1 A0. 1889 N°. 7307. Tweede Blad. Feuilleton. DE VERLOREN ERFENIS. Maandag 12 Augustus. Drie-©n-y©ertigst© Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlandsche Berichten. UIT GEVER :j7o D ^bommkmentsprus. per kwartaal Jfyanco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nominers f 1.85 - 2.50, - 0.10. BVBBACi 1IA1IKT, E, 12 4. Auvbktentirprijb: ran 110 genont regels mat inbegrip van eene Oouranl. f l.lf, Iedere gewone regel meer- ,l#r Dkikhaal geplaatst wordt tegen T v/rrmaat. berekend. - - -■ sasas» ENGELAND. Keizer "Wilhelm deelde Donderdagavond, alvorens te vertrekken, aau de koningin z'yne groote ingenomenheid mede met de ontvangst die hem in Engeland was ten deel gevallen. Hij verklaarde de grootste voldoening te sbbon ondervonden van zyn bezoek en eindigde met het uitdrukken van zyn leven- digen wensch dat de koningin hem een tegenbezoek te Berlyn mocht komen brengen. Donderdagavond te 7 uren nam keizer "Wil helm op Osborne-house afscheid van koningin Victoria, De koningin kuste haren kleinzoon op beide wangen. Door den prins van Wales vergezeld, begaf de keizer zich aan boord van het stoomjacht IloJtenxollcrnop zijn weg daarheen juichte eene talrijke menigte hem toe. De IloJianzoIlern lichtte terstond het anker. De commissie uit het Lagerhuis ter zake van immigratie van vreemdelingen hield Don derdag jl. hare eindzitting, In haar rapport verklaart zij het onmogelijk, thans het getal vreemdelingen, binnen de landsgrenzen aan wezig, te ramen. De commissie oordeelt het c'yfor niet verontrustend groot, doch consta teert dat het voortdurend aangroeit. De betere soort vao immigranten doorreist Engeland slechts om andere, hoofdzakelijk Amerikaan- sche, centrums te bereiken. Slechts de armste en minste landverhuizers blijven hierachter. Merendeels zijn het kleermakers, schoen makers en schrijnwerkers, die in eukele steden optreden, alwaar zy eenen onguostigen econo- mischen druk oefeoen, buiten alle verhouding tot hun aantal. De commissie adviseert, dat de regeering eene vreemdelingentelling in het vereenigd koninkrijk bewerkstellige, tevens aanteekening latende houden van alle vreem delingen die in 's lands haven aankomen of deze verlaten. De commissie verklaart voor alsnog niet te kunnen aanbevelen eene Engelsche wetgeving tegen immigratie van onbemiddelde vreemdelingen, gelijk in Noord- Amerika en elders bestaat; maar de commissie gelooft dat dergelijke wetgeving in de toe komst voor Engeland noodzakelijk worden kan in verband met de overbevolking in de hoofd steden, met den strijd om bet bestaan tus- schen de lagere volksklassen, on met de onmiskenbare neiging van onbemiddelde vreemdelingen om het lage maatschappelijke standpunt der Engelsche behoeftigen nog verder te verlagen. Deze laatste volzinnen werden in het rapport iDgelascht met vijf stemmen tegen vier. Brad- laugh en de bankier Samuel Montagu stem den er tegen. Ofschoon nog gaan bepaald voorstel is ge daan, hebben de mogendheden besloten, het uitbreken van een algemeenen opstand op Kreta te voorkomen en zich ook Diet in te laten met voorstellen welke den vrede zouden kunnen storen. Engeland heeft de nota der Grieksche regee ring reeds beantwoord. Ofschoon dat antwoord zeer behoedzaam is opgesteld, moedigt het de houding van Griekenland geenszins aan. Keizer Wilhelm is gisterochtend vertrokken. Uit Philadelphia wordt aan de Time» gemeld dat zeven Engelsche oorlogsschepen met twee torpedobooten uit Esquimault naar de Behring- 208 zijn vertrokken ter bescherming van de Engelsche robbeovisschers. De Sioux-Indianen hebben een overeenknmst