N°. 7829. A0. 1891. Donderdag 27 Augustus Feuilleton. ij f - n -v© ©rtig-st© Jaargang*. Buitenlandsclie Berichten. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. ODÉ. ÜIÏGEVEI o.io. COUtUilT. Abonnementsprijs, per kwartaal Iranco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke iiommers 1.85. - 2.50. BGttEAC: BO 'KB! fBAAT, E 2 7. Advertentieprijs: tsb 1—10 gewone regels ;net inbegrip nn eens Courant1.10. Iedere gewone regel meer.-0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. ENHÜL1ND. Uit Simla wordt gemeld dat door de regeering werd aangekondigd dat de koningin afstand heeft gedaan van haar recht om Manipore in te lijven, en dat door den onderkoning een inlandsch gouverneur in dit gewest zal worden aangesteld. In Canada komen nog steeds nieuwe knoeierijen van verschillende hooggeplaatste ambtenaren en regeeringspersonen aan het licht. Nu weer komen andere fabrikanten opdagen, die gewoon waren aanzienlijke som men te betalen om de leverantiën der regee ring te verkrijgen. Voorts heeft een katholiek orgaan te Quebec, de True Witness, open lijk tegen den president-minister van Quebec, den heer Mercier, de beschuldiging inge bracht, dat de minister geld ontvangen heeft van de Jezuïeten, toen hij hun het bezit van Jesuit-estate verzekerde. De hoofden der Canadee?che Jezuïeten, de paters Drum mond en Turgeonontkennen echter de juistheid dezer beschuldiging. F K A N K E IJ K. De Pai ijsclie correspondent van de Chronicle meldt op hoog gezag, dat koningin Victoria aan president Carnot den hoogsten graad der Bath-orde wenschende te schenken, de heer Carnot waarschijnlijk in de lente van het volgend jaar Engeland zal bezoeken. De heer "Waddington, gezant der Fransche republiek te Londen, heeft namens de koningin van Engeland aan president Carnot het volgende telegram verzonden: »Ik wenschu mede te deelen dat ik met het grootste ge noegen admiraal Gervais en zijne officieren te Osborne heb ontvangen en dat ik het Fransche skader, zooeven door mij bezichtigd, zeer bewonder". De heer Carnot seinde on middellijk terug om dank te zeggen voor de ontvangst, door koningin Victoria aan de Fransche zeelieden bereid en voor de wel willende bewoordingen, waarin H. M. zich over het Fransche eskader heeft uitgelaten. DUITSCHLAND. Maandagmiddag gaf de provinciale Land dag te Merseburg een feestmaal, waaraan 270 deelnemers waren aangezeten, waaronder ook de keizer en de keizerin behoorden. Nadat prins Stolberg-Wernigerode het keizer lijk paar had welkom geheeten, antwoordde de keizer met eenen dronk op de provincie. Hij herdacht daarbij de beproefde trouw der provincie, en gaf de hoop te kennen dat de bloeiende landbouwstand behouden blijve, en alle moeilijkheden overwinnen moge. Als Christenen behooren allen te dragen wat de Hemel ons oplegt, "Wij allen hopen, aldus eindigde de keizer, dat de vrede bewaard zal blijven. Komt het echter eenmaal tut een oorlog, dan zal dat niet onze schuld zijn. Gisteravond te 8 uren vertrokken de keizer en de keizerin naar Potsdam. Na de wapenschouwing, welke de keizer Zaterdag op het Tempelhofer-veld hield had een eigenaardig voorval plaats. Zoodra de keizer aankwam, drong een persoon zich door de menigte heen met een verzoekschrift in de hand. De politie wilde hem tegenhouden, hetgeen eene worsteling ten gevolge had, waaraan de keizer zelf een eind maakte, door den man te gemoet te rijden en het stuk welwillend in ontvangst te nemen. O O S T E N R IJ K. De clericale partij heeft haar eisch, dat het parlement in beginsel zal besluiten tot invoe ring der godsdïenschool, laten varen en daar voor in plaats gesteld invoering van vrij on derwijs, teneinde bijzondere scholen volgens hunne zienswijze te kunnen stichten. DENEMARKEN. De Russische keizerlijke familie en de koningin van Griekenland kwamen Maandag te Kopenhagen aan, waar zij door den koning en de koningin, den koning van Griekenland, de prinses van Wales, den Deenschen kroon prins en diens gemalin, eenige andere prinsen en prinsessen en een talrijk gevolg werden ontvangen. Het hooge gezelschap begaf zich onmiddellijk onder een hevigen slagregen per spoor naar Fredensborg. Uit Kopenhagen wordt aan de Temps gemeld, dat de koning van Denemarkenden prins van Napels heeft uitgenoodigd, op het kasteel Fredensborg te komen logeeren. EUSIAS1). De correspondent van de Times te Peters burg deelt mede dat de provincie, die het meest van de mislukking van den oogst te lijden heeft, die is, welke door de Ivirgizen van den Ural wordt bewoond. Wat nog aan graan te velde stond, werd door de sprink hanen geheel vernield. Uit Petersburg wordt gemeld, dat bij keizer lijk manifest van 23 dezer nu ook de uitvoer van rogge uit Finland, met ingang van 27 dezer, verboden wordt. De Novoje Yremja meldt, dat de Russische Rijksraad bezig is met de behandeling van een wetsontwerp tot beperking van de vesti ging van vreemdelingen in Rusland. Daarbij wordt den vreemdelingen verboden, zich buiten de steden te vestigen en vaste goederen in eigendom te kragen of te verhuren. In sommige districten, voornamelijk in Volhynië, zal