Gemengde Berichten. PER TELEGRAAF. Post en Telegraphie. K*o I o n I n. A rmenzo rg. Reclitzaken. Te Hohverd (Fr.) is een vijfjarig knaapje, eenig zoontje, in een onbewaakt oogenblik in een regenwaterbak gevallen en verdronken. "Volgens nader te Wildervank ontvangen bericht is het Nederlandsche schip Onderne ming, kapt. J. Sloots, gepraaid tussehen Königsbergen en Memel, en gelukkig dus niet vergaan, zooals algemeen gevreesd werd. De 78-jarige landbouwer Van der Goes, te De Werken, geleidde Maandag een stier naar den polder »Het Landeke". Bij het landhek gekomen, werd de stier woedend en duwde den ouden man tegen het hek, stiet hem, wierp hem op den grond en slingerde hem daarna in de hoogte. De man, die bewuste loos geworden was, werd nogmaals opgewor pen en kwam nu in eene sloot neer. De landbouwer Hugo Walraven bevrijdde hem en droeg hem naar zijne woning, alwaar de ongelukkige liefderijk verpleegd en verzorgd werd; en daarna is hij naar huis overge bracht. De ongelukkige is inwendig zwaar getroffen. Scliiebroek. Bij de gehouden gemeente raadsverkiezing zijn herkozen de heeren H. Nicolaas, S. A. Voorwinden en D. van den Berg. Botterdam. Bij de verkiezing van leden van den gemeenteraad zijn uitgebracht 3108 stemmen. Gekozen zijn de heeren: W. J. Droogleever Fortuyn met 1905, F. Ebeling met 1951, mr. E. Feith met 1927, F. B. 's Jacob met 1926, A. Milders met 1902, mr. S. Muller Hzn. met 1924, W. M. Pieters met 1933, mr. E. E. van Kaalte met 1786, P. van Kossem met 1946, C. E. van Stolk met 1958, C. E. Viruly met 1960, J. V. Wierdsma met 1925 en G. Th. Philippi met'1916 stemmen. Vlnardlngen. Bij de gemeenteraads verkiezing werden 669 stemmen uitgebracht. Van onwaarde 4. Volstrekte meerderheid 333. Herkozen de heerenA. H. C. M. J. IJzer- mans (R.-k.) met 561, Paulus Kikkert (lib.) met 462, A. W. Schippers (anti-rev.) met 431, K. S. v. d. Brugge (lib.) met 395. Gekozen D. v. d. Weijden (anti-rev,met 334 stemmen. Herstemming tussehen de heeren L. van Dam (anti-rev.) met 314 en F. v. d. Tas (lib.), die 264 stemmen verkreeg. Maassluis. Bij de verkiezing voor leden van den gemeenteraad zijn gekozen de heeren L. van der Endt Jbz. en M. Dirkzwager Gz. Herstemming tussehen de heerendr. W. van der Starp, dr. Th. G. den Houter, M. Wuister, P. J. Aeckerlin, Corn. Doelman, J. van den Bosch, J. P. Wiimners en A. Moerman. Maasland. Bij de verkiezing voor den gemeenteraad zijn herkozen de heeren Willem Doelman en Arend Noordam. Gekozen de heer M, J. Ham. Delft. Bij de gemeenteraadsverkiezing werden uitgebracht 1440 geldige stemmen. Gekozen werden de heerenA. N. de Lint (1.) met 779, A. J. Kipp (I.) met 790, T. Stoor vogel (a.) 843, P, van Woerden (a.) met 835, A. A,. T. van Leeuwen (R.-k.) met 760 stemmen. Herstemming tussehen de heeren J. Post van der Burg (1.) met 685, J. P. Henneveld (1.) met 661, C. J. van Berckel (R.-k.) met 710, A, van den Berg (a.) met 636 en A. J. Brouwer (R.-k.) met 636 stemmen. 's-Gravcnhage. Gisteravond is na een lang durig lyden overleden de heer M. D. graaf van Limburg Stirumgepensionneerd luitenant- generaal. Hij nam deel aan de verdediging der Citadel van Antwerpen, trad in 1872 als minister van oorlog op en nam in September 1873 ontslag na de verwerping van het hoofd beginsel zijner militiewpt, de afschaffing der plaatsvervanging. Na deze eerste teleurstel ling trachtte hij door de stichting van den j>anti-dienstvervangingsbond" het groole be ginsel waar hij met zijne volle overtuiging