De heer H. Adams heeft daarin eene zaak gevestigd van glas-, kristal-, porselein-, aarde werk en luxe-artikelen. Dit winkelhuis, dat kan wedijveren met die onzer groote steden en waarvan het uiter lijk geheel beantwoordt aan de zeer nette inwendige inrichting, trekt onwillekeurig ieders aandachtook door de smaakvolle étalage. In den winkel treft men eene uitgebreide sorteering aan, zoowel van de eenvoudigste huishoudelijke als van de fijnste luxe-arti kelen, uitmuntende door vorm en dessins, zoo dat, naar wij vertrouwen, niemand, die daar eene keuze wil doen, onbevredigd zal blijven. Wij wensehön den heer Adams veel succes op zijne ouderneming. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag den 28n en die van den minister van marine zal op Vrijdag 29 dezer niet plaats hebben. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 23 dezer bedroeg b*j de Neilerlamlsche Dank f 19,490,294.59Vs en bij de betaalmeesters- 2,917,107.977a Te zameu f 22,407,402.57 Volgens de ofilcieele statistiek in de Staat*-Courant van Zaterdag jl. overleden in de maand April hier te lande 102 per sonen aan influenza. De sNederlandsche Zangersbond" heeft Zondagmiddag te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering gehouden, als voort zetting van de onlangs gebonden door ons vermelde bijeenkomst. liet voorzitter schap werd waargenomen door den heer M, A. Caspers na sedert 25 jaren die functie bekleed te hebben altredend en niet herkiesbaar. Nadat als lid van het hoofdbestuur ge kozen was de heer L. Hooft, te Iïoorn, eene benoeming, noodig geworden door het be danken van dr. Aghina le Hoorn, werd met algerneene stemmen tot voorzitter van dat college benoemd de lieer J. C. van Veen, \an Arnhem, die deze benoeming aannam en den heer Caspers een warm woord van hulde toebracht voor de uitnemende wijze, waarop deze, gedurende een zoo lang tijdsverloop, hoofdbestuur en bond had geleid en bestuurd. Het hoofdbestuur bestaat dus nu uit de hh, J, C. van Veen, te Arnhem, voorzitter H. de Grood, te Nijmegen H. Cooy- nians, te 's-Hertogenbosch (oude leden) G. Kappenburg, te Amsterdam J. H. Warning, te Amsterdam J. van Rhijn, te Schiedam L. Diirr, te Utrecht J. G. Hissink, te Kampen - - en L. Hooft, te Nij megen (nieuwe leden). In bespreking kwam de piaats, waar het eerstvolgend zangersfeest namens den bond zal worden gehouden. Van de afdeeling 's-IIertogenboscli werd een schrijven gelezen, waarin zij verzocht niet in aanmerking te komen als plaats voor de feestviering, terwijl namens Utrecht (de Utr. Mannen-Zangvereen.) nog 3 maanden uitstel werd gevraagd, alvorens op dit punt te beslissen, en eene gunstige beslissing in uitzicht werd gesteld. Na zeer lange bespreking werd een uitstel van 1 "A maand toegestaan en aangenomen. In verband hiermede werd, na uitvoerige gedachtenwisseling, éen der twee feestdircc- teuren benoemd, in dien geest, dat de be noeming van kracht zal zijn, indien te Utrecht het feest zal worden gevierd, en in 't tegen overgesteld geval eene nieuwe benoeming zul plaats hebben. Wet groote meerderheid werd gekozen de lieer Ant. Averkamp, directeur der Am-sterdumscho liedertafel zApollo". Na nog eenige meer huishoudelijke besprekingen omtrent redactioneele werk zaamheden aan het orgaan van den bond, werd de vergadering met de gewone plicht plegingen gesloten. Thans is in druk verschenen en aan de leden rondgezonden het verslag van de 4de algemeene jaarlijksche vergadering van de' vereeniging ter bevordering van- de Neder landsche visscherij, gehouden te Dordrecht den 28n Mei 1890. Zooals reeds vroeger is medegedeeld, fungee- ren in bet hoofdbestuur dier vereeniging als voorzitter de heer T. A.