i A0. 1891 Woensdag 15 Juli. N°. 7798 P 0 L IT I E. Vi j f-en-yeertigst Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODE. BUREAU» BOTER STRAAT, E 2 7. Aan het commissariaat zijn als op straat gevonden aangebracht: een j^raplulemet zwarten stok, een nikkelen horloge, een bloedkoralen oorbelletje, een rozenkrans in étui, een blauwkoralen oorbelletje, 2 witte zakdoeken gemerkt O., een porte monnale met A cent, een kinderzakje met portemonnale met ?!/i cent, een zilveren kinderarmbandje, een aange breide zwarte kous, een vrouwenzak met portemonnale met A cent, een bloedko ralen armbandje, een binocle-étui, een zwart zijden damcsparaplule, een blauwe wolle kous, twee dubbeltjes, een lederen kinderschoentje, een bloedkoralen kruis, een knlpmesje, een sleutel, een witte smoushond en een klein hondje met een halsband, waarop een plaatje met de let ter W. Bnitenlandsclie Berichten. EIHELlfl Nadat de keizer Zaterdag op het plein van het Buckingham-paleis het korps »Yeomen of the Guard", samengesteld uit oud-gedienden van het leger, had geïnspecteerd, hebben hij en de keizerin bij den Duitschen gezant in het gezantschapsgebouw gedejeuneerd. Op hun weg derwaarts werden HH. MM. levendig toegejuicht. De markies en de markiezin van Salisbury en verschillende andere hoogge plaatste personen behoorden tot de genoo- ■digden. Vervolgens ontving de keizer eene Duitsche deputatie ten gehoore, welke hem een adres van verwelkoming kwam aanbie den. Ten drie uur vertrok de keizer met den generalen staf naar Wimbledon, waar de groote wapenschouwing over vrijwilligers en geregelde troepen, te zamen 23,000 man, plaats had. Eene ontzaglijke menigte, naar men raamt van een millioen menschen, bevond zich op de vlakte van Wimbledon, om getuigen te zjjn van de groote revue op het exercitie terrein der garde. De keizer en de keizerin van Duitschland kwamen, met den prins en de prinses van Wales en de overige Engelsche prinsen en prinsessen, te 4 uren aan, onder het gebulder der kanonnen. De keizer, ver gezeld door den prins van Wales en eenen schitterenden staf, inspecteerde de liniën en keerde vervolgens naar het middelpunt vóór de troepen terug, waarop deze voor hem defileerden. Toen daarna de liniën opnieuw ®ch geformeerd hadden, werd door de troepen den keizer het eere-saluut gebracht. Het ■weder was prachtig. De wapenschouwing, waarbij de troepen bewonderenswaardig fraai manoeuvreerden, duurde anderhalf uur. Keizer Wilhelm prees de houding van verschillende korpsen zeer. De keizer en de keizerin verlieten het exercitieveld langs den overal prachtig ver sierden weg te midden eener dichte menigte, die hen levendig toejuichte. Zij begaven zich met een extra trein naar het kristallen paleis, waar zïi op het groote terras door den prins en de prinses van Wales ontvangen werden, terwijl de muziek het Duitsche volkslied speelde. Na het korps pompiers geïnspecteerd te hebben, ging de keizer het paleis binnen, waar een gala-concert gegeven werd. Daarna sprongen de groote waterwerken. Te kalf- negen had in de eetzaal van den prins van Wales het diner plaats. Er werd vervolgens eene schitterende illuminatie op- en daarna een luisterrijk vuurwerk afgestoken, waarin vijf portretten van den keizer voorkwamen, die de keizerin uit hare loge door een elec- trischen draad deed ontvlammen. De keizer ontstak op dezelfde wijze een stuk voorstel lende den slag bij den Nijl. De versieringen in den omtrek van het paleis waren toover- aehtig schoon en het publiek was vol geest drift. De Standard is zeer ingenomen met de toespraak van keizer Wilhelm in de «Guild hall", wijl Z. M. daarin blijk heeft gegeven van veel tact. sin den keizer begroetten wij zegt het blad een werkelijk groote regeering, welke met groote nauwgezetheid en buitengewone bekwaamheid gevoerd wordt, maar vooral bevriend is met Engeland en met allen, die den oorlog haten en bloed vergieten verfoeien." De Times zegt, dat de keizer bij dit bezoek in meer directe aanraking is gekomen met het hart des volks. De keizer heeft met dezelfde oprechte openhartigheid, waarvan zijn geheele loopbaan blijk heeft gegeven, op de meest besliste wijze verklaard, dat het boven alles zgn doel is den vrede tusschen Duitschland en alle andere volken te hand haven. sin Frankrijk" zegt de Times sschijnt men te vergeten, dat het zekerste middel, om het Drievoudig Verbond te doen eindigen, is, te toonen, dat deze alliantie overbodig is." Ook de meeste andere bladen betuigen hun instemming met de rede des keizers en ver klaren, dat daardoor de banden, welke Duitsch land en Engeland verbinden, nauwer wor den aangehaald. Het Duitsche keizerpaar bracht, een bezoek aan lord Salisbury op Hatfield House, alwaar gisteren een groot diner plaats had. De keizer gaf aan lord Salisbury zgne groote voldoening te kennen over de ontvangst in Engeland, die alle verwachting heeft over troffen. Het keizerpaar vertrok te halfdrie om afscheid te nemen van de koningin. Na een uur te Windsor te hebben vertoefd, zijn de keizer en de keizerin, naar Londen vertrokken, waar zij te 6 uur aankwamen. De keizer heeft afscheid genomen van de keizerin, die met een bijzonderen trein naar Felixstowe is vertrokken, waarna de keizer naar het Buckingham-paleis is teruggekeerd. Na