It. A". 1890. ing. r Woensdag 6 Augustus. N°. 7558. V ier-en-veert iffste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buiteiilandsclie Berichten. UIÏGEVElt: J~ ODÉ. BUKKACi MARKT, K13<t. courant. Abonnkmentspiiijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Aftoniierlijke nommers 1.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1,10. Iedere gewone regel raeer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal beiekend. ft.85, p franco e heeren hicdam, tkers, te hosch en alsmede Londen. lagen- miscbe ;ustus, 09 Cts. WUB. B E L G I E. Het jacht HoJtmzollernaan boord waar van zich keizer "Wilhelm, prins Heinrich en gevolg bevinden, is Zaterdag ten 1% ure te Ostende binnengeloopen. Koning Leopold, de graaf van Vlaanderen en prins Boudewijn be gaven zich terstond aan boord van de HoLen- gollern om den keizer te begroeten. Koning Leopold omarmde den keizer twee malen en onderhield zich een half uur met hem. De graaf vanV laanderen en prins Hein rich waren daarbij tegenwoordig. De militaire muziek speelde hel Duitsche volkslied. Nadat de vorstelijke personen aan wal gegaan waren, had de voorstelling plaats van ■de ministers hoogwaardigheidbekleeders burgerlijke en militaire autoriteiten. Bjj hun vertrek naar het koninklijk chalet werden de vorstelijke personen langs den gansehen weg door eene ontzaglijke menigte stormachtig toegejuicht. De keizer, prins Heinrich van Pruisen on hun gevolg rijn Zondag te'3i/4 uur vertrok ken. De koning, de graaf van Vlaanderen, prins Boudewijn, de burgeilijke en militaire overheden waren bij het vertrek tegenwoor dig, waarbij juist hetzelfde programma gevolgd werd als bij de aankomst. Toen de Jlohcnzol- lern zich in beweging zette, weergalmde de lucht van de geestdriftige toejuichingen der menigte. De Argenlijnsche legatie heeft Zondag de -officieele mededeeling ontvangen, dat de orde in de Argenlijnsche republiek volkomen hoi - steld is; in do hoofdstad noch ergens in de» provinciën heerscht er ecnige wanorde meer. De regeering heeft er niet aan gedacht, de betalingen der schatkist te schorsenzij heeft filechts den vervaltijd van handelspapier ver schoven tot 31 Augustus. ENGELAND, In het Iloogerhuis gaf lord Knutsford gisteren inlichtingen over de conventie be treffende Swaziland. Lord Cumberland ver klaarde in het algemeen de bepalingen dezer conventie aan te nemen. In het Lagerhuis deelde de minister Worms mede, dat de conventie ter zake van Swazi land, door president ICrüger onderteekend, gisteren bij den Tranvaalschen Volksraad is ingediend. Ziehier is hoofdzaak den inhoud der conventie, waarvan echter de definitieve tekst nog niet is ontvangen: De onafhan kelijkheid der Swazis, bij de conventie van 1884 erkend, wordt nader bevestigd, en het centraal beheer door do regeering vau Swa ziland van alle zaken de inboorlingen betref fende, gehandhaafd. Er zal eene gemeen schappelijke regeering zijn over de Europee- sche kolonisten, geproclameerd door den re gent van Swrtziland en zijn rand. Er zal een hof van justitie woiden opgericht voor de toepassing der wet; ai alle crimineelegeval len en burgerlijke gedingen tusschen de Euro- peesche kolonisten zal het Nederland en Romeinsch recht beslissen. Alle wettig ver worven rechten worden erkend door het gemengd regeeringscomité en door alle reclrt- banken. De regeering der Zuidafrikaansche republiek verbindt zich om niet tusschenbeide te komen ten noorden en noordwesten van de republiek, en door haren invloed de orde te vestigen. De Engelsche regeering heeft het recht, bij concessie