1 J Het goud van de Orion. A0. 1891 Vrijdag 12 Juni. N°. 7775. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Feuilleton. Vij f-en -v© ©rtig-st© Jaargang. Verschijn! dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: T ODÉ. Inrichtingen, welke gevaar, schade ot hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan de firma VAN DER BRUGGE EN VAN DER VLIES alhier en hare recht verkrijgenden, onder zekere voorwaarden ver gunning is verleend tot uitbreiding harer branderij aan de Korte Haven, wijk A no. 109, kadaster sectie C no. 696, door plaat sing daarin van een stoommachine van 3 paardenkracht en ketel met een verwarmings oppervlak van 4 M\ ter vervanging van de bestaande machine en ketel. Schiedam, den llden Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÊDE. - Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Gezien het verzoek van C. H. WINDHORST, om vergunning tot uitbreiding zijner bran derij aan den Niemolandschen polder a'hier, wijk B no. 94^, kadaster sectie H. no. 230, met een stoommaelilne van 3 paarden kracht en ketel met oen verwarmings opper vlak van 4 M2. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsllad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 25n Juni a.s., des namiddags ten half twee ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe fe lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den Hen Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. l)e Secretaris, VERNÈDE. Buiteiilamlsclie Berichten. ENGELAND. De jury deed uitspraak in de zaak van den luitenant-kolonel sir Willam Gordon Cumming, die eene aanklacht van laster inge diend had tegen vijf heeren en dames, met welke hij eenige maanden geleden baccarat gespeeld had en die hem beschuldigd hadden valsch te spelen. Sir William had, men weet het, een stuk onderteekend, waarin hij zoo goed als bekende, op voorwaarde dat over de zaak verder het stilzwijgen bewaard zou wor den. Daar het desniettemin was uitgelekt, daagde hij zijne beschuldigers voor den rechter. De jury heeft de aanklacht van sir William Gordon Cumming ongegrond verklaard en zijne beschuldigers in het gelijk gesteld. De Truth meldt: De koningin heeftelken avond per telegraaf gedetailleerd bericht ont vangen betreffende bet proces over liet bac- carat-schandaal. Zij is verbolgen op ieder die er in betrokken is. Zij wil zelfs dat lord Coventry als master of the huclehounds zijn ontslag zal nemen. De zaak komt in het Par lement ter sprake. De lieer Norton is name lijk voornemens, in het Lagerhuis de aandacht op het proces te vestigen en een voorstel te doen om de traktementen van den hertog van Cambridge en den prins van Wales te verminderen. Inmiddels is reeds door een aantal leden van het Parlement eene tegen het baecaratspel gerichte verklaring onder teekend. Sir W. Gordon Cumming, de treurige held van het baccarat-sc 11andaalis gisteren met eene rijke Amerikaansche dame, Florence Garner geheeten, gehuwd; er waren daarbi slechts weinigen aanwezig. Alle bladen geven artikelen over het pvoces- Cumming. tie Daily Chronicle is het scherpst tegen den prins van Wales en betoogt dat deze de eenige is, die niet onder eede ver- klaaiü heeft dat hij zijne plechtige belofte van geheimhouding tegenover sir William Gordon Cumming gehouden heeft. Zoolang hij dit niet heeft gedaan, zal de prins onder even schandelijke verdenking liggen als zijne speelkornuiten. Ook vraagt de Chronicle of de hertog van Cambridge als opperbevelhebber van het leger geen maatregelen nemen zal, niet alleen legen sir William Gordon Cum ming, die zich schuldig heeft gemaakt aan strafbaar bedrog, maar ook tegen den prins van Wales, die dat bedrog vergoelijkt en daardoor zelf een strafbaar vergrijp gepleegd heeft Voor het overige heeft de troonop volger door zijn vertrouwelijk omgaan met parvenu's, die hem in de gelegenheid stelden zijnen hartstocht voor het spel den teugel te vieren, de verontwaardiging en den afteer zijner toekomstige onderdanen gewekt. De andere bladen keuren het gedrag van den prins ook af, maar minder scherp. De Stan dard zegt dat de prins aan zijne vorstelijke waardigheid afbreuk heeft gedaan door met speel-fiches in zijn zak te reizen en anderen te verleiden tot dobbelen. Er zijn verschil lende vergaderingen gehouden, waarin de rol, die de prins van Wales in ditbaccarat- schandaal gespeeld heeft, afgekeurd wordt. DUITSCHLAND. In de zitting van het Pruisische Huis van afgevaardigden van Dinsdag heeft de voor zitter, op eene vraag van den heer Rickert, geantwoord, dat hij de quaestie der graan rechten Donderdag a.s. aan de orde zal stellen. Graaf Waldersee heeft Maandag opnieuw een langdurig bezoek gebracht aan den ex- kanselier