Gemengde Berichten. Post en Telegraphie. Koloniën. de invoerhandel 188.579.000 roebel, tegen r. 178.690,000 in 1890; de uitvoerhandel r. 326.641.000, tegen r. 309.174.000 in 1890. ITALIË. De autoriteiten te Rome hebben om vang- rijke voorzorgsmaatregelen genomen met het oog op mogelijke botsingen tusschen de Fransche pelgrims die tegen den 20n verwacht worden, en de manifestanten die op denzelfden dag het binnenrukken der Italiaanschen troe pen door de Porte Pia te Rome zullen her denken. In iedere kazerne zullen troepen geconsigneerd zijn, de politie en de karabiniers worden versterkt, en op verschillende punten der stad vestigt men militaire posten. Zoo men meent te weten, heeft de paus, om elk voorwendsel tot botsing tusschen de pelgrims en de llaliaansche radicalen op den 20n weg te nemen, bepaald dat op dien dag geene enkele plechtigheid zal plaats hebben. De Diritto deelt mede dat in een bijeen komst, door verschillende patriottische ver- eenigingen gehouden, met het doel het pro gramma der manifestation op 20 September vast te stellen, vrij heftige tooneelen zijn voorgevallensommigen wilden aan de plech tige viering van dien dag een internationaal karakter geven, terwijl anderen slechts wilden hooren van een nationaal feest, en b.v. het spelen der ^Marseillaise" niet wenschten toe te laten. De discussion bleven niet tot woorden beperkt; men raakte handgemeen en de vergadering moest worden gesloten zonder dat eene beslissing genomen was. De paus zal, naar men beweert, in zijn toespraak tot de Fransche pelgrims vooral nadruk leggen op het schadelijke van onge motiveerde werkstakingen en op de nood zakelijkheid van een betere verstandhouding tusschen patroons en werklieden. Ook zal Z. H. de werklieden aanmanen, hun kinderen een godsdienstige epvoeding te geven. Gisteren zijn de Fransche pelgrims te Rome aangekomenzij zouden hedenochtend worden toegelaten bij den paus, die Maandag een plechtige mis zal dienen. "Woensdagavond zijn 600 Spaansche pelgrims, onder geleide van den bisschop van Tortosa, hier aangekomen als voorzichtigheidsmaatregel is echter be paald, dat zij den 20n, op den verjaardag der inneming van Rome door de Italiaansche troepen, geen optocht zullen houden, maar een bezoek zullen brengen aan het Vaticaan en de St.-Pieterskerk. De Italiaansche minister van binneniand- sche zaken heeft strenge bevelen uitgevaardigd om elke demonstratie tegen de Fransche pel grims te beletten. De patriottische vereenigingen hebben be sloten, aan de viering van den gedenkdag der inneming van Rome een nationaal karakter te geven. zich om en hervatte zijne bezigheden aan de schrijftafel. De graaf stond op en verliet met een korten groet, die door den notaris flauw beantwoord werd. het vertrek. Zijn gezicht stond vooral niet vroolijker dan bij zijne komst. Hij lette niet op de nieuwsgierige blikken der klerken, toen hij het kantoor doorging. In diepe gedachten, ge heel in zich zeiven gekeerd en de groeten van de hem tegenkomende bekenden in verstrooiing beantwoordende,' richtte hij zijne schreden naar de villa der Brüt kners. Nadat de notaris zijn arbeid geëindigd had, zette hij zich gemakkelijk in zijn leuningstoel en sloeg nadenkend de oogen naar den zolder van het vertrek. »Het doet mij leed om dat jonge menseh," sprak hij. nHij staat aan den rand van een afgrond, waarin zoo menigeen zich uit licht zinnigheid heeft geworpen, voor wie hoogstwaar schijnlijk beter toekomst was weggelegd; en ik vrees, dat het middel, dat hem redden moet, bem niet voor den val zal