A0. 1891. Woensdag 1 Juli. IN0. 7788. Eerste Blad. KENNISGEVING. KENNISGEVING.- Kennisgeving. Vij f - n -v© ©rtig-st© ,T a a r jar a n g*. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: X ODÉ. Bericht aan Zeevarenden. Bericht aan Zeevarenden, Buitenlandsclie Berichten. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal Jrattco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nominers -1.85. - 2.50. 0.10. BUREAU: BOIKBSTllAAT, E 2 7. Advertentieprijs: fan 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen ter kennis van de Ingezetenen Dat het kohier der plaatselijke Directe Belas ting dezer gemeente, voor den dienst van het jaar 1891, den lSen Juni jl. door den Gemeenteraad vastgesteld en den 22en Juni daaraanvolgende door Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den Ontvanger der Gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift ge- durehde vijf maanden, te rekenen van heden, op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de- Wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30en Juni 1891. Burgemeester, en Wethouders van Schiedam, VAN DIJK VAN MA TE.NESSE. De Secretaris VERNÈDE De burgemeester van Schiedam Vestigt op uitnoodiging van den heer •Commissaris des Konings in deze Provincie de aandacht van belanghebbenden op de aankondi ging, voorkomende in de Nedcrlandsche Staats courant van den 21/22n dezer, luidende als volgt MINISTERIE VAN MARINE. Tonnen opgenomen ln het Schul- pengat, 3e district. De Minister van Marine brengt, ten vervolge op zijne aankondiging van 13 Mei jl., ter kennis van zeevarenden, dat de 4 zwart en wit ge blokte boeien, ter aanduiding van het onveilige terrein bij de torpedo-oefeningen in het Schulpen- •gat, zeegat van Texel, 3e district, wegens het -eindigen dier oefeningen zijn opgenomen. 's-Gravenh age, 20 Jun: 1891. De Minister voornoemd, voor den Minister, De Secretaris-Generaal, t (get.) H. M. v. d. WIJCK. Schiedam, 30 Juni 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester van Schiedam, Vestigt op uitnoodiging van den heer Commissaris des Konings in deze Provinciede aandacht van belanghebbenden op da aankondi ging, voorkomende in de Nederlandsche Staats courant van den 23n dezer, luidende als volgt MINISTERIE VAN MARINE. Torpcdo-ocfeningsterrein In den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg, 4e district. De Minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat vanaf half Juli tot half Augustus a.s. in den Nieuwen Bolterdamschen Waterweg, 4e district, beZ. de witte tonwenlijn, iets ten W. van het fort aan den Hoek van Holland, oefeningen zullen gehouden worden in het leggen van ongeladen schoktorpedo's. Het onveilige terrein zal afgebakend worden door witte tonnen op de grens van het vaar water en door groene tonnen daar beZ. 's-Gr a v e n h age, 22 Juni 1891. De Minister voornoemd, voor den Minister, De Secretaris-Generaal (get.) H. M. v. d. WIJCK. Schiedam, den 30en Juni 1891. Da Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. ENGELAND. Het Hoogerliuis heeft het ontwerp tot aan koop van grond in Ierland hij tweede lezing aangenomen. De kleermakers te Londen zijn met hunne patroons tot eene schikking gekomen, waar door de vrees voor eene nieuwe werkstaking verdwenen is. Vier vijfden der blikfabrieken in het land van Wales hebben den arbeid gestaakt, we gens de onmogelijkheid om haar product op de Amerikaansche markt staande te houden. 30,000 werklieden zijn daardoor broodeloos. Volgens de Standard zijn enkele joden- familiën, die van Corfu naar Athene waren uitgeweken, weder teruggekeerd, omdat de rust op het eiland hersteld is, ofschoon de moordenaar, door wien de jongste onlusten veroorzaakt zijn, nog niet gevat is. De Times ontvangt uit St.-Petersburg hartverscheurende bijzonderheden over het lijden der joden. Degenen, welke verlof ont vangen om te St.-Petersburg te wonen, worden toch voortdurend uit hunne betrek kingen ontslagen, en verhongeren bijna. De joodsehe studenten hebben geen andere toe vlucht dan bedelen, en worden speurhonden der politie of pamfletschrijvers tegen hunne geloofsgenooten. Uit New-York wordt gemeld, dat het stadsbestuur voornemens is, den kroonprins van Griekenland op zijne terugreis van San Francisco feestelijk te ontvangen. Berichten uit St.