l J l J Maandag 29 Juni. N°. 7787. Tweede Blad Feu 11 e t o n. Het goud van de Orion. A°. 1891. ij f-en-veertig-ste Jaargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. Biiitenlaiidselie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. COURANT. ABONNKMKNTSHRUSper kwartaal franco per postdoor het geheele Rijk Afzonderlijke 1.85. - 2.50. - 0.10. BITttEAU: BOTBBlTRAAT, E ST. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Gonrantf 1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. örikmaai, geplaatst wordt tegen tweemaai, beiekend. EK E-L AND. Het huwelijk van den heer Parnell met zijne vroegere maitresmevr. O'Sheais gisteren in het dorp Steyning, nabij Brighton, voltrokken. Twee zijner bedienden traden als getuigen op. In de berichten uit Chili, over Lissabon, •vindt men bijzonderheden omtrent het jongste vermeld komplot. Het had onder anderen ten doel, de gemachtigden der parlements- partij ondanks hun vrijgeleide, te Santiago gevangen te nemen, onder voorwendsel dat zij zeiven de personen waren, die onlangs bommen in het paleis hadden geworpen. Slechts door de krachtige inmenging van de buitenlandsche gezanten is liet komplot ver ijdeld. Uit Lissabon wordt aan de Times gemeld, dat aldaar bij staatsdecreet de invoer van lucifers is verboden, Voorts dat er tegen strijdige geruchten loopen omtrent den Konink- lijk-Portugeeschen spoorweg. Volgens som mige berichten zouden de directeuren heden aftreden, waarna de regeering eene commissie •van beheer zou benoemen. Volgens andere •berichten zou de spoorwegmaatschappij gelde lijke hulp van eene Duitsche bank ontvangen ter betaling van de Juli-coupon. Naar hetgeen uit Sanghae aan de Standard wordt gemeld, is het keizerlijk decreet, waarin aan de plaatselijke overheden krachtige maat regelen ter bescherming der vreemdelingen werden voorgeschreven, tot nog toe zonder mitwerking gebleven. Het gepeupel zet de igeweiddadigheden voort, en daar de Chi- jieesche troepen onvertrouwbaar blijken te zijn, zullen de groote mogendheden zelve hare onderdanen moeten beschermen, waartoe reeds ruim twintig oorlogschepen beschikbaar zijn. Volgens bericht uit New-Ycrk bevat de conventie tusschen Bolivia en de Chileensche congrespartij onder anderen de bepaling, dat laatstgenoemde partij aanneemt de geheele kust aanhoudend te blijven bezetten, en dat Bolivia 6,640,000 pesas zal betalen, zoodra de vrede gesloten is. Voorts zal Chili aan Bolivia vrijen doortocht van goederen ver- leenen. Bolivia zal aan zijne eigen grens in voerrechten heffen. Voor de Chileensche goe deren zal aldaar hetzelfde invoerrecht wor den geheven als in Chili van de Boliviaansche goederen geheven wordt. F R A N K R IJ K. De werkstaking van het omnibuspersoneel te Bordeaux is geëindigd, nadat door tusschen- komst van het gemeentebestuur, dat eenige voordeelen toestond aan de maatschappij een schikking was getroifen tusschen de afge vaardigden der werkstakers en de directie. Deze laatste willigde een deel der eischen van het personeel in, waarmede de werk stakers genoegen namen. Donderdagnacht zijn in verscheidene straten van Bordeaux de gasleidingen opgebroken en vernield. Men denkt aan een wraakneming van personen, die bij de jongste onlusten gearresteerd zijn, want de boosdoeners hebben ook getracht, het gas in de leidingen aan te steken, tot groot gevaar voor de omrin gende gehouwen. Te Toulon heeft de directie der omnibus maatschappij de eischen van het personeel, dat met werkstaking dreigde, grootendeels ingewilligd. Eindelijk is het wetsontwerp tot schorsing der invoerrechten op graan ook door den Senaat aangenomen. De minister Ribot heeft verklaard de inter pellatie van den heer Naquet, over de handels betrekkingen met Italië niet te kunnen be antwoorden, nu er sprake is van een hernieu wing van het drievoudig verbond. Door de correctioneele rechtbank te Parijs is de photograaf Schneider, een Duitseher, die betrapt werd toen bij afbeeldingen maakte van de forten bij Parijs, tot 5 jaar gevange nisstraf en 3000 frs. boete veroordeeld. BDIISCULiO. De regeering heeft hare goedkeuring ge hecht aan het plan eener loterij van 8 millioen mark, waarvan de opbrengst, die op 2 millioen wordt geraamd, zal strekken tot bestrijding van den slavenhandel. Prof. Simar, hoogleeraar in de godge leerdheid te Bonn, is benoemd tot bisschop van Paderborn. Prins Alexander van Batten bergvroeger vorst van Bulgarije, thans graaf Hartenau, is opnieuw ingestort en heeft zijne voorgeno men reis naar Karlsbad moeten opgeven. Hij iè lijdende aan eene zeer gevaarlijke lever ziekte. Uit Stockholm wordt aan de Ailg. Ztg. geschrevendat de anarchisten in Zweden meer en meer terrein winnen op de sociaal democraten. De leider der anarchisten, zekere Bergegren, is tot redacteur van de sociaal democratische Proletariër gekozen en in den soc.-dem. bond werd Bergegrens aanhang zoo groot, dat een paar der bekendste leiders der soc.