gesloten met de regesring der Vereenigde Staten, waarbij het gedeelte van Dakota, het welk voor hen was gereserveerd, aan de regee ring wordt afgestaan. Voor dat gebiedter grootte van elf millioen acreszal hun veertien mil hoen dollars worden uitgekeerd. De Observer bevat eenige meerdere byzon- derheden in zake het gebeurde te Delagoa-baai. Daaruit blijkt, dat de vice-consul Knee, die teveDS bestuurder was van den spoorweg, den Portugeeschen gouverneur met de grootste onbeschoftheid had behandeld, en zelf de eerste aanleidirig is geweest dat da Portu- geesche regeering overging tot het nemen van forsebe maatregelen. De gouverneur had namelyk zyne opwachting gemaakt by den bestuurder, om dezen mede te deeien dat hij door zjjue regeering was afgevaardigd om van den spoorweg bezit te nemen. Knee ant woordde daarop dat het hem speet dat het consulaat te klein was om de deputatie behoor lijk te kunnen ontvangen, maar hy noodigde de heeren uit naar zijn huis te komen op de iSlnfl. Hy reed daarop weg en liet de Portugeesche beambten aan hun lot over onder de veranda. Daarop belegde de gouverneur eene bijeen komst van de voornaamste ingezetenen der stad en deelde hun bet gebeurde mede, er bijvoegende dat, als de maatschappij eenige schade zou lyden door het overnemen van de spoorweglyn, dit alleen zou moeten worden geweten aan Knee's handelwijze. Kor.t daarop nam de commandant mot vijftig soldaten bezit van de lijn. Zjj begonnen de rails op te brekeD, maar eene pogiug door hen aangewend om een passagierstrein te stoppen, werd verijdeld, doordien de machinist hen op een bad van stoom onthaalde. Voordat de trein wegreed, vuurde hot hoofd der politie op den machinist, maar trof hem niet. Knee en eenige andere beambten werden vervolgens gearresteerd en streng bewaakt. De spoorweg staat thans onder het bestuur van Portugeezen' en er wordt met kracht aan de verlenging gewerkt. De nieuwe Portugee» scha bestuurder was per African aangekomen. Alle Engelsche werklieden zouden onder con tract worden aangenomen en het eenige ver schil zou zijn, dat zij tlians door de Portugeesche regeering in plaats van door de maatschappij betaald worden. Over het geheel genomen, schijnen de ge moederen te Delagoa-baai eenigermate tot rust te komen. I) I T S C II L A N D. Keizer Wilhelm zal deD 23n te Metz den eersten steen leggen voor het monument ter eere van Wilhelm Ides middags zal hy het fort St.-Quentin bezoeken. Door den gemeenteraad van Metz is een onbeperkt krediet toegestaan voor de feestelyke ontvangst des keizers. De geheele stad zal versierd worden. De rijkskanselier von Bismarck komt heden te Berlijn, ter eere van het bezoek van keizer Frans Jozef. Zoodra de Oostenrijksche keizer weer vertrokken is, gaat de kanselier naar Kissingen. Ook de hoogbejaarde veldmaar schalk graaf Mollke komt van zyn landgoed Greisau in Silezië naar Berlijn, teneinde keizer Frans Jozef te begroeten. Aan de toosten, te Cowes en te Aldershot uitgebracht, wordt hier groote politieke ba- teekenis gehecht. Het Berliner Tagellatt ver» neemt, dat het bezoek van den keizer ook den persoonlijken baud, die den keizer aan het Engelsche hof bindt, zal bevestigen. De Weenör ICeue 'Freie Fret se verneemt, dat dit bezoek van veel beteekenis zal blyken, bepaaldelijk li. »Dje Duitsche baron, welke bij n logeert, heeft de grootmoedigheid gehad, het losgeld voor mij te betalen." En nu gaf Philippe een nauwkeurig verslag van zijn wedervaren. «Zoo ben ik dan weer vrijgekomen, mijn hartje,c zoo bosloot hij, «maar zit met dat al nog mooi in de klem, want ik ben gehouden, het voorschot