Gemengde Berichten. Land- en Tuinbouw. Post en Telegraphie. V i s s c h e r ij. waar ik als matroos werd aangenomen voor 32Vj gulden in de matrod. Ketel. Bij de gisteren gebonden her stemming ter verkiezing vao een lid van den gemeenteraad zijn van de 153 kiezers door 151 stembriefjes ingeleverd. Gekozen werd de hear L. Heijdra, met 70 stemmen. Op den beer C. Bregman werden 75 stemmen uit gebracht. Botterdam. Gisterochtend is eenjong- inensch, op Katendrecht woonachtig, die mej zijne zuster per tandem aan den clubtocht van de R. W. "V. wilde deelnemen, van de kade in de Wijnhaven gevallen. Met veel moeite werden zij door schippers gered. De dame bekwam eene wonde aan het hoofd. Amsterdam. Bij de gehouden herstem ming voor vjjl leden van den gemeenteraad zijn 10590 steramen uitgebracht, tegen 7549 stemmen bg de stemming op 16 Juh jl. Soest. Z. M. de Koning heeft vergun ning verleend, langs het domein Soestdyk een paaröentramweg te leggen. Dadelijk daarna is men begonnen de noodige opme tingen te doen. Hoogst waarschynlyk zullen wy dus nog vóór het einde van dit jaar in het geuot zijn van eene tram, die ryden zal van den gemeen teloren van Soest naar het station Baarn. Thans rydt er een omnibus vjjfmaal daags. Te Hoogstraten (Belgie) zijn 5 personen, die onder een boom schuilden, door den bliksem ge dood. In een dorp bij Gent is eon grondeigenaar, die een inkomen hooft van 10,000 fr., met een arme weduwe met C kinderen gehuwd. Hot renpaard «Yasistns", dat den grand pril de Paris won, is, naar men bericht, gekocht door den prins van Wales voor 50,000 francs. In Zuid-Hongarijo heeft een zeer hevige storm met onweders gepaard, groote verwoestingen aangericht te Szegedin en in andere plaatsen werden een groot aantal huizen vernield en kwamen vele menschen om het leven. Hagelbuien vernielden den to void staanden oogst en in vele telegraafstations sloeg de bliksem, "Vooral te Mohacs was de verwoesting groot. De torens van de Griekscho en de Roomsch-ka- thoiieke kerk woeien omver en vernielden die gebouwen. Rijtuigen sloegen om door de kracht van den wind en verscheidene werden in de Donau gedreven. Te Bucs Almas woei een dorichmachino omver, waardoor vijf arbeiders verpletterd werden. Vele bruggen en wegen zijn vernield. Ook door het omslaan van veerbooten op de Donau kwamen verscheidene menschen om het leven. Blijkens bericht van den consul-generaal te Frankfort a/M., is te Biebrich, district Mittelsatz, de phylloxera aangetroffen. Door den stodelijken raad van Londen is roet de heeren Arrol, Biggart Co. contract gemaakt mor het vervanrdigen van do ijzer- en staalwer- ken voor don bovenbouw van de London-Bridge, tot een bedrag van bijna 41/j miliioen gulden; niet minder dan 15,000 ton staal zullen voor dezen reuzenarbeid benoodigd zijn. Het metsel-, hardsteen- en timmerwerk voor denzelfden ■'"euvren bovenbouw is aanbesteed aan de heeren H. H. Bartlett, voor ls/i miliioen gulden. De aan nemers zijn dezelfden, die de reusachtige nieuwe brug over do Forth hebben gemaakt. Sommige werkzaamheden voor de vernieuwing zullen op een diepte van 60 Eng. voeten onder don water spiegel moeten plaats vinden, en men schat dan ook, dat de nieuwe brug bij voltooiing ongeveer miliioen meer zal kosten dan oorspronkelijk geraamd was. Hoe aanstekelijk het voorbeeld van ziekelijk overspannen zelfmoordenaars werkt heeft men dezer dagen te Svendborg (Denemarken) weer kunnen waarnemen. In een bosch, nabij die stad, heeft do Zweedsehe graaf Sparre, een gehuwd man, zich met zijne geliefde, een circusdanseres, van het loven be roofd op dezelfde wijze en onder nagenoeg de zelfde omstandigheden als de ongelukkige kroon prins Budoif van Oostenrijk en barones Vetsera, wier treurig einde, gelijk duidelijk uit alles blijkt, hen tot de daad heeft geïnspireerd. Graaf Sparre was zeer romantisch van aard en liad pas een dichtbundel uitgegeven. Een paar weken geleden werd bericht van een moordaansiag, in een restaurant bij Lyon ge ploegd op een vrouw van den restaurateur door drie jongelieden, die daar in een afzonderlijk vertrek gedineerd hadden cn die, toen zij betalon moesten, baar met slagen on messteken zoozeer verwondden, dat zij voor dood bleef liggen. De bedrijvers van die misdaad zijn nu gevat. Zij hebben liun schuld bekend, llunne be doeling