aan gehecht was bij zijne landgenooten in gang te doen vinden. In wetenschappelijke kringen stond de over ledene ook in hoog aanzien wegens zijne wijs- geerige studiën. Amsterdam. Op den Overtoom bij de Dubbele Buurt is Dinsdagavond een ongeluk gebeurd, dat groote ontsteltenis in de omge ving verwekte. Voor den winkel van een skoekebakker" stonden eenige jongens te kijken en kinderden daarbij het personeel, dat aan het werk was, al was 't alleen omdat zij in het licht stonden. De jonge bediende van den banketbakker maakte zich daarover driftig; hij had reeds een paar maal gedreigd, maar toen dit niet hielp, riep hij een jongen toe3)Pas op, hoor, als ge nu n o g niet weggaat, zal ik je doodschieten 1" Meteen greep hij een kamerbuks, die onder zijn bereik hing, en niet wetende, dat zij geladen was, legde hij op den jongen aan, die nog altijd voor het huis stond. Het schot ging af en de arme jongen viel, door een kogel in het hoofd getroffen 1 De knaap werd onmiddellijk naar de woning van dr. Peypers gedragen, die den kogel uit het hoofd haalde, maar slechts den dood kon constateeren, waarna het lijk naar het bui- ten-gasthuis werd overgebracht. De jongen, die den leeftijd van dertien jaar bereikte, was het eenige zoontje van een gezin, in de buurt woonachtig. Zijn vader, die op een boot vaart, werd eerst den volgenden avond thuis verwacht. De misschien geheel onwillekeurige be drijver van dit droevig geval, een oppassende jonge man en zoon eener weduwe, werd in hechtenis genomen naar het politiebureau in de Parkstraat overgebracht. (N. v. d. D.) Een boer te Esens, in Oost-Friesland, kwam dezer dagen zijn couranten aan de post alhalen. Toen hij hoorde, dat er niets voor hem gekomen was, werd hij zoo woedend, dat hij een revolver uit den zak haalde en op den postbeambte wilde schieten. Een toevallig aanwezige gendarme, die hem aanmaande de revolver af te geven, schoot hij dood. Daarop ging hij in een nabijgelegen herberg, zocht daar twist en eerst aan tien man gelukte het den woesteling onschadelijk te maken. De voorstellingen te Bayreuth zijn met eene uitstekend geslaagde opvoering van de Parsifal geopend. Pe beste krachten der eerste opera's werkten 'san deze uitvoering mede. De heer Van Dijck uit Weenen is een Parsifaldie nog niet geëvenaard werd. De heer Grengg, eveneens uit Weenen, vertolkte de rol van Gurnemann. Hij heeft een heerlijken vol basgeluid, dat aan Scaria herinnert. De partijen van Amfortas en den toovenaar Klingsor waren aan Scheidemantel uit Dresden en Liepe uit Berlijn toevertrouwd, terwijl Rundry aan mevrouw Materna uit Weenen en dus in uitstekende handen gegeven was. Utt Troppau wordt gemeld dat ten gevolge van sterken regenval verschillende rivieren buiten de oevers getreden zijn. Over een groot gedeelte van het gebied is de oogst in gevaar. Een deel van deze stad, en da naburige plaatsen, staan onder water. Mevrouw French Sheldon, de Engelsche dame die zes maanden geiedeu, naar Zanzibar vertrok om van de oostkust van Afrika naar de groote meren te vertrekken en te toonen, dat eene vrouw evengoed als een man ontdekkingstochten kan doen, is Vrijdagavond in Londen terugge keerd. Wat haar zooal in het donkere wereld deel is overkomen, weet men nog niet, maarte oordeelen naar den toestand waarin zij verkeert, moet zij veel geleden hebben. Zij ging heen als eene jonge vrouw en een beeld van gezondheid zij is teruggekeerd als een oud vrouwtje, lijdend en niet in staat om alleen