Bepotim ra intasta ei uilpra Gemengde Berichten. gemeente Schiedam nsoo— TÏ7Ö0^~ ergerlijka faiten, veinsde hq niets daarvan te weten. Aan de /Standard wordt uit Athene ge meld, dut de koning den minister Tricoupis zijn dank heeft betuigd voor het ferme staats beleid gedurende zijne afwezigheid, on h(j drukte zgn volledig vertrouwen in de» mi nister uit. De Times deelt uit Zanzibar mede, dat de Duit'chers aan oj Engelsche maatschappij de richten op de eilanden Manda eu Batta betwisten. Zij ontkennen dat deze ooit be hoord hebben aan den sultan van Vilu. De agent van de maatschappij intrigeert bij den sultan om door middel van geschenken zijn gi ooivizier te worden. OOSTENBIJ K. Bulgarjje'a vertegenwoordiger te Weenen, de heer Natchewitz, heeft ten overvloede offi cieel verklaard, dat de reis van vorst Ferdi nand geenerlei staatkundig karakter diaagt. Te Sofia trouwens heeft men volstrekt geen voornemen zich te overhaasten, hetzy met de erkenning van Ferdinand hetzij tnet eene onaf hankelijk verklaring. Te Pesth wil men weten, dat Ferdinand's reis met huwelijksplannen in verband staat. De Cuburger zou het oog hebben geworpen op zekere Amalia, dochter van prins Karei, een broeder der keizerin. Het Fremdenblatt verzekert, dat vorst Fer dinand van Bulgarije te Weeoen geen staat kundig ptrsoon heeft ontmoet, en zegt, dat h« slechts als privaat persoon reist. De reis vau den prins bewijst overigens, zegt het blad, dat de staut van zaken in Bul garije bestendiger wordt. U't Pesth wordt gemeld, dat beslag is gelegd op de eigendommen van den als Croatisch agitator bekenden bisschop Strossmayer. Het /Fremdenblatt zegt, dat het bezoek van den czaar te Berlijn een bewijs is dat er geen reden is te vreezen voor eene ver storing van den huidigen staat van. zakeu door een gewetddadigen aanval. De Russische pers vei gist zich, indien zg meent dut het verbord tusschen'Duitschlaud en Oostenrijk door de iets vau den czaar verzwakt wordt. De Preste zegt dat de vrede zal afhaogen vaD den czaar; voor hem is hei 't best, >a |oede veistundiiouding te big ven met het drievoudig verbond. De Xfeua freie Tresis zegt; als de ver- houdiog tusschen Duitschland en Rusland gunstiger woi dt, des te beterzoo niet, dan is het thievoudig verbond een krachtige waarborg tegen elk gevaar. ITALIË. De inkomsten in de maand September bedruegeo 74.960.022 51 lire; 5,274.508.55 meer dan in September van het vorige jaar. B U L G A. R IJ E. Men is te Sofia besloten om geenerlei on tijdig incident uit te lokken. Noch de prins, noch Stambouloff koesteren de voornemens, welke hun zekere bladen toedichten met be trekking tot de erkenning van den prins of eene proclamatie omtrent de onafhankelijkheid van Bulgarije. AMERIKA. In den staat Connecticut is het voorstel om de fabricatie en den verkoop van sterke dranken in de grondwet te verbiuden, bij volksstemming mei 30,000 stemmen meer derheid verworpen. Van den Belgischen generaal Brialmont ver schijnt eerlang een nieuw werk over de verde diging van natiën. Daarin beveelt hij vooral aan stoi kten te maken van een zuiver militair karak ter, zooals die op de westelijke grenzen van Rusland. Het nieuwe licht heeft dezer dagen weder een slachtoffer gemaakt. Een 21-jarig beambte van den «Eden-schouwburg" te Parijs greep zich uitglijdende, vast aan de geloiddraden van de elccti isclie verlichting en stortte onmiddellijk dood op den grond. Een treurige misdaad wordt uit Waitzen (Hon garije) bericht. Een zeer gezien man, raadsheer en millionair, heeft daar in een vlaag van drift zijne moeder doodgeschoten. De man was oen jaar ge leden getrouwd met een arm jong meisje, en sinds dien tijd had hij telkens twisten mot zijne moeder, waarvan thans een zoo noodlottig is geëindigd. Uit het pathologisch instituut der universiteit te Bonn werd onlangs een microscoop vermist. Bit het ingesteldo onderzoek bleek, dat zij, even als verschillende boeken van waarde, gestolen was door een der geneeskundigen van hot in stituut, die tot de rijkste en voornaamste fami- liön van Bonn behoort. DKR