A0. 1889. Woensdag 19 Juni N„. 7268. Kennisgeving* POLITIE. Drie-© n-veer tig's te Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UIT GEVER: J. O D De Burgemeester van Schiedam, Buitenlandsche Berichten. Binnenlandsche Berichten. I B0NNEHKNT3PHUS, per kwartaal JVasoo per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1.85 - 2.50. - 0.10. BVBEAV: HABKT B1X4. iDTSBTZKTlKPItUS; tan 1—10 gewon* regels met inbegrip van eens Courantli$J Iedere gewone regel meer.19. üriekaal geplaatst wordt tegen «wkehaai. berekend. Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dal het Kohier van het Patentregt No. 2 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1889/00, door den Heer Provincialen Inspecteur dor Directe Belastingen te Rotterdam, op den lfm.Tumj 1889 executoir verklaard ■en op heden aan don Ontvanger der Diiectc Belastin gen ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt hij deze heminerd, dat een ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, alsmede dat van heden af do termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooien te worden ingediend. En is 'hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18 Junij 1889. De Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeveneen gouden oorknop, een gouden medaillon met haar, een Fransch boek, een gouden ring, een klcermnkerspersliout, een bloedkoralen armbandje, een R-k. kerkboekje, een zakdoekgemerkt K.~W., een kleerbor stel, een gouden ketting met dito kruisje, een banier, een paar zwart wollen kousen, een boekje, getiteldliederen en gedichtjes voor de Zondagsschooleen wandelstokje, een fantaisis-broclie, eeu fantaisie-armband, een portemonnale met f 0.15. eeD servet, gemerkt J. D. K. 24, een gouden oorbel met rood steentje, een sleutel en een bruin glacé handschoen. ENGELAND. De Standard meldt dat de bezoeken van den Duitschen keizer, den koning van Grie kenland en den schach van Perzië in den aanstaanden herfst te Konstantinope! gevaar loopen alleen wegens een quaestie van etiquette. De hooge bezoekers staan er op dat de sultan hen bij de landing verwelkomen zalterwijl de sultan hen ontvangen wil op de gro' '*=n van Yildiz Kiosk. De Daily News meldt uit Genève dat de Bondsraad besloten heeft een onderdeel van het openbaar ministerie te vormenwelks taak het zou zyn de staatspolitie behulpzaam te zjjn bij het surveilleeren van buitenlandsche uitgewekenen. Volgens te Londen loopende geruchten, heeft de Engelsche regeering den oud-gouverneur van Malta, den heerLintoru Simmons,benoemd tot opvolger van air Hercules Robinson te Kaapstad. Het Lagerhuis heeft zijne werkzaamheden hervat. De minister Smith verzocht dat de voorstellen der regeering den voouang zullen hebben voor de behandeling op Dinsdag van iedere week. hetgeen door het Huis werd goedgevonden. De minister deelde mede dat de regeering het wetsontwerp betreffende da suiker-conventie intrekt en uitstelt tot de volgende zitting. üit Weenen wordt aan de Standard ge- v ud, dat men in Oostenrijk overtuigd is, dat het weldra in een oorlog gewikkeld zal wor den. Graaf Kalnoky is intusschen van meening, dat het zich niet in den valstrik moet laten vangen, welke door Russische agenten in Servië gespannen is, maar zijne krachten sparen moet voor een strijd, waarbij meer op het spel staat. Oostenrijk zal weten te beletten dat de agitatie zich uitstrekt tot Bosnië, en zal zich tegen het volgend voorjaar gereed houden om deo toestand op het schiereiland van den Balkan te regelen. In een hoofdartikel geeft de Standard zelf blijk van hetzelfde pessimisme als zyn Weener correspondent. Het blad geeft te verstaan dat, als het conflict uitbarst, hetwelk door Rusland is uitgelokt, Engeland niet aarzelen zal mede te werken tot de verdediging der beschaving en der Europeesche tractaten. De correspondent van de Daily News te Belgrado blijft staande houden dat er eene Russisch-Servische militaire overeenkomst bestaat. P R A N K R IJ K. De Kamer heeft zich Zaterdag bezigge houden met de werkstaking der koetsiers. De minister Constans zeide dat hg geenerlei manifestatie zou toelaten, en sloot zich aan bij de eenvoudige orde van den dag, die echter verworpen werd met 257 tegen 232 stemmen. Nadat verscheidene moties waren verwor pen, heeft de Kamer met 297 tegen 224 stem men eene motie aangenomen, luidende, dat de Kamer, akte nemende van de verklaring van den minister Constans, hem uitnoodigt voort te gaan met zijne goede pogingen om de quaestie der koetsiers te regeleD. Zondag hadden twee verkiezingen voorden Senaat plaats: een in Nièvre en een in Puy- de-Dóme. In eerstgenoemd departement is de heer de Savignyanti-republikein gekozen met 382 stemmen. De radicale afgevaardigde le Hénsson bekwam 301, en geneiaal Tlnbau- dm, gewezen minister van oorlog, 63 stemraeo. Bü de audeie verkiezing is by de derde stemming de heer le Guay, republikein, geko zen met 603 stemmen. Naar gemeld wordt, zyn er [by eene vrouw te Parijs, mevr. Bouton, huiszoekingen ge daan, die geleid hebben tot de ontdekking van een groot aantal brieven en audere