Openbare V«rk«0j» Prachtig Fornuis. Geveilie en mnts «mie putei. Wisselkoersen, Onroerende Goederen VERKOOPINGEN 3ri echtzak en. Marktberichten. t© Overschie. ADVERTENTIËN. A, VAN LEEUWEN, toeiMchenlevens, hem, die zich het meest ver dienstelijk heeft gemaakt, en deze krijgt dan een gouden medaille. De gelukkige was ditmaal de 17-jarige zeesoldaat Albert Battison. Een 13-jarig meisje viel te Leicester door het ijs. Battison dook onder het ijs, greep het meisje en brak, toen hij weder boven kwam, het ijs met het hoofd stuk, waarna hij er in slaagde de drenkelinge behouden aan wal te brengen. De eenige brief van Stanley, die te Zanzibar is ontvangen, is niet gericht tot den koning van Belgio, zooals de «Times" had meegedeeld, maar tot Tippoo Tip en was gedateerd van Boma de Banaiya (Murenia) 17 Aug. Deze brief bevat niets nieuws en bevestigt alleen het vroeger be richt, dat Stanley dien dag behouden aan de Aruwhimi was aangekomen en op het punt stond tot Emin terug te keeren, dien hij 82 dagen te voren aan de Nyanza had verlaten. Stanley vroeg Tippoo hem te vergezellen. Volgens esn «Temps"- teiegram uit Banana, had Tippoo daarop onmid dellijk mat een weigering geantwoord, evenals hij dot te voren had gedaan aan Jameson, die hem 400.000 gd. had aangeboden zoo hij hem wilde vergezellen. Stanley was den 27n, zooals hij dat van plan was, van Banaiya vertrokken met ai de zijnen en met 100 van de 400 dra gers, welko Tippoo Tip aan Jatneson had bezorgd, "Volgens de Figaro is de secretaris van een der groote linanticele maatschappijen te Parijs plotseling verdwenen. Uit het onderzoek is ge bleken dot de boekon niet in orde waren en dat ongeveer 1,000,000 frank is ontvreemd. Het blad noemt geen naam, doch voegt er bij dat de secretaris tot een der meest bekende Parijsche financiers beboert, zoodat de benadeel den hopen dat de schade door de familie van den voortviuchtigen secretaris zal worden ver goed. Gladstone heeft een schrijven gericht tot den rector der universiteit van Napels, om hem en de studenten te bedanken voor hun warme ont vangst bij zijn aankomst: een demonstratie, schreef hij, die hem als het ware verjongd had. Te Fenen, bij Angers, hebben de echtelieden Labelengerie hun 70-jarige moeder van honger en koude laten omkomen. De zoon en de schoon dochter hadden haar einde nog verhaast door stok slagen en schoppen. Beiden zijn gearresteerd. Een nieuwe expeditie naar de Noordpool zal in 1880 van Noorwegen uit ondernomen worden. Be leiding daarvan zal worden opgedragen aan dr. Nansen (die thans in Groenland overwintert). Het doel van den tocht zou zijn, over Frans Jozefsland de Noordpool te bereiken. Parijsche bladen bespreken het zeldzaam vei- schijnsel, dat de planeet Venus aanbiedt, welke "tegenwoordig, 's middags iusschen 12 en 3 uren, met het bloote oog zichtbaar is. De laatste reaal, dat zij zich zoo vertoonde, was in 1858 en de voorlaatste in 1799. Zij werd toen «de ster Bonaparte" genoemd. Eeno karavaan Laplanders, 27 in getal, als: mannen, 8 vrouwen en 10 kinderen, zijn met 20 rendieren, 3 honden en het noodige materiaal tot het opslaan van tenten in den acclimatatie- tuin te Parijs aangekomen. Een welgekleed heer, die zich op zijn kaartje lord Shaftesbury Plantagenet noemde, bestelde dezer dagen bij een bekende juweliersiirma te Weenen voor 14,000 florijnen aan ju woelen, die hem door een bediende naar het Grand IlCitel moesten worden gebracht. Daar de firma reeds verscheidene malen, o. a. eens voor 300,000 11., door vreemdelingen met fraaie titels was opgelicht, liet zij zijn «lordschap" door twae andere bedienden volgen. In het. Grand H&tel gekomen, weigerde de beambte, die de ju- Weelen droeg, een kasbricfje aan te nemen; de Engelsckman zou toen ket gold gaan halen, doch kwam niet terug. Spoedig bleek dat hij niet in het hotel logeerde, Wen stelde de politie met het geval in kennis en veldra werd de vreemdeling aangehouden bij de Beiersche grens, toen hij uit den trein stapte, waarmede hij Weenen was ontvlucht. Een eigenaardig voorbeeld van «de macht der tonen" wordt uit C/ernowilz (Bukowina) gemeld. Op den straatweg tusschen iakobeni en Dorna bleven onlangs de paarden van een postwagen plotseling staan, en op hetzellde oogenblik zag de koetsier drie