1 J I N°. 7806 A°. 1891. Zaterdag 25 Juli. Feu 11 e t o n. Het goud van de Orion. Vijf-en-veert gst© Jaargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: J." ODÊ. BVKBAVt BOfBttSTBAAT, E 3 7. Buitenlandschc Berichten. 1.85. - 2.50. 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eeue Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10 Dïuemaai, geplaatst wordt tegen twekjjaai. berekend. Abonnementsprijs per kwartaal Jrnnco per post, door het geUeele Rijk. Afzonderlijke nommers EüüEIiO. De in het Parlement uitgesproken wensch dat ook de president der Fransche republiek, evenals de Duitsche keizer, een bezoek aan Engeland zal brengen, heeft bij de bevolking weerklank gevonden. Eenige leden van het instituut van civiel-ingenieurs hebben nl. besloten president Carnot, die tot hun vak behoort, tot zoodanig bezoek in het a.s. najaar tut te noodigen. Men betwijfelt echter of zij succes op hun pogen zullen hebben. Bij de behandeling van de begrooting voor Ierland, welke, ondanks de tegenwerking der Home-rulers, door het Lagerhuis is goed gekeurd, heeft de minister Balfour medege deeld dat in het volgende zittingsjaar een ontwerp zal worden ingediend tot hervor ming van het plaatselijk bestuur in Ierland, op denzelfden grondslag als dat bestuur thans in Engeland en Schotland is geregeld. Van alle zijden werd die mededeeling toegejuicht. De anti-Parnellistische afgevaardigde Fox, die uit de yereenigde Staten is teruggekeerd, heeft het bericht medegebracht dat in Sep tember a.s. 15000 ter beschikking van den Ierschen Nationalen Bond zal worden gesteld. In het Lagerhuis heeft Fergusson gezegd, dat de wet op de recruteering voor het buiten land niet toepasselijk was op den Chileenschen kruiser Presidente Prrazuriz, zoodat de regeerïng tegen de uitrusting van dit schip te Falmouth niet in verzet gekomen is. Verder deelde Fergusson mede, dat op de Yangtze-rivierQ buitenlandsche oorlogsschepen en te Shanghai eene sterke scheepsmacht zich Roman van H. ROSENTHALBonis. 74. William las den brief en bleef ook na de lezing langen tijd roerloos en in diep gepeins zitten, s't Was een goed meisje," sprak hij; »met hare wilde natuur en hare Noorselie oorspron kelijkheid kon zij toch liefhebben, zoo innig en trouw, als hier te lande misschien geen enkele vrouw dit kan. Ik wil haar aandenken in eere houden, doch zou mij zeiven bedriegen, wanneer ik niet bekende dat haar dood een geluk voor mij is. Bij haar leven was zij mij een band, krachtig en klemmend genoeg om mij terug te trekken naar de diepte, waaraan ik pas ontwor steld ben. Niet evenwei over liaar afsterven verblijd ik mij. Veel liever had ik gewild, dat zij zonder Ynij gelukkig had kunnen zijn. Maar haar dood is voor mij eene ware uitkomst en daarvoor moet ik den Hemel danken en bidden dat die haar moge doen ingaan in de eeuwige bevond reeds den dag na het uitbreken dei- ongeregeldheden tegen de vreemdelingen. De Ghineesehe regeering schijnt overigens door drongen van den ernst van den toestand, zij trad aanstonds handelend op en beloofde, dat geen schuldige zijne straf ontgaan zal. Te Wuhu zijn reeds twee personen terechtgesteld, en te Wusneh twee ter dood veroordeeld en een aantal mandarijnen gedegradeerd. Het Lagerhuis heeft Goschen's voorstel aangenomen, om het tegen De Cobain uitge vaardigd bevel van aanhouding gedurende de loopende zitting te schorsen. De koningin heeft het Buckingham-paleis ter beschikking gesteld van den prins van Napels. De regeering zal een dokter naar Boulogne zenden om te rapporteeren of het conserva