-O. de Ridder, burgemeester van Katwijk; de heer J. W. J. van Ilarwegen den Breems, lid van den gemeenterend, directeur der zeevisscherij «Schiedam" te Schiedam, als vicè-voorzitter, en als algemeen secretaris penningmees ter de heer A. D. Vijgh, eamlidaat-notaiis nabij Leiden. Als plaats voor de algemeene vergadering, in 1891 te houden, is Scheveningen aan gewezen. Te Rotterdam worden van verschillende zijden weder stappen gedaan om den ver jaardag van Prinses Wilhelminn feestelijk te vieren. Op 31 Aug. zal de Rotterdarosche lieder tafel een volksconcert geven. Dinsdag 2 Sept. is er vanwege de Rotterdamsche sportclub »De Volharding" een harddraverij en rennery, des avonds gevolgd door een muziek-uitvoering en vuurwerk. Woens dag 3 September wordt in de Groote Kerk een fraai orgelconcert gegeven, waarbij o. a. zal worden ten gchoore gebracht: «Behoed ons Koningskind!", quartet uit de cantate, op. 10, van W. F. G. Nicolaï, en verder verschillende variatiën op de volksliederen, enz. Het in omloop brengen van valsch geld schijnt te Rotterdam nog altijd aan te houden. Dagelijks worden er op de verschillende bureaux, van politie dergelijke geldstukken gedeponeerd, zonder dot de daders bekend worden. Aan de slechte en slordige afwerking kan men evenwel spoedig de valsehheid be- merken, zoodat men b\j eenige oplettendheid zich tegen schade kan vrijwaren. (N. R. Ct.) Bij de gemeentebesturen van Breda en 's-Hertogenbosch is niets bekend van de aan gekondigde komst van H. M. de Koningin eu de Kroonprinses. {Tijd!) De belangstelling voor de veiligheidsten toonstelling te Amsterdam blijft levendig. Zondag werd zij bezocht door 2254 personen. Het uitvoerend comité wil zooveel mogelijk iedereen in de gelegenheid stellen de tentoon stelling ook des avoDds met hare verlichting te kunnen zien. Aanstaanden Woensdagavond zal de tentoonstelling deswege geopend zyn voor een toegangsprijs van slechts 25 cent. Van kaarten voor werklieden wordt meer en meer gebruik gemaakt; ruim 7000 zijn hiervan reeds uitgegeven. Aan het Haarl. Dagblad wordt geschre ven: Aan den Uithoorn moest een burgemeester sqjn. De zwager van den overledene, werk zaam ter secretarie, had niet alleen lang Let werk voor den kranke gedaan, maar genoot ook zoo zeer het vertrouwen, dat een adres van gemeentenai-en ^72 protestanten en 45 katholieken) hel verlangen uitsprak, dat bedoelde persoon zou worden benoemd. Hij werd door den commissaris des Ko- nings bovenaan op de voordracht geplaatst. Buiten die voordracht om is een geheel onbekende notarisklerk, beboerende tot de pui tij der doleerenden, een persoon, dieniet eens de moeite genomen had zich bij den commissaris des Koning* te Vertoonen, ge kozen door den minister. De aanvraag om plaats naar Nesv-York op de schepen der N, A, S. M, is zoo groot, dat de directie besloten heeft de volgende maand ook het stoomschip Zaandam een extra reis te laten maken. Dus zullen in September 7 schepen naar New-York varen. 