Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. Jrle clitzaken. Stedelijk Nieuws. Marktberichten. ADYEKTENTIÊN. makers gevraagd. Ook liggen verschillende fabrieksgereedscliappen aan het station, om eerstdaags vervoerd te worden naar andere fabrieken. Het bestuur van de afdeeling Kuilenburg van den Ned. sigarenm.- en tabaksbewerkers- bond heeft in een schrijven aan de burgerij van Kuilenburg haar verlangen uiteengezet en steun en medewerking gevraagd. D.) Zondagavond is, op den weg van Wijdten naar baar woning te Neerbosch, de 16-jarige dienstbode Maria Dirks op gewelddadige wijze door een man en en een vrouw a& igerand, op den grond geworpen en van liaar gouden halsketting met gouden kruis, alsmede van haar portemonnaie met geld beroofd, terwijl zij haar, om het schreeuwen te beletten, een doek als prop in den mond staken. Op de komst van eenige jongens uit de weesinriehting te Neerbosch gingen de aan randers op de vlucht. Dezer dagen bemerkte de heer J. te YVisse- kerke, dat zich vleermuizen ophielden achter de kroonlijst boven het kozijn zijner voordeur. Een timmerman, die 't geval onderzocht, schepte 4- a 500 jongere en oudere vleer muizen uit die schuilplaats. MiddelbCt.) Botterdam. De eigenaar van het koffie huis sCafé Plein," op den hoek van de Van- Alkemadeslraat, en de Jan-van-Loonslaan, alhier had Dinsdagmiddag zijnen huisge- nooten medegedeeld dat hij voor zaken uit de stad moest en verwijderde zich ook wer kelijk. Eenige minuten daarna kwam hij te rug, greep plotseling een der bezoekers, een voormaligen kellner van hem, bij de keel, en gaf hem met een mes een diepe snede in den nek, zonder dat de man gelegenheid vond zich te verweren. De verwonding was van dien aard, dat de man op geneeskundig advies direct naar het ziekenhuis moest worden ver voerd, alwaar hij kort na de aankomst over leed. De verslagene is 28 a 29 jaar oud. Betreffende de beweegredenen die den schuldige tot deze -wanhopige daad deden overgaan kan het volgende worden medege deeld. De dader, Nieuwkerk, staat bekend als een oppassend man, is gehuwd en heeft zeven kinderen. s In den laatsten tijd liet de verstandhouding tusschen man en vrouw veel te wenschen over, daar hij zijne vrouw wantrouwde, in den omgang met zijn voormalige bediende Lucas de Haan, die om deze reden uit zijn dienst ontslagen en het huis ontzegd werd. Gister avond bezocht De Haan in min of meer be schonken toestand het koffiehuis weder en bleef in het voorhuis, waar hij werd gehol pen door vrouw Nieuwkerk, terwijl haar man zich in een achtervertrek bevond. De Haan wilde de vrouw overhalen mede naar achteren te gaan. Nieuwkerk, overmand door drift en jaloezie, liep naar voren en bracht De Haan twee diepe sneden aan den hals toe. Daarna begaf hij zich naar het politiebureau aan de Meermansstraat en deed aangifte van zijne daad. Ylaardlngen. Er heeft zich alhier eene commissie gevormd, welke zich ten doel stelt, den verjaardag van II. M. de Koningin feeste lijk te vieren. Het plan bestaat, behalve eene kindercantate, waaraao zooveel mogelijk alle leerlingen der scholen zullen deelnemen, een of meer muziekuitvoeringen te geven. Maassluis. De Berging-maatschappij heeft de werkzaamheden aan het in den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg gezonken stoom schip Seagull gestaakt. Het schip is als ver loren te beschouwen en zal door dynamiet worden opgeruimd. Ben Haag. De minister van waterstaat had heden zijn audientie-dag bij H. M. da Regentes op het Loo. De ministers van justitie, marine en oorlog zijn hedenochtend naar Amsterdam ver trokken. Zutfen. Maandagavond had alhier in de Buitensociëteit eene feestelijke samenkomst met dames plaats ter gelegenheid van het bezoek van mr. Goeman Borgesiusthans afgevaardigde voor dit district. De voorzitter der centrale kiesvereeniging, jhr. nir.Yan An- dringa de Kempenaer, bracht hij den aan vang een dronk uit op de Koningin en de Koningin-Regentes. De heer Borgesius hield eene opgewekte, geestige causerie in verband met de aanleiding tot dit feest. Vele dronken werden ingesteld. In den laten avond ver schenen de leden van het geneeskundig con gres teruggekeerd van hun uitstapje naar Apeldoorn. Arnhem. Z. IC. H. prins George van Pruisen met gevolg is in het hotel »BelIevue" alhier aangekomen. Door dr. Launelongue te Parijs zal weldra een nieuw middel tegen tuberculose openbaargemaakt worden. De behandeling bestaat, evenals die, welke door dr. Koch wordt toegepast, uit