A". 1890 Zaterdag 20 September. N°. 7591. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. B ier-en-veertig'ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: j7 ODÉ. Biiitciilandsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal/1.85. Franco per post, door het geUeele Uijk- 2,50. Afzomlcilijke tioininers- 0.10. BBUBAÏI: MA It KT, K, 12 4. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgüngen welke gevanr, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezieu de verzoeken van lo. J. NV. RIS, om vergunning tot uit breiding zijner branderij aan de Noord* vest alhier, wijk F. no. 350, kadaster sectie A, no. 817, door plaatsing daarin van een stoomwerktuig van 2 pkr, met ketelch 2o. de Firma VAN DER BRUGGE en VAN DER VLIES, om vergunning tot uit breiding barer branderij aan de Korlc- haven alhier, wijk A, no. 1 Ou. kadastm- sectie C, no. G96, door plaatsing .ar. -> et eeu stoomwerktuig van 2 jAr. 1 - Gelet op do Artt. 6 en 7 der - 2den Junij 1875 Staatsblad no. 95); Doen te welen Dat voormelde verzoeken met do bijlagen op de Secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Oondcrdag den 2en Oct. n.s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize ge legenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van de verzoeken in to brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende clric dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18en September 1890. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, J B. NOLET, L. R. De Secretaris, A. W. MULDER. lurigtingen, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der wet van 2 Junij 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen] dat op heden aan G. A. SLAVENBURG en zijne regtverkrijgenden vergunning is verleend tot uitbreiding zijner bakkerij aan do Koord- motenstraaf alhier, wijk F, no. 288, kadaster sectic A, no. 1060. Schiedam, den 18n September 1890. Burgemeester cn Wethouders voornd. J. B. NOLET, L. B. JDe Secretaris, A. "W. MULDER. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterkeu drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen de volgende verzoek schriften tot verkoop van sterken drank in liet klein zijn ingekomen: lo. Van J. A. AVEBEU voor het pand aan de Hoofdstraat, wijk G, no. 153. 2o. A'an J. KNOCK voor liet houten ge bouw, staande in den tuin, behoorende bij i d aan de Oversohiesckestraal, wij'c l. - h'cdam, den 19n September 1890. lliu gemceslcr en Wethouders voornoemd, J. B. NOLET, L.-li. De Secretaris, A. W. MULDER. R A N K K IJ K. Graaf d'Oultremont, naar Kamerijk gekomen om president Gamot te begroeten uit naam van den koning der Belgen, is gistermorgen door Carnot ontvangen. Pog'-nnf verklaarde, dat de koning der Belgen bom had opgedragen don president te begroeten en hem de ver zekering over te brengen van de beste wen- schen van koning Leopold voor het geluk en den voorspoed van Frankrijk. President Car not antwoordde, door dezen stap van den koning zeer geroerd te zijn, en verzocht d'Oultremont bij den koning do tolk te zijn van zijne oprechte erkentelijkheid. Aan het déjeuner te Kamerijk heeft de president der republiek in zijn toost met levendigen lof over het leger gesproken. Hij zeide het leger vertegenwoordigt do op hare hoede zijnde natie, gereed ter verdediging van de eer en veiligheid des vaderlands, voor hetwelk het de weldaden des vredos en de vruchtbaarheid van zij non arbeid verzekert. De heer Freycinet betuigde den president dauk uit naam van het leger. Aan een banket te Kamerijk, dat door generaal Billot aan de buitenlandsehe officie ren werd aangeboden, heeft de minister van oorlog, De Freycinet, liet woord gevoerd. Ilij zeide, dat de officieren, die getuigen zijn ge weest van dc lngeroefeningen, overtuigd kun nen zijn, dat deze toebereidselen voor niemand eene bedreiging zijn en alleen ten dool heb ben, Frankrijk het ontzag te doen genieten, waar het recht op heeft. Bij liet vertrek der Fransche seminaristen naar het leger, om daar hun" dienstplicht te vervullen, heelt men te Tai-ijs een menigte exemplaren aangeplakt van een adres vati een »oud soldaat", dat aldus begintSemi naristen A'oor uw vertrek naar de kazernes hebben de bisschoppen u uwe plichten voor geschreven. Deze zijnten opzichte der krijgs tucht lijdelijke gehoorzaamheid, ten opzichte uwer meerderen onbepaalde eerbiedten opzichte uwer kameraden hulpvaardigheid en vriendelijkheid." De oiul-soldaat raadt don seminaristen, om, indien zij om hun geestelijken