A0. 1891. Vrijdag 17 April. N°. 7736. KENNISGEVING. KENNISGEVING. P O L I T I EI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buiteitlandsclie Berichten. ij f - ii - v© r t g-st© «Jaargang. UITGEVER: J. ODÉ. Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de verzoeken van: lo. A. BLONK, om vergunning tot oprich ting eener kopersli ;rr|| aan de Sethélr straat alhier, wijk A no. 12, kadaster sectie A, no. 663; 2o. de firma WOUTERLOOD BERKE LAAR, om vergunning tot uitbreiding harer stoomzagerij, staande aan den 'e-Qrar velandxchen polder alhier, wijk B no 93e, kadaster sectie H no. 102, door plaatsing daarin van een stoommachine van 25 pkr., met ketel van 35 M1 verw. oppervlak, ter vervanging van de bestaande machine en ketel. Gelet op de Artt, 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten i Dat voormelde verzoeken met da bijlagen op de Secretarie der gemeente zqn ter visie gelegd; dat op Donderde.:; den SOsten April a.s., des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van de verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 16den April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DDK VAN MATENESSE. Be Secref- is, VERNÈDE. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en "Wethouders van Schiedam 'brengen, ingevolge art. 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot ■beteugeling van openbare dronkenschap {Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen de volger.de verzoek schriften tot verkoop van sterken drank in liet klein zjjn ingekomen: lo. van de wed. G. BARNEVELD, geboren Van der Sltjijs, voor het pand aan de Oude Sluis, F 55»; 2o. van A. MEIJER, voor het gebouw »Musis Sacrum" aan de Lange Haven 3o. van de wed. A. J. VAN DE VEN, voor liet pand aan de Hoogstraat, C 92/93; 4o. van C. DE KIEVITH, voor het pand ;aan den Lange Achterteeg, C 174; 5o. van A. DE KOE, voor de buffetten, in den tuin en o de gebouwen der »Officieren- Vereenïging" aan den Flaardingerdijk. Schiedam, den 16den April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Aap het commissariaat zijn als op straat I gevonden aangegeven: een H.-k. kerk boekje, een nikkelen armband, een gouden medallion met 2 portretten en een sleutel. ENGELAND Het Lagerhuis heeft bij de tweede lezing de wet aangenomen betreffende het sluiten van kroegen in de steden van Ierland op Zaterdagavond en Zondag. Telegrammen uit Liverpool bevestigen, dat lord Salisbury den Britscheri vertegenwoor diger in Chili heeft opgedragen bij de Chi- leensche regeering te protesteeren tegen de door haar gelaste maatregelen (het sluiten van zeehavens enz.) en aan den Britschen admiraal in de wateren van Chili bevel heeft gezonden de Engelsche vaartuigen te be schermen. Volgens telegrammen uit Chili zouden de troepen van Balmaceda nabij Copiapo weder eene ernstige nederlaag hebben geleden. De parlementairen maken toebereidselen om op Santiago aan te rukken. Volgens telegrammen uit Panama bljjft er te Iquique anarchie heerschen. Gewapende vagebonden gingen ongestraft voort met brand stichten, moorden en plunderen. Balmaceda beeft de Chileensche gezanten in Argentinië en Frankrijk tot landverraders verklaard, den laatstbedoelde omdat hij den opstandelingen geld heeft voorgeschoten. Uit Lissabon wordt aan de Times gemeld, dat de minister van binnenlandsche zaken zijn ontslag genomen heeft en er eene minis- terieele crisis dreigt. De oorspronkelijke tekst van Engelands tegenvoorstel in zake Manica- land is op de reis naar Lissabon verloren geraakt. Vermoedelijk bevindt het zich onder de postpakkettenwelke te Calais gestolen zijn. Intusschen ontving de Engelsche gezant een duplicaatdat nog uiet aan de Portu- geesche regeering ter hand is gesteld. Naar uit Odessa aan de Baüy News ge meld wordt, moet er te Moskou en in de omstreken dier stad eene algemeene joden- verbanning hebben plaats gehad. Hetzelfde zou gelden van Kiew, waar de Grieksche kerkelijke overheden de aanwezigheid der joden heiligschennis hebben verklaard. De politie voert iederen nacht eene razzia in de jodenwijken uit; degenen die geen verblijfpas hebbenworden in den kerker geworpen om, na de straf te hebben ondergaan, naar hunne geboorteplaatsen teruggevoerd te wor den. Uit Liseabon wordt nader aan de Times gemeld dat het geheele ministerie zijn ontslag genomen heeft De koning ried den premier aan, eene reconstructie te beproeven, wat de laatste onmogelijk verklaarde. De overtui ging heerscht dat het Kabinet behoort aan te blijven tot afdoening van de overeenkomst met Engeland waarvan de grondslagen des avonds aan het Kabinet zijn medegedeeld. 