het inbrengen van een lymphe, doch bij dr. Laune- lougue oefent deze haar invloed slechts plaatselijk en tast niet, gelijk Koch's lymphe, het ge heels weefsel aan. Te Corbigny, Nièvre, woont de 72-jarige Thomas, die in -1813 geboren werd, toen het Fransche leger de Beresina overtrok (zijn moeder was zijn vader, officier bij de keizerlijke garde, gevolgd) beide ouders werden gedood, het kind werd door de kozakken opgenomen en door de Russische regeering geadopteerd, maar toen hij meerderjarig was, liet Thomas zich als Fransch- man naturaliseeren. Hij heeft een pensioen van 2500 frs. De tweede terechtstelling door electriciteit in den staat New-York moet beter dan de eerste beantwoord hebben aan de menschelijke be doelingen, welke men er mee heeft Om niet vier raenschen bloot te stellen aan de martelingen, welke verleden jaar de onge lukkige Kernmler onderging, werd eerst een der veroordeelden ter dood gebracht, en toen het bleek dat hij onmiddellijk en zonder pijn gedood was, werd het vonnis ook aan de drie anderen voltrokken. Was de proef niet gelukt, dan zou hunne terechtstelling uitgesteld zijn totdat een andere wijze van ter dood brengen zou zijn ingevoerd. Men verzekert, dat ditmaal een stroom ge bruikt is van zoodanige kracht (2000 volt.), dat bij den eersten schok de dood volgde. In de Amerikaanscbe staten Mississippi Louisiana en Texas is door geweldige stórmen veel schade aangericht en ook verlies van men- schenlevens veroorzaakt. Te Baton-Rouge, in Louisiana, is de gevan genis omgewaaid, waarbij acht personen gedood en acht zwaar gekwetst werden. Omtrent het bij Dover gezonken stoomschip wordt nader gemeld dat het de DunTiolme is, van Middles brough paar Rio Janeiro onderweg Het vaartuig kwam bij zwaren mist in botsing met de Sxnloch en zonk in twee minuten tijds. Slechts 7 van de 24 op varenden werden gered. De masten van de Dun- hdlme steken boven water uiter is een boei gelegd, daar het wrak zich op een der drukste punten van het Kanaal bevindt. Weinig bekend is het zeker dat er nogafstamme- lingen bestaan van Montezuma, den laatsten koning der Azteken. De jongste tak van dat geslacht is ic Mexico gebleven, de oudste, welks leden den titel dragen van hertogen van Mo- tezuma, woont in Spanje. De Mexicaansche regeering heeft zich verbonden, hun eene eeuwigdurende lijfrente te betalen, welke nog steeds voldaan wordt. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar New-York (via Amsterdam) bestaat door middel van het stoomschip Amsterdam. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotter dam is bepaald op 11 Juli, des middags te 12.20 uur. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Yoor bet kantongerecht te Schiedam werd gisteren een voor de veiligheid der scheepvaart op da Maas belangrijke strafrechterlijke proce dure behandeld. Terecht stond de zeeloods van de Harwichboot Adelaide L. E. v. d. B., beklaagd van overtre ding van artikel Y van het K. B. van van 10 December 1882, Slbl. no. 234. Twee schepen n!., geladen met dynamiet en buskruit, lagen in den vooravond van 23 April jl. voor anker in de rivier bat Scheur onder de gemeente Vlaar- dinger-Ambacht en vertoonden, ten teeken van hun wensch, dat aankomende stoomschepen hun langzaam zouden voorbijvaren, een blauwe vlag en brandende lantarens. Niettegenstaande deze voorzorgsmaatregelen stoomde de Adelaide door, hetgeen ten gevolge had dat de beide schepen driftig werden en een daarvan belangrijke schade aan het achterschip bekwam. Beklaagde ontkende met volle snelheid te heb ben gevaren, terwijl hij tevens beweerde geen blauwe vlag te hebben waargenomen. Het getuigenverhoor liep voornamelijk over de ligging der schepen en de snelheid waarmede de Adelaide kwam aangestoomd, terwijl de ge tuige a décharge, de inspecteur van het loods wezen A. de Bruyne, eenige inlichtingen gaf om trent de rechten en bevoegdheden van den loods aan boord. De plaatsvervangende kantonrechter, mr. A. Tak, het O. M. waarnemend, hield in een uitvoerig requisitoir de schuld van den loods aan over treding van artikel V van het aangehaalde regle ment staande en betoogde, aan de hand van he.t K. B. van 23 Januari 1879, SM. 25, dat, zoo lang de loods aan boord van het schip vertoefde om zijne diensten in onze wateren te praesteeren, deze, en niet de kapitein strafrechterlijk verant woordelijk is. ZEA. eischte f50 boete, subsi diair 7 dagen hechtenis. De verdediger van beklaagde, mr. C. P. Zaaijer, advocaat te Rotterdam, bestreed de meening van den ambtenaar van het O. M. en achtte alléén t den kapitein verantwoordelijk, terwijl hij tevens in het licht stelde, dat de beide vaartuigen niet voldeden aan de eischen bij artikel V van het Maas-reglement gesteld. Op dien grond werd door hem aangedrongen op vrijspraak, subsidiair ont slag van rechtsvervolging. Na re- en dupliek bepaalde de kantonrechter zijn uitspraak op 22 Juli a.s. In de Dinsdag jl. gehouden zitting der arrond.