A0. 1891. Donderdag 30 Juli. N°. 7809. Reiin sieving. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Vij f - n - v© r t gs t Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Bericht aan Zeevarenden. Bwiteiilandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. BUKEAI: BOIEK STRAAT, E 27. t.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 10 gewone tegel» met inbegrip van eene Courantl.tO. Iedere gewone regel meer - 0.10 Üriekaai. geplaatst wordt tegen twebkam. betekend. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door bet geheele Rijk Afzonderlijke nomtners Inrichtingen» welke gevaar, schade of hinder hsssen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 4875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend lo. aan T. J. SIEMES en zijne rechtver krijgenden tot uitbreiding, onder zekere voorwaarden, zijner brander(J aan de Lange Havenwijk C, no. 7, kadaster sectie C no. 615, met een stoommachine van 2 pkr. en ketel met een verw. oppervlak van 2 M* 2o. aan L. BERREVOETS en zijne rechtver krijgenden tot oprichting van een slacht plaats ir. het pand aan de Ploegstraat, wijk G, no. 573, kadaster sectie L no. 979 3o. aan de firma B. A. J. "WITTKAMPF en hare rechtverkrijgenden tot uitbreiding harer inouterfl Zeeland" aan de Lange Haven, wijk C no. 42/43, kad. sectie C no. 582, met een stoommachine van 2Va pkr. en ketel met een verw. oppervlak van 3 M\ Schiedam, den 29en Juli 4891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATEN ESSE. De Secretaris, VERNÈDE. De Burgemeester van Schiedam, geeft bij dezen kennis aan de Ingezetenen, dat de PATENTEN voor het dienstjaar 891/92 zullen worden afgegeven ter Secretarie der Gemeente van Maandag den 3den tot en met Zaterdag den 8sten Augustas aanstaande, des voormiddags van 10 tot 12 uur, en dat de Patenten, die na het verstrijken van dien tijd niet zullen zijn afgehaald, aan de Patent- plichtigen, tegen betaling van Tien Cents per stuk, zullen worden te huis gebracht. Een ieder wordt aangemaand, om bij het afhalen van zijn Patent het aanslagbiljet mede te brengen, teneinde de afgifte te bevorderen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 29sten Juli 1891. De 'Burgemeester van Schiedam, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester van Schiedam Vestigt op uitnoodiging van den heer Commissaris des Konings in deze Provincie de aandacht van belanghebbenden op de aankondi ging. voorkomende in de Ncdcrlandsche Staats courant van den 26/27 dezer, luidende als volgt MINISTERIE VA» MARIJKE, Torpcdo-oefenlngsterreln in het Haringvliet, 4de district. De Minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat vanaf half Augustus tot einde September a.s., in het Haringvliet, 4de district, ongeveer 400 M. be\V. de haven van Hellevoetsluis in en beZ. het Z.lijk gedeelte der reede, oefeningen zullen gehouden worden met ongeladen schoktorpedo's. Het onveilige terrein zal door een of meer witte tonnen buiten het vaarwater worden aangeduid. 's-Gravenh age, 24 Juli 1891. De Minister voornoemd, voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (gel.) S. WOLFSON, 1. S.G. Schiedam, 29 Juli 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. ENGELAND. In het Lagerhuis verklaarde lord Hamilton, eerste lord der admiraliteit, dat het bezoek van een Fransch eskader aan Portsmouth door de Fransche marine uit eigen beweging ge schiedt, ontwijfelbaar daartoe geleid door de aangename herinnering aan de jongste wis seling van bezoeken door de wederzijdsche vloten in de Middellandsche Zee. Schikkingen zullen daarom worden ge troffen om op gepaste wijze de wisseling van internationale beleefdheids-betuigingen te doen uitkomen, waartoe het bezoek eene gunstige gelegenheid aanbiedt. Naar aanleiding van de buitengewone eerbewijzen, waarmede de czaar het Fjansche eskader heeft ontvangen, zegt de Standard dat het aan het hoofd van het huis Romanoff veel gekost moet hebben, in dit geval minder rekening te houden met de zuiver monarchale grondbeginselen, die altijd met de meeste uit sluiting door dat vorstenhuis werden voor gestaan. Want reeds het bestaan eener Fransche republiek is een beleediging voor de staatkundige en theocratische begrippen waarop het Russische rijk gebouwdis. Toch is de houding van den czaar in dezen zeer verklaarbaar, ofschoon men niet recht begrijpt, wat Frankrijk op den duur bij een bond genootschap met Rusland kan winnen. De Franschen voegt het blad-hieraan toe gaven blijk van veel tact door hun eskader nu ook aan de Britsche havens een bezoek te doen brengen. In de noordwestelijke provinciën van Hindostan is eindelijk regen gevallen, waar door de vrees voor hongersnood gedeeltelijk is weggenomen. Niettemin lieerscht onder de bevolking groote ellende en de Britsche regeering heeft daarom, om in de eerste be hoeften te voorzien, 10,000 beschikbaar gesteld. Aan de Standard wordt uit Shanghai ge meld Men heeft ontdekt dat de zoon van een aanzienlijk Chineesch diplomaat, die zich thans in Europa ophoudt, een werkzaam deel heeft gehad aan de organisatie der jongste onlustsr en geweldplegingen, welke aan talrijke Chris