Gemengde Berichten. Koloniën. Jr£ echtzak e u. V i s s c h e r ij. Een pleiziertrein van de Holl. IJzeren- Spoorwegmaatsch. van Rotterdam naar Am sterdam vervoerde 'gisteren ruim 1000 reizigers. Gisteren had er op eene bovenwoning in de Dirksmitsstraat te Rotterdam eene vecht partij plaats tusschen een vader en een zoon, waarbij eerstgenoemde van de trappen viel, twee verdiepingen hoog. Hij werd gekneusd naar het ziekenhuis vervoerd. Een der ambtenaren van de gemeente secretarie te Haarlem, die van de kermis naar huis keerde, werd op de Gmvesteenen- brug door een viertal mannen aangegrepen. Men trachtte hem in het Spaarne te werpen, doch hij wist zich los te rukken en te ont komen. Hij had zijn aanranders niet herkend. De reizigers, die Dinsdagavond met een onafzienbaren trein het Rijnspoorstation te Amsterdam te 9 u. 35 m. verlieten, zijn er goed afgekomen. Ongeveer op 10 minuten afstand sporcns van Amsterdam schrikten 5 paarden, die zich met twee boerenknechts in eene weide bevonden, voor den naderenden trein, sloegen het afsluitingshek aan stuk en holden den weg op in dezelfde richting, waarin de trein zich bewoog, waarmede zij ten slotte een wedren hielden, do trein op het rechter- en de paarden op het linkerspoor, waar zij bij het schijnsel van het licht der locomotief door de reizigers konden worden waargenomen. Ongelukkigerwijze kwam op hetzelfde oogen- blik de trein uit Rotterdam aansnorren. Wat nu gebeurde, is met geen zekerheid te zeggen. Naar alle waarschijnlijkheid hebban de paar den, dol van angst voor de naderende loco motief, eene uiterste poging gewaagd en zijn zij er in geslaagd den Amsterdamschen trein voorbij te komen om toen rechts te zwenken, met het doel om den trein uit Rotterdam te ontloopen. Toen echter bereikte hen de loco motief van den Amsterdamschen trein en ging er overheen. De reizigers konden een schok waarnemen, maar in hetzelfde oogen- blik stond de trein stil. De machinist had met zooveel kracht gestopt," dat 'de trein tot staan was gebracht op dezelfde plek, waar het ongeluk gebeurde. De verminkte, deels aan stukken gescheurde dieren lagen nog onder de wagens en werdei. alsnu verwijderd in tegenwoordigheid van de bedoelde boeren knechts. Vier paarden waren gedood. Het vijfde was het met eene wonde aan den kop ontkomen. De trein kon eindelijk zijnen weg vervolgen. Het voor Rotterdam bestemde ge deelte kwam door liet oponthoud 20 minuten te laat aan. Het onderstel van de locomotief en ook dat van sommige wagens zagen er uit, alsof zij met roode verf waren bestreken. Het treinpersoneel Heeft kalm en bedaard zijnen plicht gedaan. Ook de talrijke reizigers onthielden zich bij den schok en bij het plotseling tot stilstand brengen van den trein van alles wat naar opgewondenheid zweemde. B(j nader onderzoek is gebleken, dat de jonge vrouw, die Maandagochtend door een revolverschot doodelijk getroffen op het Dam rak te Amsterdam is gevonden, kellnerin was in eene der velebierkneipen in de Warmoes straat. Aan de justitie bleek, dat de onge lukkige, na eenen twist met haren beminde, de hand aan zich zelve sloeg. s. - Te Epe is zekere J. S., éen der personen die ook van het vergiftigde vleesch gegeten j had, overleden. Twee geneesheeren uit Zut- fen hebben het lijk onderzocht. Drie personen zijn nog zeer ernstig ziek. Vier kalveren van den landbouwer J. B., aldaar, die uit emmers hadden gedronken, waarin het bedorven vleesch geweest was, zijn ook ziek. Bij die dieren vertoonen zich dezelfde ziekteverschijnselen als bij ben, die van liet vleesch nuttigden. Het vleesch, dat nog bij sommige personen gevonden werd, is Dinsdag, na door den districts-veearts gekeurd te zijn, verbrand. De politie doet een streng onderzoek naar deze