eenige stappen te doen. Haar echtgenoot reisde haar tot Napels te gemoet. Zaterdagmorgen heeft in het Kanaal eene aan varing plaats gehad tussehen de Dresden, van da Noordduitsche Lloyd en de brigantijn Annie Harris, van Swansea naar West-Hartlepool onderweg. Laatstgenoemd schip zonk onmiddel lijk vier der opvarenden vonden den dood in da golven. »KHT HAAG, 23 Juli. Verplaatst de adjunct-controleur tier directe belastin gen en accijnzen jhr. H. K. von Weiiet' van Schiedam naar Maastricht en benoemd tot adjunct-controleur der directe belastingen en accijnzen te Schiedam de heer J. de Vries, thans ontvanger te Maastricht. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar New-York bestaat door middel van het stoomschip Werkendam. De laatste buslich ting aan het postkantoor te Rotterdam is be paald op 24 Juli a.s., des avonds ten 11 ure. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Oost-Afrika bestaat door mid del van het stoomschip Kan-Ier. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 24n Juli as., des avonds ten 9 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Batavia, 19 Juni. Aan het vet slag der voornaamste gebeurte nissen in het gouvernement Atjeh, loopsnde van 24 Mei tot en met 7 dezer, wordt het volgende ontleend In Groot-Atjeh was het gedurende den verslag- tijd weder vrij rustigenkele onzer posten wer den af en toe beschoten, doch zonder eenig nadeelig gevolg san onze zijde. Noordkust. Onze versterking te Seglie wordt nog voortdurend door den vijand, waarbij Tengkoe Bep (of Bek), een der zonen van wijlen Tengkoe di Tiroe, zich aangesloten heeft, beschoten. Tengkoe Pakih, radja van Pedir, en zijn broeder T. radja Pedir (Tenkoe Moeda Hassan) staan nog steeds vijandig tegenover elkanderde laatste drong op den 29sten Mei met eene bende Pakan Pedir binnen en roofde van de bevolking vele goederen, geld en eenige geweren, waarmede hij ongehinderd naar zijne verblijfplaats kampong KUeboet is teruggetrokken. Oostkust. In het Edische werd de rust niet verstoord. T. Tjoet Lambah, oom van radja Nagoer van Edi Tjoest, die in het vorige jaar het hoofd der weerspannigen in dat landschap is geweest, heeft aldaar een bezoek bij den waarnemenden assistent-resident afgelegd en dien ambtenaar daarna te Edi bezocht. Het jeugdige hoofd van het landschap Kerli gaf den wen&ch te kennen, zich met zijne grooten naar den besturenden ambtenaar te Edi te be geven om, zoo daartegen gesn bezwaren bestaan, te verzoeken als radja erkend en bevestigd te worden. Ook T. radja Hillam van Gedong heeft zich bereid verklaard naar Kota Radja te gaan om aldaar beëedigd te worden, terwijl hij vermoe delijk daarheen vergezeld zal worden door T, maharadja Mangkoe Boent van Telok Semawé, De geïnde oorlogsschatting bedroeg tot op 31 Mei jl. 131,101.06 pd. st. 'Westkust. Den 15n Mei vertoonden zich een twintigtal kwaadwilligen in de nabijheid van onze versterking teMelaboeh, en werden door geschut vuur verdreven, In de laatste dagen woeien voortdurend hevige westenwinden, af en toe gepaard met regen. De gezondheidstoestand was over het algemeen gunstiger. Het gemiddeld getal zieken, per dag in het hospitaal opgenomen, was 23.7 tegen 25.6, en dat der beri-berihjders 8.2 tegen 10.7 gedurende den vorigen verslagtijd. De stand der beri-beri is dus gunstiger. Het sterftecijfer was lager. Te Medan is bericht gekomen dat in Boven- Deii een bende Atjehers is gezien van 40 man. Gisteren is een detachement van 50 soldaten onder