Gemengde Berichten. PEE TELEGRAAF. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. jReclitzaken. V i s s c h e r ij. Ia e r knie 11 w s. S1 e (1 e 1 ij St AT i e 11 w s. heb ik hem uit het oog verloren tot den aan vang van dit jaar, toen ik hem in Londen aantrof. Zelf toen vreeselijk aan de rheumatiek lij dende, liet ik mij overhalen om van hem een fleschje olie te nemen, maar hoe ik ook wreef of mij liet wrijven, de olie baatte niet. Alleen slechts toen ik een behoorlijk geneesheer ont bood, ontving ik medicijnen die mij goeddeden en mijn herstel teweegbrachten. Toen ik weder geheel gezond was, begaf ik mij eens op weg om dien Sequah en zijn blufienden aanhang nog eens weer te zien en te hooren. Ik zag bij die gelegenheid een mandie met twee krukken liep, naar Sequah voort sukkelen, waarna een van des wonderdokters handlangers den man van zijn bovenkleeren ontdeed en met de beroemde olie aan 't wrij ven gingmet het gevolg dat de kreupele zijne krukken wegwierp en even vlug wegliep, alsof hem nooit iets gemankeerd had. Mijne nieuwsgierigheid opgewekt zijnde, volgde ik den kreupelen of liever, nu niet kreupelen manen op een goeden afstand sprak ik hem aan als volgt (in 't Engelsch natuurlijk) »Ei, zeg eens, vriendje, hoeveel heeft Sequah je van morgen gegeven om deze comedie te spelen »Mind your own business." (Bemoei je met je eigen zaken), was het antwoord. Welnu het zijn mijn zaken. Ook ik heb een wonderbare medicijn. Als je bij mij die zelfde kunst wilt komen verkoopen morgen avond, dan geef ik je vrjf pond." sMeen je dat Welzeker." »Dan kom ib.Waar moet ik zijn en hoe laat?" Ik gaf hem een plaats op, maar ik was er natuurlijk niet. Ik had mijn doel bereikt, namelijk uitgevonden dat die zoogenaamde plotseling genezen kreupelen nooit kreupel waren geweestdoch alleen als hansworst or reclame-middel dienden. En nu verder. Wie is Sequah Ik heb me laten vertellen dat hi] een klerk zonder bezigheid was, die in Amerika op kleine schaal op dusdanige manier is b'egonnen, met succes bekroond werd en toen zijne npatenten" aan.... een naamlooze vennootschap heeft over gedaan Vandaar zeker, dat Sequah tegen woordig in Holland, Duitschland, het zuiden van Afrika en Australië bezig is." Op ons ïWien Neerlandsch bloed" heeft de Duitscher Fried rich' Lux een feestmarsch voor groot orkest gebouwd, die bij Dramer te Mainz is verschenen. Znndvoort. Er heerschte Zondag om streeks 5 uur in den namiddag eene groote bedrijvigheid aan het strand door het vol gende voorval Onder degenen, die een bad in zee namen, bevond zich een lG-jarig jongeling, de zoon eener aanzienlijke familie. Hij had zich te ver in zee gewaagd, zoodat het hem ten laatste onmogelijk was tegen den zwaren golfslag in liet strand weer te bereiken en hij steeds verder door de golven werd meege sleept. Honderden menschen waren aan het strand getuige van deze wanhopige worste ling tegen het gevaarlijke element, en éene gedachte bezielde allen de jongen is onher roepelijk verloren. Dadelijk werden door een twintigtal moedige mannen, te voet en te paard, en gewapend met kurken en lijnen, pogingen aangewend om den jongeling te redden. Aanvankelijk sclreiwaa-dfse pogingen vruchte loos, doch eindelijk slaagde een der onver schrokken redders etfrin den drenkeling te bereiken en te grijpen, waarna hij hem, geholpen door zijn makkers, behouden op het droge terugbracht en naar het hotel vervoerde, waar hij door den baddokter werd behandeld, en wel met goed gevolg." ïtenkuia. HH. MM. de Koningin en de Koningin-Regentes worden morgen ten 11 ure hier verwacht om een bezoek te brengen op het buitenverblijf »Oranje-Nassauoord". Deventer. De Koningin-Regentes en Koningin Wilhelmina bezochten Maandag de kon. Deventer tapijtfabriek en de St.