treurige zaak. In de vorige week heeft te Bergen-op-Zoom weder een dolle hond schrik en ontsteltenis veroorzaakt in de gemeente. Niet minder dan 12 andere honden moeten gebeten zijn, be nevens 3 kinderen. Het dier is door de politie opgevangen en thans, in observatie voor den districts-veearts, onder de gewone verschijnselen bezweken. Er worden maatregelen genomen, de ge beten kinderen op te zenden naar het instituut- Pasteur, te Parijs. Zekere Jos. Bours, van Susteren, (L.), is Maandagavond te Beit, alwaar bij sinds eenigen tijd werkzaam was, op noodlottige wijze om het leven gekomen. Twee arbeiders kregen twist aan het station, waarbij ten laatste het mes werd getrokken. B., de vech tenden willende scheiden, werd zoodanig met het mes getroffen, dat hij binnen weinige oogenblikken den geest gaf. De dader, zekere Hiifgen, nit Schrievers, is in banden der politie. Zaterdagnacht had een vijftienjarige be diende in het »Hotel Goes'' te Vlissingen, nadat allen zich ter ruste hadden begeven, de onvoorzichtigheid in het vensterraam van zijn slaapvertrek, waarvan het raam hoog was opgeschoven, te gaan zittenzeer waar schijnlijk om het binnenkomen van een loodskotter gade te slaan. In deze houding schijnt hij in slaap te zijn gevallen en ziju evenwicht verloren te hebben, met het onge lukkig gevolg dat hij uit het ongeveer 10 M. hooge raam op de straat viel. In deerniswaardigen toestand werd hij daar gevonden en per brancard naar het gasthuis vervoerd. (VI, Ct.) Rotterdam. Door eenige heeren hier ter stede is, naar men ons mededeelt, een vaartuig aangekocht, met het doel de havelooze jongens, die hier langs de straten loopen, in de gelegenheid te stellen voor matroos te worden opgeleid. (N. 'M. Ct.) 's-Gravenliage. »Flondia" zal van 15 tot 17 Augustus een bloemententoonstelling houden in »Kunsten en Wetenschappen". De Koning geeft voor dit doel f50, de ge meenteraad gelijk bedrag en de commissaris des Konings iu Zuid-Holland f10. Amsterdam. Maandagavond is het per ceel 308, Amstel bij de Achtergracht, waar schijnlijk door uitwijking van de muren, ingestort. Het perceel, eigendom vau en be woond door den heer Sehagen, was bijna voltooidalleen waren eenige werklieden nog bezig ia het benedenhuis. De heer Sehagen woonde met zijn eclitgenoote tijdelijk op de zolderverdieping en op het oogenblik der in storting bevond zich in gezelschap der vrouw een kind van een der buren. Met donderend gekraak stortte de massa steen en balken ineen en daar men wist, dat onder den bouw val eenige personen moesten bedolven liggen, haastte men zich de brandweer te waar schuwen. Deze begon spoedig met het werk der ontruiming en smaakte de voldoening om spoedig eenige werklieden, vervolgeus juffrouw Sehagen en het kind van onder het puin te voorschijn te halen. Als door een wonder waren allen slechts in lichte mate gedeerd. De gekwetste werklieden werden naar het gasthuis gebracht, juffrouw Sclmgen vond bij de buren zorgvuldige verpleging en de kleine werd aan de ouders teruggegeven. Men vermoedde, dat de 71-jarige metselaar Burgerhout, die in bet huis werkzaam was, nog ouder het puilt bedolven moest liggen. Het lijk van den metselaar Burgerhout is onder de puinhoopen van het ingestorte huis gevonden. Bovendien werd nog te voorschijn gehaald en naar liet politiebureau op het Weesperplein gebracht het zwaar verminkte lyk van een jongen timmerman, Rekelhof genaamd. Den beitel had hij nog in de hand. Amsterdam. Gisterochtend zijn alhier met den Rijnspoor van Emmerik aangekomen en aan het Amstel-Hotel afgestapt de kroon prins van Egypte, Abbes Bey, en zijn broeder Mahomet AU Bey. De vorstelijke personen reizen incognito. Utrecht. Dinsdagmiddag is alhier brand ontstaan in eèn woonhuis