de terugkomst in het Buckingham- paleis is de keizer naar Dudleyhouse gegaan en heeft er bij lady Dudley gedineerd. Eene talrijke menigte was er overal langs den weg. De ofllcieele ontvangst is gisternamiddag met de terugkomst uit Windsor afgeloopen. De keizer en de keizerin zijn nu incognito. De keizer vertrok ten 10 ure naar Leilh, alwaar hij op de Hohenzollern aan boord ging. Het Lagerhuis heeft, zonder debat, een voorstel der regeering aangenomen om te bepalen dat de afgevaardigde de Cobain, tegen wien, wegens zedelooze handelingen, een bevel tot gevangenneming is uitgevaardigd, zich den 23n Juli a.s. in het Parlementsgebouw moet bevinden. In antwoord op een pleidooi van een Rus sisch blad voor een Fransch-Russisch ver bond in vereeniging met eenige kleine staten, betoogt de Timet dat de status quo geenen enkelen staat, groot of klein, bedreigt, en dat de leden van het drievoudig verbond de behoeders, niet de vijanden zijn van jonge of geneutraliseerde staten als Bulgarije en Bel gië. Te Lissabon uit Chili ontvangen berichten bevestigen de overwinning der congrestroepen nabij Vallenar, ofschoon de parlementairen dermate slecht gewapend waren, dat zij op drie man slechts éen geweer hadden. De parlementairen bezetten nu Vallenar. De con grespartij ontving uit Califomië 13.000 ton proviand. Aan de Times wordt uit Lissabon geseind, dat de geprotesteerde wissels Lissabon en te Oporto in de jongste twee maanden vele honderdduizenden ponden beloopen, en dat met den tegenwoordigen slechten finaneieelen toestand er weinig hoop bestaat, dat ze betaald zullen worden. Veel ontevredenheid heerscht er in Portugal over de gunsten aan de bank bewilligd. fEAHEBIJK. De Senaat heeft, na een redevoering van den heer Waddington, den nachtarbeid voor vrouwen, kinderen en jonge meisjes verboden. De maire en de ontvanger te Bessèges zijn gevangengenomen wegens het verduisteren van geld, afkomstig van eene loterij, die indertijd georganiseerd was om tegemoet te komen aan de werkliedenbevolking, die be hoeftig geworden was door het faillissement eener maatschappij. Buiten de loterij waren er nog aanzienlijke giften aan geld ingekomen, onder anderen eene van Rothschild ten be drage van 10.000 fr., die evenals andere giften niet verantwoord is. Volgens de Siècle zijn uitstekende be lichten ontvangen over de drie Frausche expeditiën in Midden-Airika. De expeditie Crampel is in het bekken van het Tsjadmeer. Bij de opening der nieuwe avenue door den president der republiek beeft nabij de Place des Pyrenées het volgende plaats gehad. Öp het oogenblik dat zijn rijtuig op die hoogte kwam, sprong er uit een groep van een paar honderd personen eensklaps iemand te voorschijn, drong door het cordon dei- troepen en loste een schot in de lucht. Hij werd door politie-agenten gearresteerd. Op het bureau van het commissariaat der politie zeide hij, uit het asyl St. Anne te ziju ge komen. De Siècle verzekert dat de Engelsche regeering aan Frankrijk heeft gevraagd waarom het de ratificatie uitstelt van de overeenkomst, betreffende den verkoop van sterke dranken aan visschers inde Noordzee. DUITSCHLAND. Na de terugkomst des keizers te Berlijn zullen de gezanten te Parijs en Petersburg door andere worden vervangen en zal prins Hohenlohe als gouverneur van Elzas-Lotha- ringen aftreden. Ook wordt bij geruchte ge sproken van eene vervanging van den heer Von Radowitz als gezant te Konstantinopel. Het plan der regeering tot versterking van het eiland Helgoland is door den keizer goed gekeurd. De aannemer Weis te Hof Saint- George b Metz, die onlangs de forten aan den linker Moezel-oever heeft gebouwd, zal de werken uitvoeren. Reeds in het laatst dezer maand zal daarmede worden aangevangen. De kosten worden geraamd op 7 millioen markhet aanvankelijk plan kostte 18 millioen. De Nordd. Allg. Zeitg. verzekert dat er, met het oog op den ongunstigen uitslag der gemeenteraads-verkiezingen in Elzas-Lotha- ringen, geen sprake kan zijn van opheffing of inkrimping der reispas-bepalingen. De uitslag der gemeenteraadsverkiezingen te Metz is dat er 21 Lotharingers en 11 geïmmigreerden zijn gekozen. Te Colmar zijn 4 Elzassers gekozen, zoodat er onder de 27 leden van den raad thans 26 van die partij zullen zijn. OOSTENRIJK. Onder luiden bijval der Kamer heeft de minister van financiën zgn voornemen te kennen gegeven, spoedig een wetsontwerp te zullen indienen, strekkende tot geleidelijke bevrijding van kleine grondeigendommen van de daarop rustende hypothecaire schuld. In het wetsontwerp betreffende de admi nistratieve hervorming, gisteren .door de Hongaarsche Kamer van afgevaardigden aan genomen, wordt de redactie gehandhaafd die bij de behandeling der artikelen was vast gesteld. De positie van het ministerie schijnt vaster te zijn geworden. De Neue Freie Presse verklaart dat het bezoek van keizer Wilhelm aan Londen vooral belangrijk is omdat het bewijst dat Duitschland eindelijk voorgoed breekt met. Abonnementsprijs per kwartasl jtatco per post, door het geheele Rijk Afionderlijke nominers 1.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regel, met inbegrip van eene Courant, f 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.1 n Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1