Zaterdag 22 Augustus N°. 7826. A". {891. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: jT ODÉ. Buitenlanclscïie Berichten. Binnenlaiidsclie Berichten. f 1.85. - 2.50. - 0.10. BUREAU; B «TBU STRAAT, E 27. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me« inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer - 0.10 DriemaAT. geplaatst wordt tegen twekmaai. berekend. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Bijk Afzonderlijke DUIISCHtASB. Het gerucht, als zou de minister Miquel den keizer een memorie hebben aangeboden, waarbij eene opheffing der graanrechten ge durende drie maanden wordt aanbevolen, wordt van de best onderrichte zijde een bloot verzinsel genoemd. RUSLAND. Het Noordelijk telegraphisch bureau bericht officieel, dat de regeering van oordeel is dat het verbod tot uitvoer van rogge toereikend is tot verzekering der volksvoeding. Zij is niet voornemens den uitvoer van an dere granen te bemoeilijken. Het geruchtals zou de regeering voor nemens ziju ook den uitvoer van tarwe te verbieden of een hoog uitvoerrecht van tarwe te heffen, wordt door het Noordelijk telegra- phisch bureau als onwaarschijnlijk beschouwd. Baar uit Warschau aan de Norddcutschc Allgemeine ZeiUmg gemeld wordt, stellen de houders van groote partijen rogge in Rusland al het mogelijke in het werk om vóór 27 dezer, den datum, dat het verbod op den uit voer in werking treedt, nog groote hoeveel heden van het artikel uit te voeren. ITALIË. Volgens de Ncue Froie Fresse is vanwege het Yaticaan eene nota aan de regeeringen te Weenen en te Berlijn gezonden, waarin de geiuehten betreffende de vijandelijke hou ding van den Heiligen Stoel jegens het drie voudig verbond gelogenstraft worden. Tevens zou het Yaticaan in de nota zijn leedwezen te kennen gegeven hebben, dat de officieuse Oostenrijksche en Duilsche drukpers in hare artikelen over het drievoudig verbond de rechten en belangen van den paus als hoofd der katholieke kerk miskent. Zondag is te Udine de vijfentwintigste gedenkdag van den intocht der troepen feeste lijk herdacht door de onthulling der horst- beelden van Cairoli, Quintino Sella en Cella. Te Pesaro heeft dienzelfden dag de plech tige onthulling plaats gehad van een monu ment van Garibaldi. Een honderdtal vereeni- gingen met ijun vaandels waren tegenwoor dig. De geestdrift was buitengewoon groot. T U R K IJ E. De directeur der spoorwegen, de lieerSol- lini, is op 115 kilometer afstands van Saloniki gevangengenomen door roovers, die een zijner metgezellen doodden. Welke losprijs wordt geëischt is nog niet bekend. Aan Daily News wordt uit Konstantinopel van Maandag gemeld, dat, aangezien een groot gedeelte der Turken en de minderheid der Christenen op Kreta, ten gevolge der werke loosheid van de Porte trachten de bescher ming van Engeland te erlangendoor de meerderheid der Christenen een soort ultima tum naar Athene is gezonden,waarin zij bedui den datzoo Griekenland niet te hunnen gunste tusschen beiden komt, zij geen beroep meer op Griekenland zullen doen. Het gou vernement te Athene, hierdoor in het nauw gebracht, heeft de tusschenkomst der mogend heden ingeroepen. S E R Y I E. Uit Belgrado wordt bericht, dat in de nabijheid van Adrianopel een ontmoeting heeft plaats gehad tusschen Turksche politie en een bende roovers. Vijf bandieten werden in hechtenis genomen, terwijl een bij het gevecht het leven verloor. AMERIKA. De New-York Herald maakt een telegram van den 18n jl. uit Antofagasta openbaar, volgens het welk de oorlogsschepen der Junta Provisionale, de Huascar, Abtao, Fsmeralda, AmazonesTiiobio, Almirante Cochrane en Mageïlanes, na aldaar geweest te zijn, den 14n dezer naar Caldera zijn vertrokken met 10,000 man goed gewapende troepen aan boord, die'in de baai van San Antonio aan wal zouden gaan om van daar over land op te rukken naar de door Balmaceda versterkte plaatsen, waar zij zouden trachten een gevecht uit te lokken met de forten van Valparaiso. De wereldtentoonstelling, die in 1892 in Chicago ter eere van het herinneringsfeest van de ontdekking van Amerika wordt ge houden, belooft wel een der grootste en meest grootsche te worden die nog ooit hebben plaats gehad. Door het «International Press. Recep tion Committee" werd o. a. besloten 79 redac teurs der voornaamste Europeesche bladen uit te noodigen een kijkje te komen nemen geheel voor rekening van het Committee. SCHIEDAM, 21 Augustus 1801. De gemeenteraad hield hedenmiddag ten kwartier vóór twee uren eene vergadering, die werd bijgewoond door '15 leden afwezig waren de heeren Van Erpecum, Maas, Loopuyt en Bergsma, allen met kennisgeving. Na goedkeuring der notulen van 31 Juli jl., kwamen de navolgende stukken in Twee missiven van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van twee door hen goedgekeurde raadsbesluiten, aangenomen voor kennisgeving. Van burgemeester en wethouders, proces verbaal van de door hen gedane opneming der boeken en kas bij den gemeente-ontvan ger op den 16n Juli jl., aangenomen voor kennisgeving. Idem van 20 dezer, houdende indiening van het ontwerp der 'gemeentebegrooting voor 1892, met memorie van toelichtingop voor stel van den burgemeester werd besloten de memorie