op de Rijnkade, bewoond door mej.VanE. De brand ontstond vermoedelijk door het omvallen van eene waskaars in de benedenvoorkamer, welke tot rouwkamer was ingericht. Het lijk van den heer V. E., broeder der bewoonster, kon niet gered worden; men vond het later geheel verkoold. Verschillende voorwerpen van waarde en eene vrij aanzienlijke som aan bankpapier werden gered, hetgeen vooral te danken was aan de zorgen van leden der »Vereeniging tot redding van Menschen en Goederen". Alles was verzekerd. Arnhem. Met den goedkoopen extra trein van den Rijnspoorweg van Den Haag, Voor burg, Zoetenneer, Zegwaard, Gouda, Leiden, Alfen, Bodegraven, Woerden naar Ede, "Wage- ningen en Arnhem en terug, werden Dinsdag 1347 personen vervoerd. Te Alrecht is een meisje plotseling ziek geworden en ondanks alle zorgen van twee geneesheeren spoedig gestorven. Een uur na den dood was het lichnaam vol zwarte vlek ken. Bij onderzoek bleek, dat zij gezogen moest hebben aan de met gifstoffen gekleurde •bladeren van een krans, haar bij wijze van prijs op school toegekend. Te St. Etiemie heeft ten derdemnale een mijn- gasontplofliog plaats geluid. Gelukkig nas zij ..niet zoo noodlottig als do beido vorige, slechts .5 arbeiders werden gewond, maar velen werden 7 door hut gas bedwelmd of shebben den leelijken smaak gekregen", zooals de mijnwerkers het noemen. Te Schwarzenbrunn in Thtiringen heeft een 23- jarige zoon zijn vader vei moord en het lijk in stukken gehakt. De hond ontdekte het lijk van zijn meester. De moordenaar en zijne bruid, mot wie hij eergisteren zou trouwen, zijn gevangengenomen. In Boht'tneii heeft hot zoo gesneeuwd, dat de toeristen vier en twintig uur op de bergen door sneeuw zijn ingesloten. En dat in de maand Augustus Batavia, 5 Juli. Ter algemeene secretarie is ontvangen het volgend telegram van den gouverneur van Atjeh, den 3n Juli te Penang aangeboden i Juli Oleh-Gadja getuchtigdde vijand had onzen terugkeer niet verwacht. Den 2den Juli keerdende troepen terug. Een dwangarbeider werd gewond. De gezondheidstoestand is gunstig. De tuchtiging van Oleh-Gadja, waarvan in bovenstaand regeeringstelegram melding wordtge- maakt, heeft plaats gehad door de colonne llalewijn, die daarvoor over zee naar Baguh ging. Nu do rust in Edi is hersteld, zullen de expeditionnaire troepen weer worden afgehaald. Daaitoe zullen don Cn Juli de stoomschepen 's Jacob en Japara van hier naar Edi vertrekken, de eerste om de troepen Uit do 2o mihtaiie af- deeiing naar Samurang te brengen, de tweede om die genietroepen naar Soeiabaja en de dwang arbeiders naar Batavia, Samurang en Soerabaja over te voeren, terwijl de sectie ai tillerie met de paarden en muildieren mot de van Atjali komende Oostboot terugkeert. De Cel. Ct. meldt o. a. het volgendeVan de zuidkust van Floras valt niet veel nieuws mede te doelen. Men gaat nog steeds vooit met terrein- openkuppingen en liet maken van wegen. Van ernstige gevechten is gei n sprake. Den 7n Juni werd de kampong Do zonder slag of stoot genomen, daar de bewoners alle get lucht waren, doch om zich verder achter vwsteikio paggers op te stellen, In de kampong werd, be halve veel djagong en paddie, ook een zak ge vonden, waarin een geraamte, hetgeen echter niet dat van den vermisten oppasser kan wezen dan nog van de achtergelate-, zoederen alleen een tabakspijp van den heer Van Sciiellé. Herhaaldelijk werd door de onzen op bovengenoemde paggers geschoten, maar zonder voldoend resultaat; toen werd een 11 -tal Timoreezen (hulptroepen) uitge zonden oro die paggers te slechten, wat hun ook gelukte. Ze brachten als zegeteekens de koppen mede van twee door hen doodgeschoten Rok- kaneezen, waarvan er een herkend werd als die van een der zonen van Angoniolo. Deze