die wet terugwerkende kracht hebben. De landerijen, welke in het bezit van vreem delingen zijn, zullen desnoods onteigend kun nen worden, terwijl de regeering aan de eigenaars de middelen zal verschafl'en, naar het buitenland terug te keeren. ITALIË. De Contemporary Review, die aan de beide in dat tijdschrift verschenen artikelen van Crispi een aardige reclame dankt, heeft den ex-premier een zeer groote som aangeboden voor het nieuwe artikel dat deze onder han den heeft Ook schijnt het dat een te New- York verschijnend tijdschrift zich, ten koste van groote geldelijke opofferingen, de vaste medewerking heeft verzekerd van den heer Crispidie voor de Amerikaansche review reeds aan een artikel moet bezigzijn over de verhouding van kerk en staat in Italië. In- tusschen maken Ciïspi's vrienden zich bezorgd over een zoo buitengewonen schrijftust, die wel eens zou kunnen schaden aan den goeden naam van den staatsman. De familie Garibaldi zal bij de onthulling van Garibaldi's standbeeld, dat te Nizza wordt opgericht, slechts vertegenwoordigd zijn dooi den afgevaardigde Canzo, schoonzoon van den beroemden patriot. Zijn zoon, Menotti Garibaldi, heeft verklaard zich niet naar Nizza te zullen begeven. De gezondheid des pausen is uitmuntend. Z. H. zal a.s. Zondag zijne wekelijksche audiënties hervattenwelke sedert twee maanden geschorst waren. F.ene Schets naar het leven. Naar bet Hoogduitsch door Gregor Samarow. 10. Met ridderlijke wellevendheid had hij de hem toegestoken' hand der dame aan de lippen ge drukt en haar daarbij toegefluisterd nik moet u noodzakelijk een oogenblik alleen spreken." Vervolgens begroette hij Bianca met evenveel zwier, doch te gelijk op zoo vertrouwelijke manier, alsof zij diep doordrongen was van hare minder heid tegenover een zoo driest optredende per soonlijkheid. nik dacht niet, dat het al zoo laat was," sprak mevrouw Brückner, »Het gezelschap kan elk oogenblik komen. Ga heen, mijn kind, om uw toilet in orde te brengen en zorg spoedig terug te zijn om de gasten te kunnen ont vangen." Half onwillig en min of meer aarzelend voldeed Bianca aan dit bevel en liet dus hare moeder met den graaf alleen. Mevrouw Brückner was nu vier en dertig. De jeugdige blos en de frischheid der eerste jeugd waren geweken, doch het scheen, dat wat haar als jonkvrouw Von Heerenberg zoovele verove ringen had doen maken, was gebleven in die .mate, dat de jonge vrouw met menig meisje op dit gebied om den prijs kon dingen. Nog blonken de oogen met fieien gloed, nog hingen de zwarte lokken coquet over het blanke voorhoofd, waarop nog geen enkele rimpel als kenmerk van ver oudering zichtbaar was. Het hupsche, levens lustige meisje was, 't is waar, een trotsche dame geworden, doch wat vroeger vlamde en vonken spatte, was nu verkeerd in een gloed, die niet minder geschikt was om harten te doen gloeien. Om kort te gaan, mevrouw Bruck ner was nog steeds eene schoone vrouw en hare bevalligheid kwam des te sterker uit, nu zij zich met den haar eigen tract bij voorkeur voegde' bij de bejaarde dames van het gezelschap, die geen van allen haar in uitwendige gaven nabij kwamen. Toen Bianca zich verwijderd had, wierp graaf Van Melsberg nog een onderzoekenden blik naai de openstaande deur van het salon en naderde toen met zekeren schroom, die anders slecht bij zijne houding paste, de gastvrouw, die zich op een op het terras geplaatste sofa bad neergezet. »Wat was er?" vroeg zij op vertrouwelijken toon. »Ik zie, gij zïjt opgewonden. Er is toch geen ongeluk gebeurd? Kom, vertel mij eens spoedig, wat u deertonze tijd is kostbaar." De graaf plaatste zich nevens haar en vatte hare hand. De zijne was koud als ijs en beefde in de hare. »Ik durf haast niet zeggen, Ramilla, wat mij deert," begon hij op somberen toon en met nedei geslagen oogen. sMijn gevoel komt er tegen op, u met mijne bezwaren lastig te vallen, en toch weet ik geen anderen uitweg. Ik ben ver loren, als ik geen uitkomst vind, van welke zijde dan ook." »En waar zoudt gij hulp willen zoeken, anders dan bij mij vroeg mevrouw Brückner, zijne hand drukkend. »Bij wie zult gij uw hart uitstorten, als gij het niet doet bij mij, die u slechts al te getrouw is En een vurige blik zeide hem meer dan woorden vermochten. »Gij weet, Kamilla, dat ik overtuigd ben van uwe trouw, ook, dat ib voor u geene ge heimen heb." »Ik hoop het rftthans, Edmond. Of ik het weet, dat is wat anders," hernam mevrouw, terwijl zij lachend den vinger omhoogstak. Maar de graaf was niet genegen om te schert sen. Dieper zonk zijn hoofd op de borst en op gedempten toon antwoordde hij süwe liefde is mij alles waard,- maar ik heb u veel meer te danken, en dat juist is het, wat mij bezwaart. Een man mag niet alles van eene vrouw vergen." »Zwjjg, zeg ik i;,' riep zij; van sommige dingen mag men niet spreken, en daartoe be hooren die kleine diensten, die men elkander wederbeerig zoo gaarne bewijst, wanneer men elkaar bemint Dat het toeval mij daartoe in staat stelt, vereischt geen dank het zou bijna een béleediglng zijn.'' (Wordt vervolgd*)

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1