'Naar aanleiding van de door ons aan het Haarl. Dagblad ontleende mededeelingen omtrent het meisje uit Haarlem, dat men naar Parijs zou hebben trachten te lokken, verneemt de JY. R, Ct. dat de Nederland sche consul-generaal te Parijs niet had voor gesteld het meisje naar Parijs te doen komen, maar wel den raad had gegeven, aan de dame te Parijs, die haar wenschte te huren, te schrijven, dat de dienstbode op een bepaal den dag met een aan te wijzen trein zou vertrekkendit vertrek echter niet te doen plaats vinden, maar den consul te waar schuwen onder opgave van aangewezen dag en" trein, opdat hij de noodige maatregelen konde nemen teneinde de dame, die een onbe kend adres bad opgegeven, door de politie te doen nagaan, en des vereischt onschadelijk te maken. Inmiddels schijnt het, dat de consul en alle anderen, die in de zaak gemoeid werden, de dupen zijn geweest van bedrog van het Haar- lemsche meisje. Althans Je Haarl. Courant verzekert, dat alles door haar verzonnen was. Ziehier wat de zaak zou wezen: Het meisje had wel 35 gulden uit Parijs ontvangen, maar van iemand daar gevestigd, dien zij gaarne wilde, volgen. Om hare ouders te misleiden verdichtte zij het bedoelde verhaal; toeu haar vader, de zaak niet vertrouwende, onderzoek deed, bleek het natuurlijk onjuist te zijn, en het scheen alsof omen" het meisje door eene advertentie naar Parijs had willen lokken. De justitie, onderzoek doende naar den steller der advertentie, heeft thans de waarheid aan het licht gebracht. Deze oplossing van de raadselachtige ge schiedenis verklaart ook, waarom wij de adver tentie, die gezegd werd in onze courant te hebben gestaan, niet hebben kunnen opsporen. Om, zoo noodig, mede te werken tot ontsluie ring van het geheim, dat geacht werd achter de op zichzetve onschuldige advertentie ver borgen te zijn, hadden wij naar de herkomst daarvan een onderzoek willen instellen, maar de advertentie was in onze kolommen niet te vinden. Het pakket diamanten, te Amsterdam als vermist opgegeven, is in de woning van den aangever teruggevonden. Van de twee conducteurs die bij de ont sporing op de Ijjr, Haarlem—Zand voort ge kwetst zijn, neemt een in beterschap toe, terwijl de aader nog ernstig ongesteld is. Mevrouw Niklass (Selma Kempner), uit Weenen, is te Scheveningen aan het «Hótel des Galeries" afgestapt Woensdag vertrekken van Den Haag naar Zuid-Afrika een kapitein en een luitenant van het «Heilsleger". De kinderen uit Borgen-op-Zoom, die voor eenigen tijd door een dollen hond werden gebeten en naar het instituut-Pasteur ter behandeling werden opgezonden, zijn Zaterdag in goeden welstand teruggekeerd. Uit Brielle werd Zaterdag jl. naar Rot terdam het lijk van een 4-jarig kind vervoerd wegens vermoeden van vergiftiging. Volgens de verklaring van den militairen geneeskun dige, die het kind behandelde, stierf het, na door cholera nostras te zijn aangetast. Na den dood is openbaar geworden, dat aan liet kind niet bet door den geneesheer voorge schreven middel toegediend werd, maar een ander, waarvan eene kleine hoeveelheid, naar men zegi, voldoende moet zijn om een vol wassen menseh te dooden. De apothekersbediende, die gezegd wordt de onachtzaamheid le hebben gepleegd, is bij den algemeen geachten apotheker door een ander vervangen. Te Hoevelaken bij Amersfoort, dus schrijft men aan de Standaardis eene vreeselijke misdaad gepleegd. Iemand, die met het hoofd van een gezin ongenoegen had gehad, kocht de meid om, om het geheele gezin te veigif-- tigen. Als belooning zou zij daarvoor twee gulden ontvangen. De meid nam dit aan en' deed muizentarwe in de spijzen. Reeds onder* het eten werden alle huisgenooten ongesteld,- en de meid, die ongerust werd, begon de- giftkorreltjes uit het eten te zoeken, waar door zij terstond in verdenking kwam. Spoe dig aangebrachte geneeskundige hulp deed allen herstellen, behalve het jongste kind, dat ernstig ongesteld moet zijn. De meid heeft ook reeds den naam van den hoofdschuldige* genoemd. Op de Avezathe Oosterbroek (Dr.) zal een- herstellingsoord voor drankzuchtigen gesticht worden. Men is reeds druk bezig met het in orde brengen van het gebouw, hetwelk tegen November a.s. twaalf kamers tot huisvesting van de verpleegden zal bevatten. Be heer G, B., te Alkmaar, die den strijd tusschen de noordelijke en zuidelijke staten- van Amerika van 186365 medegemaakt heeft, vernam onlangs, dat hij daarvoor in de termen "viel van pensioen te genielen.