behoeden. JBrückner gal zijn-plan niet laten varen, daarvoor ken ik Generaal Gandolfi, de nieuwe gouverneur der kolonie Erythrea, vertrekt in het begin der volgende maand naar Massowah, in gezelschap van kapitein Martino en van den ontdekkings reiziger Merazzini. De regeering heeft den gouverneur bepaalde instructiën medegegeven, welke, naar men verzekert, vooral ten doel hebben, elke uitbreiding van grondgebied tegen te gaan en de handelingen van het Italiaan sche leger te beperken tot den bekenden drie hoek Asmara-Kéren-Massowah. SPANJE. De regeerings-commissaris te Consuegra heeft naar Madrid gemeld, dat gisteren een aanvang zou gemaakt worden met het op ruimen der puinhoopen, en met het bouwen van voorloopige verblijfplaatsen voor de on- gelukkigen die van alles beroofd zijn. Men heeft reeds 600 lijken herkend. De gendar merie moet de werklieden dwingen, de lijken te begraven. Zestien lijkroovers zijn op heeter- daad betrapt en gevangengenomen. De stor men hebben groote verwoestingen aangericht in de provinciën Murcia en Saragossa, Iu de straten van Madrid worden inzame lingen gehouden door de studenten. Het bedrag der nationale inschrijvingen is reeds tot 500,000 frs. gestegen. De vertegenwoor digers der Spaansche regeering in het buiten land hebben een rondschrijven ontvangen, waarbij zij gemachtigd worden giften, aan te nemen ten behoeve der slachtoffers. Na een onderhoud met den inspecteur der artillerie heeft de heer Canovas besloten, het Mauser-geweer in gebruik te stellen bij het leger. A SI E K I K A. Efe regeering der Vereenigde Staten heeft haar plan, om zich in Haïti het bezit van een kolenstation te verzekerennog niet opgegeven. Trachtte zij eerst vergeefs, zich te verzekeren van het bezit der reede van St. Nicolas, thans is zij in onderhandeling met zekeren Lobastille, een onderdaan der republiek Haïti, over den afstand der erfpaflB van het eilandje Vache, op. 9 mijlen vüii het eiland Haïti gelegen, dat bekendstaat als veilige ankerplaats. Naar het zich laat aanzien, zal de regeering van het Midden- amerikaausche republiekje zich tegen dat plan niet verzetten, ook omdat zij zich op die wijze den voortdurenden steun van haren machtigen nabuur verzekert. Of de Euro- peesche mogendheden zich echter leidelijk daarbij zullen neerleggen, staat te bezien. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld, dat de gewezen president Balmaceda te Mendoza, op Argentijnsch grondgebied, is aangekomen. De Junta heeft eenige marine-officieren naar Europa gezonden, om de Errazuris en de Pinto naar Chili te brengen. m hem te goed. Ik ben het aan hem verschuldigd te zorgen, dat zijne familie in geen opspraak komt, en daartoe is het noodig eene beslissing, zij moge dan uitvallen zooals zij wil, zoozeer te bespoedigen als met de geheel bijzondere omstan digheden is overeen te brengen." Hij schreef snel eenige regels, sloot die in een couvert en gaf, na het adres er op geschreven te hebben, den brief aan zijn bediende, hem tevens gelastende den volgenden cliënt te roepen. 4e Hoofdstuk. Mevrouw Brückner zat in hare tuinkamer, toen graaf Melsberg werd aangediend. Zij verbleekte bij het hooren van zijn naam en een smartelijke zucht ontsnapte aan hare borst. Voordat zij beval den graaf binnen te laten, liet zij bare dochter roepen, die, eveneens verrast en aangedaan, maar met oogen stralende van geluk, binnentrad. Zij was misschien wel op het lang verwachte bezoek voorbereid. Toen de graaf binnentrad, stond Bianca blozend nevens hare moeder. Op het gelaat van den jon gen man was weinig meer te bespeuren van de aandoeningen, dia het gesprek met den notaris CHINA. 