A0. 1891. Vrijdag 18 September. N°. 7845. KENNISGEVING. Kennisgev ng. KENNISGEVING. Vij f-en-veertig'ste Ja,arg,ang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVEK: J. ODÉ. BUKEAUx BOTEBSTRAAT, E 3 7. Buitenlandsclie Berichten. Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van W. A. BEUKERS om vergunning tot uitbreiding zijner bran- derIJ aan de Westerkade alhier, wijk G, no. 357, kadaster sectie M, 110. 360, met een stoommachine van hoogstens 7 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 6,94 MJ. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den -2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Woengdag den 30n Sept. a.s., des middags ten twaalt ure, ten Raadhuize ge legenheid zal worden gegeveln, om bezwaren tegen het toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16n September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DDK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend lo. Aan C. H. HOEK en zijne rechtver krijgenden tot uitbreiding zijner branderij aan de Nieuwe Haven, wijk G, no. 183a, kadaster sectie M, no. 403, met een stoom machine van 4 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 6 M2 2o. Aan J. H. SANDERS en zijne recht- veikrijgenden tot oprichting eener sme derij voor koud smidswerk, in het pand aan de Nieuwstraat, w ik E no. 229, kadaster sectie B no. 1259. Schiedam, den 16n September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en Wethnuders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der Wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Staatsblad no. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat hij hen een verzoekschrift is ingekomen van A. VAN JEVEREN, huis vrouw ^an J. G. Markus, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, in het pand aan den Korten Achterweg, C 218. Schiedam, den 16n September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Men weet op welk een,onwaardige wijze de aankondiging der opvoering van Wagner's jLohengrin", gisteravond in de groote opera te Parijs gegeven, dooi* zekere lieden en zekere persorganen is beantwoord met een soort van oorlogsverklaring aan zulke »Over- rjjnsche" kunst. Scheen de regeering eenigen tijd geleden, toen tegen Sardou's sThermidor" een dergelijk kabaal gemaakt weid, zich niet sterk genoeg te gevoelen in hare binnen- landsche staatkunde, om aan die schreeuwers naai; behooren het zwjjgen op te leggen; ditmaal nam zij energieke maatregelen tegen rustverstoorders van het slag van Laur en Rochefort en hun gevolg van straatjongens, die altijd tot een anti-Duitsche manifestatie gereed zijn, en dadelijk de kreet »Het vader land is in gevaar I" aanheffen. En de regee ring werd hierin door alle verstandige lieden gesteund. Ook de muziekhandelaars, die men zijdelings beschuldigd had, de opvoering der opera te willen tegenhouden, maken hekend dat dit nooit in hun bedoeling gelegen heeft. Doch nu publiceerden de bladen gisteren een schrjjven van de ^onafhankelijke socia listen", die tegen het opvoeren van Lohen grin" protesteeren, daar zij hierin een ver nedering van Frankrijk zien tegenover het drievoudig verbonden, wat het merkwaar digste isdeze lieden noemen, zich in den aanhef van het protest: voorstanders van de verbroedering der volkeren!" Gisteravond bjj de eerste opvoering van de sLohengrin" krioelde de menigte in den omtrek van het operagebouw te Parijs, De garde répuhlicaine dreef de nieuwsgierigen terug. Achthonderd personen, jn gearresteerd omdat zij niet wilden doorgaan en wegens hun zingen. Binnen het gebouw heeft er geen enkel incident plaats gehad. Het eerste en het tweede bedrijf wprden zeer toegejuicht. Twee congressen zijn in de hoofdstad ver gaderd: het congres der Fransehe broodbak kers, dat, behalve de werkzaamheden in de sectiën (vakquaestièn, handelszaken, transport en douane) ook omvat een tentoonstelling van grondstoffen en werktuigen, het vak betref fende; en het internationale coöperatieve congres. Tot het houden van laatstgenoemd congres is het initiatief genomen door het centraal comité der coöperatieve verbruiks- vereenigingen in Frankrijk; er zijn echter slechts weinige buitenlandsche vereenigingen, nl.uit België en Groot-Brittannië alleen, vertegenwoordigd. Te Havre is Dinsdagochtend een ernstige werkstaking uitgebroken onder de dokwerkers en andere werklieden. De grevisten, ten getale van ongeveer 1000, eischen loonsverhooging. De directie der mijnen van Marles bij A rras heeft, op aandringen van de afgevaardigden der mijnwerkers, toegestemd in eene herzie ning der loonen; waarop