voor de» dienst va» 1890, Verenig.) .UITGAVEN, Hoofdstuk I, Huishoudelijk Bestuur. Afdeeling I. Bezoldiging, schrijfloonenpresentiegelden cn reis- en verblijfkosten, te genieten door depersonen in hel dagelij/csch bestuur der Gemeente werkzaam Art. 1. Jaarwedde van den Burgemeester f3500. Art. 2, Jaarwedden van de Wethouders f4000. Deze post bevat da jaarwedden van vier Wet houders. Art. 3. Jaarwedde van den Secretaris f 3000. Art. 4. Jaarwodde van den Ontvanger f2800. Art. 5. Jaarwedden van de bouwkundigen en van de opzichters der gebouwen, der wegen en dergelijke f3700. Deze post is verdeeld als volgt; Jaarwedde van den gemeente-architoct f 2500.- (behalvo genot van vrije woning en brandstof). Idem van den opzichter over de ge meentewerken - 4200.- f3700— Art. 6. Jaaiwedden van den ambtenaren en bedienden der Gemeente-secretarie f0450. Dezo post is verdaoid als volgt: Jaarwedde van den hoofdcommies Istan commies 2don 3 v 4 5 - 1300— -1200.— -1000— - 750— - 400— f 6450— Art. 7. Jaarwedden van de ambtenaren en be dienden van het bevolking-bureau f1952. Deze post is verdeeld als volgt: Jaarwedde van den wijkmeester f1300.— v o klerk. - 600. j bode of bediende - 52. f1952— Art. 8. Jaarwedden van do beambten ten kan tore van den gemeente-ontvanger f1700. Deze post is verdeeld als volgt; Jaarwedde van den lstcn beambte f1200— 2den - 500. Art. 9. Jaarwedden van den concierge cn van de boden f 1375. Dezo post is verdeeld als volgt Jaarwedde van den bodef 800. conpiergo van bet Raadhuis, tevens adjunct-bode. - 575.— f1375— Art. 10. Jaarwedde van den kaai- en haven meester f1500. Art. 11. Jaarwedden van den klokkenist on klokluider f 400. Dezo post is verdeeld als volgt: Jaarwedde van den klokkenist f300, z klokluider (behalve genot van vrije woning)-100. f400— Art. 12. Jaarwedden van de keurder», wegers, meters, rooimeesters en dergelijke f'1682. Deze post is verdeeld ais volgt; Jaarwedde van den stads-waag- en ijkmeester Bezoldiging van de arbeiders aan de pikkolschalen Jaarwedde van den keuimeestor van het vleesch Jaarwedde van twee keurmeesters van den visch Schouwloon van de distilleerketels en helmen in de branderijen en dis tilleerderijen Idem van de stutten en rollagen der distilleerketels in de branderijen en distilleerderijen Idem van de rijtuigen f 500.- 50.- - 550— 40— - 400— 100.— 42— f 1685.- Art. IJ. Jaarwedden van de sluiswachters r bruggen-oplmlers en dargolijke f7171. Dezo post is verdeeld als volgt Jaarwedde van den sluiswachter aan de buitensluis (bohalve genot van vrije woning)f 604.— Idem van den tweeden sluiswach ter aan dio slu's- 450— Idem van den sluiswachter aan da varkenssluis en brugwachter aan do Hoofd- en Willemsbruggen (behalvo gonot van vrije woning) - 575— Idem van den sluiswachter aan de schutsluis (behalve genot van vrije woning)- 700. Idem van den tweeden sluiswach ter aan die sluis- 442— Idem van den eersten brugwach ter aan dc iranjobrug en de voetbrug over de Nieuwe haven- 500.— Idem van den tweeden brugwach ter aan die bruggen- 300.— Idem van den eersten brugwach ter aan de AppelmavVtbrug - 475.— Idem van don tweeden brugwach ter aon die brug- 425. Idem van den eersten brugwach ter aan do Ooijevaars- en Malle- bruggen (behalve vergoeding van f 13 'sjaars voor vuur en licht) - 475.— Idem van den tweeden brugwach ter aan die bruggen -- 425.— Idem van den brugwachter aan de Spoeiingbrug (behalvo genot van vrije woning) - 500— Idem tan den eersten brugwach ter bij de Gerrit-Verboonstraat (be halve genot van vrije woning) - 400,— Idem van den tweeden brugwach ter aan die brug (behalve gonot van vrije woning)- 350.— Idem van den spuiwachtor aan het nieuwe Spuikanaal (behalve genot van vrije woning)- 300.— Idem van den tolgaarder aan den tol op den str»atweg naar Oversein» (behalve genot van vrije woning en restitutie van 's rijks personeele belasting)- 200.— Toelage aan den schipper van do overzetpont aan de Buitenhaven, tot suppletie van de opbrengst der tou zijnen voordooio komende overzet- geldenwanneer die gelden minder bedragen dan f 5 per w»ek - 50. "7 7171.