Woensdag 29 Juli. A°. 1891 N°. 7808 Eerste Blad Kennisgeving. KENNISGEVING. F O L ITI E. rij f-en-veertg-ste Jaargang. Versch nt dagel ks, Uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: J." ODÉ. BUREAU: BOTERSTRAAT, li 2 7. Bericht aan Zeevarenden. Bericht aan Zeevarenden. Biiitcnlandsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzondei lijke nominers t.83. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van i10 gewone regels wiet inbegrip van eene Courant1.10. iedere gewone regel meer-0.10. Driemaal geplaatst wordt legen tweesaal berekend. De Bdroemeester van Schiedam Vestigt op uitnoodiging van den heer Commissaris des Komngs in dezePiovincie de aandacht van belanghebbenden op de aankondi ging, voorkomende in de ISederlandsche Staats courant van den 17n dezer, no. 165, luidende als volgt Tonnen opgenomen In liet Volkerak, 5e district. De Minister van Marine brengt, ten vervolge op zijne aankondiging van 2 Juni jl., ter kennis van zeevarenden, dat de 2 witte tonnen, ge plaatst beneden de witte boei no. 10, in het Volkerak, 5e district, ter aanduiding van het on veilige terrein bij de torpedo-oefeningen, wegens het eindigen dier oefeningen zijn opgenomen. 's-G r a v e n h a g e, 16 Juli 1891. De Minister voornoemd voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (gel,) S. WOLFSON. 1. S.-G. Schiedam, den 27en Juli 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burqemeestek van Schiedam Vestigt op uitnoodiging van den heer Commissaris des Konings in deze Provincie de aandacht van belanghebbenden op do aankondi ging, voorkomende in de Ncderlandscha Staats courant van den 18n dezer, no-. 166, luidende als volgt iSchietoefeningen .alt het fort Kaap Hoofd. De Minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat in het tijdvak vanaf 27 Juli tot einde September a.s. van het fort ügpp Hoofd, Den Helder, schietoefeningen gehouden zullen worden met gevulde granaten. De richting, waarin gevuurd zal worden is N. W. Tijdeps de oefeningen zal vgn de reddingkaap op de zandplaat Onrust eene roode vlag waaien, t'er aanduiding van de onveiligheid van het terrein, dat zich over genoemde zandplaat en de aan grenzende vaarwaters uitstrekt. 's-Gravenh age, 17 Juli 1891. De Minister voornoemd, voor den-Minister, De Secretaris-Generaal, (gel.) S. 'WOLFSON, 1. S.-G. Schiedam, 27 J.uli 1891. De Ordemeester voornoemd, 'VAN.DIJK VAN MATENESSE. De burgemeester van Schiedam, Brengt bij dezen ter kennis van de Ingezetenen. Dat. het Kohier voor de belasting op het Personeel No. 4, bevattende de wijken F en G dezer Gemeente over het Dienstjaar 1891/92, door den lieer Provin cialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotter dam, op den 25n Juli 1891 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat eenieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen; alsmede dat van heden af de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 28sten Juli 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Aan het commissariaat zijn als op straat gevonden aangegeven: een nikkelen'hor logeketting, een vrouwenzak inhoudende o, a. een portemonnale met f 0.15i/s, een paar bruine garen handschoenen, een bascule, een paar grijze dames- handschoenen, een knipmes, een stuk kinderspeelgoed (wagen met paardje), een zilveren knipje met f 0.08, een paar nieuwe bottinesen een gouden medaillon met haar. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft Fergusson mede gedeeld, dat sir Evelyn Baring als diens over tuiging uitgesproken heeft, dat de Egyptische regeering alles doet wat in haar vermogen ligt, om den slavenhandel tusschen de kleine kustplaatsen van de Roode Zee tegen te gaan. Aan het conservatieve lid van het Lager huis Atkinson, is met algemeene stemmen gedurende eene week het bijwonen der ver gaderingen ontzegd, wegens ongepast optre den tegenover den voorzitter. De Standard zegt, dat het onmogelijk isj dat de verhouding tusschen Frankrijk en Rusland in het vervolg niet inniger zal zijn, maar het zal een hartelijkheid zijn tusschen de i Kabinetten en de legers, tusschen de volken is zij onmogelijk. De Standard verneemt uit-Philippopolis, dat, aangezien lord Salisbury eerstdaags vaean- tie zal nemen, de formeele heropening.ider onderhandelingen tusschen de Porte en.de Britsche regeering over de Egyptische .aan gelegenheden vermoedelijk zal uitgesteld-wor- den tot het najaar. .De Chronicle verneemt, uit Odessadat ver scheidene bekende Doopsgezinden ste 'Kieff plotseling gevat en verwezen .zijn tot vijf jarige verbanning naar Tran$kaükasië,-eo.wel wegens het deelnemen aan verboden gods dienstoefeningen. Zij worden op 28 dezer over gebracht en kregen geene vergunning om .van hunne huisgezinnen afscheid ,te. neme». Naar uit .Athene, aan de Standard wordt gemeld, is men op Kreta weder begonnen met moord en andere misdaden, tengevolge waarvan er te Athene weder eene niet ge ringe opgewondenheid heerscht. De Times verneemt uit Lissabon dat de Portugeesche regeering krachtige maatrege len