Te Reokum is het tweejarig zoontje van een bleeker in een onbewaakt oogënblik achterover in eene tobbe met kokend water gevallen. Hi) bekwam daarbij zóo hevige brandwonden, dat hjj reeds een uur daarna onder de hevigste smarten is overleden. Te Elburg heeft een' 10-jarige knaap, iu de nabjjheid van deo io beweging zijnden koren molen spelende, van eene der wieken zulk een1 slag tegen bet hoofd bekomen, dat hij binnen enkele minuten overleed.' Een pas getrouwd paartje ging onlangs uit emesvar op reis naaf "Wiesenhaid, de woon plaats van den jongen echtgenoot.Het vrouwtje was zeer ontroerd door het afscheid van hare oudersmaar haar man was bedaard slaperig zelfs. Zoodra de spoortrein in bewe ging wasbegon hij to geeuwen eu zijn vrouwtje, in plaats van dit gedrag te verklaren door de vermoeienissen van den dagde champagne enz., ergetde zich ten hoogste daaraan. Weldra zat mijnheer gemakkeljjk in een hoekje te slapen. Nadat de trein twee stations voorbjjgereden was, werd de jonge man wakker en bevond tot zijn schrik dat zjjne vrouw verdwenen was. Aan zjjn jas was een bi iefje vastgespeld waarop geschreven stond: nMijn -dieibare echtgenoot! Gij waart in een zoo zoeten slaap ve«zonken, dat ik u niet wakker wilde maken. Wie op een dag als deze zóo kan slepen, verdient lang te sluimeren en door niemand, zelfs niet door zyne vrouw in zyn slaap gestoord te worden. Vaarwel! Druom pleizie- rig Het jonge vrouwtje was bij Merezydorf uitgestapt en was van daar per tijtuig uaar baar ouderlijk huis teruggekeerd. Zjj is niet te bewegen tot eene verzoening met baar slaperige» echtgenoot. Het vroeger aangekondigde boek van Hil- debrand, met toelichtingen op zijne ïCamera Obscura" zal, naar liet N. v. d. D. meldt, ook bjj de erven F, Bohn te Haarlem het licht zien en wei onder den titelJda vijftig jaar. Naodigo en overbodige ophelderingen van de Camera Obscura. Rotterdam. Gisterochtend viel een drie jarig meisje van een bchterschip in het water aau de scheepmakershaven. De moeder, die dit zag, begaf zich terstond mede te water en had de voldoening haar bind behouden op het droge te brengen. Delft. - In de gisteren gehouden verga dering van deu gemeenteraad werd het nieuw gekozen lid mr. P. A. Tukker beëedigd, die daarna zitting nam. Benoemd werd tot wet houder en ambtenaar van den burgerlijken stand de heer dr. J. J. Van Kranendouk. Woerden. Tengevolge van de overneming der gasfabriek door de gemeente, is de prijs van het gas van 13 op 10 cent teruggebracht. Hilversum. Drie jongens van 15 tot 18 jaar Siebban alhier een hond op eene gru welijke wjjze mishandeld, door het dier aan een touwtje op te hangen en tijdens hij hing met eeu klomp en een stuk hout aanhoudend te slaan, terwjjl de derde hem eene diepe snede met een mes ouder den bals toebracht. Het dier is nog losgeiaakt en jankend en bloedend weggeloopen. Tegen dedriestioodastds is pioces-verbaal opgemaakt. Apeldoorn. De koninklijke familieis gister morgen te 11.20 op Het Loo aangekomen. Ingezonden mededccltngen, betreffende zaken van particulier liandcls- cn nijverheidsbelang. 30 Centper regeï. Officieel bevestigd. Dr ei born, Kreis Schleiden, Regbez. Aken. WelEdelgeboren Heer! Deze is dienende om U medeteili-elen dat het gebruik der 2Switscrseï.