— Art. 14. Jaarwedden van poortiers cn derge lijke fiOO. Art. 15. Jaarwedde van den concierge van het politiebureau f200. Art. 16. Sclirijlloonen f25. Art. 17. Reis- en verblijfkosten f100. Art. 18. Reis- en verblijfkosten voor het bij wonen der zittingen van den militieraad f10. Totaal der lsto Afdeeling f39665. (Wirdt vervolgd jergeant. «Doch reeds brak de morgen aan, zonder dat wij cenig gerucht vernomen hadden. Toon trad ik met drie mijner manschappen het kasteel binnen. Door een dienaar geleid, gingen wij rechtstreeks naar do kamer van den markies en openden, zonder ons te laten aanmelden, de deur. Wij vonden hem zittende aan zijn schrijftafel. Toen wij binnenbaden, wendde hij zich om .en greep een der naast hem liggende mstolen. Ik meende dat het op ons gericht was en stormde op hem toe, doch voor ik hem kon bereiken, was het geschied. Hij hart de tromp .tegen het voorhoofd gediukt, afgetrokken en viel mij met verpletterden schedel in de arroen." »lk dank u voor uwe madedeeling, sergeant," sprak de baron ernstig. »Ilebt ge geen der vrouwen in huis ontmoet?" «Zijne dochter had het schot hooren vallen en snelde toe. 't Was verschrikkelijk hare eer ste ontioering aan te zienlater werd zij kal mer. Voor ik haar verliet, heb ik haar medo- deeling gedaan van a! het gebeurde." »'t Is goed, sergeant. Tot weerziens te Pnrraa!" De soldaat groette en reed verder. Frans Von Stauffen vervolgde in diepe go- dachten zijn weg naar de villa Bianchi. Dus dit was het eindeDe misdaad had zich zelf gewroken. Maar voor hem was zulk een dood verkieselijk boven eene openbare, schandelijke terechtstelling, voor hem, die in zijn vaderland nergens een veilige schuilplaats meer zou vinden, voor haar ook, dio hij hier achterliet. 't Was den baron, alsof hij nog niet aan den afloop van dit treurig drama kon geloovon, alsof alles nog een droom was. Levendig stond het beeld van den fleren bewuner van gindscho trotsche villa hem voor den geest in al den glans zijner omgeving, met zijn geestigen, verstandigen blik, zijn iijnbescliaafdc manieren. En zulk een man was gestorven als bandiet, als aanvoerder eener talrijke rooverf en moordenaarsbende, 't Was vreeselijk, bijna ongelooflijk. Onder dergelijke gedachten bereikte hij het kasteel. Hij vond poort en deuren open. Geer. bediende verscheen om hem naar binnen te ge leiden. De vestibule was ledig, 't Scheen wel of het geheele dienstpersoneel reeds een heen komen gezocht had. Do baron besteeg do trap en ontmoette boven in den corridor de gezelschapsdame van Laura, signora Lorenzi, Haar gelaat droeg da sporen van veelvuldig ver goten tranen, en op zijne op lachten toon gedane vragen naar hare meesteres antwoordde zij met naar de deur van haar verirek te wijzen. Hij volgde dien wenk cn betrad het boudoir der markiezin. Zij stond op, toen hij binnentrad, en ging hem ennsge schreden te gemoet. Zij bad echter hare krachten overschat en zonk, door de aan deze ont- mooting vei bondon herinneringen overmand, weenend op eene sofa neer. De baron trad op haar toe en nam plaats op een nabijstaandon stoel. II" wachtte met haar aan te spreken, totdat do eersie uitbarsting van bet overstelpend gevoel voorbij was. Toen vatte hij haar kleine, blanke hand, drukte dio aan de lippen en sprak op ernstigendiepbewogen toon «Markiezin, wil in mij een vriend zien, die u komt troosten of ten minste met u treuren. Ween vrij uit cn, als ge behoefte aan medegevoel hebt, stort dan ook uw hart uit, dat zeker onder't ge wicht der rampen droigt te breken." «Heer baron," klonk hem de zachto stem der weenende tegen, »het is niet r. :r de mar kiezin, die met u spreekt; 'tis zuster Magdalena van de orde der grijze nonnen van Parma. Ilier binnen deze wanden kan ik niot blijven en daar buiten is slechts eene plaats voor mij, het klooster. Wanneer hotiijk mijns vaders tor aarde besteld iSr dan scheid ook ik van de .wereld, die voor mij. geen toekomst, geen genot meer heeft." {Slot volgd.)

Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 6