A". 1890. Woensdag 22 October. N°. 7613. KENNISGEVING. e r - e n - ve er t i g* s t e Jaargang*. Bujjenlandsolie Berichten. Vi Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER; J. ODÉ. :r- COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal-j.85, franco per postdoor liet geheele Rijk 2.50, Afzonderlijke nommers - 0.10. BUREAU: KARKT, E, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1/10. Iedere gewone regel ineer 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gezien de aanschrijving van den heer Commis saris des Konings in deze provincie, vat. Jon Sisten September jl. A, No. 830, (3e Afd.) Prov. Blad No. 59, Herinneren bij deze ieder, dien zulks mogt aangaan, dat wanneer men, volgens de artt. 27 en 42 der Wet op de Personele Belasting, van den 29sten Maart 1833 Staatsblad No. 4), zoo als die zijn gewijzigd en aangevuld bij artt. 7 en 14 der Wet van den Oden April 1869 Staats blad No. 59), ter oorzake van nieuwe aanschaf fing, of verwisseling van belastingvoorwerpen, vallen mogt in de termen van art. 27 der eerst genoemde Wet, daarvan suppletoire aangifte moet worden gedaan, invoege als bij art, 30 dier Wet is voorgeschreven, te welken einde een biljet ter invulling bij den Ontvanger der Directe belas tingen bekomen kan worden. Bij bet geheel achterlaten, of het doen van te geringe aangifte, zijn op de belastingschuldigen de strafbepalingen van toepassing, vervat in art. 35 en 39 van meergemelde Wet van den 29sten Maart 1833 Staatsblad No. 4), zooals die zijn gewijzigd bij art. 13 der Wet van den Oden April I860 Staatsblad No. 59). En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 21sten October 1890. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Dg Secretaris A. \V. MULDER. DU1TSCHUSD. Het socialisten-congres te Hnlle heeft, be halve de reeds vermelde besluiten, met groote meerderheid een voorstel aangenomen, waarin de meening werd uitgedrukt, dat werkstakin gen en uitsluiting van patroons een onmis baar wapen vormen voor de arbeidende klas sen tot bestrijding van de pogingen hunner tegenstanders, de werkgevers, om hen staat kundig en maatschappelijk te benadeelen en in de tweede plaats om hun toestand zooveel mogelijk te verbeteren. Overwegende echter dat deze middelen als een tweesnijdend wapen werken, beval hot congres den Duitschen aii.wders aan, de omstandigheden, onder welke zij daarvan ge bruik maken, nauwkeurig te wegen, en voor alles zicli deugdelijk te organisoeren. Op dezen grondslag raadde het congres allen aanhangers der partij aan, de pogingen der arbeiders te steunen. Te zelfder tijd werd opgekomen tegen hernieuwde pogingen van de regeering en de werkgevers om het recht van vereoniging te onderdrukken en aange drongen dat parlementsvertcgcnwoordigers dergelijke pogingen met kracht zouden be strijden. Iet rapport der commissie van onderzoek in zake de houding der fractie (de socialisti sche leden vau den Rijksdag) beantwoordt «He gestelde hooldvmgen in ontkennenden 2in en noemt de praktijken van Werner twijfelachtig]; en verdacht. Het congres ver- [eenigde zich met algemeeno tegen 24 stem men met deze meening. Na een slotrede van Toelke en Singer ging het congres uiteen met een sliochl" op do sociaal-democratie en liet zingen der ïAVerkmans-Marseillaise." De bevalling der keizerin wordt tegen het begin van het volgend jaar te gemoet gezien; dientengevolge zullen dezen winter slechts zeer weinige feesten aan het hof plaats hebben. Graaf Moltke heeft eindelijk toegegeven aan het verlangen van den keizer, dat hij zijn 90stcn verjaardag op 26 dezer te