van den baron weer af te lossen." «Mijn goede Philippo, dat is n niet mogelijk. En uwe Marietta heeft ook niets om u te kunnen helpen." »0, als gij dat kondet, mijn duifje, dan zoudt gij het zeker doen. Doch toen mijne moeder en ik tliois over de zaak praatten, kreeg ik oen geluk kigen inval. Die zal mij zeker uit den brand -helpen." «Zeg gauw wat het was. Ik brand van nieuws gierigheid." «Hoor dan, mijn liefje. Onder de papieren van mijn overleden vader bevindt zich een gesloten couvert zonder eenig adres. Het vel papier, waarin het zit, draagt alleen ten opschrift: «Een ge heim," dat mijn vader er zalf op gezet heeft. Op dit stuk «tel ik al mijn hoop." «Goed, maar als er geen adres of andore aan wijzing op staat, weet gij toch niet wat er in zit." «Neen, dat weet ik niet. Het couvert is geslo ten door oen zegel, waarop het wapenschild van een edelman is afgedrukt. Zie, hier is het. Twee geharnaste ridders, elk op een blauw veld, en op het andere een valk, die «Houd op, Philippo! houd op. Dat schild ken ik I Do beide ridders hebben elk een zwaard in de hand I Do valk zit op eene hand en is gereed om op te vliogenIk ken het wapon. liet is gegraveerd op een smaragd, die in een zwaren gouden ring zit. En deze ring is in hot bezit van mijn vador. Ik trad onlangs toevallig zijn schrijfvertrek binnon, terwijl hij eene rekening aan den slager betaalde. Zijn Iesienaar stond open, waarin hij gewoon iz zijn geld te bergen, on toen ik er in keek, zag ik een mandje staan, waarin zich onderscheidene kost bare dingen bevonden. Ik nam er dien ring uit en paste hem aan." »Maar hoe zou uw vader aan zulk een ring ge komen zijn, die toch duidelijk van een edelman af komstig isï" »Ja, wie weet; misschien heeft hij hem go- vonden of in afbetaling ontvangen van een gast, die met zijn geld niet uitkwam." «Als dat zoo is, dan weet uw vader natuurlijk, van wien hij hem ontvangen heeft, en gij moest hem daar alvast eens naar vragen." «Dat durf ik niet, Philippo. Vader is altijd zoo onvriendelijk en barsch tegen mij. Ik weet vooruit, dat hij het mij kwalijk nemen zal, wanneer ik er naar vraag, en zeggen, dat ik mij maar met mijne eigene zaken moet bemoeien. Zie gij er achter te komen, wie zulk een wapen voert. Als hel een Italiaanscli edelman is, zal dit niet zoo moeilijk zijn. Gehikt u dit niet, dan verbreken wij liet zegel en gaan eens zien, wolk geheim cr achter schuilt." «Ik wist wel, dat mijn duifje mij een goeden raad zou geven en wil nog hedenavond met het onderzoek aanvangen. Eerst wil ik den Duitschen baron zeggen, dat ik nog geen middel gevonden heb, hem mijne schuld af te betalen." «Doe dat, Philippo. Hij moot niet kunnon zog gen, dat gij u aan uw plicht wilt onttrekken. En omdat gij zoo groote verplichting aan dezen Duitseher hebt, durf ik u ook wel toevertrouwen, wat ik omtrent hem vernomen heb. Ik heb u al eens verteld, dat mijn slaapkamertje onmiddellijk grenst aau het kabinetje van mijn vader, en ef maar door eon dun ueicliot van gescheiden is. Die wand is op een manshoogte beschoten met eikenhout, dat fraai uitgesneden is. Vooral de lijst is heel mooi en reeds als kind bad ik veel schik in die rosetten, arabesken en bloemen. Nog lieden bekijk ik zo graag. Toen ik nu liedennamiddagterwijl onza gasten pas van tafel waren opgestaan," vervolgde Marietta, «op mijn knmortje voor het venster zat om uit te rusten van de drukte in de keuken, viel na ij een lichtstraal in de oogen en het kwam mij voor, dat liet eikenhouten beschot doorzichtig geworden was. Ik sprong op van mijn

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 5