van toelichting te doen drukken en de begrooting op de gebruikelijke wijze in de afdeelingen te onderzoeken, terwijl in eene volgende vergadering tot het samen stellen der afdeelingen wordt overgegaan. Idem, voorstel in verband eener by hen ingekomen missive der commissie van toezicht op het lager onderwijs tot vaststelling van het aantal onderwijzers en onderwijze ressen voor den aanstaanden cursus der her halingsschool voor meisjes, alsmede tot bepa ling hunner jaarwedde en die van den direc teur; ter visie gelegd en de behandeling aangehouden tot eene volgende vergadering. Idem eene voordracht, opgemaakt in overleg met den arrondissements-school- opzïener, na ingewonnen bericht van het hoofd der betrokken school, tot benoeming van een onderwijzer der derde IPasse aan de le openbare tusschenschool. Op deze voor dracht zijn geplaatst D. Ooms, N. Bleecke en N. Maltha, allen alhierter visie gelegd en de behandeling aangehouden tot eene vol gende vergadering. F„yi rappet van de commissie voor de stedelijke gasfabriek, in antwoord op de door de financieele commissie gemaakte bemer kingen op de rekening dier fabriek over 1890 een adres van A. F. van Lissa, apotheker, om geplaatst te worden op de lijst der leve ranciers ten behoeve \an de verpleegden in het stads-ziekenhuis en van het burgerlijk armbestuureen adres van J. W. Ivleiss, alhier, om behoud zijner wekeiijksche toelage van f 5.vergezeld van eene geneeskundige verklaring van dr. E. J. M. Nolet, werden alle ter visie gelegd en de behandeling aan gehouden tot eene volgende vergadering. Bericht van J. G. Doorman, dat hij de betrekking van directeur der burgeravond school, waartoe hij den31n Juli jl. benoemd werd, aanvaardt, tevens zijn dank betuigende voor die benoeming; aangenomen voor ken nisgeving. Van mej. W, J. Visser was eene dankbe tuiging ingekomen voor hare benoeming tot onderwijzeres, aan de openbare burgerschool; en van mej, K. van 'tWout voor hare be noeming tot stads-vroedvrouw, welke beide voor kennisgeving aangenomen werden. Een adres van A. Burki Cz., verzoekende op grond van het bepaalde bij de verordening op de brandweer eene wekeiijksche toelage uit de gemeentekas, zoolang hij ten ge volge van het ongeluk hem, als poinper bij de brandweer, bij de op den 13n dezer alhier plaats gehad hebbenden brand overkomen, buiten staat zal zijn zijne werkzaamheden to verrichtenvergezeld van eene geneeskundige verklaring van den geneesheer P. la Verge, werd mede ter visie gelegd, ter behandeling in eene volgende vergadering. Adres van C. B. van der Wal, te Amster dam, om ontheffing van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1891, aan welk verzoek op voorstel van burg. ea weth. voor 9/12 zal worden voldaan. Idem van R. Kegel c. s., zoowel eigenaars van aaneengebouvvde als op zich zelf staande arbeiderswoningen, houdende verzoek tot wij ziging van het vigeerend tarief der drink waterleiding, welk adres ter visie zal worden gelegd ter behandeling in eene volgende ver gadering. Bedoeld adres luidt Aan den Gemeenteraad van Schiedam. Geven met gepaste bescheidenheid te ken nen, de ondergeteekenden, allen eigenaars zoowel van aaneengebouwde als op zich zelf staande Arbeiderswoningen te Schiedam, dat zij met genoegen hebben waargenomen, dat door U in Uwe zitting van 18 Juni jl. is erkend, overtuigd te zijn, dat de door hen en vele andere eigenaars van dergelijke woningen ingediende bezwaren tegen de thans geldende bepalingen waarvoor zij voor hunne woningen het water der drinkwater leiding kunnen bekomen, alleszins gegrond zijn, en de billijkheid eischt. «dat door wijzi ging van het beslaand Tarief, voor de leve ring van het water der Drinkwaterleiding, aan die bezwaren zooveel mogelijk worde te gemoet gekomen," (zie Gedr, Yersl. p. 14 dat de overweging van de billijkheid van bedoelde bezwarenUwen Raad evenwel geen aanleiding heeft gegeven op liuns inziens afdoende wijze daaraan te gemoet te komen, daar toch de aangenomen wijziging in liet Tarief enz. liuu toestand als waterverbruikers niet of niet noemenswaard verbetert. dat, wanneer naar luid van liet gesprokene in Uwen Raad bij gelegenheid van de delibe ratie over bedoeld adres, liet inderdaad niet mogelijk is vrijstelling van betaling te ver- leenen, wanneer er in een tijdsverloop van minder dan drie maanden geen waterverbruik plaats heeft, als zijnde behoorlijke controle ondoenlijk, zij voorloopig deze quaestie van restitutie willen laten rusten, dat evenwel, bij den gedrukten stand van zakenen hij het ledigstaan van zoovele woningen der arbeidersklasse, eenige tege moetkoming in den door Uwen Raad erkenden onbillijken toestand der adressanten, door hen met vertrouwen wordt verwacht, dat zij de eer hebben, daartoe aan Uwe kennisneming, aautebevelen en Uwe aandacht te vestigen op de volgende bijlagen a. Waterleiding-Tarief: Gemeente Rot terdam f 0.10 per Meter opper vlakte van arbeiderswoningen. b. Waterleiding-Tarief: 's-Gravenhage {ongeveer dezelfde soort arbeiderswo ningen) f 2.50 per jaarhoewel daar in hofjes beneden f 68 huurwaarde, Duinwater geleverd wordt tegen den verminderden prijs van fl,— 's jaars,

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1