van den koning van Swaziland aan de Zuidafrikaansche republiek loogestaan om een spoorweg te bouwen dwars door Swa- siland tot aan zee, ex-kend. Zij keurt het ook goed, dat die republiek tractaten sluite om zich het recht te verzekeren den spoorweg voort te zetten tot eenig punt aan de Kosi-baai of nabij deze baai. Bepalingen zijn gemaakt om te beletten, dat de soevereiniteit, de con trole of het beheer van Kosi-baai of het terrein aldaar, waar de Zuidafrikaansche republiek concessie zal krijgen, in han den valle van eenige vreemde mogendheid. Er zal eene regeling worden gemaakt voor liet opnemen van Transvaal in eene lol-unic met de Kaap, den Oranje-Vrijstaat en Becliu- analand. In geval zoodanige overeenstemming niet binnen zes maanden tot stand komt, ver valt de regeling betreffende Kosi-baai. Keizer Wilhelm is gisterochtend tegen 10 uur te Cowes aangekomen. Z. M. begaf zich onmiddellijk naar Osborne, waar hij door de koningin en de koninklijke familie ont vangen werd. De Unionsbank te Kaapstad heeft hare betalingen gestaakt. Het passief bedraagt ongeveer een half millioen ponden sterling. De aandeelhouders, meest Hollanders, zullen vermoedelijk hun gansche kapitaal terug ontvangen. De Times verneemt uit Buenos-Ayres, dat er in eenen geheimen kabinetsraad besloten is, ondanks het verzet van Pellegrini en Roca, den gedwongen koers van het papiergeld in te voeren en de wisselkoersen daarin te noteeren. In eene bijzondere bijeenkomst van senatoren en afgevaardigden besloot men Celman te handhaven. Majoor Palma, door Celman als verklikker en samenzweerder gebrandmerkt, oveileed plotseling, naar het heet, vergiftigd. Een in de Times opgenomen Reuter- telegram van den in dezer uit Mekka meldt, dat de cholei-a zich aldaar snel verspreidt, en dat het sterftecijfer onrustbarend stijgt. Den 29n Juli stierven door cholera 81 aangetas ten, den volgenden dag 84. De Turksche i-egeering heelt quarantaine van veertien dagen ingesteld te Torr, aan de golf van Suez; van vijf dagen voor de haven van El "Vedsch, aan de Roode Zee, voor uit Syrië terugkeerende pelgrimsvan tien dagen te Beyrout voor pelgrims, terugkeerende uit Anatolië en Europeesch Turkije, en eindelijk van tien dagen te Glazumene. D U I T S C II L A N D. Op verzoek der Duitsche regeering, hebben de Engelsche oorlogsschepen te Buenos-Ayres in opdracht ontvangen, zoo nootlig, ook de daar aanwezige Duitsche onderdanen in be scherming te nemen. Als a.s. aartsbisschop van Posen wordt thans genoemd de Poolsche prins Edmund Radziwill, die vroeger in het leger diende. Zondagavond heeft de begroeting plaats gehad van. de leden van het internationaal congres over lijkverbranding. Dr. Christo- phorus, uit Milaan, bracht een schrijven in van den minister Crispi, waarin dr. Ghristo- pliorus wordt vermeld als vertegenwoordiger der Italiaansohe regeering op liet congres voor lijkverbranding, en aan deze hervorming, die men in Italië sinds vele jaren met zooveel trouwe volharding is toegedaan, succes wordt toegewenscht. Er zijne vele afgevaardigden uit het buitenland aangekomen, namelijk uit Noord-Amerika, Italië, Zweden, Denemarken, Rusland, Zwitserland en uit Nederland, waaronder dr. Justus de Vrij, uit Rotterdam. Gistermorgen te '10 uren werd te Berlijn hot internationale geneeskundig congres door prof. Virchow geopend. De opening werd bijgewoond door de staatssecretarissen Von Bötticher eu Maltzahnde ministers Von Gossler en Ilei-rfurth en hertog Karei Tlieo- door van Beieren. Er nemen 2500 Duitsche artsen en even zooveel buiteniandsche