6e Standard verzekert dat de buitenland- sche gezanten te Peking op het oogenblik beraadslagen over het zenden van een ulti matum aan den Chineeschen ministerraad, dat op den voet zal gevolgd worden door een vereenigd optreden der vreemde vloot-afdee- lingen. De hoofdleiding dier demonstratie zal vermoedelijk aan' Duitschland worden opge dragen, daar de Duitsche gezant te Peking deken is van het corps diplomatique aldaar. Tot dusverre werd algemeen geloofd, dat Koch's tubercuüne, zoo al geen geneesmiddel van long tering bij menschen, toch een onfeilbaar middel was om bij runderen en andere dieren, die dikwijls aan tuberculose lijden, deze ziekte te constateeren. Als na de inspuiting bij het verdachte dier de tem peratuur hooger werd, dacht men, dan wasdateen teeken, dat het werkelijk aan tuberculose leed. Maar volgens een rapport der veeartsenijkundige afdeeling van den Engelschen landbouwraad is daarop volstrekt geen staat te maken. Daar worden een aantal voorbeelden aangevoerd, waaruit blijkt, dat op de inspuiting met tubercuüne altijd een verhoogde temperatuur volgt, of er tuberculose is of niet. Te Stains bij St. Denis werd Woensdagnacht de villa van den heer Thuiller, die van huis is om de baden te gebruiken, door een dievenbende uitgeplunderd en toen in brand gestoken. Niemand in de nabijheid zou iets van de dieven hebben bemerkt. Zondag werd te Liverpool eene verbouwde Baptisten-kerk door de gemeente opnieuw in ge bruik genomen. Onder de aangebrachte verbete ringen behoort een salon in de kelderverdieping, waar dames hare mantels en hoeden kunnen laten, haar toilet kunnen in orde brengen, kameniers vinden om haar behulpzaam te zijn, enz. Uit Messina wordt nader gemeld, dat Donderdag 50 spoorwegarbeiders door het instorten van een spoorwegtunnel bij Judiari onder de steenen bedolven, en van- dezen reeds 23 dood opge graven zijn. Later stortte bij Calava een tweede tunnel in, waardoor 16 personen bedolven wei-den en 4 den dood vonden Een bende van 24 roovers heeft dezer dagen te Posoda, op het eiland Sardinië, een rijk grondeigenaar opgelicht. Een aanzienlijke politie macht is tot opsporing der bende uitgezonden. Bij de werken voor de nieuwe kade langs de Tiber te Romeis uit de rivier een volmaakt bewaard gebleven, met uitmuntend geciseleerde bas-reliefs versierde helm opgehaald. Een be voegd oudheidkundige acht den helm ruim 2000 jaar oud. De cholera-epidemie onder de Mobamme- daansche bedevaartgangers is, volgens een be- bij hem hadden opgewekt. De gewone glimlach zetelde weer up zijne lippen, vastberadenheid en moed, hoop en verwachting op eene zekere over winning in zijne blikken, die zelfs vroolijk schit terden, toen hij het jonge meisje in bekoorlijke verlegenheid voor zich zag staan. Toch gold zijne eerste beg'roeting mevrouw Brückner; doch deze trok bijna bits de hand terug, toen hij die, zooals hij tot nu toe gewoon was, wilde grijpen en aan de lippen drukken. Bianca had u verwacht, heer graaf," sprak zij met een flauw lachje, »en dit geeft haar aanspraak op een eersten groet." Dit zeggende, wendde zij zich van hem af en richtte hare blikken door het venster naar den tuin. De graaf was spoedig zijne eerste verlegen heid meester, nam, met een schuwen blik op mevrouw Brückner, Bianca's hand in de zijne en drukte er een gloeienden kus op, die haar tot achter de ooren deed blozen. Bianca had misschien nieuwe betuigingen van liefde en aanhankelijkheid verwacht, doch de graaf