Ton t Te. Donderdag 31 Juli N°. 7554. KENNISGEVING. Feuilleton. Het huis in de voorstad. A". 1890 i er-en-veertig-s t© Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitciilandsche Bericht en. UITGEVER: j7 ODÉ. o.io. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door liet geheele Rijk Afzonderlijke nommers i .85. - 2.50. BUREAU: HAB 15 18 4. Advertentieprijs: van 10 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f t.tflf.' Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat het kohier voor do belasting op het Personeel üo. 4, bevattende de wijkan F en 6 dezer gemeente, over het dienstjaar 1890/91, door den Heer Provin cialen Inspectenrder Directe Belastingen te Rotterdam, •op den '28n Julij 1890 executoir verklaard en op beden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter inv'ordering is overgemaakt Ynoits woidt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede dat van heden af de ter mijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend En is hiervan afkondiging geschiedwaar het behoort, den 30u Julij 1890. De Burgemeester voornoemd, V. 3. VAN DIJK VAN MATENESSE. Aan het commissariaat zyn als op straat gevonden aangegeven een knot donkergrijze wol,liet onderstukje van een gouden oorbel, een stalen tabaksdoos, een ouder wetsche gouden broche en een rozenkrans van witte koralen. ENGELAND. In het Lagerhuis las Fergusson gisteren telegrammen voor uit Buenos-Ayres van Maandag. Deze bevestigen, dat de wapenstil stand verlengd werd tot 2 uren. De president is in de stad teruggekeerd, en de regeerings- troepen werden belangrijk versterkt. Des avonds te 6 uren waren de vijandelijkheden nog niet hervat. De onderhandelingen tot een vergelijk berusten op voorwaarden, welke het gouvernement nog niet aangenomen heeft. De Britsche regeeririgs-voordracht tot af stand aan het Duitsche rijk van liet eiland Helgoland is Maandag door het Huis der ge meenten m derde lezing goedgekeurd. De overgave van het eiland, anu Duitsch- land zal waarschijnlijk den 3n Aug. geschie den. Prins Heinrich van Pruisen zal bij de plechtigheid zijn broeder den keizer ver tegenwoordigen. Z. M. zelf hoopt er een kort bezoek af te leggen, als hij van zijne Engel- sche reis terugkomt. De sRoyal Niger Company" vaardigde gis teren eene verordening uit, verbiedende den invoer van en den handel in sterken drank in het grootste deel van haar gebied. Volgens berichten uit Berlijn, door de Standard ontvangen, zal de oogst in Rusland het gemiddelde overtreffen. Men berekent, dat hij gelijk zal zijn aan de oogsten van 1887 en 1888, die goed waren. Uit Buenos-Ayres wordt het volgende aan de Times gemeld: De Zondag en Maandag zijn grootendeels gebruikt voor mislukte onderhandelingen tusschen de regeerings- partij en de opstandelingen. Naar het schijnt, werden die onderhandelingen door de regee- ringspariij slechts gerekt om den president Celman tijd te geven met hulptroepen uit de provinciën terug te keeren, en om zich rondom de regeeringsgebouwen te kunnen verschansen. Aanvankelijk schenen de onder handelingen te zullen slagen, omdat de aan voerders der opstandelingen, die onderling verdeeld heeten te zijn, geneigd schenen geen andere voorwaarden te stellen dan deze éene, dat Celman zou aftreden als president. Deze wilde echter daarvan niets weten, en eisclite dat de opstandelingen zich onvoorwaardelijk zouden onderwerpen. De onderhandelingen Werden dientengevolge Maandagmiddag af gebroken, en, de straatgevechten hervat. De regeeringstroepen tastten andermaal de stel ling der muiters aan, doch werden met bloedige verliezen teruggeslagen. Door de bevelhebbers van ile Amerikaan- «clie, Eugelsche en Spaansche oorlogsschepen, die naar Buenos-Ayres gezonden zyn, is ge protesteerd tegen de beschieting van die stad door de schepen van de Argentijnsche marine. De opstandelingen maakten zich meester van twintig sleepbooten, die zij bemanden en wapenden. Volgens een depêche aan de Times uit Buenos-Ayres van Maandagavond 7 uur, ver klaart president Celman, dat de vastgestelde voorwaarden tusschen de regeering en de opstandelingen zyn: vrijheid voor de bur gerlijke personen, verlies van hun rang voor de kapiteins en alle officieren van hoogeren rangovergave op morgen van het artil- ierie-park. Volgens een depêche uit Buenos-Ayres van Maandagavond 9'/j uur is er eene verandering gekomen in de schikking en zal men tot het einde toe moeten strijden. De Argentijnsche gezant te Londen heeft de navolgende depêche van den minister dezer republiek uit Buenos-Ayres, van den 28n Juli ontvangenWees zoo goed mede te deelen, dat de opstand geheel onderdrukt is, en dat de president der republiek en het kabinet op het paleis van de nationale regee ring zijn, vanwaar zij hunne hevelen geven. Uit Rangoon wordt gemeld, dat de troepen macht, die tegen de Chins werd uitgezonden, zoo zij al geen militair succes gehad heeft, toch belangwekkende mededeelingen over de stammen, die in de Chinbergen wonen, mede bracht. Dit zijn, behalve de Chins zeiven, de Yindus, de Chinbons, de Welchungs en do Chinboks, Volgens luitenant Rainéy zijn eenige dier stammen bijna even barbaarscli eu onont wikkeld als de wilden van