-e Pillen van den apotheker R. BRANDT jj volkomen vau mijn kwalen verlost heeft. Bjjna dageljjks leed ik aan hoofdpijn en dikwijls aan verstop ping; maar sedert ik kennis gemaakt heb met het gebruik derXwttscrsckc Pillen van den apotheker R. BRANDT, lyd ik geen pijnen meer en heb ik veel betereu eetlust dau voor heen. Ik zal daarom doen wat ik kan om de Zvrltscrschc Pillen zooveel mogeljjk-be kend te maken. Met alle hoogachtug, Johaun Gross. De echtheid van bovenstaande hand- teekeniog wordt hiermede officieel bevestigd. De waarnemende burgemeester Heinen, Drei- born. De Xwltscrsclic Pillen van deu apotheker R. BRANDT zin te verkrijgen A 70 ets. de doos in de apotheken, doch men moet vooral letten op het witte kruis op rooden grond met den naam R, BRANDT er op. Echt te verkrijgen bij D. MALTHA Gz., Tl oogstraat te Schiedam. Wat liclpt <le lekkerste maaltijd, wanneer de vcrterlngsl'unctlifn niet In order zijnf De Modeuer mineraal» pastilles, diu volgens hunne wamde als geneesmiddel buitengewone ei kentenis vinden, zoodnt geduiende 2 maanden 200,000 doozen in Duitschlaud vei kocht geworden zijn. Zij werken op de zachtste wijze, doch doelmatig, tegen de magencutarrh en de vei slopping, verminderen en veidijjieu onmiddellijk de pjjoen der bérnoioïdeti. Let op: pNaai tegel- smatig en aanhoudend getnuikdei Sotlcner ïralncrAnl-pnstUles kan ik met bijzonder Bgenoegen veiklaten dat dezelve een uit- ïstekend middel zijn tegen aumbeieu, ik zou »het gebiuik dezer pastilles willen aanbevelen ïaau a! degenen, die zich doorziUendeweikzaam- >heid dit lastig en pijtiHijk ongemak toecetiok- >ken hebben. Gt-teekend." Carl. N'tcolnus, Camcen- en wapenmaker, iiauau. De doos wotdt vei kocht A 60 cents in alle apotheken. Do beroemde Belgiiche schilder Louis Gnllnit moot gevaarlijk ziek zijn, zoodat men hot ergste vreest. Gallait is 77 jnar oud. Twee kinderen van een te Londen woonach tig Hollander zijn Zondagmorgen levend verbrand. De heer Sornó, kapper, bewoonde mot zijn gezin, bestaande uit zijne vrouw, 4 kinderen en oen bediende, een buis in »tlie Strand", waarin te half een 's nachts een hevigo brand uitbiak. De heer Serné, zijne vrouw en twee doehteis ont kwamen in hun nachtgewaad door een dakven ster, docit zij waren buiton staat iets te vermel den over mogelijke andere bewoneis. De vader was zoo ziek, dat hij naar het naastbyzijnde hospitaal moest vervoerd worden. De moeder was eveneens ziek en de twze dochters zoo zenuw achtig, dat zij op da haar gestelde vragen geen antwoord konden geven. De bediende echter herinnerde zich de. twee jongens, maar het was onmogelijk het huis weder binnen to gaan. De brand was neer dreigend en word mot moeite bedwongen. Toon dit eindelijk gelukt was word een onderzoek ingesteld en werden de verkoolde overblijfselen vnn de kleine jongens gevonden. Het eene lijk lag op den grond, het andere op oen gedeelte der derde verdieping dat, niet in gevallen was. In een achterkamer van het museum van Bank in Soho Square to Londen, die in een halve eeuw- niet was geopend, is con belangwekkende verzame ling van reliquicn van kapitein Cook's Zuiderzne- reisgevonden.Een geschrift van Bank's hand (deze bad Cook op zijne reis vergezeld) bewijst dat de verzameling echt is en op de reis van de Endea vour werd bijeengebracht. De gnnsche collectie is door het staatsmuseum te Sydney aangekocht. Het Engelsche parlementslid Thomas Legh moet dezer dagen bij Sofia door roovers gevan gen genomen zijn. Hij wist bun echter wijs te te maken dat hij een eenvoudig bediende was, die geen geld had, en werd toen weer losgelaten. Te Milaan hebben tie metselaars, ten getale van 1200, het werk gestaakt. Hunne houding is zeer kalm en gematigd zij oischen minder 'werkuren en betaling bij liet uur. Vooralsnog schijnt geen hoop op eene schikking te bestaan, daar de bazen zich liever elke schade willen ge troosten voor het niet tijdig nakomen van liunno verbintenissen, dan de ciscbon van het werkvolk in te willigen. Op Longsand is verongelukt bet Fransche visschersvaarluig La Patrio. Er waren twintig visschcrs aan boordwaarvan er twaalf ver dronken, toen zij beproefden hot gestrande vaar tuig met de sloep te verlaten terwijl er door do zee drie van boord werden geslagen. De overigen waaronder de gezagvoerderwerden door den loodskotter Doris gered en zijn te Harwich geland. Op