tief parlementslid De Cobain, die zich moet verdedigen tegen de aanklacht van vergrijp tegen de zeden, werkelijk ziek is. In dat ge val zal hem uitstel worden verleend, maar anders zal worden voorgesteld hem als lid van het Parlement vervallen te verklaren. Te New-Tipperary, in Ierland, is weer een agrarische moord gepleegd. De constabel Fennell, die met den heer Williamson, waar nemer voor den heer Smith Barray, diens eigendommen bewaakte, is met dezen door eene bende mannen en vrouwen overvallen. Fennell werd de schedel ingeslagen en Wil liamson met messteken verwond. De toestand van den eersten is hopeloos. Uit Odessa wordt aan de Chronicle geseind, dat de regeering een invoerrecht op ingebon den boeken heeft ingevoerd van 1 roebel per pud. Van' Russische boeken, in het buiten land gedrukt, wordt een hooger recht geheven. rust. ongestoord, zacht en goed, zooals men op Spiekeroog zegt, wanneer men schipbreukelingen ter aarde bestelt. Zacht en goed," ja, want zij was goed, evenals al wat natuurlijk is, goed is. Zij heeft de eeuwige rust verdiend, en" zoo peinsde hij verdernis dat niet het hoogste geluk 7 Is de doode niet gelukkiger dan de leven de, de werkende, strevende, dwalende en strui kelende bij zijn blindelings zoeken en tasten naar een onbekend doel Ben ik gelukkig 7 Ben ik tevreden met het bereiken van een levensdoel, dat ik mij een paar jaar geleden nog als onbereikbaar levens-ideaal voorstelde 7 Pas heb ik verkregen, wat ik wensch, of reeds vorm ik nieuwe plannen en streef naar nieuwe idealen, en zoo gaat het voort, immer voort, en nooit, neen nooit bereiken wij ons levensdoel hier op aarde ten minste niet Njetta, goede Njetta, ik geloof haast, dat u het beste deel beschoren isDoch," vervolgde de jonge man na nog eene poos van somber gepeins, nis het ware geluk niet voor ons weggelegd, wij kunnen toch anderen gelukkig maken en zullen zoodoende ten slotte misschien ook nog het best ons eigen geluk bevorderen.". Uit St.-Petersburg wordt aan de Daily News gemeld, dat de politie-overheid aldaar aankondigt, dat bij den politiedienst geen joden meer worden toegelaten. Volgens berichten door het stoomschip Yokohama te Victoria aangebracht, luidens welke gansch zuidelijk China ia een voort- durenden staat van rustverstoring verkeerd. Gewapende benden doorloopen het land en maken het doen van alle zaken onmogelijk. Het hoofd der opstandelingen Wutzu is gear resteerd. 1) I I S C II L A S D. De nieuwe gemeentewet, door den keizer te Amsterdam geteekend, treedt eerst 1 April 1892 in werking, doch zal als proef vooraf in Sleeswijk-Holstein ingevoerd worden. Ten aanzien der benoemingen der heeren Von Gossler en Stollberg-Wernigerode tot opperpresidenten van provinciën, maakt de liberale pers de opmerking, dat, evenals bij zijn voorganger, ook bij den kanselier Caprivi de conservatieven nog het overwicht hebben. Wegens het groote gebrek aan goederen- waggons op de Duitsche staatsbanen, terwijl de begrooting hierin niet voorziet, heeft de minister Thielen met de groote industrieelen uit de Rijnstreek en Westphalen eene over eenkomst getroffen, waarhij deze laatsten zelf voor de noodige vervoermiddelen voor hunne producten zullen zorgen. Van de 29 millioen mark voor het Noord- Oostzeekanaal bestemd, zijn er tot nu toe 9 uitgegeven. Het gereedkomen wordt op het bepaalde tijdstip in uitzicht gesteld. Negen Fransche geleerden, onder leiding van den heer Lacroix van het nCollege de France", doen geologische onderzoekingen in Geesje was na en door al het gelseurde nog lang niet gerust. Bij