-dem. gedwongen werden den bond te verlaten. Een scheiding in de socialistische partij, in een gematigd en een anarchistisch deelwordt op liet eerstkomend congres verwacht. LUXEMBURG}. Toen de groothertog Woensdag van de stad naar Walferdange terugkeerde, kwam zijn rijtuig in aanraking mot- een door een vrouw bestuurden boerenwagen. De groot hertog bleef ongedeerd .'en legde den verderen weg te voet af. Het rijtuig is zwaar be schadigd. OOSTENRIJK. Keizer Frans Jozef heeft Woensdag te Fiume aan boord van het Engelsclie admi raalsschip gedejeuneerd en een heildronk uit gebracht op koningin Victoria endeBritsche marine. Admiraal Hoskins beantwoordde dien toost. De Hongaarsche Kamer heeft het ontwerp tot overname der spoorwegen door den staat bij derde lezing aangenomen. In den laatsten tijd zijn verscheiden Ser vische soldaten naar Oostenrijk gedeserteerd; naar Semlin alleen 41, wegens de ruwe, onmenschelijke behandelingwaaraan zij blootstonden. De minister van oorlog heeft een streng onderzoek ingesteld. Z W I T S E B I. A N IA. Luitenant. Livraghi is Woensdag te Chiasso overgeleverd aan de Italiaansche autoriteiten, die hem naar de gevangenis te Como hebben getransporteerd. Te Lugano had hij weder een poging aangewend, zich door ophanging van het leven te berooven, maar de zakdoek waarvan hij zich bediende, scheurde voordat hij zijn voornemen ten uitvoer gebracht had. RUSLAND. Uit Petersburg wordt bericht, dat de minis ter van justitie aldaar den Raad van State in overweging heeft gegeven, of het niet noodzakelijk zou zijn door voorbeeldige straf fen een einde te maken aan den haat van een deel der natie jegens het andere, en de vervolgingen, die daaruit ontstaan. De Novoje Vremja, het blad, dat elke gelegenheid heeft aangegrepen om de aanhangers van het oud- Roman van If. ROSENTHALBonin. 65. «Wien geldt dat stoof Willem op. «Hem, die het zich aantrekt," was liet ant woord. «Mijnheer, wijt het dank aan uwe grijze haren en aan uwe betrekking tot dat meisje, dat ik u niet als een hond van voor mijne deur jaag," riep Willem en ging de kamer in. Men had er Geesje op eene sofa gelegd. Toen Willem binnentrad, ontwaaktezij uit hare bezwijming. „Dus vind ik u hierriep zij hem in het Oostfriescli te gemoet. „Kent gij mij nog, Geesje vroeg de jonkman in dezelfde taal. De heer Lombardi, die gevoelde dat hij hier gemist kon worden, verliet, ten hoogste verwon derd over al wat hij hoorde en zag, het vertrek. „En het geld vroeg Geesje zacht. „Behoort aan mij; het is en blijft strandgoed." „Neen, dat is het niet," zei Geesje fluisterend en Willem een vastberaden maar vertrouwelijken blik toewerpend. „De eigenares is nog in leven. Het is Flora, de nicht van den heer Lombardi." Willem rilde. Een oogenblik stond hij bleek en sprakeloos daar en streek zich met de hand over het voorhoofd. „Het is nog in zijn geheel," hernam hij, „er ontbreekt geen penning aan ook de rente van een jaar is er bijik zal haar alles terug geven." „Dat is goed, Willem," antwoordde Geesje; „dat had.ik van u verwacht. En dan, Willem, wat wilt gij dan „Dan ga ik de wijde wereld in. Ik vind overal een bestaan. Ik heb een groot doel niet behulp van het geld, dat ik onder mijn beheer genomen had, bereiktik heb mijne toekomst verzekerd. Nu echter dank ik den Hemel dat mij eer. last, die mij altijd drukte, van de schouders geno men en de rechtmatige eigenaar gevonden is. Nu durf ik weer iedereen vrijmoedig in de oogen zien. Ik heb niets meer te verbergen en dank u, dat gij mij die vrijmoedigheid hergeven hebt." De laatste woorden kwamen uit den grond van 'sjongelings iiart. Dit bleek genoegzaam uit den toon, waarop hij ze uitsprak. „En toch wilt gij weder weg, ver weg sprak Geesje bedroefd. „Ik moet wel," hernam Willem. „Ik kan onder deze omstandigheden moeilijk hier blijven." „Als gij mij begaan laat, wil ik u ook dat mogelijk maken," antwoordde Geesje. „Moet ik dan nu uw schuldenaar worden V' fluisterde Willem. „Waar is mijn vader?" riep Geesje plotse ling, alsof het haar nu eerst inviel, dat deze met haar gekomen was en Willem eveneens herkend had. „Hij wacht u buiten en heeft dit vertrek niet willen betreden, misschien omdat het mij tot verblijf dient," antwoordde Willem met een verachtelijken lach. Geesje stond op, ging naar buiten en vond den ouden man, gezeten op een bank en met zijn stok figuren beschrijvend in het zand. Toen bij Geesje zag naderen, stond hij op en zeiiie»Zijt gij nu weder in staat om naai de stad terug te keeren Dan willen wij maar dadelijk gaan." „Vader, wat hebt gij mij beloofd begon Geesje, met weemoed naar het geheel veranderde, strenge gelaat van den grijsaard opziende. „Ik heb alleen den doode alles vergeven," was het antwoord. 1 „Neen vader, uwe belofte betrof mij. Gij zeidet immers, dat gij alleen om mijnentwille den doode woudt vergeven." Jansen richtte zich in zijne volle lengte op. Vader en dochter stonden daar trotscli en onbe weeglijk, schoon inwendig door de felste aan doeningen bewogen, tegenover elkander.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 5