Juni. N°. 7772. Tweede Blad KËNNÏSGÊ YIN G. A". 1891 Maandag 8 Feuilleton. Het goud van de Orion. Vij f - n - ve r t i g* s t Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlaiidsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. G1U R A N T. Abonnementsprijs, per kwartaal1.S5. franco per post, door het geheels Rijk- 2.50. Afzonderlijke nommers-0.10, BUREAU: BOTBRITRAAT, B 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewoue regel meer..- 0.10. Drikhaai. geplaatst wordt tegen twekmaai. berekend. SCHOUW over Wegen, Voetpaden en Kunstwerken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Voldoende aan het bepaalde bij Art. 8 van liet reglement op de Wegen en Voetpaden in deze Provincie Brengen het volgende Proces-Verbaal door aanplakking ter kennis van belanghebbenden Op heden den dertigsten Mei 1800 een en negentig is door den ondergeteekende, AUGU- STINUS NOLEN, Gcmeente-Architcct van Schie dam als daartoe gemachtigd door Heeren Burgemeester en Wethouders van Schiedam, bij hun besluit van den 9den April daaraan voor gaande, ter voldoening aan het voorschrift, ver vat in Art. 7 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in de Provincie Zuid-Holland en overeenkomstig de publicatie van den 24sten April 1891 schouw gedreven over deniet onder beheer van eenig Polder- of Waterschapsbestuur staande Wegen, Voetpaden en Kunstwerken, gelegen binnen het grondgebied van de gemeente Schiedam en dienende tot hoofdverbinding tusschen de verschillende bebouwde gemeentekommen. Daarbij is gebleken dat aan de bestrating van den Hoogen Schielandschen Zeedijk niet vol doende zijn aangebracht de verbeteringen, om schreven in het proces-verbaal van opneming van den tweeentwintigsten April 1891, als: verbetering der bestrating, in het bijzonder de sporen van voertuigen van de telegraafpalen nos. 59 tot 57 circa 30 Meter voor nos. 56 tot en met 46 7> nos. 43 tot 42 7> circa 25 Meter voor no. 40 tot en met no. 38 circa 40 Meter vóór no. 35 tot 15 Meter voor no. 29 circa 25 Meter voor no. 28 tot de grensscheiding der gemeente terwijl liet noodig is die verstratingen te doen plaats hebben met zand en niet met van de kunten afgestoken grond, zooals dit tusschen de telegraaf palen nos. 44 en 45 is geschied wordende tevens bepaald dat de onderhoudsplichtigen zuilen be lmoren te zorgen dat liet gebrekige uiterlijk vóór dei 26sten Juni 1891 zij hersteld na liet ver strijken van welken termijn de lierschouw zal worden gedreven bij art. 8 van meergenoemd Provinciaal Reglement voorgeschreven. Aidus opgemaakt ten jare en dage voormeld. (gel.) A. NOLEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5den Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. ENGELAND. Het Iloogerhuis heeft de wet betreffende de robbenvangst in de Behringzee bij eerste lezing aangenomen. In de gisteren gehouden vergadering van het bestuur der Londensche omnibus-maat schappij is besloten, de eischen van het per soneel als buitensporig af te wijzen. Dienten gevolge schijnt de werkstaking, waarmede het personeel heeft gedreigd, onvermijdelijk. Het bestuur is bezig met het aanwerven van con ducteurs en koetsiers, ter vervanging der werk- stakenden. Intusschen begint ook het perso neel van den onderaardschen spoorweg alhier met werkstaking te dreigen. O O Aan de Times wordt uit Lissabon geseind, dat de commissie uit de Cortes ten spoedigste de goedkeuring der Zambesi-conventieof schoon de gevoelens daarover kunnen uiteen- loopenaanbeveeltwant de tegenwoordige toestand des lands gebiedt de snelst mogeljyke ratificatie van liet verdrag. De Times meldt uit Madrid dat de minister van koloniën in de Cortes de Westindische begrooting aanbood, aantoonende een nomi naal overschot. Hij zeide dat wijziging van het douanetarief ondoenlijk is, zoolang de on derhandelingen over de reciprociteit tusschen Cuba en de Vereenigde Staten van Noord- Amerika nog niet afgeloopen zijn. De minister stelt voor bet uitvoerrecht op tabak at te schaffen. De Daily Telegraph verneemt nader dal de opstanden der Russische boeren veroorzaakt! werden door buitengewonen nood van liet volk. Over geheele landstreken, gelijkFrank- ï'ijk en Duitschland, hebben de bewoners geld noch voedsel honderden, neen duizen den stierven den hongerdood in de gouver nementen Kazan, Simbirsk, Samara, Nischin en Penza, maar de regeering verbiedt de bla den daarover te schrijven. Het boerenvolk stroopte het land af, plunderde en stak de huizen in brand. De regeering eischt overal ten strengste de betaling der belastingen, on danks de verzoekschriften van priesters om genade. De uitgezonden kommiezen namen de nog overgebleven have der boeren in beslag en geeselden zelfs de haveloozendaarop volgde een wanhopige opstand, en de oproerige landlieden vielen de graanmagazijnen aan. De troepen onderdrukten wel den opstand na vele doodengewonden en gearresteerden gemaakt te hebben, maar men vreest voor hernieuwde onlusten onder de Kazansche boe ren, waar de nood het hoogst is. Het ergste is dat de oogstberichten allerwegen in Rusland, behalve in Saratoff, allertreurigst luiden en vele streken een volkomen misgewas zullen hebben. Aan de Daily News wordt gemeld, dat de Russische overheden thans faciliteiten verleenen voor de emigratie van joden. Er zijn 700 joodsche gezinnen naar