Berlijn zal komen vieren. De leiders der Deensche oppositie in Slees- wijk-IIolstein maken van het besluit der Engelsche regeering, waarbij de invoer van vee uit die provincie verboden woi dt, gebruik om de ontevredenheid tegen Pruisen aan te wakkeren. Zij wijzen er op, dat vee uit Jutland en van de Deensche eilanden vrij in Engeland kan worden ingevoerd, en beweren, dat Engeland hiermede zijn ongenoegen heeft willen uitdrukken over de vereeniging van Sleeswijk-Holstein met Pruisen. Terwijl de socialisten te Halle zoo ijverig bezig waren voor hunne partij, is te Berlijn een manifest uitgevaardigdwaarin de Duitsche protestantsche werklieden worden opgeroepen om in gemeenschappelijk ver bond het socialisme te bestrijden. De be doeling is, hiertoe overal in het rijk prote stantsche werklieden-vereenigingen op te richten, die gezamenlijk een boud moeten vormen. Het stuk is uitgevaardigd door een daartoe opgetreden voorloopig comité. Het is voorzien van 518 Imndtcekeningen, name lijk van 185 predikanten, 102 werklieden, 56 zelfstandige handwerkslieden, 49 koop lieden en induslrieelen, 44 ambtenaren, 39 fabrikanten en fabriekdirecteuren, 32 onder wijzers en 11 groote grondeigenaren. Er worden langzamerhand overal groote toebereidselen gemaakt voor het vieren van Moltke's 90n geboortedag. De Post brengt het geheimzinnige bericht, dat de keizer voor nemens is den grijzen veldheer eeno eer aan le doen zooals nog nooit eeu Pruisisch onder daan te beurt gevallen is. Men is ook zeer nieuwsgierig welke houding Bismarck bij dit feest zal aannemen. F It A K K It IJ K. De Kamers zijn gisteren bijeengekomen. In de Kamer van afgevaardigden gaf de heer Alype het verlangen te kermen om de regee- ï'iug te interpelleeren over het koloniaal be stuur en over het gebeurde in Dahomey. Ilij stelde voor de beraadslaging hierover te be palen op Zaterdag a.s. Do minister Rouvier drong aan op onmiddellijke behandeling der begrooting. De Kamer J leeft daarop de be raadslaging over de interpellatie-Alypo geo pend en de door het ministerie goedgekeurde, eenvoudige orde van den dag aangenomen. Be lieer Goussot interpelleerde vervolgens de regeering over de maatregelen, die zij denkt te nemen tegen het drijven der Bou- langisten. De minister Constans antwoordde, dat indien op vervolgingen werd aangedrongen door een van de vrienden der regeering, deze de vraag ernstiger zou overwegen. Op het oogenblik zou eene vervolging alleen nut hebben voor de Boulungisten. In den loop der beraadslaging voegde Devoulède aan Reinach toe dat deze de knecht is van iedere richting die aan het bewind is. Op voorstel van den voorzitter werd deswege over Deroulède de censuur uitgesproken, De eenvoudige orde van den dag werd ten aanzien der interpellatie aangenomen. VerVolgens was aan de orde Hubbard's wetsvoorstel om de leden van den Senaat door liet algemeen st^jnrecht te doen be noemen, waar de voorste' t dagelijks behan delde; voor vroeg, welkaioyerd toegestaan. Na door De Freycinet en Chautemps bestreden te zijn, werd iiet voorstel met 246 stemmen tegen 497 verworpen. Door Jules Roche werd het ontwerp-tnrief van inkomende rechten en door Burdeau werd het rapport over de supplementaire begrooting overgelegdvoor welke laatste behandeling op aanstaanden Donderdag ge vraagd en toegestaan werd. Daarna werd de zitting opgeheven. Voor den aanvang der Kamerzitting van gisteren heeft de minister-president De Frey cinet eene langdurige bijeenkomst mot de voornaamste republikeinsche partijleiders ge had, waarin deze verklaard hebben, dat de meerderheid alle