-Lebue- nuskerk. Om ruim halfdrie kwamen de Koninginnen en het gevolg in hofrijtuigen over de Lange- brug de stad binnen. De stad was vol vlaggen, en verschillende winkeliers hadden kostbare versieringen in hunne winkelramen en woon huizen aangebracht. Er was eene groote massa volk op de been. Aan de tapijtfabriek werden de verschillende weverijen, de teekenkamer, de ververij, de kleurkamer enz. aandachtig beschouwd. Na een rit door de stad, brachten de Vor stinnen ook een bezoek aan de kerk. Zij wer den aldaar rondgeleid door de kerkvoogden vooral trok de crypte onder die kerk de aandacht. Te halfvijf keerden de Koninginnen naar het Loo terug. 's-Hertogenbosck. De ongeregeldheden, die geruimen tijd alhier hebben plaats gehad, hebben zich deze week na het intrekken dei- proclamatie van den burgemeester herhaald. De bekende liedjes zingende, toog eene me nigte, bestaande uit p.m. duizend personen, door de stadvoor de woning van den com missaris van politie werd halt gehouden en aldaar eenige scheldwoorden aan zijn adres uitgebraakt. Wederom is een nieuw lied verschenen, waarin, zooals uit den inhoud is af te leiden, eene soort win biographie van den commissaris wordt gegeven. In zake het marktwezen is reeds eenege- heele verandering gekomen. De plaatsen voor de kramen en tenten, die in de volgende maand onze kermis zullen bezoeken, zijn, althans voor zoover zulks doenlijk was, bij loting aangewezen. Vroeger was het naar men beweert eene quaestie van geld, om eene mooie standplaats te krijgen. Omtrent het spoorwegongeluk tusschen Münchenbuchsee en Zollikofen in Zwitserland kan nader het volgende gemeld worden De extra trein uit Bienne was opgevuld met bezoekers der feesten te Bern. Hij stopte op 600 meter van het station voor onveilig signaal, toen de trein uit Parijs kwam aanrijden en den bagagewagen en achterste twee wagens van den extra trein verbrijzelde. De schok was verschrik kelijk. Van alle kanten kwam hulp toestroomen. Men vond, zooals reeds gemeld, 13 dooden, vreeselijk verminkt, met ingedrukte borst en verbrijzeld hoofd. Onder de dooden bevonden zich 11 vrouwen, allen van Bienne of van het Jura-gebergte, en twee Franpaises. Negen slacht offers zijn tot nu toe herkend. Men heeft 18 ernstig gewonde personen vervoerd, hetzij naar Münchenbuchsee, hetzij naar Bern. Van hen is éen overledenook is een knaap aan de gevol gen zijner wonden gestorven. Een 40-tal minder ernstig gekwetsten zijn naar landhuizen over gebracht. Vele passagiers weigerden weer in den trein plaats te nemen en zochten rijtuigen om de reis te vervolgen. De verslagenheid is buitengemeen groot. f Het ongeluk is ontstaan doordien van bet station Zollikofen niet onmiddellijk onveilig was geseind. De machinist van den trein uit Parijs verklaart den stilstaanden trein niet gezien te hebben, door de kromming van den weg. De weg naar Bienne is thans weer vrij. Een nieuw spoorwegongeluk heeft Zaterdag avond op het station Pontypridd (Wales) plaats gegrepen. Een personentrein liep op een stilstaanden extra trein, waarin een groot aantal militairen was gezeten. Achter den milïtaiien trein bevond zich een waggon met rijwielen, die ten gevolge der botsing op het perron en tegen een der pijlers van de ovcrkiapping werd geslingerd. Verscheidene personen werden zwaar gewond, maar voor zoover bekend, is geen verlies van menschenlevens te betreuren. Over de oorzaak van het ongeval wordt nog niets gemeld. De justitie te Kleef heeft '1200 maik uitge loofd aan dengene, die eene aanwijzing doet, j welke tot de