twee luitenants afgezonden om hen te verdrijven. De gouverneur-generaal heeft thans zijn aange kondigde dienstreis aanvaaid. Z.Exc. heeft het dagelijkse!) beleid van zaken opgedragen aan den vice-president van den raad van Indie. den heer Kroesen en is voor een paar weken naar den Oosthoek. De tocht heeft \olgens de Juva-Bode geen ander doel dan den landvoogd en diens echtgenoote kennis te doen maken met een van de schoonste gedeelten van Java, hen een koffie land en een suikerfabriek te doen aanschouwen, hun in éen woord genoegen te verschaffen. Te Minahassa is men doende tabak op groote schaal te planten en te vei wei ken voor de Euro- peescbe markt. Verscheidene ondernemingen zullen er verrijzen onder eene maatschappij, die met geld van een der voornaamste Amsterdamscbe huizen werkt. Het voornemen zou bestaan om ervaren tabakplanters van Java voor bedoelde ondernemin gen te engageeren. Een iioogst ernstig incident heeft zich voorge daan am boord van het zeilschip Marie. Men 3n Juni kwam dit schip alhier aan, geladen met tin enz. van Banka, en ligt thans op de reede alhier in lading om rijst enz. terug te voeren. Tengevolge van ontstane onaangenaamheden tussehen aan boord aanwezige personen, heeft hedenochtend te vijf uur de inland^che bottelier den kapitein van het vaartuig, den heer De Bnujn, doodgestoken en vei volgens den stuurman en nog eenige andere tot de inlandsche bemanning beboerende personen min of meer ernstig verwond. De gezagvoerder De Bruijn, het slachtoffer dezer misdaad, was een ongehuwd man van ongeveer 48 jaar. De moorde naar is, na zijne daad volvoerd te hebben, in het halfduister overboord gesprongen en vermoedelijk verdronken althans men heeft tot nog toe geen spoor van hem gevonden. Gisteren is te Tandjong Pnok een groot ongeluk gebeurd. Het ss. Lucifer was in het ijzeren dok gesleept, en juist toen het dok leeggepompt was, brak dit door een of ander ongeval en zonk. Ten gevolge van den schok viel de Lucifer op zijde, doch bekwam hieibij geen belangrijke schade en raakte, toen het dok gezonken was, weder vlot. Het Bat. 'land. zegt in zijn nommer van heden Naar wij vernemen, is gisternacht, bij een poging om het gezonken dok te Tandjong Triok weder viot te maken, dit gevaarte geheel door midden gebro ken en voor de tweede maal, daar het reeds ge deeltelijk gelicht was, gezonken. De schade is nu zóo, dat deze in den eerstan tijd zeker, zou niet voor goed, onherstelbaar is. Aan de weesinrichting te Neerbosch is de vorige week f1000 gezonden door eene i weezen vrien din". In de Dinsdag gehouden zitting der arrond.- rechtbank te Rotterdam werd veroordeeld M. de R., koetsier te Rotterdam, wegens valschheid in geschriften het valschelijk onderteekenen van een briefje aan den heer J, VV. J. van Harwegen den Breems, met den naam G. Dirkzwager Mz. tot 9 maanden gevangenis. Te Zaandam is een apothekersbediende, J. R. C. genaamd, wegens het niet nauwkeurig bereiden van geneesmiddelen, het afleveren van vergif en het niet plaatsen van een gebruiksaanwijzing op de geneesmiddelen, door den kantonrechter veroordeeld tot vier geldboeten een van f 80 en drie van f5 of hechtenis van 16 dagen voor de eerste en van 1 dag voor elke der laatste drie boeten. Door de rechtbank te Roermond is rechlsingang met bevel tot gevangenhouding vetleend tegen M. S., huisvrouw van W. S., wonendeaidaar, ter zake van poging tot moord, gepleegd op haren man.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 3