Angomolo is liet hoofd der Rokkaneezen in die streek en schijnt de tactb'k te hebben, om de onzen zooveel mogelijk te vermoeien, door zoowel Wa-Wa als Do herhaaldelijk te veront rusten, zoodat men daar nogal dikwijls in alarm stelling moet staan. Op een der heuvels werden ook vele groote steenen gevonden, gereed om, na het doorkappen van de touwen, waardoor ze tegengehouden worden, te vallen. Nn zijn de. Rokkaneezen bezig om op den boogsten en laat- sten bergrug voor Eko-Feto een groote, sterke pagger te maken; dagelijks kan men hen van uit Do daaraan zien werken. Daar, om Eko-Feto te kunnen bereiken, die versterking eerst ge nomen moet worden, is er nu met 'sgouver- nements -stoomer Zwaluw 50 man versterking aangevraagd en toezending van een stuk berg- geschut, wijl de medegenomen mortieren niet de gewenschte uit wei king hebben. Van Koepang vluchtte in het laatst van Mei de verbannen orang k»ja van Enden, Burnoeri, een beruchte slavenhandelaar en roever, die ons steeds handen vul werk heeft gegeven. Bij zijne aankomst te EinSeli werd hij door de bergbe woners niet saluutschoten ontvangen, en spoe dig begon hij met hunne hulp de tuinen der ons bevriende strandbewoners te vernielen, ver scheidene huizen te verbranden en alles wat maar eonigszins waarde had to rooven. Bevreesd voor erger en daar de posthouder van Endeh, do heer Brugman, reeds twee maan den afwezig was, doordat hij aan de tinexpe ditie was toegevoegd, werd door de strnnd- bevolking een prauw naar de Aimere-baai ge zonden, om den resident hulp to- vragen. Door dezen werd van uit kampong Do met de Molukkenboot, die den 17n Juni naar Koepang vertrok, de last medegegeven aan den secretaris te Koepang om onverwijld de twee aldaar ge- Etationneerde kruishouten tiaar lïiideh te dirigeeren en daarmede het detachement gewapende po litiedienaren, onder be*el van den adjudant- instructeur over te voeren om, zoo noodig, daar krachtig te kunnen optreden. De heer Brugman zal tan uit Aimere-baai met de aldaar liggende kruisboot, die intiissclien bemand was met de Endehneezen, die het bericht hadden overgebracht, omdat de resleerende equi page van dat vaartuig niet meer in staat was het over zee te brengen, den I9n Juni naar Endeh gaan en de komst van de polietiedh-imrun afwachten, om d.m de leiding der zaken op zich nemen. De Ot'li Cl. van 2 Juli bevat een telegi aphi- scbe mededeeling van den 30sten Juni uit Bata via van den volgenden inhoud; »Daur volgens Jam-Bode vreedzame pacificatie geen resultaten oplevert, zal Van 'l'eijn aftreden als gouverneur van Atjehwaarschijnlijke ver vanger overste Van de Pol, die andere politiek is toegedaan, waartoe ook reeds gedeelte regee ring geneigd. Goossens heeft leeds verlof, Van Assen overplaatsing gevraagd, »Benoemd assistent-resident Atjeh Rtiijsseiiaers, waarneming id. voor politieke aanrakingen De Neve." De Patang Guz. meldt, dat Zaterdag 28 Juni troepen Edi verlaten hebben om den Raojah van Peiiuk te tuchtigen; een gedeelte hunner zou zich over zee daarheen begeven met behulp v.vn tongkans van de Chineezen. De expeditie zou waarschijnlijk 3 a 4 dagen duren. De arrondissemento-rechlbunk te Breda heeft den persoon' van D. Boot, ambtenaar bij de rijksbelastingen, gestattonneerd te Rijnbergen bij Breda, wegens meineed veroordeeld tot 2 jaieu gevangenisstraf, met ontzegging van hel recht om geduiende 7 jaren eene rijksbetrekking te b«- kleeden. VLAARDINGEN. Gisteren zijn alhier bin nengekomen 5 schepen, gezamenlijk uanbi eugende 114 lust haring. Statistiek der hnringvissclierij tut nu mei 5 Augustus; 1887 50,407, 1888 20,104. 1880 62.070 o" 1800 83,740 ton, ulzoo m 1800 20,770 meer d.m in A", P".

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3