ontdekking kan leiden van den moordenaar van een kind te Xanten, dat op 29 Juni jl. met een snede in den hals in een schuur is gevonden. De politie te Weenen heeft nu reeds zeker heid dat het echtpaar Schneider drie dienst meisjes heeft vermoord. Sinds den 4n Juli was de 10-jarige dienstbode Rosalia Kleinrath ver dwenen. Thans zijn echter haar koffer en ondergoed, gemerkt R. K., bij vrouw Schneider gevonden. ÖJEX IIAAG19 Augustus. Van vertrouwbare zijde kan thans zeker worden medegedeeld dat het nieuwe Kabinet is samengesteld als volgt Buitenlandsche zaken, mr. G. van Tien hoven: Justitie, mr. H. J Smidt; Binnen- Jandsche zaken, mr. J. P. R. Tak van Poort vliet; Marine, de heer J, C. Jansen, hoofd ingenieur van marine; Oorlog, luit.-kolonel A. L. V. Seyffardt; Financiën, mr. N. G. PiersonWaterstaat, de lieer C. Lely, civiel- ingenieur; Koloniën, de heer mr. W. K. baron van Dedem. Vermoedelijk zal de benoeming morgen avond in de Staats-Courant worden gepu bliceerd. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar New-Yotk bestaat door middel van het stoomschip Amsterdam. De laatste buslich ting aan het postkantoor te Rotterdam is be paald op 21 Augustus, des avonds ten 11 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Oost-Afrika bestaat door mid del van het stoomschip Bundesrath. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 21 n Augustus a s., des avonds ten 8 ure. De wijze van verzending behoort dui lelijk op het adres vermeld te worden. Van bevoegde zijde wordt aan het A'. v. d. 1). het volgende medegedeeld Door bemoeiingen van de Friesche maatsch. van landbouw besloot de regeering dit jaar wederom eene proefneming te duen plaats hebben met de inenting tegen vlekziekte. Als plaats daarvoor werd mede aangewezen de gemeente Hennaarderadel, waar 103 varkens werden inge ënt bij 21 veehouders. Toen nu in die gemeente de vlekziekte begon op te treden, werd daarvan onmiddelijk gebruikt gemaakt om de ingeënte varkens aan besmetting bloot te stellen en daar door uit te maken of de dieren door de inenting al of niet de vatbaarheid van die ziekte verloren hadden. Daarvoor werd Een ingeënt varken geplaatst in een vuil hok waaruit even te voren een ziek varken geslacht was. Het ingeente vat ken bleef gezond. Vijf varkens werden geplaatst in vuile hokken bij nog levende zieke varkens. Een hiervan had nog eerst de ingewanden van een geslacht ziek vaiken opgegeten. Alle vijf ingeënte varkens bleven gezond. Vijf ingeente zijn gevoederd met ingewanden van verscheidene zieke vaikens. terwijl door hen ook nog werden opgegeten twee dooden varkens die aan vlekziekte gestorven waren. De proef- varkens bleven gezond. Aclit varkens zijn op dit oogenblik nog aan verschillende proeven onderworpen, waarvan zeven reeds zoo lang onder toezicht zijn, dat men ook bijna van hen kan zeggen, dat ze gezond bleven. De proefnemingen worden voortgezet. Prof. Perroncito te Turin moet een middel uitgevonden hebben, dat de druilluis plotseling vernietigt zonder nadeel voor den wijnstok. Proeven met dat middel genomen moeten, naar men verzekert, zeer goed geslaagd zijn. In de zitting der arrond.