was, het restaurant te plunderen na het vermoorden van do vrouw des huizes, wier man een zwak en hulpbehoevend grijsaard is. Maar zij werden na den moord zoo angstig, dat zij do vlucht namen zonder te durven stelen. Een jougdige gymnasiast, die meer aan wiel- rijden dan aan de classieken dacht, kreeg onlangs het begin van Cicero's bekende redevoering te vertalen iQuousque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?" Hij vertaalde dHqo lang nog, Catilina, zal uw tandem van ons geduld misbruik maken?" Een morkwaardige trits van bruiloften werd dezer dagen in óon familie te Weenen gevierd. Een jong paar werd daar in den echt verbonden op denzolfden dag dat de ouders der bruid hun zilveren en hare grootouders van moederszijde hun gouden bruiloft vierden. Op het meer van Genève gingen acht ingeze tenen dier stad in een bootje roeien. Het bootje sloeg om en allen verdronken. De beroemde romanschrijver Wilkie Collins is opnieuw ingestort, zoodat zijn toestand levens gevaarlijk geacht wordt. Uit Brussel wordt aan de Times gemeld, dat cenigo der autoriteiten, die te Antwerpen tijdens het bezoek van den shah van Perzie den «Leeuw en de Zon" ontvingen later rekeningen, ont vingen van 240 tot 1000 francs, n ter vergooding der registratiekosten". Te Buenos-Ayros is «generaal" Lopoz Jordan, een der aanvoerders van den opstand van 1873, doodgeschoten door een jonkman, Casas genaamd, wiens vader, commandant Casas, in dien tijd door Jordan gevangengenomen en ter dood ge bracht werd. De jonge Casas, die toen nog een kind was, wachtte met geduld tot hij een man zou zijn cn gelegenheid zou hebben om zijn vader te wreken. Hij beproefde Jordan te doen straffen door de regeering of de gerechtshoven; maar wegens de indertijd verleende amnestie was dat onmogelijk. Toen hesloot do jonkman zelf het recht in handen te nemen. Bij Sparta is een tombe ontdekt, waarin de overblijfselen werden gevonden van een vorst, die vermoedelijk 3500 jaar geleden regeerde. Mon vond o. a, een kroon in het graf. De onder zoekingen worden te dier plaatse voortgezet. Het beklimmen van den Broeken (Ilarz-gebergte) heeft dezer dagen aan twee toeristen liet leven gekost. De een kreeg, ten gevolge van overver- moeienis, een beroerte. De ander gleed uit terwijl hij haastig liep om een schuilplaats te zoeken voor een opkomend onweder, en viel het hoofd te pletter op een steen. In de noordwestelijke provinciën van Britsch India kwamen verleden jaar 0000 personen door den buet van slangen om hot leven. Een bijzonder snelle veis is volbracht door de nieuwe Hamburger stoomboot Columbia welke in 0 dagen en 19 uren van Southampton naar New-York is gevaren. Te Parijs heeft zekere Doicourt op straat een valies gevonden mot waarden aan toonder ter waarde van 800,000 frs., hetwelk bleek to bc- hooren aan den heer Cazeneuze van de medische faculteit en dezen torstond door den vinder ter hand is gesteld. Kawanabe Ivyosai, de beroemdste Japansclio schilder van don tegenwoordigen tijd, is thans oveileden in don ouderdom van 58 jaar. liij was hofschilder on hoeft ontelbare tempels versierd, honderden schilderstukken en duizenden studiën gemaakt. liet nut van telephonische gemeenschap tus- schen burgers en politie is de/er dagen in een Engelsche stad geblekon. Daar is met bohulp van de telepboon een diefstal verijdeld. Een dienst meisje zag een man door een venster naar binuon klimmen in een naburig huis, welks be woners op reis waren. Zij verhaalde onmiddellijk wat zij gezien bad aan den lieer des huizesdeze waarschuwdo per telepboon de politie, en binnen weinig minuten was liet huis ingesloten door politie-ngenten en werd de inbreker gevangen genomen. Do in Amerika verschijnende Northwestern Railroader bevat in een ingezonden stuk eene zeldzame theorie over het toenemen van den regen en de overstroomingen. In Nooid-Araerika alleen, zoo meent do inzender, zijn meer dan 30,000 locomotieven in gebruik, die samen per week 53,000,000,000 kubieke yards stoom afgeven, welke later als regen op da aarde valt, genoeg om elke 24 uren een geduchten plasregen te ver oorzaken. Stelt men nu den stoom, door de andere in werking zijnde stoomwerktuigen in den damp kring losgelaten, op het achtvoudige, dan stijgt alleen in Amerika per week eene hoeveelheid van 477,000,000,000 kubieke )'ards water in damp vorm in de lucht op. Een doctor te Nantes beveelt als uitstekend middel bij bi and wonden aan een flosch Seltzer- water over de wond uit te gieten. Niet alleen dat de pijn verdwijnt, maar ook de genezing wordt er door bevorderd. De ziekte onder de vroege aardappelen te Per nis breidt zich ernstig uit, en \ei toont zich ook onder die, welke reeds getooid zijn. Deze aard appelen zullen dus spoedig gedaan zijn. Onder de late vertoonen zich thans ook reeds sporen dei- ziekte. Het dorschon van zaad is voor het grootste gedeelte te Pernis afgeloopende boeren kunnen over do uitkomst teweden zijn. De afkomst is van 30 tot 36 mud per bundei', do prijs 112 per mud. Uit de Betuwe meldt men aan de A'. R. Ct. In geen jaren heelt de rogge-oogst, die thans overal is binnengehaald, zoovool aan stroo op geleverd als dit jaar. Bovendien heeit liot stroo meer dan de vei cischte lengte verkregen, zoodat het bijzonder geschikt is om voor dakstroo ge bruikt to worden; ook do hooioogst was zeer vooideelig, cn de opbrengst zoowel van de uiter waarden als binnenvelden boven verwachting groot. Thans is de tarwe-oogst in vollen gang ook dit gewas geeft aan zaad on stroo oen ruim beschot. Do linvor staat uitmuntend te volde, terwijl de overige zomergewassen, als wikke, paardenboonen, erwten onz., grooter opbrengst geven dan bij een vorigen oogst. De stand der beetwortelen laat niets te wensclien over; door het gunstige weder ontwikkelt de wortel zich snel, en is nu reeds groot van stuk; men ver wacht dan ook dat de campagne aan do beet- wortelsuikerfabricken dit jaar zeer vroeg een aanvang zal kunnen neuien. Daarentegen staan op sommige plaatsen de roodo en witte kool middelmatig te veldede opbrengst van deza gewassen zal niet groot zijn. Do aardappelen (vroege soorten) geven een ruim beschot; op sommige akkers is de ziekte tot in den knol door gedrongen. De snij- en sperzieboonen zijn uit stekend gelukt en dientongevolge is do opbrengst buitengewoon groot. Dc verzending van noten naar Engeland is overal geëindigdover het geheel genomen zijn ferme prijzen besteedook voor binnonlandsch gebruik zullen in het najaar nog aanzienlijko partijen verzonden worden. De vruchthoomon be loven weinig; peren zijn er bijna niet, alleen nog enkele soorten late appelen zijn in voldoenden voorraad voorhanden. De vocstapel is gezondvet vee is voor dade lijke behoeften ruim voorhanden, maar dooi veel vraag blijven de prijzen hoog, zoodat nu reeds van 70 tot 76 ct. per K.G. wordt betaald ook naar vette varkens is veel vraag, waardoor de prijzen in de laatste dagen zeer gestegen zijn. De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt, ingevolge het bepaalde by art, 21 der wet van 25 Mei 1880 (Staatsblad no. 88), ter algemeene keunis dat in de rijks postspaarbank gedurende de maand Juni 1889 zijn ingelegd en terugbetaald de volgende be dragen, als: Bedrag der inlagen f 882,382.46i/g terugbetalingen - 607,750.36i/s Alzoo meer ingelegd dan terugbetaaldf 274,632.10 Aan het einde der maand Mei 1889 was ten name der verschillende inleggers in geschreven f 15,297,839.66 zoodathet gezamenlijk te goed der inleggers aan liet einde der maand Juni 1889 bedroegf 15,572,471.76 In den loop der maand Jum zijn 3703 nieuwe boekjes uitgegeven1089 zijn er ge heel afbetaald, zoodat er aau het einde dier maand 222,079 in omloop waren. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Noord-Amerika, over Amster dam, bestaat door middel van het stoom schip Amsterdam. De laatste buslichling aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 2 Augustus, des avonds ten 9.10 ure. De wjjze van verzending behoort duidelyk op het adres vermeld te worden. "VLAARDINGEN. De stand der haring- visscherij is als volgt: Aangebracht tot heden door de jagers, benevens door 160 loggers en 32 bommen 46,551 ton, tegenover 1888 zelfde tijdstip 14,287, 1887 29,616 en 1886 30,068 ton. KRALINGSCIIE VEER. Gisterochtend wer den aan de markt alhier aangevoerd 594 zalmen, die do groote voor f 1.15 cn do kleino voor f 0.80 per Va kilo werden verkocht. Nog werden aange voerd 396 St.-Jacobszalmpjes. AMMERSTOL. Van Zondag op Maandag zijn op de zalmzegenvisscherij te Tienhoven ge vangen 41 zalmen en 47 St.-Jacobszalmen.

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 3