al den twijfel, die de zoo opvallende terughoudendheid van Willem bij haar wekte, kwam ook, en vrij plotseling, de vreeselijke gedachteAls het onmogelijke eens mogelijk, het ondenkbare werkelijkheid ware als hij eens hart en hand had toegezegd aan dat meisje in Noorwegen als dit eens de reden ware van zijne koelheid tegenover mij." Zulk een vermoeden, door den naijver gekoesterd, moest het arme meisje wel pijnigen en kwellen. Njetta was forsch en sterk, goed gebouwd, had regelmatige trekken en eene gezonde, fiissche kleur, en zij zelve was klein, niet blozend, zelfs eern weinig flets, als zij zich afgemat had de mannen, vele althans, zien enkel op het uitwendige. Zou Willem veel beter zijn dan de meesten en niet ook die ruwe, wilde geaard heid van dat meisje over het hoofd kunnen zien ter wille van haar uitwendig schoon, omdat zij liem zoo hartstochtelijk aanhangt, ook al omdat zij zijn uiterlijk alleen op prijs stelt? Want van Willems innerlijk wezen begrijpt dat meisje natuurlijk niets Dat zou mijn dood zijn," sprak Geesje, ewant dat hij onge huwd wenscht te blijven of zelfs eene andere den Eiffel. Dit moest eens door Duitschers in Frankrijk geprobeerd worden Reeds vóór Kissingen, te Ritschenhnusen, waren honderden vereerders bijeengekomen om vorst Bismarck en zijn vrouw juichend te begroeten. De menigte zong het lied sDeutsehïand, Deutschiand über Alles". De opperpresident van Pommeren heeft eene aanschrijving uitgevaardigd, waarbij aan leeken verboden wordt, zonder vergunning van de politie, grafredenen te houden, terwijl bovendien voor het uitvoeren van zangstuk ken ook nog de toestemming van den geeste lijke, die bij de begrafenis tegenwoordig is. Deze maatregel is een gevolg van socialistische manifestatiën. FEANEEUS. In Algerië zal een vrijkorps worden opge richt onder den naam van meharisten (kameel rijders). Reeds nu hebben zich een 60-tal geschikte personen opgegeven voor dit korps, dat groote diensten zal kunnen bewijzen in oorlogstijd en dat in tijd van vrede met opj nemingen en verkenningen wordt belast, vooral de snelheid waarmede de meharisten zich verplaatsen, is een groot voordeel; het is bewezen dat zij 12 a 15 dagen achtereen 70 kilometer per dag kunnen afleggen. B E 1 6 I E. In de geruchtmakende zaak der twee oud-officieren van den Congostaat, kapitein Valcke en kapitein Becker, is door het gerechtshof te Antwerpen uitspraak ge daan. Eerstgenoemde officier had zijn collega beschuldigd van moord, diefstal en nog ver scheidende misdrijven, in Afrika gepleegd. Een nieuw onderzoek naar de juistheid der huwt zonder haar te beminnen, dat zou ik kunnen dragenmaar dat het een ander gelukt is datgene te verwerven, waarnaar ik van mijna jeugd af aan gestreefd en wat ik als mijn hoogste levensdoel beschouwd heb, dat verdraag ik niet. Het zou mij waanzinnig maken en ik zou niet voor mij zelve kunnen instaan. Ik wil bet weten," zoo besloot zij. sik had eerst niet het plan hem te zeggen, dat ik op Hilie-Oe geweest benhij zou mij dwaas genoemd hebben en ijverzuchtig. Maar nu wil ik het weten, er moge van komen, wat wil. Een van beidehij houdt van dat vrouwmensch, en dan is hot tusschen ons,uit, of hij houdt niet van haar en zal dan mijne beweeggronden billijken, ja, hij zal, als hij iets om mij geeft, mijne naspo ringen en moeiten op prijs stellen. Spreekt hij van bemoeizucht, onbetamelijkheid, onvrouwe lijkheid of iets van dien aard, dan weet ik, waaraan mij te houden, dan ben ik hero onverschillig, ja, meer dan dat Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1