- rechtbank te Rotterdam stonden terecht: J. P. O., wekker, en diens zoon J. A. J. G. O., zeeman, beiden wonende te Schiedam. De tweede beklaagde is tbans op zee en was dus niet ter zitting tegenwoordig. Aan beklaagden was ten laste gelegd, dat zij op 24 Mei 1891 hunne 17-jarige nicht E. C. M. F., verpleegde in het Roomsch- kath. weeshuis te Schiedam, aan het wettig over haar gesteld gezag hadden onttrokken, door haar van uit de kerk, die zij met de andere weezen op dien dag bezocht, mede naar buis te nemen en toen de hoofd agent van politie V/agemaker ten hunnen huize verscheen om iiaar op te eischen, ge weigerd te hebben haar aan hem af te geven. Uit het verhooor ter zitting bleek dat be klaagden geheel gehandeld hadden op verzoek van hunne nicht, die alle pogingen in het werk stelde om uit het weeshuis te komen. Door het benoemen van den eersten beklaagde tot haren voogd was thans aan haar wensch gevolg gegeven en woont zij thans bij dezen in huis. Tegen beklaagden, die als zeer fatsoenlijke menschen bekendstaan, eischte het O. M. voor den vader 7 en voor den zoon 3 dagen ge vangenis. F, X. de K., sjouwer te Overschte, beklaagd van als zoude hij in den avond van Dinsdag 2 Juni te Rotterdam op een bevenportaal van perceel no. 41 aan den Visschersdijk hoek Molensieeg voor de deur der kamer, bewoond door Adriana de Bont, (met wie De K. voor eenigen tijd verkeering had gebad) opzettelijk met behulp van petroleum en lucifers brand hebben gesticht, ten gevolge waarvan niet alleen die kamerdeur aan binnen- en buitenzijde gebrand heeft of geschroeid is, maar ook een aan de binnenzijde op dan vloer liggend kleedje gebrand heeft, en zulks terwijl daarvan gevaar te duchten was, zoo voor het geheele voor noemde perceel en aangrenzende huizen als voor het leven der bewoners van pand no. 41, waaronder Adriana de Bont, die zich reeds op haar kamer te bed bevond. Het O. M. eischte 4 jaar gevangenisstraf. Uitspraak in beide zaken over acht dagen. BURGER L 1,1 IC E STAN D. Geboren: 1 Juli. Apollonia, dochter van W. van der Ree en J. Grcenendaal, Hoofd straat. Elisabeth, dochter van P. Mak en E. Reetman, Oude Kerkhof. Arij, zoon van L. Vessel en C, C. Kortland, Kuiten- havenweg. 9. Petrus, zoon van R. van Rutten en W. van Hagen, Achtersingel. Overleden: 8 Juli. Pleurt van Buuren, oud 2 maanden, Ploegstraat. Gehuwd: 9 Juli. Dr. J. 'W. Pont en I. E. Lechner. Schiedam, 9 Juli. Kogge: per 2100 kilo Dorpal f 214 6/vv. Gerst: zonder handel. Moutwijn: noteering der makelaars fll. Jenever: Amsterd. proef f15 per heet. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: f0.80 per ketel. Naaldwijk, 6 Juli. Veilingen van hedenavond in bet Westland Zandaardappelen le soort f2 15 a2.30, 2esoort f i 50 a 1.85, ailes per i/s HL. Engelscho f 1.25 a 1.30, hoorntjes f 1.70 a 1.85 per 30 KG. Aanvoer 2300 kin. Aardbeziën 12 a 20 cent per ICG. Amsterdam, 9 Juli. Rogge op levering belangrijk hoogerOctober f193, 1.94, 195, 196, 197, 196; Maart f194, 195, 196, 197, 196. Kampereiland, 7 Juli. Sedert een paar maanden was de aftrek van hooi van ons eiland naar verschillende oorden van ons land zeer groot. De prijzen, sedert lang op een hoogte, gingen op 't laatst f3 a 4 per 500 ltG vooruit. Londen, 9 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 200 runderen, 140 kalveren, 6000 schapen en 50 varkens Men noteert: runderen 2/9 a 5/2, kalveren 3/2 a 5/6, schapen 3/6 a 6/0 en varkens 2/4 a 3/8 per stean. Antwerpen, 9 Juli. Petroleum vast; in loco fr. 16l/g per.Julifr. 16l/a Aug. fr. 10l/t I laatste 4 maanden fr. 16s/g. Ondertrouwd JOHAN D. C. STEENBERG EN JOHANNA C. ROELANTS. Schiedam, 9 Juli 1891. Getrouwd Dr. JOH. W. PONT, •Prod, bjd JËv. X/uth. Gem EN ISABELLA LECHNER. Schiedam, 9 Juli 1891. De Heer en Mevrouw PONTLechner danken, ook uit naam van hunne weder zij dsche betrekkingen, voor de vele en harte lijke blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Schiedam, 9 Juli 1891.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 3