1 Uit Calcutta wordt aan de Times gemeld j dat de wederinvoering van de belasting op kalveren onvermijdelijk is als de opiumteelt geheven wordt overeenkomstig het besluit van het Lagerhuis. D U I T S C II L A N D. De uitslag van de gisteren in het kies-' district Geesteinünde plaats gehad hebbende verkiezing van een afgevaardigde bij den Rjjksdag is in 81 stembureaux bekend. Uit gebracht zijn op Bismarck 6481op Adloff (liberaal) 2158, op Plate (conservatief) 2777 en op Schmalfeld (socialist) 3664 stemmen. Het is zoogoed als zeker dat eene her stemming zal uoodig zijn. De vereeniging van protestanlsehe werk lieden te Essen, 1500 leden tellende, heeft besloten te protesteeren tegen de anti-vader- landeche" houding der Duitsche afgevaardigden op het werklieden-congres te Parijs en tegen de algemeene werkstaking, waaraan zij niet zal deelnemen. Tevens heeft de vereeniging den keizer hare gevoelens van dankbaarheid en vertrouwen te kennen gegeven en alle protestantsche werklieden-vereenigingen in Duitschland uitgenoodigd zich bij haar aan te sluiten. Blijkens een bericht uit Athene aan de Köln. Zeitg. zal prinses Sophie van Pruisen, gemalin van den Griek«chen kroonprins, eerstdaags tot de Grieksch-orthodoxe kerk overgaan. B E L G I E. De centrale sectie der Kamer, Woensdag namiddag bijeengekomen tot onderzoek van het herzienings-vraagstuk, heeft kennis ge nomen van de besluiten, genomen door de vereenigde rechterzijdenbetreffende het capaciteiten-kiesrecht. De rechterzijde verwerpt het capaciteiten stelsel. behalve wat betreft dat, voortvloeiende uit academische diploma's. Verscheidene leden der rechterzijde ver klaarden zich echter bereid, te stemmen voor een beperkt capaciteiten-stelsel, wanneer hun kan worden aangetoond dat deze uit breiding van kiesrecht het aantal kiezers, ia het leven geroepen krachtens het stelsel van inwoning en vermindering van den census tot 10 francs, zal vermeerderen, en wanneer de linkerzijde deze concessie beschouwt als van belang en geschikt om tot overeenstem ming te leiden. De heer Janson verzet zich tegen dadelijke stemming over de vraag van den heer Frère en wenscht dat de beraadslaging wordt voort gezet, want spreker is overtuigd dat zij op een bevestigend votum zal uitloopen. De zitting wordt daarop verdaagd tot Vrijdag, teneinde kennis te nemen vaneen proces-vei baal, bepalende dat de leden der sectie het eens zijn over den ouderdom van 25 jaar, over de verlaging van den census tot 10 frs. en over het stelsel van inwoning. De Independence bevat een bericht uit Lissabon van gisteren inhoudende dat de koning aan de ministers heeft verzocht voor- loopig in functie te blijven. FRAN KRUK, ►Volgens de Gaulois maakte de grootvorstin QJga zich van kant, omdat zij den czaar te vergeefs had gesmeekt haar zoon Michael weer .in-genade aan te nemen. OOSTENRIJK. 'De opperste gezondheidsraad te Weenen heeft -het initiatief genomen tot indiening van een wetsontwerp, waarbij de inenting van alle 'kinderen wordt verplichtend gesteld, en wel voor de eerste maal op jeugdigen leeftijd en voor de tweede maal vóór zij de school verlaten. Te Praag hebben de socialistische werk lieden getracht, zich met geweld meester te maken van twee zalen om daar eene door de overheid verboden vergadering te houden. De politie en de gendarmerie joegen echter de onruststokers, na een verwoed gevecht^ uiteen en namen verscheidene hunner ge vangen. ITALIË. De minister-president Rudini en de Engel sche gezant teekenden gisteren het protocol aangaande de grensscheiding van ïtalië's en Engelands sferen van invloed aan den Blauwen Nijl en de Roode Zee. De Kamer van afgevaardigden heeft met groote meerderheid besloten tot de tweede lezing over te gaan van het 'wetsontwerp tot oprichting van eene nieuwe instelling van grondkrediet. Eene ofïicieele nota in de bladen logen straft het gerucht betreffende onderhande lingen van Italië met Berlijnsche bankiers over het sluiten eener leening van 500 millioen. Volgens depêches uit Konstantinopel heeft de Turksche ministerraad de quarantaine maatregelen voor de schepen enz., komende van de provinciën van Massowah, opgeheven. Graaf Antonelli heeft met koning Humbert een langdurig onderhoud gehad en vervolgens ook met den heer Di Rudini. Antonelli is van meening dat er een nieuwe resident bjj Menelek benoemd en Salembeni, die zich COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1,85. Jrmco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke nommers•- 0.10. BUREAU: BOTEHftTBAAT, TE 27. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip rap eene Courant...ƒ1.10. Iedere gewone regel meer - 10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Secretaris VERNÈDE.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1