Palestina vertrokken. Volgens bericht uit Odessa aan de Standard zijn er in de laatste veertien dagen 2500 joden uit die stad, 4000 uit Kiew en 4000 uit Berditsehew vertrokken. Uit Konstantinopel wordt aan de Standard gemeld, dat de Grieksche ea Roomsche kerk gangers te Jeruzalem weder een hunner periodieke twisten over reparation hebben gehad, welke twist is geëindigd met eene bloedige botsing, waarna de Turksche soldaten zich er in mengden, met het gevolg dat er vele dooden en gekwetsten zijn gevallen. De Fransche gezant te Konstantinopel heeft naar aanleiding daarvan bjj de Porte eene krachtige nota ingezonden, waarin hij betoogt, dat de soldaten geen recht hadden om zich er mede te bemoeien, terwijl hij de Porte voor hunne uitspattingen aansprakelijk stelt. Naar hetgeen uit Shangliae aan de Standard wordt gemeld, blijft de volksagitatie tegen de vreemdelingen, die door leden van een geheim genootschap (afstammelingen der Taeping-rebellen) is aangestookt, nog steeds aanhouden. Het doel der woelgeesten is, tusschen China en de buitenlandsche mogend heden twist te veroorzaken. De Amerikaan- sche regeering heeft de Transatlantische stoombootmaatschappijen aangeschreven, dat zij stipt de wetsbepalingen betreflende immi gratie moeten handhaven, vooral wat betreft de plaatsruimte voor eiken landverhuizer. Voorts adviseert zij deze maatschappijen, ten strengste te Ietten op het risico van terug zending van landverhuizers. De Londensche huurkoetsiers hebben be sloten zich bij het omnibus- en trampersoneel aan te sluiten wanneer de laatstgenoemden eene werkstaking beginnen. DUITSCHLAND. Naar aanleiding van het besluit der vrij zinnige partij in het Pruisische Huis van afgevaardigden om voor het oogenblik niet als parlij een voorstel in te dienen tot ver- Roman van II. ROSENTHALBonin. 57. De heer Lombardi moest Willem aan zich zoeken te verbindenhij was de ziel der fabriekliet ging in 't geheel niet meer zonder hem. Telkens vond hij iets nieuws, iets schoons, waarover het publiek ver rast was. Reeds had hij hem vijftig duizend lire voorgeschoten de man moest verbazend rijk zijn, rekende de heer Lombardi. Wanneer Floia hem afwees en zij scheen hem daartoe wel in staat, wanneer dan de man, in zijn eergevoel ge kwetst, de fabriek verliet en zijn kapitaal terug nam om mogelijk wel zich te verbinden aan de inrichting van Salviati of naar Rome ging, naar de fabriek van het Vaticaan, van waar uit dit wist hij reeds pogingen waren gedaan den bekwa men chemicus tot zich te trekken, wat dan Dan was hij een verloren man, want hij zelf kon Wil liamson niet vervangenhij was koopman en geen technicus. Het geheim der samenstelling van het gekieurde glaswerk had de jonge man hem wel medegedeeld, doch dit geheim durfde hij aan geen derde overdragen. En dan de stilstand, dien hij van eene verwisseling van personen duchtte en vooral het gemis van het kapitaal, het zou alle verwachtingenalle plannenalle hoop weer in duigen werpen. De heer Lombardi was ei' de man niet naar om de zaken maar kalm haar beloop te laten nemen. Hij moest weten, waar zich aan te kunnen houden, en besloot Flora nog eens ernstig over de zaak te onderhouden. Hij moest ook weten, wat hij aan haar had. Het meisje was zacht, huiselijk en bescheiden van aard, maar hare Engelsche opvoeding had haar karakter even goed als haar verstand ontwikkeld, iets wat in Duitschland niet in die mate het geval geweest zou zijn. Zij schreef en ontving brieven, zonder dat haar oom gewaarwerd met wie zij corres pondentie voerdezijne bemoeiingen om haar eene toekomst te verzekeren stelde zij op geen zeer iioogen prijszij scheen daarover eigenlijk maar zelf en alleen te willen beslissen. En toch wist hij, dat zij van haren oom hield en elk oogenblik gereed stond hem op zijne wenken te dienen. Zielkunde was het fort van den heer Lombardi niet. Dat vak had hij niet beoefend. Het kwam hem in de zaken niet te pas en men kon zich eene fijne tafel doen aanrichten, zonder zich juist met de hartsgeheimen van den kok of de keukenmeid veei af te geven. Iladde onze fabrikant er iets van verstaan, dan zou hij reeds lang bespeurd hebben, dat Flora's hartje niet meer vrij was en dat haar karakter er zich toe leende om met vuur en hartstochtelijk te beminnen. Nu meende hij, dat zij tegenover alle mannen en in 't bijzonder tegenover den door hem gewenschten minnaar koel eti onverschillig was. De heer Williamson had zich jegens haar ridderlijk en zelfs zeer tegemoetkomend gedragen zij daarentegen was steeds ingetogener en koe ler geworden. Hij zou haar morus leeren. Eens, toen na het eten de koffie zou worden gedronken, stak de lieer Lombardi eene sigaar aan, zette zich op zijn gemak in zijn leuningstoel en verzocht Flora, die wilde heengaan, nog even te blijven. iiFlora, tnijn kind," zoo begon hij, nmoogt gij den beer Williamson niet lijden Flora kleurde. »Ik acht hem hoog," was het ontwijkend ant woord. Evenals ik," hernam Lombardi; maar ge voelt gij niets meer voor hem »Ja wel," zeide Flora. oZiet gij hem niet graag hier? Hij is een zeer innemend en knap man »Dat is hij," stemde Flora toe. »En zoudt gij," hernam de heer Lombardi, met eenigen tact, maar toch regelrecht op zijn doel af gaande, neen man, die Williamson maar in eenig

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 5