Woensdag 19 Augustus. N°. 7823. A°. 1891. Kenn sgeving. ijf-en-veertg-st© Jaargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: J. ODÉ. BUREAU: BOTEBSTBAAT, E 27. Bericht aan Zeevarenden, Buitenlanflsche Berichten. Binnonlanflsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per postdoor het geheele Rijlc Afzonderlijke nominers J 1.85. - 2.50. 0.10. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 'iS f 1.10. Iedere gewone regel meer - 0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam Vestigt op uitnoodiging van den heer Commissaris des Konings in deze Provincie de aandacht van belanghebbenden op dB aankondi ging, voorkomende in de Aederlandsche Staats courant van den 15n dezer, no. 190, luidende als volgt Tonnen opgenomen In den Kieuwen Kotterdamschen Waterweg, 4e district. De Minister van Marine brengt, ten vervolge op zijne aankondiging van 22 Juni jl., ter kennis van zeevarenden, dat de witte en groene tonnen, in den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg een, weinig ten W. van hpt fort aan den Hoek van Holland, welke dienden ter aanduiding van het on veilige terrein der torpedo-oefeningen, wegens het eindigen dier oefeningen zijn opgenomen. 's-Gravenhage, 14 Augustus 1891. De Minister voornoemd, voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (get.) H. M. v. d. WIJCK. Schiedam, den 18en Augustus 1891. De Burgemeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. DUIISCHLAND. Volgens eene mededeeling in de Berlijn- sche avondbladen van 45 dezer zou in de Zaterdag gehouden vergadering van het staats- ministerie besloten zijn voorloopig de ophef fing der graanrechten niet aan te hevelen, doch den verderen loop van zaken af te wachten. Volgens de BeicJisanzeigeiheeft de Prui sische regeering besloten, met het oog op de ongunstiger vooruitzichten van den oogst en het Russische uitvoer-verbod, bij wijze van proef het tarief op de staatsspoorwegen voor het vervoer van granen, peulvruchten, meel en andere grutterswaren te verlagen. Met het oog op de overdreven stijging van den roggepvys bestaat bet voornemen voor de voeding van het leger tarwe te gebruiken. F R A N K R IJ K. Koning Alexander van Servië is Zaterdag avond met zijn vader koning Milan te Parijs aangekomen en hartelijk ontvangen. Alle werklieden in de wol-industrie te Wig- nehies hebben den arbeid gestaakt. De ge moederen zijn zeer opgewonden. Er zijn troe pen aangekomen. B E L G 1 E. Het socialistisch congres te Brussel heeft zijn definitief bureau samengesteld, -waartoe voor Nederland als leden belmoren de heeren Domela Nieuwenhuis en Vliegen. OOSTENRIJK. Volgens inlichtingen uit goede bron zijn de onderhandelingen over een handelstractaat met Zwitserland voor onbepaalden tijd verdaagd. PORTUGAL. Uit Sint Vincent wordt van Zaterdag jl. gemeld dat de Errasuriz aldaar den 8n dezer is aangekomenkolen innam en thans nog aldaar voor anker ligt. De officieren bewaren het stilzwijgen met betrekking tot de verdere bestemming van het schip, maar het gerucht is in omloopdat de Errasuriz op de aan komst van eenige officieren en een hoofd- machinist wachtalsook op de Presidente Pinto. R U M E N I E. De berichten volgens welke de koningin ernstig ziek zou zijn worden door een telegram van Dalziel uit Bucharest tegengesproken. Carmen Sylva moet echter hebben verklaard niet uit Venetië naar haar land terug te wil- len keerendan in het gezelschap der van het hof Vb. hannene Helena Vacaresco met haar familie. AMERIKA. Uit Washington wordt gemeld dat Blaine na zijne rust te Bar Harbour volmaakt ge zond is en spoedig weder zijnen post zal kunnen hervatten. Zijn populariteit duurt voort. Foster, minister van binnenlandsche zaken, verklaarde aan een correspondent van de New- York Herald, te Philadelphia, dat de munttoestand veel is verbeterd, waartoe de tegenwoordige beweging in de granen aan merkelijk bijdroeg. Foster voegde er bij, dat het onjuist is te onderstellen, dat de regeering zonder onmiddellijke hulpbronnen is. Afgezien van de 100 millioen dollars reserve aan goud, is er bijna 107 millioen, waarvan men in geval van nood onmiddellijk gebruik kan maken. CHINA. Aan de Standard wordt uit Shanghai van Zondag gemeld dat de overheid te Pe king de door de mogendheden gevraagde voldoening weigert. Indien de Chineesche regeering in hare houding volhardt, dreigen de diplomatieke vertegenwoordigers met eene vijandige demonstratie der vereenigde Engel- sche, Fransche, Amerikaansche en Duitsche oorlogsschepen. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL, Armbestuur. De commissie uit de Tweede Kamer voor het onderzoek vaq het regeeringsverslag omtrent het armbestuur over 1888 heeft daaromtrent rapport uitgebracht. De commissie blijft aandringen op vroegere in diening van het regeeringsverslag en geeft de hoop te kennen, dat de regeering bepalingen in het leven roope, waardoor het misbruik van het hier en daar toeschuiven van armen voorkomen of althans zoo veel mogelijk verminderd worde. De commissie treedt voorts in eenige bijzonder heden om te doen uitkomen de ongelijkmatigheid welke er heerscht in de toepassing van de armen wet, net betrekking tot de bedeeling in de verschillende provinciën. De commissie is van oordeel, dat het toezicht van Gedep. Staten op de subsidiën, die de gemeentebesturen verleenen, niet verder moet gaan, dan eventueel misbruiken te voorkomen. Rechtstreeksch beroep bij hooger gezag tegen de besluiten van de gemeentebesturen is liet correctief tegen de voorschriften der wet op dit punt, hetgeen ook voorkomen zal. hetgeen nu dikwerf plaats heeft, stagnatie in den dienst /an het armenwezen, hetgeen tot onaangenaam heid en zelfs tot wanorde kan leiden. De commissie vraagt ten slotte of de gemeente besturen niet ,n kennis kunnen gesteld worden van hetgeen door de departementen kan ge schieden voor werkverschaffen, door het doen maken van kleedingstukken, touwpluizen, enz. Men oordeelde dit van groot belang en zou zelfs uitbreiding daarvan wenschelijk achten, ter voorkoming van werkloosheid en armoede gedurende den winter. Offlcieele Berichten. Bij kon. besluit van 14 Augustus is be noemd. met ingang van 1 September tot burgemeester van Vlaardinger-Ambacht de heer J. G. van Linden van den Heuvell, secretaris dier gemeente. SCHIEDAM, 18 Augustus 1891. Zonder eenige feestelijkheid is gisteren de dienst op de spoorlijn RotterdamMaassluis aangevangen. Alleen in de steden Vlaar- dingen en Maassluis, die door deze lijn aan het spoorwegnet verbondeu werden en voor welke deze aansluiting van veel beteekenis is, wapperde de vlag van het station, den toren, de schepen en uit enkele woningen. De eerste trein, die te 5.30 van hier ver trok, bestond, behalve uit de locomotief, uit 3 tweede- en 3 derde-klasse-waggons, die net zijn ingericht, en 1 goederenwagen. Er was aan 't station slechts den passagier, die den eersten rit medemaakte vermoedelijk een liefhebber van haring, die zich reeds in dit vroege morgenuur wilde gaan ver gewissen of er ook schepen waren .aange komen met groene, groene, als zalm, anders gezegd rood op de graat, zooals ze hij voor keur in Schiedam gebruikt wordt waarbij zich te Vlaardingen nog een tweetal voegde. Bij de terugkomst van den trein uit Maas sluis te G.07, aan het station alhier was een der 3de-klasse-waggons vrij goed bezet met passagiers voor Rotterdam. Het verkeer op deze nieuwe lijn was den eersten dag reeds vrij druk. De Koningin-Regentes heeft gisteren den heer mr. G. van Tienhoven in audiëntie ont vangen. De Koninginnen en haar gevolg vertrok ken gisteren halfLwee van liet Loo in rijtuigen naar Deventer, o. a. ter bezichtiging van de tapijifabriek aldaar. Wegens het bezoek der Koninginnen is de raadsvergadering te Deventer verdaagd tot aanstaanden Donderdag. Wij vernemen dat gisteren de heer Van Tienhoven door H. M. de Koningin-Regentes op het Loo is ontvangen, om H. M. te ver zoeken een dag te bepalen voor de eeds aflegging van de nieuwe ministers. N.ECt.) De minister van financiën maakt bekend dat op 15 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf1,159,417.72 en dat op denzelfden dag, door de Nederlandsche Bank, ingevolge art. 11 his van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van-2,835,434.21 De gewone audiënties van de ministers van financiën en van oorlog zullen Donder dag 20, en die van den minister van marine Vrijdag 21 dezer niet plaats hebben. Uit, Den Haag wordt bericht, dat de schout bij-nacht Macleod, heeft bedankt voor de por tefeuille van marine, welke alsnu is aange boden aan den heer mr. E. N. Rahusen, voorzitter van het college voor de zeevis- scherijen. lu zijne beschikking op de adressen tegen de jachtwet doet de minister van justitie toezegging om met het premiestelsel voor het constateeren van jacht- en visscherij- overtredingen te breken. Dat zal al dadelijk helpen, zegt de heer De Kanter, en men zal eens zien hoe snel de jachtovertredingen zullen dalen in aantal. Voor ieder, die juist daarin zag de diepe demoralisatie van het volk, en de jachtwet daarom verfoeide, zal die mededeeling eene ware verruiming zijn. En ik ga verder:,die de werking van de jachtwet in onze dagen goed kent, en dus ook weet hoe juist dat premiestelsel haast altijd de openbare of ver borgen oorzaak is van de ellende, waarover men klaagt, hij zal met mij van oordeel zijn zoodra flink de hand gehouden wordt aan liet stelsel de premiën zijn streng verboden, is de verdere val der jachtwet eene quaestie van tijd. Met betrekking tot de portefeuille van water staat wordt gemelddat zij aanvaard zou worden door een katholiek deskundige. Wel licht is bedoeld de heer Nivel, secretaris der exploitatie-maatschappij met wien althans is onderhandeld. De redacteur van de Indische Locomotief weet uit goede bron dat de gouverneur- generaal van Ned. Indië zal aftreden als de heer Cremer minister van koloniën wordt en meent te weten dat men dit in Den Haag ook al weet, waarom hij hoopt en vertrouwt

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1