tenen" het leven hebben gekost. Deze zelfde persoon zou ook de opruiende plakkaten tegen de vreemdelingen hebben opgesteld. De Times maakt eenen nieuwen brief openbaar van den luitenant ter zee Armit betreffende de wervingen voor de Chileensche vloot. Hij schrijft te Parijs geconfereerd te hebben met de gezanten van Balmaceda aldaar en te Londen, die de handelingen van den Chileenschen oppervlootvoogd Latorre ;n zake de wervingen afkeurden en herstel van alle grieven alsmede schadeloosstelling aanboden. Reeds had Armit zijne diensten aangeboden aan den Parijschen agent der Chileensche parlementaire partij, toen hij van eenen ongenoemden Engelscbman eene aanbieding kreeg van 5500 pond sterling, waarvan 500 p. st. dadelijk, als hij dienst wilde nemen op het aan de Balmacedisten behoorende oorlogsschip Presidente Pinto, om dit te doen zinken of op andere wijze onschadelijk te - maken. Armit deelde dit mede aan de bovengenoemde gezanten, weinig denkende dat de Presidente Pinto juist op hetzelfde oogenblik te Toulon strandde. Armit voegt er bjj dat hij aan admiraal Latorre machtiging heeft gevraagd om het bericht tegen te spreken, volgens welke deze zijn ontslag wilde nemen omdat hij sympathi seert met de parlementairen, waarop Latorre aan Armit terugseinde, dat het verkieselijker was, het bericht niet tegen te spreken. FRANKRIJK. De gemeenteraad van Parijs heeft besloten dat de slachtoffers van de vreeselijke spoor wegramp bij St. Mandé op kosten der ge meente ter aarde besteld zullen worden. Door den minister Yves Guyot werd Maandag een bezoek gebracht aan het hospitaal Saint- Antoine, waar de meeste gekwetsten worden verpleegd. Pomare, koning van Tahiti, is den 15n Juni overleden. Volgens het tractaat staat de Tahiti-archipel nu uitsluitend onder Fransch bestuur. Zondag is te Parjjs het 26ste congres van den internationalen bond van den vrede en de vrijheid geopend. Bij afwezigheid van den heer Charles Lemonnier, die gedurende de laatste twintig jaar het voorzitterschap waar- nam, is mile, Julie Toussaint tot presidente benoemd. Een aantal Fransche, Engelsche, Italiaansche, Deensche, Zwitsersche, Ameri- kaansche en andere vereenigingen zijn ver tegenwoordigd. Het congres heeft een resolu tie aangenomen, waarbij o. a. inlijving van grondgebied of van neutralisatie, zonder voor afgaande goedkeuring der bevolking, van nul en geener waarde wordt verklaard. DVITSCKLA ND. Omtrent het onlangs meegedeelde, dat het geschil tusschen den keizer en Bismarck reeds dagteekenen zou van den herfst van 1889, verneemt de Post nader het volgende: Bismarck kon zich met 's keizers- tweede reis naar Rusland niet vereenigen, en wel op grond van des czaars persoonlijke gezind heid jegens den keizer. Toen nu de keizer verlangde te weten hoe Bismarck daarom trent ingelicht was, gaf deze hem te verstaan "dat hij zijne informatiën putte uit brieven, welke hij langs vertrouweljjken weg uit Petersburg ontving. De keizer verlangde die brieven te zien, waartegen de rijkskanselier wegens hunnen vertrouwelijken aard bezwaar maakte. Op bevel des keizers echter legde hij ze overde keizer las ze, en ging later toch naar Rusland. Het bestuur der anti-slavernij-loterij, onder voorzitterschap van den prins Von Wied, heeft besloten van de opbrengst dier loterij 700,000 mark te besteramen voor denhouw van stoomschepen en snelvarende zeilschepen en 400,000 mark voor de bevaarinaking van het "Victoria Nyanza en den aanleg van havens. ZWITSERLAND. De buitengewone zitting van den bondsraad is Maandagnamiddag geopend. Tot voor zitter werd herkozen de heer Lachenal, van Genèveterwijl tot onder-voorzitter de heer Göttisheim, van Bazel, benoemd werd. De nationale raad heeft het besluit aangenomen waarbij uitvoering gegeven wordt aan het resultaat der volksstemming van 5 Juli (invoering van het volksinitiatief in zake de grondwetsherziening). Door het centrale comité der sociaal democratische partij is besloten, de volks beweging tegen den aankoop, voor staats rekening, van den centraal-spoorweg, geheel zelfstandig te leiden. O O S T E N R IJ K. Het gerucht, dat keizer Frans Jozef zijn plan om de tentoonstelling te Praag te be zoeken zou hebben opgegeven, blijkt onjuist te zijn en slechts een uitvloeisel van den in hofkringen geuiten wensch om de Czechen te straffen voor hunne anti-Duitschc- Lstoogingen. De JEgyetertes meldt dat de Hongaarselie minister der nationale verdediging zij n ontslag genomen heeft. RUSLAND. Grootvorst Alexis gaf Zondag aan boord van de Asia een schitterend diner ter eere van de Fransche zee-officieren. Op het Marsveld te St.-Petersburg werd een muziekuitvoering gegeven door het nationale gezelschap van Slavians^ybij die gelegenheid werd een ware ovatie gebracht aan de Fransche officieren en zeelieden, die in grooten getale tegenwoor dig waren. De prefect van St.-Petersburg, generaal Gresser, deed den officieren uitge leide naar hun schepen. Maandag vereenigde admiraal Gervais verscheidene hooggeplaatste Russische ambtenaren en officieren aan een déjeuner aan boord van de Marengo

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1