de kust van Newfoundland zijn onlangs, in een tijdsverloop van veertien dagen, 10 vis- schcrsvaartuigen verongelukt, waarbij lOCimen- scbon verdronken. Do Standard vernam uit Shanghai' dat er een ChinoGSch transportschip gestrand is op oen der Pescndores-oilanden. Do officieren en ruim 300 saldatcn zijn daarbij omgekomen. Eenige visschers te Sampiordarona (Italië) hebben een groeten viscb, van bijna cirkelvormige godaanto, aan wal gebracht, welke bijna 300 kg. weegt. De kop van 't dier beeft veel gelijkenis met dien van een ezel, en aan den staart heeft het een beenachtig uitwas, waarmede liet doodo- lijke wonden knn toebrongen. Do langverwachte en kortsto spoorwegverbin ding tusschen Noorwegen en Duitschland via Zweden en Denemarken zal in het begin van 1888 gereed komen. Hot postverkeer naar on van Duitschland zal plaats hebben door sneltreinen over HelsingborgCliristianin, De zuinigheid van den president der Fransche republiek, den lieer Juies Cióvy, geeft aan de Fransche spotbladen voortdurend stof tot grappige veilmlen van moer of minder gohalto en waar heidsliefde. Mag men een dei jongste verhalen geloovon, dan wordt die deugd op zeer overdreven wijze ook door de vrouw en de dochter van den president, mevr. Wilson, in toepassing gebracht. Onlangs, toen een lid der familie in het huwelijk trad, kwamen beide dames, mot zware voiles voor het gelaat, in de grooto Louvre-magiuijiien een hoedje koopen voor het dochtertje van mevr. W. Do keus viel op een 9 snoeperig" hoedje, dat 40 frs. kostte on bij de trouwfeesten algemeen werd bewonderd. Een dag later echter werd bet terugge zonden, met de boodschap, dat men gebruik wenschte te maken van do bekende bevoegdheid om af te zien van den koop, als bet gekocht# bij nader bezien niet bevalt (mits het niet gebruikt is en do kwitantie wordt overgelegd). Ofschoon uit eon paar vlekjes bleok dat het hoedje gedra gen was, werden de 40 frs. toch terugbetaald, want men had de beide dames hei kend en wilde het hoedje gaarne bewaren als een aandenken. Een zonderlinhe brandweer is, of liever was die van Plainfield, in Nieuw-Jersey. Zij werd twaalf jaar geleden opgericht, bestond uit jonge vrijwilligers en genoot den welverdienden roem van ongnévenaarden ijver. Intussclien werden de branden, welke bet ongelukkige plaatsje teister den, steeds menigvuldiger en eindelijk, toen da overheid 1000 dollars had uitgeloofd voor de ontdekking dor daders, kwam het uil, dat de leden der vcreeniging Z3lf brand stichtten, om die vervolgens weer te kunnen blusscbcn. Zij schonen dit een pikant tijdverdrijf te vinden. Ook werden zij bij hun ijverige pogingen tot bhisscbing meestal goed onthaald. 2ij hebben be kend in het geheel meer dan honderd branden te hebben gesticht. De eerstvolgende verzendingen naar Curar.ao langs den weg van Naw-York zullen door bet spoorweg-postkantoor Rotterdam Vlissingen (7.22 av. uit Rotterdam) plaats hebben op 7, 21 en 28 October. t Thans is door onze postadministratie de gele genheid opengesteld om postpakketten uit da ver schillende Staten van Europa, die den postpakket- dienst hebben ingevoerd, naar Indië en omgekeerd te doen verzenden. De handel in hooi voor de persen wordt in de Langstraat levendiger en de prijzen blijven stijgen. Voor de beste qnoliteit wordt thans f38 geboden on daarvoor worden reeds enkele partijtjes afgo- lsveH, Intussclien blijft het vooruitzicht voor da veehouders donker, daar er voor eigen veevoeder uiterst weinig wordt ingezameld en het knollen- groen en de wortelen ook grootendeels mislukt is. Voor de winterstalling zal men tot kunstvoe der zijn toevlucht moeten nemen. Kalfkoeien blij ven in éon doen, doch geven weinig of in 'fc geheel geen rekening, terwijl de vette van delo qualitcit

Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 3