de grooje meer derheid der mijnwerkers den arbeid heeft herval. Telkens hoort men in de zuidoostelijke departementen van groote boschbranden. Nu weder wordt uit Toulon gemeld, dat Dinsdag nacht ongeveer 300 hectaren dennen- en eikenhout zijn vernield door een brand dien men, evenals de vorige, algemeen aan boos opzet wijt. Een gedeelte der aangetaste bos- schen was staatseigendom. DUITSCHLAND. Na afloop der manoeuvres hij Erfurt nam de keizer deel aan een hem door de hoofd officieren aangeboden banket. Bij het dessert hield de keizer eene opgewonden toesp'-aak, waarin hij o. a. zeide«Met genoegen heb ik gezien hoe het 4e legerkorps, samengesteld uit de dappere troepen uit Thuringen, Saksen en de Altmark, zich hij de manoeuvres heeft onderscheiden. Deze dag heeft eene geschied kundige beteekenishier was hetwaar de Corsicaansche parvenu ons zoo diepernederd, zoo schandelijk beleedigd heeft, maar hier was het ook, van waar in 1813 de kreet van wraak opging, die hem verpletterd heeft". De keizer besloot met een dronk op de troepenwier trouw hij prees. Gisteren begonnen nabij Weissenburg de groote manoeuvres van het 14e en 15e leger korps. De groothertog van Baden is Dinsdag voor dat doel te Straatsburg aangekomen. Ook hij zijne jongste ontmoeting met prins Albrecht van Pruisen moet vorst Bismarck zich als volgt hebben uitgelatensNaar Berlijn zal ik wel eens gaan, maar niet in den Rijksdag verschijnen". Van de 77 Duitsche Kamers van koop handel, die door de regeering zjjn geraad pleegd omtrent de wenschelijkheid van het te Berlijn houden eener internationale ten toonstelling, heeft de meerderheid zich tegen dat denkbeeld en voor eene nationale ten toonstelling verklaard. De Duitsche expeditie, onder hevel van den ln luitenant Von Zalewskidie in een gevecht met den stam der Wahehe's in Oost-Afrika zoo deerlijk geslagen werd, blijkt tegen dien stam te zijn afgezonden om hem te tuchtigen wegens het voortdurend onveilig maken van den karavanenweg. In het begin dezes jaars hadden de opperhoofden van bedoelden stam zich aan het Duitsche gezag onderworpen, als bewijs waarvan zij den gouverneur zestig runderen ten geschenke zonden, terwijl zij beloofden alle schadeaan de onder Dnitsch gezag staande inboorlingen toegebracht, te zullen vergoeden. In plaats daarvan bleven de Wahehe's het dien lieden echter voortdurend lastig maken, zoodat er niets anders opzat dan eene viij sterke expeditie van inlandsche troepen onder bevel van Duitsche officieren en kader tegen hen af te zenden. Hoe het met die expeditie is afgeloopen, is bekend, en eene nieuwe expeditie zal noodig zjjn om de nederlaag te wreken. Ongetwijfeld kan deze op een krachtig verzet rekenen, want niet minder dan 300 Mauser-geweren, twee Maxim- kanonnen en nog twee andere stukken ge schut henevens de gansche vooiraad ammu nitie zijn door de negers buitgemaakt. Reeds bedreigen deze het station Mpwapwa, dat den grooten karavanenweg van de kust naar het gebied der meren dekt. ESBE1AS D. Blijkens officieele rapporten blijft de toestand in Britsch Jndie over het algemeen zeer be denkelijk. Er is wel regen gevallen m som mige landenmaar niet voldoende. In het presidentschap Madras neemt de sterfte onder het vee toe en de pi ijzen der levensmiddelen zijn overal stijgend. Ten opzichte van het onlangs bedwongen oproer in Manipore is de Indische regeering thans tot een besluit gekomen. Het land krijgt een rajah, die op het oogenblik slechts den leeftijd van 5 jaar heeft bereikt; gedurende zijne minderjarigheid zal het bestuur in han den van een Britsch officier worden gesteld. Te Ottovva, in Canada, hebben 3500 tim merlieden het werk gestaakt. Zij eischen verhooging van loon en vermindering van het aantal werkuren. Men vreest dat de werkstaking zich zal uitbreiden. RUSLAND. Reeds nu blijkt uit officieele gegevens dat het verbod tot uitvoer van rogge uit Rusland juist het tegenovergestelde heeft uitgewerkt van wat de regeering bedoelde. Werd in 1890 in het geheel 43 millioen pud rogge uitge voerd, in dit jaar bedraagt die hoeveelheid niet minder dan 63 millioen pud, waarvan alleen tusschen 9 en 27 Augustus, het tijd vak tusschen de uitvaardiging en het in wer- (.king ttre<lep van bedoeld verbod, 22miljoen. CO Oil I ABonnkmkntsprus, per kwartaal franco per post, door het geheeie Rijk fioiiderlijke 1.83. - 2,50. 0.10. ADVERTENTIEPRIJS: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10 iedere gewone regel meer.-010 Driemaai. geplaatst wordt tegen twkkmaai. heietend FRANK BIJ K.

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 1