Centraal-Afrika. Zij dragen nauwelijks eenige kleederen en het historische vijgenblad vertegenwoordigt het geheele kostuum van eenigen der dorpelingen. Hunne woningen hebben geen meubelen, zy hebben geen wetten, geen godsdienst en geen regeeringsvorm, behalve een onvolledig dorp stelsel. Geneeskunde en heelkunde zijn vol* strekt onbekend. Hunne gewoonten zjjn weerzinwekkend vuns en smerig. Eenige stam men zijn ongeneeslijke dronkaards, die groote hoeveelheden gebruiken van het bier, dat zy zelf brouwen, maar zij spreiden een bewon- derenswaardigen mechanischen aanleg ten toon en maken merkwaardige bruggen vol gens het Cantilever-systeem (dat van da Forthbrug o. a.). Bij eenige stammen zijn kleine messen en pijlen en bogen de eenige wapenen. Zij zijn uitstekende boogschutters en dooden tijgers en beren op 80 yards afstand. De vrouwen van al deze stammen hebben afschuwelijk getatoeëerde gezichten, om to verhinderen dat de Birmanen ze weg voeren. Vijf en zeventig hoofden van volksstammen in Zuid-Afrika hebben de gezamenlijke ver klaring afgelegd, dat bedwelmende dranken de ondergang van hun volk zijn, en het Britsch gouvernement gesmeekt om de beJ sluiten te vernietigen, welke dien handel veroorloven. F K A N K R IJ K. De president der republiek heeft last ge geven de briefwisseling van zijn grootvader Novelle van ROSENTHAL—Bonin. 2. Het hellend vlak, waarop de jonge overete zicu bevond, werd met eiken stap gladder on gevaar lijker. Zijn krediet nam bij den dag af en er bleef hem alleen nog over zijne schuldeischers te paaien met hen te wijzen op de betrekkingen, die hij had tot verschillende goedgezeten fanai- •liön. 't Heette dan dat hij reeds met deze of gene rijke jongedame verloofd v maar de zaak nog eenigen tijd geheim inoesl blijven een 'korten tijd slechts, zoo zeide bij aan elk, die het hem lastig maakte, en waarlijk wist hij zich .zoodoende nog boven water te houden. De vertrouwelingen van den luitenant waren intussdien niet zoo vertrouwbnar, dat zijne ma noeuvres niet eerlang wereldkundig werden. Het korps officieren, waarbij men anders wel met hem op had, begon hem zachtjes aan vrij beden kelijk aan te kijken. De geldschieters begonnen te dringen, te dreigen, toen zij bespeurden dat geen enkele verloving eenige gevolgen had on Paul van Geldern, wien de grond onder de voeten brandde, overal waar hij ging of stond, vatte een wanhopig besluit op. Hij nam zijne toevlucht tot een Israëlietischen bankier, met wien hij reeds meer zaken gedaan had, en knoopte kennis-aan roet diens dochtor, een meisje, dat niet jong meer was en ook niet bijzonder schoon, maar dat met die konnisroaking ten zeerste ingenomen was. Zijn schoonvader in spe was in zijn stand oen geacht man en wat meer was schatrijk. Het meisje verklaarde ter wille van den geliefde zich te willon laten doopen en het krediet van den luitenant sloeg aantneikelijk, toen zijne ver loving met eon rijke erfgename dun eindelijk vaststond, ofschoon de officieren er wel eon weinig de schouders over optrokken. Paul liet niet na van zijn voordeel gebruik te maken. Hij had weer geld uls water en don bankier was zijn naam en eerlijk hnrt genoeg. Zijne dochter was met haren ridderlijken, galanten, bevalligen en schoonen cavalier in de wolken en alles ging goed, tot onverwachts de familie een bezoek kreeg van een nicht uit Posen. Rebekka heette die nicht en eene Oostersche schoonheid was zij. Haar donkere gelaatskleur, haar fijnbesneden roode lippen, hare groote zwarte oogen en lange donkere wimpers, de glanzige, rijke haardos en hare rijzige, clasrieke gestalte dit alles werkte eerst verblindend, toen beton- verend op den voor vrouwelijk schoon zoo ge- voeligen jonkman. Een nooit gekende hartstocht overmeesterde hem. De schoone jonge vrouw nam hem geheel, al zijn denken en gevoelen voor zich inhij beminde nu voor het eerst, en met al de kracht van een vijfentwintigjarige, die tot nu toe slechts voor vermaak er. uitspan ning had geloefd en in de vrouwen slechts speelpoppen gezien had of middelen om tot eer en rijkdom te komen. Een zware, hopelooze strijd ving hij aan te strijden. Onverbreekbare banden kluisterden hem aan een meisje met nog iets minder dan gewoon uiterlijk, ellende, eerloosheid, verachting wachtten hem, wanneer hij met het vermogen zijner bruid niet zijne eereschulden zou weten te delgen. Tot nu toe had hij dit meisje wel niet bemind, maar haar toch niet leelijk gevonden; nu begon hij haar met geheel andere oogen te bezien, ja begon haar te haten, de onschuldige, als oorzaak var zijn droevigen toestand, terwijl al wat in hem was partij trok voor de Oostersche schoon heid, die, zooals men hem reeds gezegd bad, slechts een zeer middelmatig vermogen te wachten had. 't Was omtrent dezen tijd, dat ik den luite nant nader leerde kennen. De heer Sternberg was ook mijn bankier en had mij op zekeii-n avond uitgenoodigd tot een muzikale soiree. Ik bespeelde de violoncel en had mij op eon paor openbare concerten reeds met gunstig gevolg doen liooren. Nu was de bankier een liefhebber van muziek en zoo kwam het, dat ik met Puu! von Geldern in nadere aanraking kwam. IVordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1