Donderdag 1 Augustus. N°j 7299. Kennisgeving. Feu 11 e t o n. DE VERLOREN ERFENIS. A0. 1889. Drie-en-veertlgst© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. uitgéyërT jTodê. uiteniandsche Berichten. Abonnkhentrpkus per kwartaal franco per post, door liet geheele Rijk afzonderlijke nommers /1.85 - 2.50. - 0.10. 0 E 0 A I) HIBST, £1, 124. Advkktkktieprus: nro 1—10 gewon» regels roet inbegrip van eene Courant, f i,lfj Iedere gewone regel meer,19. Dribuaal geplaatst wordt tegen twrsraai. berekend. Gezien Art. 69 der Wet van 4 July 1850 ■f] (Staatsblad no. 37); Brengen by deze ter kennis van de Iuge- zetenen. dat de Processen-Verbaal van do op den 30n dezer plaats gehad hebbende her stemming ter verkiezing van tutee Leien voor I den Gemeenteraad, ter inzage zijn nederge- Ef legd op de Secretarie en dat een afschrift daar van is aangeplakt aan het Raadhuis. Schiedam, den 31 July 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. J. VAM DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. I) D 1 T S C H L 1 N D. £n de groote katholiekenvergadering te Neustadt zyn met algemeene stemmen be sluiten genomeD, hoofdzakelijk van den vol genden inhoud; "Vijfduizend katholieken uit alle gedeelten van den Paltx betuigen hunnen dank aan de Beiersche bisschoppen wegens hunne op- eisching van de rechten, waarop de katholieke kerk in Beieren aanspraak heeft, Z|j betreuren het ten levendigste, dat het ministerie deze constitutioneel gegronde eischen op de voor naamste punten heeft afgewezen. Als staats burgers vertangen zij eene loyale uitvoering van het verdrag, gesloten tusschen de Beier sche kroon en den Apostolischen Stoel. Zij verwachten, dat de katholieke leden der beide Kamers van den Landdag met alle wettige middelen zullen aandringen op volledige weg ruiming der bezwaren, die in het memorandum der bisschoppen z|jn omschreven. De vergadering protesteert vol verontwaar diging tegen den smaad, door de vijanden der kerk onlangs bij gelegenheid van het Giordano- Bruno-feest te Rome den Apostolischen Stoel aangedaan, en belooft den heiligen vader de innigste trouw en toewijding. Zy ziet in die gebeurtenis een nieuw bew'ys van den onwaardigen toestand, waarin de H. Stoel is gebracht, en wordt er door versterkt in de overtuiging van de noodzakelijkheid der her stelling eener souvereiniteit, die in overeen stemming is met de wereldpositie van het pausdom en de volle vrijheid van het pauselijk ambt waarborgt. De ontdekte knoeieryen in het bestuur van d8 keizerlijke werf te Kiel moeten uitgebrei der geweest zijn dan aanvankelijk werd ver moed. Behalve de hoofd-ingenieur, wiens in hechtenisneming reeöè vormold werd, zijn nog verscheidene andere personeD, te Berlyn en daarbuiten, allen medeplichtig aan de omkoo peryen, gevangengenomen. Onder ben is de secretaris van de werf en ook een ryk koop man uit Minden. F B A N JC li IJ K. De republikeinsche bladen juichen over den uitslag der verkiezingen. Wy hebben eene schitterende overwinning behaald, schrijft de Tempt, De gewestelijke vertegenwoordiging blijft republikeinschmaar de zedelyke ge volgen er van zijn nog van meer beteekenis. Men kan zeggen dat de dag van 28 Juli voor hot Boulangisme het begin van het einde zal zyn, indien wy, na overwonnen te hebben, Van de overwinning gebruik weten te maken. De nederlaag van Boulanger is, gelijk de republikeinsche bladen doen uitkomen, te grooter, naardien hy zich zeker waande van een 80 kantons, die door hem en zyne vrienden zorgvuldig voor de candidaatstelling uitge kozen zyn. La Frette, het lyforgaan van Boulanger, heft niettemin een zegekreet aan. Zy geeft een artikel met het opschriftDen triomf. Volgens le XIX Siïcle is een gedeelte van de som, die Boulanger beschuldigd wordt aan de staatskas ontvreemd te hebben toen hy minister van oorlog was, besteed ter be strijding der kosten voor de uitgave van THonneur des d' Orleans, die Boulanger des tijds in afleveringen deed verschijnen. Io dit geschrift worden een aantal kren kende en verfoeilijke bijzonderheden der familie Orleans sedert de revolutie vermeld. Het was tep gevolge dezer openbaarmaking, dat de hertog van Aumale zich naar Sheen- ïfouse bij zyn neet, den graaf van Parijs, begaf om hem te overreden alle betrekkingen met Boulanger en zyne volgelingen af te breken. Hy vertoonde hem het geschriftmaar de graaf van Parys luisterde niet naar den raad zijns ooms en ging voort gelyk hy be gonnen was. BELCIIE. Algemeen had het verbazing gewekt, dat het proces-verbaal der confrontatie van den vermaarden verklikkerPourbaix met den werk man De Loor in het kabinet van den rechter commissaris te Bergen waarvan het een en ander is medegedeeld, in de bladen openbaar gemaakt is. De Gentsche Patriots geeft thans de volgende verklaring: sNa onderzoek is ons gebleken dat het proces-verbaal der confrontatie van PourbaiJJ en De Loor, hetwelk dezer dagen m de Jnift- pendanet verschenen en door de geheelet ïGeuzen"-pers overgenomen isen waarvan ook wy een afschrift hebben ontvangen, vatt de hand is van De Loor." Dat het medegedeelde oojuist is zegt bet blad niet. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft bet amendement van den heer Morley om den tegenzin uit te drukken, om de lasten der natie te verzwaren, voor dotatiën aan de koninklijke familie, tenzij deze de verzekering geve, dat geene nieuwe verzoeken om toelagen meer zullen worden gedaan verworpen met 355 tegen 134 stemmen. De heer Gladstone en da Painelhsten stem den met de meerderheid. Het voorstel der regeering werd aaugecovnum' Particuliere berichten uit Athene in ver schillende bladen melden dat vele gezinnen uit het eiland Kreta naar Griekenland komen vluchten uit vrees voor eenen algemeeneu moord der christenen. De gouveineur van het eiland is weder naar Konstantinopel op geroepen; hem vergezelt eene afvaardiging van christelijke en Muzelmansche inboorlingen. De Russische gezant heeft laat gekregen tot eene oplossing der moeilijkheden mede te werken. Volgens de Daily Xem worden er nog steeds christenen op Kreta vermoord. Aan de Standard wordt uit Erzeroem ge« meld, dat de Russen hunne oorlogstoebereid- salan in den Kaubasus voortzetten. Zy hebben o. a. eene afdeeling ongeregelde ruiterij op- G. »Hoe zijt gij hier gekomen?" vroeg de baron. rik was op rsis, mijnheer, om een mondelinge boodschap over te brengen van den procureur Monaco de la Valleta aan zijnen ambtgenoot Parochi te Milaan. Toon ik gisteravond laat op ïnijn muildier terugkeerde, ben ik niet ver van bier in handen van deze roo'van deze heeren gevallen, die mij niet dan tegen een losgeld van honderd Romeinsche daalders willen laten gaan." »Bezit gij middelen om mij, wat ik u voor schiet, terug te betalon »Wij bezitten niet veel, signoro; doch als mijn meester niet genegen mocht zijn het los geld uit zijn eigen zak torug te betalen, dan zal ik u elke lire, die ik bij hem verdien, bren- 'gen, tot mijne schuld aan u is afbetaald. O, «ignore, bob medelijden met het lot van een armen jongen, die zonder uwe liulp hier zal moeten blijven. Mijno moeder besterft het, wanneer ik nog langer uitblijf. En mijne arme Marietta, wie zal haar troosten, als zij mij vermoorden?" »Ik zal u niot aan uw lot overlaten, ofschoon ik niet kan gelooven, dat men zich aan u, die u niet verdedigen kunt, zou vergrijpen. Daaren tegen vorder ik bepaald, dat gij u houdt aan uwe belofte van het voorschot stipt terug to zul len betalen." r'/eker, signoro, gij kunt u gerust op mijn woord van eer verlaten." De rooverhoofdman had intusschen op eene rots vlakte niet ver van het vuur schrijfgereedschap laten gereed leggen en verzocht nu den baron hiervan gebruik to willen maken." sliet is nu middernacht," sprak hij, op het pa pier wijzende; neon bode van hier naar Parma kan binnen twaalf uren terug zijn. Wilt gij alzoo uwe vrijheid nog overmorgen terughebben, dan zult gij dadelijk moeten schrijven, want 6r zullen ongetwijfeld ook eenige uren noodig zijn voor de regeling der zaak en om den bode eenige rust te geven." »Ik bon van plan meteen het losgeld voor dezen jonkman te betalen. Daartegen zal toch wel geen bezwaar zijn?" sNiet het geringste. Alleen wil ik u nog doen opmerken, dat het behoud van uw leven met uw schrijven in verband staat. Let op hetgeen ik u zeg. Als de bode, dien wij zenden, over morgen om 6 uur 's morgens nog niet terug is, dan heeft men hem aangehouden en dan zult gij zijn leven met het uwe moeten betalen." De jonge baron trad op da geïmproviseerde schrijftafel toe, bukte en schreef: Aan den bankier J. J. Jacobini, Parma. Ik ben met mijn dienaar in de handen van struikroovers gevallen, die ons alles hebben afge nomen, wat wij bij ons hadden. Voor losgeld vragen zij bovendien tweo duizend een honderd Romeinsche daalders. Ik heb beloofd, dat bedrag te zullen betalen en verzoek het aan brenger dezes ter hand te willen stellen. Ik zie mij verplicht aan te dringen op sp^ed en verzoek u den bode ongemoeid te laten. Wanneer hij overmorgen 6 uur 's morgens niet terug is, dan zal men ons dooden. 18 Maart. 1818. Frans baron v. Stauffen. De baron reikte het geschrevene aan den roovef over. Deze las het vluchtig door, vouwde het briefje dicht, knikte on sprak »'t Is goed. Giacomo, kom hier. Gij vertrekt dadelijk met dit briefje naar Parma. Gij gaat bij don bankier Jacobini, dien gij kent, reikt hem dit schrijven over en ontvangt twee duizend een honderd Romeinsche daalders. Bij zonsopgang van den tweeden dag moet gij terug wezenGij weet, wat anders de gevolgen zijn." Zonder een woord te spreken, nam de man het briefje aan, stak hat bij zich, drukte zijn punthoed in 't gezicht en was na een paar minuten in dé duisternis verdwenen. De rooverhoofdman zag hom een oogenblik na en zeide, zich tot den baron wendend: »En nu zullen we zien, wat het noodlot over beschikt. Ik hoop om uwentwil, u niet meer te zullen ontmoeten. Goeden nacht 1" Hij draaide zich om, nam zijn kameraad bij dort arm en was na eenige oogenblikken in de richting tegenover den ingang der kloof achter de rotsert verdwenen. (Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 1