-rechtbank te Rotter dam van Vrijdag jl, werd veroordeeld P. v. G., brandersknecht te Schiedam, wegens diefstal, tot 3 maanden gevangenis. P. B., sjouwer te Schiedam, wegens diefstal van een zeil, tot 8 dagen gevangenis. Tegen H. D., uit Lieshout, is voor de recht bank te Roermond een gevangenisstraf geeischt van S maanden, wegens het aanleggen van zijn geweer op den rijksveldwachter Molenkamp, toen deze hem wegens eene jachtovertreding bekeurde. MAASSLUIS. De prijzen der haring gingen nog vooruit, daar de schepen nog steeds op zich laten wachten. De aanvoer hier en te Vlaai-dingen is thans nog 40,000 ton minder dan in het vorige jaar. Volle haring f16.50 a •17.maatjes- f 12.75 a 43.zoutevisch f29.50 a 28.75, leng f23, keelen en lippen f 41. KRALINGSCilË-VEER. Gisterochtend wer den alhier ter markt aangevoerd 70 zalmen, dio de kleine voor f 0.70 en de groote voor f i. per i/o kilo werden verkocht. GORINCHE.VI. De vorige week was de zalmvangst up de Beneden-Waal niet zoo gunsiig als in het begin dezer maand, vandaar wellicht dat de prijs een weinig gestegen is. Er werden in bet traject tusschen Tiel en hier gevangen 482 zalmen en 2 steuren. De prijs de'' zalm wisselde af van GO tot 87 ct. per Va kilo. gg» - V Xed.-Hery. Kerk. Beroepen: te Bruinisse ds. A. ten Have, te Polsbroek te Veen ds. J. C. V. Meischke, te Raamsdonk: te Kuilenburg ds. J. A. Schultz, te Geertruidenwig. Bedankt: voor Zieriksee door ds. L. K. F. Alewijn Fame H.Ez., te Reden; voor Vlijmen door ds. H. Titnmers, te Knollendam. Door het kiescollege te Rotterdam is gister avond in de vacatuieVan der Land (nog voortdurende door het bedanken van dr. JL J. Th. Jonker) de keuze uitgebracht opdr. H. M. van Nes, te Woudenberg. In de 28ste zitting van de algemeene synode werd u. a. getapporteerd over het voorstel der classicale vergadei ing van Rotterdam, beoogende om aan de synodo dringend in overweging te geven om den doop der doleerenden, Irvingisten, Ledeboerianen of andere christelijke sekten, als wettig bediend te aanvaarden, en wel opgrond van deze overweging, dat de waardigheid van het Sacrament des H. Doops het medebrengt om den eens bedienden doop, zoo maar eenigszins mogelijk, te erkennen. In haar rapport herin nerde Je commissie aan eenige historische feiten en aangenomen besluiten en aan de reglementen, waaruit bleek, dat de Ned.-hen. kerk zich lieett bewogen in vrijgevigen zin op dit punt, en grondde daarop hare conclusie, dat de synode naar aanleiding van het tot haar gerichte verzoc-h als hare meening uitsprak, dat de doop door de voorgangers bij christelijke sekten bediend, als wettig bediend behoort te worden aangemerkt. Na uitvoerige beraadslaging werd deze eonslusie met tien tegen negen stemmen aangenomen. Zaterdag werd de wereldconferentie der christelijke jongeltngsvereenigingen te Amster dam bezocht door den minister van binnen!, zaken, jhr. mr. De Savornin Lobman. Na afloop van den gemeenschappehjken maal tijd, waaraan ook de minister van b'mnenl. zaken deelnam, werd de internationale conferentie van christelijke jongelingsvereenigingen voortge zet door eene openbare bijeenkomst en verga deringen det afgevaardigden voor elke taai af zonderlijk. De Zondag was geheel aan godsdienstoefeningen gewijd. Bij de officieele sluiting van het congres, des avonds te acht uren, werd hulde gebracht aan Nederland, dat zijn ouden naam van het gast vrije land bij uitnemendheid, ook thans had bevestigd. Op voorstel van den hear Richard C. Morse, uit New-York, werd eene collecte gehouden om te voorzien in de schuld van het internationaal comité, welke collecte f720 opbracht. Clir. Geref. Kerk. Aangenomen: naar Zalk c. a. door den heer S Oudkerk, cand. te Amsterdam. Bedankt: voor Snoek door ds. J. Breuke laar Dz., te Nijmegen. Roomseh-katholieke kerk. Het Ursulmln-klooster te HeldenPanningen, dat sedert jaren leegstaatis verkocht aan Duitsche nonnen der Trappisten-orde. BURGERLIJKE STAND. fteborenIS Augustus. Maria Sara, doch ter van C. van Rhijn en Al. S. de Jong, Korte Raven. Cornells, zoon van AY. van der Kaag en C. van dot- Ben, Steens/raat. -

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 3