- Daaromtrent inlichting vragende bij den Amerikaansehen consul te Amsterdam, mocht hij vernemen, dat dit werkelijk het geval is en dat hij ook recht had op een aardige spaarspolje, voor hem aan de andere zijde van den Oceaan gegaard in de vorige jaren. De noodige maatregelen zijn nu genomen- om de uitbetaling te bevorderen. Op gronden van den heer Boots, notaris te Ambij (L.), gelegen te HoogkrutsSiena- ken, is men bezig met het doen van boringen naar kalkphosphaat. Elf putten werden reeds geboord, en overal vond men pliosphaat, zoodat de verkregen resultaten gunstig zijn te noemen. Thans gaat- men onderzoeken, of de phosphaatlagen van uitgestrekten aard zqn; wanneer zulks het geval mocht wezen, zal men spoedig die gron den in ontginning brengen, waardoor voor Zuid-Limburg eene rijke bron van welvaart- zal geopend worden. Rotterdam. Door de politie alhier is Zondag een 16-jarige meid in hechtenis genomen, die uit wraak het kindje van 3 maanden van hare meesteres had vergiftigd, door petroleum in de zuigflesch te doen. Het kind zal vermoedelijk aan de gevolgen overlijden. De meid is aan de justitie overgeleverd. {N. S. Ct Pernis, Een zeer groot aantal personen *van elders woonde Zondag het optreden van het «Leger des Heils" bij. Een persoon kwam- ter bekeering op het zondaarsbankje. Onder gejoel en geschreeuw, en beschermd door de politie, verlieten de heilssoldaten de ge meente. Maassluis. De laatste beletselen voor een geregelde doorvaart van de Monstersehe sluis tot Delft en verder zullen thans weldra wor den uit den weggeruimd. De draaibrug over de trekvliet alhier, die geen genoegzame door- vaartwijdte bezit, zal binnen weinige weken door een nieuwe klapbrug worden vervangen, van even groote doorvaartwijdte als de pas veranderde "Wagenbrug, en bij de zooge naamde Vlaardingsche Schouw, waar de diepte van het vaarwater voor eenigszios diep gaande schepen onvoldoende was, zal spoedig met uitbaggeren, tot het brengen op de ver langde diepte, worden aangevangen. Aan do opmerkingen der sehippersvereenigiug «Schut te vner" is met de uitvoering dezer werken tevens te gemoet gekomen. Ge Een gr° te» Soiotii jcor stens ieisterd. I ijnt van let tooget funmerkelij gebouwen sijn de dal in eens ka gewas nog nielii. In* het J «vond een ien ruim «nige gel 50 kdomei jigt het l Honderden dorp Bras de Franse! en tijn vel Ook bel door stom eolstond e 101/, ure e keu als va den omtrek 1 Ook te t woesiing ui wonden mo De Itulie ontvangen, weigeren vi bestemd zij ihekers, oi «toriteiten, aanleiding gegeven ree na te kunn ten wezen wijzingen, senten, op Eene" nie phonograaf botoren de kassier een luider stem graaf en la lelkomen bi om te wete Van Mees scbielscl gen wordier proeven mei wetsebe gev onze tegend min tadangr wM ingelic! spoedig uit onmiddellijk schoot deze sangelegenh Volgens I na werd in een hevige van Noord conden duu I Het Gbum dat dezer Schimmelpe mins, A. plan is gev zonder geld op de zeevs Baron S. v, der Candida C. voor de do opleiding

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2