uit veertig verschillende landen aan deel. Buiten iandsche regeeringeu zonden GO hooggeplaatste officieren van gezondheid. In het definitief bureau zijn gekozen Virchow, Lassar, Martin, Bardelebcn en Graf. De Nederlandsche deelnemei-s zijn prof. Stokvis (Amsterdam), Focker (Groningen), Rosenstein (Leiden) en anderen. Het internationaal congres voor lijkver branding heeft eene resolutie aangenomen, waai-in de hoop wordt uitgesproken, dat de regeeringen, die nog vau lijkverbranding af- keerig zijn, zullen overtuigd worden van de schadelijkheid van het tegenwoordige begra feniswezen, en de crematie zullen veroorloven. Het besloot verder een telegram aan Crispi te richten om hem dank te betuigen voor de sympathieke houding, door hem met op- zichtMot de lijkverbranding aangenomen. F R A N K R IJ K. Le XIX Siècle deelt in tijdingen uit Lem- berg mede, dat er volgens berichten uit St.- Petex iburg een nieuw komplot van nihilisten is ontdekt, en dat vele personen in hechtenis zijn genomen. OOSTENRIJK. Volgens bericht uit Konstantinopel duren de arrestatiën onder de Armeniërs aldaar voorthet aantal gevangenen moet reeds meer dan 600 bedragen. De politie weigert aan Armeniërs binnen- of buiteniandsche paspoorten af te geven. Bij het gevecht van jl. Zondag werd het portret des sultans ver scheurd en een keizerlijk wapenschild ver trapt. In de Grieksche gemeente beschouwt men de beweging als van dien aard, dat zij eone groote uitbreiding kan aannemen, daar het de eerste maal is dat Christenen op de troepen des sultans hebben geschoten. Prins Ferdinand van Bulgarije is Maan dagavond te Weenen aangekomen, waar hij eenige dagen zal vertoeven alvorens naar Sofia terug te keeren. Officieele personen in 's prinsen omgeving verzekeren met den meesten nadruk, dat alle geruchten van som- mige buiteniandsche bladen ten opzichte van Bulgarije niet dan bloote verzinsels zijn. RUSLAND. Ter gelegenheid van het vijftigjarig dienSt- jubileum van generaal VVannowski, minister van oorlog, heeft deze een eigenhandig schrij ven ontvangen xanden czaar. die daarin zegt, dat het vaderland ongetwijfeld een sterke legerorganisatie van noode heeftdoch niet voor agressieve doeleindenmaar alleen tot waarborging van de onschendbaarheid en de eer van het Russische rijk en tot liet behoud der onschatbare voordeelen des vredes, welken de keizer met Gods hulp nog langen tijd voor het rijk hoopt te handhaven. ITALIË. Bij de te Rome gehouden verkiezing van een afgevaardigde (in plaats van Ricciottl Garibaldi, die zijn ontslag heeft genomen) heeft graaf Antonelli, officieel candidaat, 1735 stemmen verkregen, de heer Barzilai, radicaal (en aanbevolen door de irredentistische partij), 1581 en Ricciotti Garibaldi 641. Er moet dus eene herstemming plaats vinden. SPANJE. De geruchten omtrent den gezondheids toestand van den jeugdigen koning zijn ten eenenmale valsch. De minister van buiten iandsche zaken, die uit San Sebastian is tei-uggekeerd, verzekert, dat de gezondheid van den koning en de koningin-regentes uitstekend is. De buitengewone warmte veroorzaakte eene uitbreiding der cholera. B U L G A R IJ E. Volgens bericht uit Konstantinopel heeft de Armenische patriarch zijn ontslag geno men, onder voorwendsel dat hij niet bij machte is zijne gemeente te beheei'en, wegens de passieve houding der overheid tegenover zijne eischen. liet gerucht wordt ten stelligste tegen gesproken, dat bij den terugkeer van prins Ferdinand Bulgarije's onafhankelijkheid zou worden uitgeroepen.

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1