trok zich terug, toen mevrouw zich weer had omgewend en, zich met een ernstig ge zicht, zonder naar het jonge paar op te zien, richt uit Jeddah, dit jaar erger geweest dan ooit te voren, vooral te Mekka. Gedurende den bedevaartstijd moeten er ruim elf duizend menschen aan de gevreesde ziekte bezweken zijn. De cholera is nu verdwenen, zoowei te Jeddah als te Mekkamaar de quarantaine wordt toch nog eenigen tijd gehandhaafd. De rechtstreeksche internationale telephoon- dienst voor publiek verkeer van Maassluis met Amsterdam, Zaandam, Haarlem, Zandvoort,'s-Gra- venhage, Schiedam, Rotterdam, Dordrecht, Arn hem, Baarn, BussumHilversum en Utrecht wordt, met machtiging van den minister van waterstaat, handel en nijverheid, op 21 Septem ber e.k. geopend. St.-Ct Het tarief naar Nieuw-Zuid-Wales, "Victoria, Queensland, West-AustraliëZuid-Australië, Tasmania, Nieuw-Zeeland, Britsch Nieuw-Guinea en de Fidsji-eilanden bedraagt van 1 October af, overeenkomstig art. 1c van het k. b. van 14 Maart 1879, gewijzigd bij k. b. van 14 Januari 1886 voor brieven 25 cent per 15 gram, briefkaarten 7i/2 cent, gedrukte stukken 5 cent per 50 gram monsters en akten en bescheiden, met een minimum-recht voor monsters van 7i/2 ct., voor akten en bescheiden 15 cent. Te rekenen van 1 October a.s. is Duitschland voor zijn protectoraat-gebied van Afrika's oost kust toegetreden tot de overeenkomst van Parijs van 4 Juni 1878, gewijzigd te Lissabon, tot uitwisseling van postwissels. Dientengevolge zullen, te rekenen van bovenge- melden datum, postwissels zijn toegelaten in het verkeer met de kantoren Bagamoyo, Dar-es- Salaam, Lirdi en Tanga in voornoemd gebied tot een maximum van 400 mark per postwissel en tegen een recht van 12'/j cent per f 12.50. (Stct.) Met ingang van 21 dezer zal het rijkstelegraaf kantoor te Heerle op werkdagen open zijn van 8 tot 12 uren voor- en van 2 tot 4 en 6 tot 8 uren namiddags. De diensturen op Zon- en feestdagen blijven onveranderd. (Stct.) Batavia, 14 Augustus. Aan het verslag der voornaamste gebeurtenissen in het gouvernement Atjeh en onderhoorigheden, ïoopendo van 20 Juii jl. tot en met 3 dezer, wordt het volgende ontleend a. Grool-Atjeh. Onze versterkingen in Groot- Atjeh werden gedurende dezen verslagtijd in min dere mate beschoten. Buiten de linie, in de V Moekims Montassik, moet, volgens ingekomen berichten, in ernstige mate de cholera woeden, terwijl in de meeste hoeloe-ba- langschappen zich eene ziekte onder het vee beeft geopenbaard, waaraan vele dieren gecreveerd zijn. De bendehoofden buiten de linie schijnen meer en meer met elkander en met de hoofden, in wier ge bied zij zich ophouden, in onmin te geraken. nederzettende, den graaf met een stommen wenk uitnoodigde eveneens plaats te nemen. Er ving nu een onderhoud aan, dat niet kouder en onbeduidender had kunnen zijn, wanneer de drie aanwezige personen elkander geheel vreemd waren geweest. De graaf informeerde naar de gezondheid der dames en sprak over allerlei dingen, slechts niet over datgene, waarover Bianca bem zoo gaarne had hooren spreken. Dit stemde het meisje treurig, zij sprak hoe langer hoe minder en het was of het oog vochtig was, dat zij bijwijlen vragend op den graaf wierp. Deze geraakte, wat hem zelden overkwam, met zijne houding verlegen en nam meer dan eens het besluit om het bezoek zoo spoedig hij. met fatsoen kon, af te brekendoch telkens bedacht hij zich en wendde nieuwe pogingen aan om het gesprek op dan aangevangen voet voort te zetten. (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 6