-Petersburg aan de Times melden, dat, ten gevolge van den slechten oogst, de prijs van het brood sedert drie dagen drie kopeken per pond gerezen is; zelfs is er sprake van den uitvoer van granen voorloopig te verbieden. Uit de provincie Kherson komen weder verhalen van jodenvervolging. Ofschoon er geen bijzonderheden gemeld worden, beweren sommigen toch dat er een bloedbad onder de joden is aangericht, hetgeen overdreven geacht wordt. De jaarlijksehe avondvergadering der Anglo Jewish Association" heeft plaats ge had onder voorzitterschap van het parlements lid Goldsmid. Deze deelde mede, dat baron Hïrsch tot zijn genoegen geslaagd is in het koopen van eëne uitgestrektheid kostbaar land ia Argentinië. Het is diens voornemen eenige joodsehe gezinnen uit Rusland der waarts te zenden, daarbij zorg dragende dat zij zich daar als landbouwers zullen neder zetten. Het plan bestaat om te Londen een veertiendaagsch blaadje uit te geven, gewijd aan de jodenvervolging. De opperrabbijn deelde mede, dat eene joden-kolonisatie in Palestina met gunstig gevolg alleen mogelijk is, indien de kolonisten bekwame landbouwers of handwerkslieden zijn. DU1TSCIILAND. Uit Hamburg wordt gemeld dat de keizer gisteren gedurende de vaart op de Elbe, gaande naar Helgoland, heeft gezegd dat de triple-alliantie voor zes jaar verlengd is, zijnde het tractaat Zondagavond geteekend. D„ keizer en de keizerin zijn Maandagavond, te Helgoland aangekomen. De door den minister-president Di Rudini in het Italiaansehe parlement afgelegde ver klaringen worden door alle bladen opgenomen als eene openlijke aankondiging van de reeds plaats gegrepene verlenging van het drie voudige verbond, welke zij,met blijdschap begroeten als een voortdurenden waarborg voor het behoud van den Europeeschen vrede. De Nordd. Allgem. Zeit. schrijft, dat de verklaring van den minister Rudini, waar door het feit openbaargemaakt is dat het drievoudig verbond verlengd is, een zeer beduidende, de algemeene gerustheid bevor derende gebeurtenis mag genoemd worden. Naar het heet, moeten van Berlijn uit bij den Hamburger Senaat in den vorm van een wensch zekere voorstellen zijn gedaan om op de Hamburger Nachrichten eene locale pressie uit te oefenen, opdat dit blad voortaan prins Bismarck rneer »als privaat persoon" be- handele, wat wel zal willen zeggen, dat het aan zijne politieke critieken geen plaats meer in ruime. De bondsraad heeft nog zooveel op zijne agenda staan, dat hij liet voorstel van Beieren tot wedertoelating der Redemptoristen waar schijnlijk niet voor de vacantia in behandeling zal kunnen nemen. Onder de uit Rusland gekomen Joodsehe emigranten, wien te Berlijn een gebouw tot verblijfplaats is aangewezen, zijn de zwarte pokken uitgebroken. De zieken zijn onmid dellijk van de anderen afgezonderd en verdere voorzorgsmaatregelen rijn genomen. OOSTENRIJK. De Kamer heeft de begrooting der nationale verdediging goedgekeurd. Volgens gerucht zal de verhooging der begrooting jaarlijks 120 millioen florijnen bedragen. De agrarische beweging breidt zich over verscheidene Hongaarsche comitaten uit. De regeering neemt voorzorgsmaatregelen tegen wanordelijkheden. De te Pest verschijnende Nemzet bevat een telegram uit Parijs, volgens welk de voor malige Fransche minister van buitenl. zaken Flourens in een interview zou verklaard hebben dat in '1888 tusschen Frankrijk en Rusland een verdrag is gesloten tol waar borging der onschendbaarheid van het weder- zijdseh grondgebied in geval van Europeesche verwikkelingen. Het internationaal post-congres te Weenen heeft het voorstel der Amerikaansche ge machtigden verworpen tot invoering van een wereld-postzegel. Eveneens werdUa bestrijding door de Duitsche, Oostenrijksehe, Britsche en Amerikaansche gemachtigden, een voorstel der Fransche gemachtigden'ver worpen om, bij de briefwisseling tusschen de besturen der posterijen van de verschil lende 'op het congres vertegenwoordigde landen, de Fransche taal te gebruiken. Zondag is te Weenen een Oostenrijkse!! socialisten-congres geopend, dat door een aantal werklieden uit verschillende oorden des rijks en ook door gemachtigden uit Engeland en Duitschland wordt bijgewoond. Het congres zal zich voornamelijk bezig houden met middelen ter verkrijging van algemeen stemrecht en invoering van den achtuurs werkdag. Onder de landbouwende bevolking van Hongarije breidt het socialisme zich steeds uit, zoodat de regeering krachtige voorzorgs maatregelen neemt om wanordelykheden te voorkomen. Naar uit Weenen gemeld wordt, heeft de paus den overste van de orde der Francis- kanen in Hongarije gelast, gestreng te waken voor het gehoorzamen van de nieuwe bepa lingen, waarbij de oorspronkelijke regels der orde in al hunne gestrengheid weder inge voerd worden. Vele van de monniken, die verschillende vrijheden genoten, weigeren te gehoorzamen aan de nieuwe bepalingen en hebben de bescherming der regeering ingeroepen tegen »de decreten van een vreemde mogendheid", waardoor hunne rech ten en eigendommen worden bedreigd. ITALIË. In antwoord op eene vraag van Taverna heeft de minister-president Di Rudini in den Senaat gezegd, dat de regeering het behoud van den vrede en de handhaving van den thans bestaanden toestand in Europa verlangt, vooral in de Middellandsche Zee. Ter berei king van dit doel heeft zij haar best gedaan om betrekkingen aan te knoopen en over eenkomsten te treften met de mogendheden wier belangen samenvallen met die van Italië. In Engeland heeft de minister Fergus-

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1