reusachtig groote wolven op dat rijtuig aankomen. Ongewapend en niet wetend wat te doen, begon de man, zoo hard als hij kon, op zijn horen te blazen. Bij bet hooren van dia allesbehalve lieflijke tonen bleven de wolven als op commando stil staan; daarna keerden zij zich om,4 onder een woest gehuil, en holden weg, terwijl de koetsier hun nog een krachtig triomflied achterna blies. Op '1 Dec. 1888 telde Zwitserland'2.934.000 zielen: 4.725.000 protestanten, 1.490.000 ka tholieken, 84.000 joden enz. Wat de talen aan gaat 2.003,000 spreken Duitsch638.000 Fronsch, 157.000 Italiaanscb. Op ongoveer 2000 werst van Dubinkiach ter den Tundren, op een afstand van200weist van do IJszee (Siberié), is in den jongsten zomer door een inlander een maramouth gevonden. Het dier lag in een da! bij een kleine rivier. Slechts het voorhoofd en éen oor waieu buiten het ijs zichtbaar beide bleken vdlkomen goed behouden en met de huid bedekt. Dadelijk werd het dier bewaakt, om het tegen de vele blauwe vossen te beschutten. De koopman Ssotnikof, die zich de belangrijke vondst had aangetrokken, deed zijn best om die voor de wetenschap te behouden. In dun laatsten zomer zou nog een tweede exemplaar van tlezon voorwereldlijken reus op 600 werst van Jenisseisk, aan den oever der Jenibsei, gevonden zijn. Door den militairen geneeskundigen raad, ver bonden aun het ministerie van oorlog in üuiiscb- landis aan de verschillende hoofdofficieren van gewondheid in alie garnizoensplaatsen een afdoend middel aanbevolen tegen het transpireeren der voeten, dat den soldaten, vooral bij groote marcher:, dikwijls veel lijden veroorzaakt. Het middel bestaat in watten, die doortrokken zijn van eene vloeistof, bestaande uit 10 procent chromzuur (chrorositure). Met deze watten wrijft men de voetzool en de huid tusschen de tcenen in en een gunstige uitwerking volgt onmiddellijk. In den aanstaanden herrit zal dit middel tijdens de groote wapenoefeningen op groote schaal worden toegepast. Bij de wetgevende maeht van den Amerikaan- scben staat Kentucky is een wetsontwerp in gediend, waarbij het huwelijk wordt verboden aan idioten, onnoozolen, kiankzinnigen, vage bonden, dievan en andere misdadigets, alsmode aan eenige m het wetsontwerp nader omschreven personen van onzedelijken levenswandel. Te Dauville in Michigan was zekere Wills, die wegens poging tot moord op zijn vrouw was gearresteerd, uit de gevangenis gevlucht. Hij deed andermaal een moordaanslag; het hoofd der politio wilde hem pakken, maar Wills schoot hem dood met een revolver. Het volk greep den moordenaar, die onmiddellijk opgeknoopt werd. Paul Poirson beveelt in de Figaro een wijziging in het toekennen van het stemrecht aan. Zijn voorstel komt hierop neer, dat elk meerderjarig burger kiezer en verkiesbaar is; zoo hij is ge huwd, krijgt hij eens»em meer en voor elk kind nog een steno: meer; voor een universitaire» graad of wat daarmede gelijkstaatzou hij nog een stem en, naar gelang van de som der belastingen die hij betaalt, een of meer stemmen er bij krijgen. Er zou te voren een maximum «temmen moeten worden bepaald, dat in geen geval zou mogen worden overschreden. De grootste goudklomp, dien men ooit heeft ge vonden, werd voor eenige jaren door twee arbei ders, Deeson en Oates, in Australië opgegraven. Deze mannen waren naar do pas ontdekte goudvel den gegaan en hadden tot heden nog zoogoed als niets gevonden. Beiden waren doodarm, en bovendien had Deeson nog voor een groot ge zin te zorgen. Niet meer wetende waar brood te vinden, gingen zij op een zekeren middag naar een district, nog door geen menschelijken voet betreden. Nadat zij geruimen tijd in de nabijheid van een ouden boom gewerkt had den, stiet Deeson eensklaps op een hard voor werp. «Die beroerde steen I" riep hij, «ik had er bijna mijn spa op gebroken." Maar kort daar na riep hij zijn makker, die op conigen afstand ijverig spitte, toe: «Oates, kom eens gauw hier, om te zien wat ik hier heb!" Oates haastte zich tot hem vóór hem lag een kolossale klomp goud. Met moeite sleepten zij dien naar Deesons hut. Don ganschen nacht werkten beide mannen door, om den steen van bet kwarts te ontdoen, en droegen hem des anderen daags naar de Bank in de stad. Het gewicht was 2268 onsen en f 1 20,000 werd er voor betaald. Te Brockton, in Massachusetts, vindt men een eleetrische schoenenfabriek, de eerste in de Vercenigde Staten. Zij behoort aan de firma Packard and Grover; allo werktuigen worden door een zelfde eleetrische machine gedreven. Men verwacht dat de onkosten veel lager zuilen zijn dan bij aanwending van stoomkracht. In de heden gehouden zitting der arrond.