interpellation of voorstellen afwijzen zal, die eene ministerieele crisis in het leven zouden kunnen roepen. De door de ziekte van den heer Mermeix gestaakte onthullingen van »hèt Boulangisme achter de schennen" zijn Vrijdag hervat. Er komt echter niet veel belangwekkends in voor, tenzij wellicht eenige bijzonderheden over het onderhoud van den graaf van Parijs met generaal Boulanger in het Alexander- Hotel te Londen, welk onderhond door de hertogin van Uzós was voorbereid. Ten aan zien van de herkomst der fondsen wordt ge zegd, dat de graaf van Parijs zich aan het hoofd eener iuschrijvingslijst had geplaatst voor eon bedrag van twee miüioen. Dit klinkt dus eenigszins anders dau vroe ger, toen steeds beweerd werd dat de graaf wel raad gaf maar geen geld. E N HELA N 1) De Times meldt uit Lissabon, dat de minister van marine aldaar ongunstige be richten van de Zambesi ontvangen moet heb ben, die niet worden openbaargemaakt. Uit Kairo wordt aan de Daily Neivs ge seind, dat Baring in een interview verklaarde, dat dc hervatting der Engelsoh-ltaiiaansche onderhandelingen niet onwaarschijnlijk is; dit stemt overeen met directe depêches uit Rome. Aan de Times wordt uit Soeakim gemeld, dat de toestand dagelijks verergert; terwijl 30,000 zakken graan tegen drie dollars elk te Soeakim onveikoopbaar zijn, geideu zij te Dandoeb Tokar tusschen 30 en 50 dollars. Desniettemin faalde de tactiek om de Mahdis ten door uithongering te onderwerpen, vol komen. Castioni is gisteren opnieuw voor de recht bank van politie verschenen. Zijn advocaat zeide, dat hij voornemens was getuigenissen uit Zwitserland aan te voeren, ten bewijze dat het misdrijf tot dc staatkundige misdrij ven behoorde; maar indien de rechter mocht beslissen, dat dit niet het geval was, zou de aangeklaagde bewijzen, dat hij niet de man is die de daad bedreven heeft. De advocaat "Woodfall, optredende voor de Zwitsersche regeering, zcidedat de getuige, die de identiteit van den beklaagde kan bevestigen, opgeroepen is. De verdere behandeling der zaak werd acht dagen uitgesteld. Naar de Times uit Zanzibar verneemt, zond admiraal Fremantle een schip naar Lamoe, om een onderzoek naar den moord der Duitschors te beginnen. Een krachtig optreden wordt voorbereid, waartoe desnoods geheel het Engelsche eskader naar Witoe zal stevenen. Berichten van de Zambesi bevestigen dat de Engelsche kanonneei'booten Ilcrald en Mosquito dien stroom opvoeren, vergezeld van den oorlogsstoomer Redbreast, benevens eeno vloot van kano's en lichters, De Porlugeezen, protesteerden vergeefs. De Portugeesche regeering vernam, dat eene expeditie van de Britsche Zuid-A frika-compagnie Moetassa bezet heeft. B E L G I E. De geheele uitslag der gemeenteraadsver kiezingen schijnt geene belangrijke verande ring in de verhouding der partijen te brengen. De liberale zoowel als de clerieale partij schrijft zich zelve de overwinning toe. ZWITSERLAND. Men gelooft algemeen, dat de bondsraad, om de rust in Tessino te herstellen, Respini weder afzetten en tot de verkiezingen Kuenzli met de regeering belasten zal. Een zekere Motta heeft voor den rechter van instructie verklaard, gezien le hebben, dat Castioni den staatsraad Rossi doodgescho ten heeft. De onderhandeling over de uitle vering van Castioni wordt door den Zwitser- schen consul-generaal te Londen voortgezet. RUSLAND. De jongste maatregelen tegen de joden, in het bijzonder hunne uitsluiting uit de school, ontmoeten bij vele hooggeplaatste personen ernstige bedenkingen. Naar men zegt, zouden

Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1