stand bcleedigd worden, voor een meerdere te zwijgen, tegen een gelijke de wapens tc gebruiken. Zij moeten, sdaar een onzinnige wet hen tot krijgslieden gemaakt heeft," de krijgvoerende kerk" zijn en laten zien dat een seminarist evenveel waard is als een ander. liet stuk eindigt aldus »Door eeu voorbeeldig gedrag, door een moedige en onberispelijke houding tijdens den duur van uw diensttijd, moet gij u de achting uwer Vheei deren, den eerbied en do vriendschap uwer gelijken welen waardig te maken zoodat cp den dag van uw ontslag, wanneer gij den kreet »Leve Frankrijk!" zult doen hooren, ieder regiment dien beantwoordt met »Leven de pastoorsTen slotte geen gevoel van wrok togen de ontwerpers dei- wel. Aan hun werk maar niet aan hun wil zal iiet te danken zijn, indien de pastoors-soldaten, gestaald door hot hanteeren der wapenen, optreden als de onbevreesde wegbereiders der zegevierende kerk." BELG IE. Naar de Meusc verneemt, zal Georges Nieter, de ontslagen ambtenaar die, onder verdenking van verduistering van officieele stukken vluchtte, maar later van rechtsvervolging ont slagen werd, zoodra de Kamers weder bijeen zijn, de openbaarmaking hervatten vau de stukken cn brieven, die de rcgcering juist niet bijster aangenaam was. Binnen '14 dagen, zegt le Teuplc, zal er eene internationale samenkomst plaats hebben van mijnwerkers uit verschillende landen, ter behandeling van de vraag der algemcene werkstaking. Het blad verzekert dat het denk beeld ook in het buitenland steun vindt. ENGELAND. De afgevaardigden William O'Brien en Dillon zijn in hechtenis genomen en gister morgen naar Tipperary gebracht, onder geleide van eene grootc militaire macht. Bevelen tot inhechtenisneming zijn uitge vaardigd tegen de afgevaardigden Patrick O'Brien, Sheeliy en Condon en den priester Humphrey. De oorzaak van deze onverwachte maat regelen is onbekend. Men veronderstelt, dat zij betrekking hebben op eene poging om het veldtocht-plan te Tipperary" le steunen. Naar aanleiding van het gerucht, dat de Transvaal van Portugal dc Dclagoa-baai zou willen koopen, zegt de Horning Tost dat, zoo Portugal deze haven van de hand wil doen, het ccnen anderen kooper dan de Trans vaal zal moeten vinden. Hetzelfde blad kan niet gclooven, dat Por tugal de Engelscli-Poitugeesehe conventie niet zou aannemen. DülïSCItLASD. Uit Zanzibar wordt gemeld: Blijkens offi cieele verklaring van den Duitschen rijks commissaris is er in 't geheel geene proclama tie betreffende den slavenhandel aangeplakt, zijn er nooit vergunningen aan slavenhande laars \erlecnd, ook nooit aan de kust slaven- verkoopingen of slavenjachten gehouden, of slavenhandelaars naar de kust getrokken om zaken te doen. Het daaromtrent verspreide gerucht, ontstaan door praatjes van Arabie ren, is kwaadwillig en leugenachtig ten nadeelo der Duitschors geëxploiteerd. OOSTENK IJ K. Keizei Frans Jozef en keizer Wilhelm zij" gisteren te 7!/z uur naar het manoeuvres terrein geredenlater werden zij gevolgd dooi den koning van Saksen. Caprivi en Kalnocky blijven nog to Ilausdorf. De koning van Zweden is met de beide keizers aan het naburige kasteel Borslieim afgestapt. De groote manoeuvres van het'15eenI6e legcikorps zijn des namiddags te 3 uren ge ëindigd. Op liet laatst zijn ook Caprivi en Kalnocky er bij gekomen. Na de manoeuvres werd in liet slotpark te Rohnstoek een jachtpartij ge houden en daarna een diner op liet kasteel Borslieim. ZWITSERLAND. Uit Bellinzona wordt gemeld, dat de leden van het afgezette gouvernement in liet re- geeringspaleis gekomen zijn en de machlweder in handen wilden nemen. De bondscommis- saris kwam daartegen in verzet en zeide, dat hij zich terstond tot de boudsregeering zou wenden. De hoeren protesteerden daar tegen. Met uitzondering van enkele op zich zelf staande kleine gewelddadigheden is het rustig. RUSLAND. Naar aanleiding van de ontmoeting tusschen de beide keizers te Rohnstoek verklaart de Nowojo Wremja, niet te gelooven, dat het kabinet te Berlijn veranderd is in zienswijze omtrent het drievoudig verbond, maar wel dat het besloten is, te verhinderen dat Duitscliland in de oplossing van binnenland- sche zoowel als van sociale quaestiën wordt gestoord door ontijdig opgeworpen inter nationale vraagstukken. ITALIË. De regeeriug heeft aan alle officieren van gezondheid gelast naar Massoah, waar de cholera is uitgebroken, terug te keeren. TORTUGAL. Er heeft gisteren eene ernstige botsing

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1