papie ren van Boulanger. Deze zyn in beslag ge nomen en aan de commissie van instructie gezonden. De gendarmerie heeft Fransche aardwer- kers belet het domicilie te schèndeu van Italianen, die voor de Franschen gevlucht waren. Twintig hunner zyn in verzeker de be waring genomen. Ï5 brieven, gedagteekend uit Ujiji 10 Maart, wordt gemeld dat Stanley Tippoo-Tib heeft ontmoet en dat hij eenigezyner mansrhappen, die ziek waren, over den Congo heeft terug gezonden, Hij was voornemens met Emiu- pacha naar de oostkust te trekken. Binnen vier maanden zou Tippoo-Tib in Zanzibar komen. BELGIE. Zondag a. s. zal er aan de heeren Janson en Grauxde twee liberale candidaten voor de verkiezing van den 3n dezer, en aan de heeren Fière-Orbao, Bara en Houzeau de la Haye, die de schandalen, welke het proces te Bergen aan het licht gebracht heeft, in de Kamer op de kaak hebben gesteld, een groot feestmaal worden aangeboden, hetwelk zal worden voorgezeten door den heerNeujean, lid der Kamer voor Luik, voorzitter der liberale federatie. ZWITSERLAND. »-#a Nationale Raad heeft een nieuw krediet van 610,000 francs toegestaan voor de for tificaties aan den St.-Gotharden een com missie benoemd voor de verandering van de bewapening der infanterie. De Bondsraad heeft de bewoordingen vast gesteld voor de nota in antwoord aan Duitsch- land. Daarin wordt verklaard dat van het oogenblik af, waarop Duitscbland de quaestie generaliseert en niet bepaald het geval van Wohlgemuth behandelt, Zwitserland bereid is tot een gewenschte overeenstemming te komen met de naburige staten, onder krach tige handhaving evenwel van Zwitserlands zienswijze in het geval van Wohlgemuth. Maandag zal geantwoord worden op Duitsch- laods nota betreffende de neutraliteit. Gisteren is eene tweede nota verzonden aan den Duitschen gezant, waarin de van Duitsche zyde geuite klachten over de be weerde medeplichtigheid der Zwitsersche autoriteiten en politie beantwooid worden. Ook wordt er over de beginselen der neutra liteit gehandeld. 11 U I T S O li L A N U. De Norddeutsche Allgemeine Zeitnng zegt dat Duitschlauds en Ruslands vei tegen woor- digers te Bern den 13den dezer by de Zwit sersche regeei ing bezwaren hebben ingediend over het misbruik dat Zwitserland maakt van zijn neutraliteit, door de daaiuan verbonden plichten niet te vervullen. Het veroutrustend bericht over eene mili taire conventie tusscheu Rusland eu Servië vindt te Bellijn nergens geloof. Alleen de Kreuzzeitung, die sedert eemgen tijd geen dag zonder alarmartikel laat voorbygaan, neemt deze eu andere sensatieberichten, met name die over Montenegro, ernstig op. Overigens vatten de gezamenlijke bladen den toestand kalmer op, eu meenen dat men de symp tomen niet overschatten mag, die, naar de ervaring leert, van tijd tot tyü zich voordoen, De National Zeitnng ziet in het meerendeel der verontrustende berichten van de laatste dagen beursmanoeuvresen spreekt raeef rechtstreeks van eene gecombineerde beurst onderneming van twee financieele groepen, Uitgoed onderrichte Peter-burger bron wordt verzekerd, dat Rusland met alle krachten aan de voltooiing z'yner krijgstoerustingen wei kt, doch thans juist zeer vredelievend gezind it en het als een groot ongeluk zou beschouwen, wanneer in den naasten tijd de vrede ver« stoord werd. OOSTENRIJK. De Wiener Zeitung maakt een keizerlijk kabinetsschryven openbaar, waarby de dele' gaties worden bijeengeroepen op den 22n Juni, Het Fremdenblatt zegt: Men mag de Servi sche regeering gelukwenschen roet baar streven, te voorkomen dat men zich omtrent hare politiek vergist. Bestond er misverstand, alleen nan de Servische dagbladen was het te wijten. Servië kan op de onpartijdigheid ert de rechtvaardigheid van het buitenland bou wen, zoolang het zich bepaalt tot het pro gramma van biunenlandsche hervormingen 'f maar wilde het invloed naar buiten gaaB oefenen, dan zou de stemming in den vreemde spoedig omslaan. Het Hongaarsche Parlement is verdaagd tot den 12en October a. s. SPANJE. Op de begrooting van den minister van koloniën is zeven miliioen bezuinigd. S E R T 1 De regeling der quaestiën, ontstaan door dien de Servische regeering de exploitatie van de spoorwegen heeft overgenomen, onder vindt ernstige moeilijkheden. De Servische regeering weigert in onderhandeling te treden over het toekennen eener schadevergoeding aan de Fransche maatschappij. Zy weigert zelfs de quaestie te onderwerpen aan eene scheidsrechtelyke uitspraak, die by de akte van concessie voorzien is. B D L G A R IJ E. De diplomatieke vertegenwoordiger van Oostenrijk-IIongarye heeft aan Garaschanine,' onmiddellijk na zyn ontslag uit de gevangenis^ een bezoek gebracht. Over dit bezoek wordt zeer druk gesproken. oer EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL# Avondzitting van Maandag 17 Juni. De Eerste Kamer kwam hedenavond bijeen tot hervatting der werkzaamheden. Ingekomen was een missive van den directeur van Zr. Ms. Kabinet, houdende de dankbetui ging des Konings voor de Z. M. by adres

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 1