beraamt tegen inscheping van Portugee sche onderdanen op het aldaar geankerde Balmacedistische oorlogsschip Presidente JEr- razuris. Twee kleine staatsstoomers benevens ettelijke sloepen bewaken de nog niet van kolen voorziene Prrazuriz. Het heet dat het stoomschip Las Palmas de Errazuriz nabij de Canarische eilanden of de Azoren opwacht met eene lading kolen. Door de Portugeesche regeering moet besloten zijn er op aan te dringen dat alle vreemdelingen die op de JSrrazuris behooren aan wal komen, opdat de paspoorten door de respectieve consuls kunnen geviseerd worden. Eenige machinis ten en stokersdie zich wilden inschepen werden daarin verhinderd. De Times verneemt uit Petersburg dat de Russische opgewondenheid over het bezoek der Fransehe vloot nog toenemende is. De meeste Russen oordeelen het Drievoudig Ver bond thans dood en hegraven. De Novo je Vremya verklaart dat niet Salisbury en de Driehond aan Europa de wet voorschrijven, maar Frankrijk en Rusland. Intusschen blijft iedere zinspeling op de Fransehe republiek verboden. De Times verneemt uit Luzern dat de con servatieven in Ticino dermate vergramd zijn over de vrijspreking der revolutionnairen bij het proces te Zurich, dat zij besloten hebben niet deel te nemen aan de aanstaande viering van het zesde eeuwfeest van het Zwitsersche Eedgenootschap. De Daïly News verneemt uit Ka'iro dat het aantal sterfgevallen aan cholera te Mekka in werkelijkheid tot dusver wel 4200 bedragen heeft. Uit Athene verneemt de Daily News dat het toenemen van moorden op Kreta wordt toegeschreven aan een geheimen Turkenbond, "die de volslagen uitroeiing der Christenen op het eiland zou beoogen. FEiNEB IJK. De minister Constans, Treille en Etienne van het ministerie van koloniën, kregen elk uit Toulon over de post een hoek, dat er verdacht uitzag en dat een helsche machine bleek te bevatten. Gelukkig werd een ont ploffing voorkomen, daar Constans, toen hij het pak opende, witte korrels uit het boek zag rollen en argwaan kreeg. De dader is vermoedelijk een ontslagen scheepsdokter te Toulon, die reeds te voren dreigbrieven had geschreven. Het hoek was, op een twintigtal bladzijden jna, hol en in bet holle gedeelte bevond zich een sardinedoosdeze bevatte 120 k 200 gram fulminaat van kwikzilver vermengd met korrels lood; door twee gaten in de doos was een lont gestoken, die van boven aan den band van het boek was vastgemaakt. Op een der eerste bladzijden van het boek was met inkt geschreven »Je vous ai provenu que je me vengerais". Een onderzoek naar den dader is dadelijk ingesteld en wordt ijverig voortgezet. De directie der post kan geen inlichtingen geven; zij gelooft dat de schuldige niet te Toulon woont. Inlichtingen zijn ingewonnen omtrent een officier van gez. der marine, die eeu brief met bedreigingen aan Etienne en Barbey had gezonden. In het arsenaal wordt onder zocht, of de machine daar is vervaardigd. De uitkomsten der jongste volkstelling zijn thans bekendgemaakt. Frankrijks be volking bedroeg in April jl. 38,095,150 zielen. Bij de telling in 188G was het rijfer 37,886,566 inwoners. Er is dus eene ver meerdering van 208,584 zielen. Het zijn voornamelijk de stedenwier inwoners toegenomen zijn. De bevolking van Parijs is vermeerderd met 167,000 zielen, Marseille met 31,000, Lyon met 29,000, Nice met 20,000 Saint-Etienne en Reims elk met 15,000, Roubaix met 14,000. De volkstelling in 1886 wees, vergeleken bij die in 1881, eene vermeerdering aan van 565,380 inwoners. DÜITSCHLAND. De Pruisische minister van handel en nijverheid heeft in een schrijven aan ver schillende vereenigingen, die werkzaam zijn voor het welzijn van den werkman, zich be reid verklaard om een scentraal bureau van inrichtingen voor het welzijn van werklieden" te helpen vestigen. Hij wil reeds dadelijk aan een ambtenaar van zijn ministerie, die op dat gebied goed bekend is, vergunning verleenen om zich met de zaken van zoo danig centraal bureau te belasten, zonder dat er voor diens werkzaamheden iets in rekening zal worden gebracht. Naar de bedoeling van den minister moet er alsdan door afgevaardigden uit de bovenbedoelde vereenigingen eene vergadering worden ge houden, waarin een bestuur moet worden benoemd, hetwelk aan zoodanigen ambtenaar de behandeling der loopende zaken van het centraal bureau zal hebben op te dragen. De Beichsanzriger meldt, dat de keizer den 23n dezer op het door regen glad geworden dek van de Hohenzollern is uitgegleden en zich daarbij aan de rechter knie licht heeft bezeerd. Het been moet ontzien worden, zoo dat er in den eersten tijd geene wandelingen of bergpartijen zullen kunnen worden onder nomen. Overigens is de keizer wel. Hij nam Vrijdag jl. deel aan den gemeenschappeljjken maaltijd op het dek. In den laatsten tijd zijn er ïn Pruisen weder verscheidene geestelijken tot school opzieners benoemd in die districten, alwaar sedert de invoering der wet van 1872 op het schooltoezicht deze betrekking uitsluitend aan

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1