Von Bismarck te Friedrichsruh. De oude staatsman, in kurassiers-uniform ge kleed, haalde zijn gast aan het spoorweg station af. Het ultramoutaansche blad Oermania spreekt het gerucht tegen, als zou de vertegenwoor diger van Pruisen bij het Vaticaan, de heer Von Schloezer, iets uitstaande hebben met de vrijmetselarij. Er is dan ook geen sprake van zijne terugroeping. Te Hamburg heeft Maandagavond de pro- gressistische partij eene monstermeeting ge organiseerd tegen de graanrechten. Ook te Dresden en Heilbronn hebben bijeenkomsten plaats gehad met hetzelfde doel. Te Dresden richtten de bakkers een verzoekschrift tot het gemeentebestuur, ten gunste van ophef fing der gemeentelijke belasting op het brood, aangezien de levensmiddelen steeds duurder worden. Roman van II. ROSENTHAL—Bonin. 58. De week verliep en den volgenden Zondag zat Willem weer bij den heer Lombardi aan tafel. In vier opvolgende Zondagen was hij er niet geweest nu kon liij een bezoek niet meer uitstellen. De dag verliep aangenamer dan vroeger wel. Flora was voorkomender, ten minste minder terughoudend dan vooiheen, Willem daardoor betor gestemd en de heer Lombardi tevreden. De koffie werd gebruikt, de heeren praatten en lachten en Flora was op een wenk van haar oom in het vertrek gebleven en hield zich met een handwerkje bezig. Zij luisterde onderwijl naar het gesprek en antwoordde op de haar gerichte vragen. COURANT. Abonnsmkntsprijs, per kwartaal franco pei post, door liet gebeele Rijk 1.85. - 2.50. Afiondeilijke nominers 0.10. BÜKEAU: BOTBRSTttAAT, 15 2 7. ADVERTENTIEPRIJS: vail 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel ineer- o.l Dfuevaai, geplaatst wordt tegen twkknaai. betekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gij zijt uit Engeland hier naar toe gekomen, zooals ik daar even hoor?" richtte zich Willem tot haar. »Ja," was het antwoord, «mijne ouders waren er overleden en ik had plan naar Hamburg te reizen." De beer Lombardi werd ongerust. Hij had nog altijd zijn lievelingsidee niet opgegeven, al was zijne hoop het te zien verwezenlijken gering. Nog altijd trachtte hij bet geleden verlies van zijne nicht voor Willem te verbergen. »Ja," viel hij daarom haastig in, «nicht heeft mij overal gezocht. Een samenloop van omstan digheden was oorzaak, dat ik onkundig bleef van hare afieis uit Londen en dat mijne brieven uit Hamburg ais onbestelbaar terugkwamen." Daar ontviel Flora haar kluwen garen; zij bukte zich om het op te rapen, Willem deed hetzelfde; zij verloor een weinig het evenwicht en de jongeling boog zich om haar te steunen; zij zag tot hom op en daar schoot haar plot seling te binnen, waar zij hem vroeger gezien had: tijdens de vreeselijke oogenblikken der stranding van de Orion op het schip Zoo was zijne houding, zoo blikten zijne oogen in de hare, zoo was zijne mondopening en had zij een korten tand tusschen de andere bespeurd «Maar dat is te dwaas," dacht Flora, «te waan zinnig!" en onwillekeurig sloeg zij de hand aan het voorhoofd, als twijfelde zij aan haar verstand. Bleek en zwijgend keek zij in 't rond. «Hebt gij u bezeerd, kind?" vroeg de heer Lom bardi deelnemend. «Gij zijt zoo bleek en schijnt niet wel." Flora was inderdaad niet welhet was haar onmogelijk een oogenblik langer in de kamer te blijven. Zonder te antwoorden en met de oogen stijf naar den grond geslagen stond zij op en verliet het vertrek met de houding van eene slaap wandelaarster. Op hare kamer wierp zij zich op een stoel, sloeg de vlakke hand tegen het -'oorhoofd en riep uit: «Ben ik dan waanzinnig? Ik vrees er werkelijk voorDeze man op de Orion 1 Maar dat is immers onmogelijk. Het is een droombeeld, zooals er mij altijd kwellen, als ik dien man aanzie. Hij zal mij met de rust van mijn gemoed ook nog het ver stand benemen. Maar waarom viel mij dan toch die voorovergebogen houding zoo opwaarom trad nu juist het droombeeld, dat mij vervolgt, zoo in al zijne afschrikwekkende gedaante voor mij op, alles, die oogen, die mondopening, zelfs dien tand, zooals ik hei op de Orion voor mij go- zien heb Dit kan toch niet het beeld van Charles zijn, die deze eigenaardigheden niet heeft. Neen, dit kan geen droom, geen nevelbeeld, geen voorteeken, geen inbeelding zijnhet is werke lijkheid, klare werkelijkheid Dit was het ge heimzinnige, het beangstigende gevoel, dat mij beving, toen ik den man voor het eerst zag. Ik gevoelde, dat ik hem kende, hem op een vreese- lijk oogenblik ontmoet had, en dat oogenblik, waarmee ik zijne verschijning in verband bracht, stond mij weer met al zijne verschrikkingen voor den geest, en het beangstigend gevoel komt telkens terug, wanneer ik hem zie. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1