-recht- bank te Botterdam werd o. a. veroordeeld J. P. M. Jzn., brander, te Schiedam, terzake van on gedekte» uitslag van gedistilleerd, tot boeten van f1758 en f3468, subsidiair drie en zes muanden hechtenis, II. v. V., schipper, te Schiedam, ter zake van ongedekt vervoer van gedistilleerd, tot boete van f3468, subsidiair zes maanden hechtenis. Verkocht: 49 Januari. Notaris P. F. J. Van der Heijden, Een branderij en erf, staande aan de Wester kade; wijk G, no. 357/, groot 440 vierk. ellen, in veiling f4700, verkocht voor f5000. Notaris W. J. A. Roldanus. Een huis met plaats en erve, staande aan den Singel, wijk A, no. 438, groot 3i centiaren, in veiling fllGO, verkocht voor f4470. Een winkel- en woonhuis met open plaats en erve, staande aan de oostzijde van de Hoogstraat, wijk C, no. 322, groot 52 centiaren, in veiling 15400, vei kocht voor f5400. Rotterdam, 19 Januari. Disc. per 3/M. Umden 4 Al 1 f 14.9G Parjjs 4 1 fr 100 -47.45 Antwerpen 4Vj I 'r- IdO - 4'l.iO Kort. f 12.081/3 -47.80 -47.65 Schiedam 19 Januari. Rogge en Gerst zonder handel. BoutwUa z noteermg der makelaars f 8Vs. Jenevers Amsterd. proef f 12Vaper bectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spocllngbeurs 1.70 per ketel. Bjj de Schiedamscbe Spoeling-"Vereeniging f 1.80 per ketel. Leiden, 18 Januari. De aanvoer en prijzen ter veemarkt van heden waren als volgt: 8 stieren f45 a 82, 92vette ossen en koeien f445 a 255, 54 a 66 c. per kilo; 78 vare dito f85 a 184, graskalveren fa 28 vette dito f24 a 90, 05 a 80 c. per kilo, 24 nuchtere dito f4.a 8,50, 210 vette schapen f49 a 31.45 a 50 c. per kiio; 30 weide- dito f43 a 22.lammeren f a 5 magere varkens f 19 a 23, 4 3 biggen f4,50 a 9.M21 kalf-en melkkoeien f90 a 234. Amsterdam, 49 Januari. Bogge op levering iets lager, Maart f426,127, Mei f128, 129, October f134, 433. Antwerpen, 19 Januari, Petroleum talm in loco fr. 48V«Jan. fr. 48; Febr, fr. 48Maart fr. 47Volaatste 4 md, fr. 47. De ondergeteekenden geven hiermede kennis dat, ingaande met den 1 Februari dezes jaars, de VAN" door hen zulten gehouden worden in het voormalig VJEltKOOPLO^ KAAL", aan de Softe Saven alhier. Schiedam, den 2 Januari 1889. H. W. M. ROELANTS. W. J. A. ROLDANUS. P. F. J. VAN DER HEIJDEN. Mr. H. M. C. POORTMAN. De Notaris P. F. J. VAN DER HEIJDEN te Schiedam zal in bet openbaar verkoopent Een WOONHUI*, ERF en OPEN GROND te Schiedam, aaa deu Langtn Achterweg, wijk O, 27G, kadaster Sectie B, nos, 1042 en 1043, ter grootte van 171 vierkante ellen. Verhuurd in 5 gedeelten, te zaman voor f 5.4LO per week. Bij veiling op t'rjjdaj 25 Januari 188», 's morgens ten elf ure, en bg afslag daags daarna, 'e avonds ten acht ure, in Musts Sacrum", aan de Lange Haven te Schiedam. Inmiddels worden omtrent de verkoop voorwaarden inlichtingen verstrekt door den Notaris VAN DEE HEIJDEN. De Notaris P. F. J. VAN DER HEIJDEN te Schiedam zal in 't openbaar verkoopen: TWEE onlangs nieuw en aaneengebouwde nette WONINGEN en ERVEN met TIK» KERHANSWERKPLAATS en Open Grond, aan de Kleinpolder-Schiekade, nabij de Schans te Overschie, wjjk 355o6, kadaster Sectie O., No. 1635, Huis en arf, groot 52 vierkante ellen, No. 1636 Huis en erf, groot Aft vierkante ellen. Bij veiling op Woensdag 30 Januari 1880 en bg afslag Woensdag daarop volgende, telkens 's voormiddag® precies ten elf nrc, in het Koffiehuis bg den Heer BRAAT te Overschie. Inmiddels worden omtrent de verkoop voorwaarden inlichtingen verstrekt ten kan tore van den Notaris VAN DER HEIJDEN te Schiedam. DE MAJOOR-COMMANDANT der Dienstdoende Schutterij maakt bekend dat de Bode van den Schuttersraad* A. A R E N D S M A N, is ONTSLAGEN, en ffjdel^k als zoodanig ls AAN GESTELD Tamboer. Door toevallige omstandigheden te koop een zoogoed ais nlenw, mooi FORNUIS; dagelgks te bezichtigen bg J. P, GALLÉ, Kreupeltiraat, wgk D, No. 13.

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 3